1/10
István Pityu Herczeg 2019 dec. 23. - 01:25:55 1/10
(114/354)

Hihetetlen hogy ezt a "csavart" előre kitaláltam. Rey erősebb mint Yoda vagy Windu volt, hiszen simán átkardozta magát Palpatine villámjain és megölte. És akkor higgyük el hogy nem egy Mary Sue. Igaz hogy karaktere még azóta sincs, 3 rész óta, de az nem is kell neki.


5/10
ADIZS 2019 dec. 23. - 01:24:40 5/10
(113/354)
Sokat nem vártam a filmtől, azt hittem olyan lesz mint egy átlag látványfilm, kellemesen eltöltök vele 2-2,5 órát, itt rányomok egy 7-8 csillagra, aztán egy hét múlva el is felejtem az egészet. A minimális elvárásaim ellenére is földbe álltam tőle, olyan rossz volt.
És én idióta, még védtem is az előző két részt, hogy "hát az eredeti trilógia sem egy nagy durranás mai szemmel", meg hogy "a régi filmek is klisések voltak". Aha... na ez már paródiába hajlóan önlenyúlás volt, ráadásul a veszettül unalmas fajtából, konkrétan majdnem elaludtam a film közben. Az összes létező Star Wars sablont elő kellett kaparni, és még egyszer utoljára (?) elsütni.
Na most két lehetőség van: vagy a 6-12 évesek a film célcsoportja, akik még nem láttak életükben se fantasy-t, se sci-fi-t, se egy épkézláb filmet és minden vicc új még nekik, vagy valamit naaaagyon elrontottak a Disney-nél...
1/10
István Pityu Herczeg 2019 dec. 23. - 01:23:23 1/10
(112/354)
Ez a hulladék méltó folytatása a szintén rossz 7. és 8. résznek. Nem hazudtolták meg magukat a készítők. Aki szeretne egy innen onnen összelopkodott, inkompetens, logikátlan, történetnélküli pc gagyiparádét nézni, annak ez pont jó választás
2/10
csincsilla72 2019 dec. 22. - 19:33:18 2/10
(111/354)
SPOILER

Azért van itt egy-két agyament baromság. Nekem például Leiával is bajom volt. Leia mikor is lett Jedi? Igen, tudom, még fiatalon megkapta Luke-tól a képzést. Olyannyira, hogy Rei-t is tanítani tudta. Akkor viszont mi a búbánatért nem vetette be képességeit a nyolcasban? Miért várták Luke-ot, mint a messiást? Mi a francért üldögélt Leia mindig valamelyik sarokban?
Palpatine megjelenése csak egy dologgal magyarázható: sikeresen kinyírták a nyolcasban a főgonoszt és a jelek szerint még a készítőknek is sok volt, hogy Ben Solo legyen az új nagyonnagyonfőgonosz.
A tárgyak egymás között adogatása galaxisok között kicsit erős, de legalább ötletes. De az egymás oda-vissza felélesztgetése már durva.
Igen, tudom, az új trilógiában döbbenetesen új dolgokat tudtunk meg az Erőről. Amiket soha senki sem tudott.
A "Palpi gyereke" is túlzás. Valamikor akkor foganhatott, amikor Luke és Leia. Jó, elvileg akár bele is férhetett, a főkancellárnak is lehettek testi szükségletei, no meg ágyasa bőven. No de miért nem inkább a saját csemetéjét nevelgette, miért Anakinnal kínlódott?
És még valami, ami baromira zavaró: mióta érti itt mindenki a robotfüttyögést és a vukinyelvet?

A film nem nézhetetlen. Ha a trilógia magában állna, a saját szabályrendszerében, előzmények nélkül, még jó is lenne. De lezárásként, az előző 6 rész ismeretében nagyon el lett cseszve.
7/10
Zombijuve 2019 dec. 22. - 17:49:02 7/10
(110/354)
Kicsit csalódott vagyok. De nem tudom megmagyarázni,hogy miért!
10/10
szl1000 2019 dec. 22. - 16:36:21 10/10
(109/354)
Nagyszerű film a Jedi visszatérrel egyenértékű. 10/10
1/10
magicvoice 2019 dec. 22. - 13:35:29 1/10
(108/354)
Ez meg mi volt már? A fizikát és a józan észt mellőző sci-fi mesefilm, szigórúan 12 éven aluliaknak, de még annak is gyenge. Valószínűleg ennyit lehetett kihozni az Innen-onnan összekukázott ötletekből és jelmezekből.
Sz. Péter 2019 dec. 22. - 11:40:46 Előzmény Okulare
(107/354)
A Ren-lovagok nem Sith-lovagok.
De mondták is a filmben (bár a szinkronos verziót nem láttam).
5/10
ardian 2019 dec. 22. - 11:21:18 5/10 Előzmény Okulare
(106/354)
sztem azok a "rajongók" nem igaziak voltak, a képzelet szüleményei
8/10
domo.robi 2019 dec. 22. - 10:42:34 8/10 Előzmény Zsul
(105/354)
Persze, van ellenpélda. Örömmel látom az itt kommentelők között is szinte mindenki érti, hogy miért nem volt igaza nagypapának. Viszont ő eltérő ízlésvilága miatt nyilatkozott elítélően az új stílusokról, ellentétben a filmipar egyik nagypapájával, Scorsesevel, aki új filmjének promózása közben fakad ki már többedszerre a szuperhősfilmekre. Ő nemes egyszerűséggel nem tartja a szuperhősfilmeket mozinak, ami egy elég sznob kijelentés.
10/10
Okulare 2019 dec. 22. - 10:33:14 10/10
(104/354)
Viszont még egy dolgot megemlítenék, ami meg a 7.-8. részben zavart, de most értelmet nyert.
Az Első Rend honnan a csudából került elő? - kérdeztem én a 7. részt követően. Elpusztult
a Birodalom, elvileg a Köztársaság nyert és mégis 30 év múlva van egy Birodalom erejével felérő Első Rend és közben az - elvileg - nyertes Köztársaság/Ellenállás még mindig bujkál, menekül?!!

De aztán a Mandalorian és a 9. részben a Palpi által háttérből rángatott szálak rávilágítottak, hogy a "Jedi visszatér" után inkább a káosz uralkodott el, mintsem a Köztársaság és ebben a közegben közben titokban Palpatine hozza létre az Első Rendet, amely majd a tervei szerint megágyaz a Végső Rendnek.

Jól gondolom?
10/10
Okulare 2019 dec. 22. - 10:24:25 10/10 Előzmény blood.1
(103/354)

A Sith bolygó még elmegy, de azon én is fennakadtam, hogy Palpi ott álldogál (lóg) egy arénában és körülötte ott egy csomó néző/rajongó (?) akik szépen megnézik a műsort, aztán hazamennek (?!). És kik voltak a Sith lovagok? Nem úgy van, hogy "A Sithek mindig [csak] ketten vannak!" ? És ha mégsem, akkor azok nem rendelkeznek a Sithek erejével, hogy hatan-nyolcan nem bírtak Kyloval? És nekik miért nem volt fénykardjuk? Csak sima kardokkal, dárdákkal, bárdokkal voltak felfegyverkezve.

Szóval ez a mozaik nem volt kerek a számomra. Örömmel veszem, ha valaki - SW-ban nálam járatosabb - megmagyarázza.
Sz. Péter 2019 dec. 22. - 10:06:30 Előzmény jani-wan
(102/354)
Egy csórónak melyiket olcsóbb beszereznie? :)
1/10
jani-wan 2019 dec. 22. - 09:14:03 1/10 Előzmény Sz. Péter
(101/354)
"A "nemrepülő" járművekre azért van szükség a SW-univerzumban, mivel a repulzoros hajtóművek nem minden bolygón alkalmazhatóak az eltérő gravitációs jellemzők miatt. ;) "

Nekem úgy tűnt hogy az előttük repulzoros hajtóművel menekülőknek még megfelelőek voltak ezek a gravitációs viszonyok. ;)
1/10
jani-wan 2019 dec. 22. - 09:11:01 1/10 Előzmény gandalf1
(100/354)
"Amúgy érdekes port értékelés 114 ember 5,4 pont IMDB értékelés majd 76 ezer ember 6,9 Ez azért elég sokat mondó :) "

Konkrétan miért is?
Na hagyjál minket már kétségek között.
Még a végén olyasmi jut egyesek eszébe hogy azért olyan magas az IMDB pontszám mert ott sokkal több olyan szavazó van aki nem igazán ért semmiből egy szót sem, illetve szerinte nem is kell érteni, mert neki az nem megy, és 10 pontot ad minden hulladékra amire rá van pecsételve hogy Star Wars.
Ezt meg nem szeretnénk ugyebár.
Meg azt sem szeretnénk hogy arra gondoljon valaki hogy a Dizni troll farm kapott utasítást hogy nyomogassák bőszen a 8, 9, és 10 pontokat az IMDB-n.
Ez meg itt meg nem számít nekik.
Szóval ezért gondoltam hogy ezt elkerülendő jó lett volna ha a teljesen egyértelműen bizonyított indoklásodat is mellékeled.
5/10
ardian 2019 dec. 22. - 08:49:26 5/10
(99/354)
Előtte láttuk a Két pápát, arról úgy jöttünk ki, hogy nagyon jó film volt. Erről úgy, hogy "még gondolkoznunk kel rajta". Pozitív volt, hogy megpróbálták elvarrni a szálakat, jól működött Rey és Kylo párosa, de kb. ennyi. Egyértelműen negatív, hogy olyan gyorsan, kapkodósan haladt a történet, hogy nem maradt idő a szereplők érzelmeire, ezért kívül maradtunk a filmen, nem szippantott be.

Na és a fő gondok. Jó ötlet, hogy Rey a császár leszármazottja, de unokája?! Amúgy igazán, hogy volt apja, anyja. Az öreg nem arról volt ismert, hogy romantikus kapcsolatokat létesített. Ha mondjuk mégis, miért nem a fiát akarta maga mellé/helyére, miért az unokáját? Talán hatásosabb lett volna midikloriános megoldás... Azután az sem tetszett, hogy Palpi csöppet sem volt következetes. Először azt mondja Kylonak, hogy nyírja ki a lányr. Azután azt akarja, hogy ölje meg őt, majd átszáll belé. Azután, hogy a páros ellene fordul, meg akarja őket ölni. Az miért nem jó, ha kettőjüket viszi át a sötét oldalra? Snoke el lett intézve azzal, hogy Palpi teremtette. Kylo visszatalálása a jó oldalra... Leia sóhajt egyet, hogy Ben... és lőn. Miért nem tette meg korábban? Mondjuk mielőtt megöli az apját? Rey kiléte... a 7. részben úgy tűnt, Kylo sejti, ki a lány. Azért kell neki, érdekli. Mindenki másnak fogalma sincs róla, Luke a 8-asban kérdezi, hogy ki ő, ki küldte? Most meg állítólag végig tudták, hogy ő ki. A sok állítólag elvarrt szál mellett továbbra sem kaptunk választ, Han miért hagyta ott a nejét. Ben miért állt át a sötét oldalra? Luke miért tűnt el? Palpi hogyan maradt életben, teremtették újjá? Miért bujkált eddig? Miért kellett Landot előrángatni? Semmi lényegi szerepe nem volt, csak a nosztalgia miatt? Honnan, miért jöttek elő a lázadók támogatói, ha a 8. végén a kutya sem jelentkezett. A 8. végén 10-15-en maradtak. Most hogy lettek viszonylag sokan. És végül, de nem utolsó sorban: mi van seprűs kisgyerekkel?!


Sz. Péter 2019 dec. 22. - 08:13:23 Előzmény Leomuda
(98/354)
Akkor a birodalmi lépegetőket nem találtad soha problémásnak? Hogy azok miért nem repülnek, ahelyett, hogy lépegetnek? :)

Elárulom a titkot:
A "nemrepülő" járművekre azért van szükség a SW-univerzumban, mivel a repulzoros hajtóművek nem minden bolygón alkalmazhatóak az eltérő gravitációs jellemzők miatt. ;)
5/10
blood.1 2019 dec. 22. - 03:20:08 5/10
(97/354)
Spoilert tartalmaz!

Én kicsit csalódott vagyok. Palpatine volt a kedvenc szereplőm az egész SW univerzumban és teljes katarzisba estem, hogy visszahozzák valahogy (bár nem feltétlen testi valóságában gondoltam). Viszont ez az ad hoc magyarázat, hogy Palpatine unokája Rey és Palpatine túlélte a Halálcsillag robbanást, szerintem nagyon gagyi. Ennél a semmit is jobban el tudtam fogadni. Lényegében az első hat részre teljesen fittyet hány: "jön majd valaki, aki elhozza az egyensúlyt" - akkor most nem Luke volt az?

Ez a sithbolygó, amit kitaláltak és tele volt alkímistákkal meg gyűrűk ura szerű maszkos szörnyekkel, klónózó hordókkal, palpatine szobrokkal is mi a fene volt? Annyira nem értem, nem tudom összekapcsolni az SW világgal. A trilógiában egyedül Kylo Rent tudom értékelni: jó a színészi játék, átéreztem az őrlődését, viszont történek lezárása rossz volt - legalábbis a halála tekintetében mindenképp. Kevés volt a katartikus élmény is.

10/5
Zsul 2019 dec. 22. - 02:18:29 Előzmény domo.robi
(96/354)
Te összekevered a tartalmat és a formát. Van a példádra ellenpélda: az én nagyim nem csak a kora kiemelkedőit szerette, hanem amikor megmutattuk neki Europe : The Final Countdown számot az is nagyon tetszett neki. :)
10/10
steelprophet 2019 dec. 22. - 00:39:56 10/10
(95/354)
Nekem tetszett. Nagyon. A gyermekeimnek is, pedig már ők is a huszas éveikben járnak és nálam jobban informáltabbak SW ügyben. Ez egy mese, tehát valami fikció, kár azon vitatkozni, hogy mi logikus és mi nem az. Én mikor láttam az első részt(mert nekem a New Hope volt az első, bár akkor még szó sem volt sorozatról) 14 éves voltam('79) és szerencsém volt az országos premier előtt egy héttel Siófokon megnézni 3 egymást követő nap, nem gondoltam volna hogy egy ekkora világméretű jelenség születését látom.De ez akkor is csak egy mese egy messzi-messzi galaxisból. Nem értem miért ugranak egymás torkának, amúgy számukra ismeretlen emberek a vélemény különbség miatt. Lucas kitalált valamit, ami nagyon sok pénzt hozott neki és a film gyártójának is. Kézenfekvő volt a folytatás, mert az is hozhat még némi pénzt. Hozott is. A harmadik résszel (nekem A Jedi visszatér a harmadik), aztán elfogyott az ötlet. Innentő kezdve bármi lehet a folytatás. Lett is... De ez nálam most akkor is 10/10!!!