Rowena_Helena 2019 dec. 25. - 22:50:47
(134/354)

+ Találtam egy rajongói videót, amely megjeleníti, hogy kik beszéltek Reyhez. Így lehet megtalálni Youtube-on: All the Voices of Jedi Past(With Visuals) - Star Wars Rise of Skywalker (a Star Wars Comics csatornán).


Rowena_Helena 2019 dec. 25. - 22:25:42 Előzmény blood.1
(133/354)
Azt én is olvastam, hogy forgattak vele. Igaz, utólag.
5/10
blood.1 2019 dec. 25. - 22:13:57 5/10 Előzmény Rowena_Helena
(132/354)
Én úgy tudom forgattak vele, csak végül nem került bele.
Amikor a sok Jedi megszólal Rey fejében, azt meg lehetett volna csinálni szerintem nagyon hidegrázósra pl. azzal, hogy a múlt nagy jedi lovagjai megjelennek neki, mint anno Lukenak Qui Gon, Yoda és Anakin. Nekem az volt a legnagyobb bajom a filmmel, hogy kevés olyan epizód volt, amin libabőrözhettem volna. Pedig egy 9 részes történet lezárásakor szerintem ez alapvető.
Rowena_Helena 2019 dec. 25. - 11:26:16
(131/354)

Azért a Kylo Ren-t szépen kinyírták, ha már így a végére visszatért a világos oldalra. (Akárcsak Anakin/Darth Vader esetében. Igaz, az ő karaktere később elég rendesen ki lett dolgozva az előzményekben, és az egész történet is alapvetően róla szól. Ezért is értem meg, ha valaki elégedetlen, hogy nem hozták vissza a karakterét az utolsó filmre, állítólag Hayden Christensen sem volt túlzottan boldog emiatt.). Kicsit hagyhatták volna kibontakozni a karakterét, bár kérdés, hogy egy saga záró részében, kb. a film utolsó negyedénél erre lett volna-e lehetőség...


5/10
ardian 2019 dec. 25. - 07:50:55 5/10 Előzmény Mátéka
(130/354)
Ezt vitatnám. A 4-6. rész egy jó kis űr-szappanopera, klasszikus, de megdöbbentő fordulatokkal (én vagyok az apád), elveszett tesóval, ellenszenvből szerelemmé váló kapcsolattal. És nem rohan ennyire. Van időnk elidőzni a Owen bácsi És Beru néni farmján, el tudjuk képzelni, milyen uncsi lehetett ez egy kalandvágyó fiatalembernek, részletesen láthattuk Luke kiképzését, és elhitted, hogy a sok kaland közepette a 3 ember egy életre szóló barátságot kötött. És mindezt olyan misztikus világba helyezte (Erő, jedik), ami nagyon új, közben látványos sci-fi is volt, amiben úttörő szerepe volt. Az előzménytrilógiát először nem szerettem, főleg az első rést miatt. Őszintén, azt most sem szeretem. De a 2-3-ban működik a hatalomátvétel magyarázata, Anakin átállása a sötét oldalra, ami gyenge, az a szerelmi szál volt, hiába volt Amidala minden jelenetnél szebbnél szebb ruhában, nem láttam, hogy a két fiatal tényleg vonzódik egymáshoz. A 7. rész a klisék ellenére nem indult rosszul. Itt is elidőztünk kicsit Rey világában, átéreztük a várakozást, felvezette az új szereplőket, sok izgalmas kérdést vetett fel (kicsoda Snoke, kicsoda Rey, miért állt át Ben a sötét oldalra, hol van Luke és miért lépett le, miért lépett le Solo), stb. A 8. rész mindezt agyoncsapja. Innen lehetetlen volt jó befejezést csinálni, hacsak Rey fel nem ébred, mint Pamela Bobby Ewing halála után... Ennyi sikerült, de nem igazán jó. Valószínűleg Abrams másképp akarta továbbszőni a sztorit, de közbejött a 8. rész. :-(
1/10
capt.nemo 2019 dec. 24. - 23:50:53 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(129/354)
szerintem meg annak nincs szíve, aki képes volt végképp legyilkolni a starwars varázsát és kvázi egy önparódiába fojtani. bámulatos vakság/ízlésficam kell hogy az ember ne legyen képes érzékelni azt a mérvű bóvliságot gagyiságot és primitívséget, ami ebből az epizódból/trilógiából árad.. adakozz csak a disney-nek, elvégre nem azért fizettek annyit Lucasnak hogy ne térüljon meg. hát ennyire futotta csak tőlük. de ennyi is elég ahhoz hogy lehúzzák népeket, akiknek nem lehet eléggé trash-t gyártani amit ne fogyasztanának el..
Kovács kolléga 2019 dec. 24. - 22:07:51
(128/354)
Nézegettem egy kicsit a neten keringő kamerás verziót (pár nap múlva megnézem újra a moziban, de addig is kell egy kis muníció).
Szerintem akinek nem tetszik ez a film, annak nincs szíve.
3/10
baromarc666 2019 dec. 24. - 10:24:04 3/10
(127/354)
El kellene dönteni végre, hogy ez micsoda. Vígjátéknak nagyon kínos, filmnek borzasztó, drámának lapos, akciófilmnek gagyi, történetnek pedig gyerekes (bár manapság már nem elvárás, hogy legyen története egy filmnek).
1/10
capt.nemo 2019 dec. 24. - 09:42:53 1/10
(126/354)
én nem vártam sokat a 7., 6. epizód után, mert már azok is gagyik voltak, de az a mostani teljesen ktitikán aluli. nem lehet konstruktívan se kritizálni mert ahogy van, úgy egy óriási bullshit az egész. az ember nem tudja sírjon vagy röhögjön az egészen annyira fájdamasan fos volt. csak annak örültem hogy nem moziban néztem, mert komolyan vissza kellett volna hogy követeljem a pénzemet, mert becsaptak. ez nem egy starwars film, hanem termékhamisítás.

és az aki ezt szart mentegeti és 4 pontnál többre értékéli, annak nem csak dunsztja sincs mi az az igazi starwars feeling., de még csak a szimpla "jó film" fogalmával sincs tisztában.
8/10
Mátéka 2019 dec. 24. - 03:42:00 8/10
(125/354)
Nem értem miért kell itt csipogni, az előző rész tényleg gyenge volt, de ez teljesen rendben volt. Úgy oda van mindenki bezzeg a régi részek így meg úgy. Vissza néztétek elfogultság nélkül őket? Gyerekek tele vannak azok is gagyi klisés dolgokkal, gagyin kivitelezett szerelmi szálakkal stb. mégis lehet szeretni őket. Igazságtalanság és butaság leszólni egy egy apróbb hiba miatt. Elég kritikus vagyok a filmekkel, sorozatokkal, a szart nem tűri a szervezetem. De ezzel a résszel nem volt "semmi" baj. Semmi olyan mait ne lehetne lenyelni. Végig izgultam, tudott meglepetést okozni, nagyon jól fényképezték, a látványra semmi panasz nem lehet. Kell ennél több? Persze a 8. részt is JJ Abramsnek kellett volna csinálni. Nézzétek meg a filmet! Teljes mértékben megéri! Ne hallgassatok a fikázódóknak. Nem a legjobb, de messze messze nem a legrosszabb star wars film, sőt szerintem a top 3-ban benne van.
Sz. Péter 2019 dec. 23. - 23:24:42 Előzmény IstvanFeher0226
(124/354)
És erről ki tehet?
Ki is adta ki a kezéből a franchise-t?
Erről valahogy mindenki elfelejtkezik. :)
1/10
IstvanFeher0226 2019 dec. 23. - 23:18:53 1/10
(123/354)
Igaz. A Disney viccet csinált a Star Warsból...Szánalmas
6/10
FullRomán 2019 dec. 23. - 20:33:02 6/10
(122/354)
Meglepődtem, mert az előző két részhez képest jobb, de az igazán jótól azért elég messze van. Remélem a Disney többet nem nyúl a Skywalkerekhez, de lehet hogy jobb, ha az egész Star Warst elfelejtik egy jó időre.
2/10
csincsilla72 2019 dec. 23. - 18:28:20 2/10 Előzmény Sz. Péter
(121/354)
Költői túlzásról hallottál már?


Akkor írom másként: Rey-jel nagyot akartak szakítani, csak nagyon félrement. Egy jól felépített trilógiában nem ölöd meg a "főgonoszt"a közepén, hanem meghagyod a végére a nagy összecsapást. Mert így hatásos, mert így építkezik a történet, mert ezt kívánja a dramaturgia. Palpatine meghalt az ep6-ban. Itt sem láttuk volna viszont, ha Snoke túléli az ep8-at. De az agyoniskolázott kreatív csapatnak nem volt jobb ötlete, hát kinyírta. Viszont így mi maradt volna az ep9-re? A legfőbb vezér nélkül maradt csapat még megy előre egy ideig, legyak pár naprendszert, utána körbenéz és hazamegy? Kábé ez lenne a logikus. Hülyén hangzik? Hát ja. Úgyhogy kellett valami nagyon nagy dobás, úgyhogy visszajött Palpi. Kábé úgy, mint Bobby Ewing a Dallasban.
Már ott is ciki volt. :-(


Sz. Péter 2019 dec. 23. - 18:08:35 Előzmény csincsilla72
(120/354)
Miből gondolod, hogy JJ Abrams nem hiszi el? Mert te nem?
2/10
csincsilla72 2019 dec. 23. - 17:56:16 2/10 Előzmény ardian
(119/354)
Sajnos egyértelműen látszik, hogy a szuperhősfilmeken felnőtt generációnak szánták inkább, mert ott természetes, hogy egy pillanat alatt előugrik a leghétköznapibb szereplőből a pókember. Itt meg a Jedi.

SPOILER

Megalkottak két nagyon titokzatos figurát is és egyikkel sem tudtak mit kezdeni. Snoke egy gonosz senki, történet nélkül, háttér nélkül, akibe csak úgy beleállt a fénykard. Ja, tudtuk, Palpi teremtette. Oszt bibűl? Gyurmából a Sith-bolygón egy üres percében? A még titokzatosabb Reyről pedig még JJ Abrams sem hiszi el, hogy Palpi unokája. Mondjuk mi sem.

3/10
levi19982 2019 dec. 23. - 16:49:25 3/10
(118/354)
Az eddigi legrosszabb Star Wars film, azt hittem a 7-et nem lehet felülmúlni, hát de, ostoba párbeszédek, a fele nem is vitte előre a sztorit, tele logikai buktatóval, nevetséges és röhejes dolgok tömkelege, egyedül Oscar Isaac színészi játékát lehet dícsérni.


Reynek ez az 5 percekenkénti egyéni akciója, Finn-nek természetesen mindig utána kellett mennie és ez csak egy a sok közül, borzasztóan nevetséges, unalmas, röhejes film volt


5/10
ardian 2019 dec. 23. - 16:25:04 5/10 Előzmény csincsilla72
(117/354)
Nem, állítólag nem volt. Ezért ment el totál más irányba a 8. rész, azután próbálták visszanoszogatni az eredeti irányba, tény, hogy nem könnyű a 8. rész után, de talán kevesebb több lett volna. De valóban hajmeresztő, hogy nem volt meg legalább nagy vonalakban a trilógia eseménye, hanem mindenki tovább szőtte saját ötletei szerint... Mi szoktunk ilyet játszani, hogy vki elkezd egy mesét és mindenki hozzátesz egy mondatot. Nagyon vicces szokott lenni, de a Star Wars ennél jobbat érdemelt volna.
2/10
csincsilla72 2019 dec. 23. - 14:01:29 2/10 Előzmény ardian
(116/354)
A Disneynek két kritériumot kellett volna szem előtt tartania: írni egy olyan történetet, ami nem mond ellen a korábbiaknak és ami eredeti, nem koppintás. Egyiknek sem tudott megfelelni. Látványos filmet akartak, a nosztalgiát meglovagolva.
Én csak azt nem értem, hogy nem volt valamiféle egységes koncepció arra nézve, hogy mégis miről szóljon az EGÉSZ trilógia? Nem volt az elején tisztázva, hogy pontosan kik az új szereplők, honnan jöttek, mi a hátterük? A sztori szalad előre, és lő mindenfelé, mint valami elszabadult hajóágyú. Se értelme, se logika benne. Tényleg ennyire lebecsülnek minket?
Ez szomorú. Pláne, mert emiatt bukott a Solo és tettek hidegre további filmterveket is.
5/10
ardian 2019 dec. 23. - 07:54:04 5/10 Előzmény csincsilla72
(115/354)
Ugye? Nekem is emészthetetlen volt, hogy Palpi (és a sztori) túllépett a fián és a lányunokájához ragaszkodott ennyire.