8/10
Omega12 2019 dec. 21. - 23:10:55 8/10
(94/354)
Én is azon nézők táborához csatlakozom, akiknek tetszett. Maga a sztori is megfelelt az elvárásomnak és úgy gondolom méltó emléket állítottak ezzel a résszel az eredeti trilógia főszereplőinek. De azért reménykedem, hogy ezzel végleg lezárták ezt a sztorit. 8/10

10/10
gandalf1 2019 dec. 21. - 22:57:53 10/10
(93/354)
Nekem Tetszett !! Amúgy érdekes port értékelés 114 ember 5,4 pont IMDB értékelés majd 76 ezer ember 6,9 Ez azért elég sokat mondó :)
1/10
Leomuda 2019 dec. 21. - 22:40:36 1/10 Előzmény Leomuda
(92/354)
Ja és nem röhögött a moziban senki. Senki.
Ja de mégis! Én kínomban...
Azon röhögtem ha az egyik szereplő meghalna, és a másik fel tudná támasztani (ami miatt ez a másik meg a feltámasztásba belehalna), akkor ezt az oda-vissza feltámasztósdit meddig lehetne elhúzni... minden jel szerint a végtelenig!!! :)
1/10
Leomuda 2019 dec. 21. - 22:32:14 1/10 Előzmény Leomuda
(91/354)
Ja és lánctalpas birodalmi homokjáró???? Olyan univerzumban ahol az utolsó Jakku-i roncsvadász söpredéknek is (mint Rey) olyan a járgánya, hogy repül a föld fölött... érted... akkor mi a pláne a lánctalpas homokjáróban??? Mi???
1/10
Leomuda 2019 dec. 21. - 22:27:47 1/10
(90/354)
Meg kell nézni a The Mandalorian-t.

Nem egy filozófiai alapmű, de szórakoztató. És vérbeli star wars anyag.

Nézzétek meg a bosszuállok filmeket. Az ÖSSZES film (mennyi van... 10 vagy több?) finoman összefügg egymással. Ki van találva, meg van tervezve.

A VII. rész jó volt (legalább vannak pillanatok amik megmaradtak a mai napig). A VIII. részről úgy jöttem ki, hogy nem tudom szeretem, vagy gyűlölöm, csak azt éreztem, hogy "nem kaptam meg a star wars adagomat", de vagy egy hónap kellett, hogy rájöjjek, hogy mit érzek.
A IX. részt egyértelműen és rögtön utáltam, kétség nélkül, borzalmas. A filmben lévő kb. 10 bugyuta párbeszéd 40 perc után eljuttat valami olyan állapotba, hogy "ezek engem, minket tényleg ennyire dilettánsnak hisznek????", majd ezután jöhet akármi, már nem tud szórakoztatni.
Borzalmas. És életemben először volt olyanom mozijelenetnél (nem vicc), ahol SZÉGYENEMBEN a saját szememet eltakartam a két kezemmel, hogy mi a fenét keresek itt? Mi ez a jelenet?
És SEMMI nem maradt meg bennem a filmből. Semmi. Jobb is így.
Nem értem a Disney-t. Nem értik hogy nekik az a biznisz ebben, hogy nekem tetszik a film, és ezért megveszek minden szart (póló, kütyü, játék, stb.)??? Eskü van star wars pzs tartóm, kirakóm, órám, mindenem. SOHA többet nem veszek semmit ami starwars. SOHA. Ezzel fogom szimbolikusan büntetni a disney-t ezért a fosért. Ez olyan, mint amikor nem eszel húst, hogy ne basszák fejbe a sok bocit a hentesek, csak fordítva...
Én szégyellem magam a film készítői helyett, hogy beültem erre a szarra.
ÉLETEM LEGNAGYOBB FILMES CSALÓDÁSA VOLT.
A népharag mossa el... mindenestől...
1/10
jani-wan 2019 dec. 21. - 16:17:01 1/10
(89/354)
A Dizni Wars 9-ről annyit, hogy megnéztem, és azt kell mondjam hogy jobb mint a 7 és a 8.
Ami pozitív hogy
5. Thripió végre tényleg Thripió.
4. JJ rájött hogy Rey-nek tréningeznie kell
3. Leia is végre igazán Leia volt
2. A birodalmiak nem ostoba fajankók mint eddig
1. Visszakaptuk az igazi Luke Skywalkert

Azt külön ki kell emelnem negatívumként hogy JJ a lehetőségekhez mérten ugyan igyekezett nagyon jól bánni végre a régi hősökkel, de Csubiból sajnos háttérképet csinált.

A történet viszont egy katasztrófa.
Persze ez sajnos nagy részben az előző kettőből következik.
Szerintem JJ itt megmutatta hogy végül is tud történetet írni, és össze tudta volna rakni rendesen az egészet, de a 7-8 után már nem volt értelmes irány, így hát ez a borzalom lett belőle.
Kalapom megemelem hogy JJ legalább ezt összehozta, de az értékelés akkor is 0 pont, mert ez már nem Star Wars, és így nem lehet feljebb értékelni.
Ha nem mint Star Wars filmet értékelném akkor talán úgy 7 pont lenne.
1/10
jani-wan 2019 dec. 21. - 16:03:03 1/10 Előzmény Zsul
(88/354)
Köszi.
+1
1/10
jani-wan 2019 dec. 21. - 16:01:39 1/10 Előzmény domo.robi
(87/354)
"generációk"

Kivéve ha nekem tetszik a Queen is és Fonsi-tól a Despacito is.
Ha tetszik a Boney M is és Destiny's Child is.
Vagy Tina Turner és Lady Gaga is.
Na akkor mi van?
Az van hogy bukod az elméletedet, mert nem mindenki olyan mint a nagyapád.
1/10
jani-wan 2019 dec. 21. - 15:52:42 1/10 Előzmény Okulare
(86/354)
"Be kell látni, hogy ez egy mese és ha ezt szem előtt tartva ülünk be a filmre, akkor tetszeni fog"

Na ja. Ha azt tartja szem előtt az ember hogy lehetne Pirx kapitány szintű is akkor tényleg tök jó.
És persze tartsuk szem előtt hogy elmehetünk egyáltalán moziba, és nem szegény afrikai faluban haldoklunk maláriában. Tutira sokkal jobb akkor a film.
1/10
jani-wan 2019 dec. 21. - 15:48:53 1/10 Előzmény domo.robi
(85/354)
"Hiába pampog Scorsese, hiába sírdogál Coppola"
Az ilyen megjegyzésekkel és az íróikkal van a gond, amikor valaki degradáló jelzőkkel lát el valamit vagy valakit hogy szánalmasnak tüntesse fel.
Nem. Aki kritizál valamit az nem pampog meg nem sírdogál, akkor sem ha nincs igaza.

"Változik a világ. Siránkozzunk, hogy a fiatalok mennyire gagyik, és silányak, bezzeg a mi időnkben?"

Senki nem jött ilyesmivel. A Dizniwarsz-szal van baj.
És nem a fiatalok gagyik, hanem a gagyi fiatalok gagyik. Meg a gagyi középkorúak és gagyi idősebbek gagyik.
Ez nem életkorfüggő.

"A siránkozók felett eljár a kor"
Volt nekik koruk? Melyik volt az?

"A világ meghaladta a 20. századi történeteket, rendezőket, filmeket"
Nem haladta meg. Épp az ellenkezője. Volt a 20 század végén egy csapat rendező akik messze felülemelkedtek a korukon, és sajnos az őket követő nemzedék a nyomukba sem ér tehetségben, képességben, tudásban.
Ez nem meghaladás, ez visszalépés.
Lehet ezen sajnálkozni, de nincs értelme, ez van.

Viszont a történetírás nem halt meg, és nem esett vissza. Sőt. Elképesztően jó filmek és filmsorozatok is készülnek, így semmivel sem lehet magyarázni a hulladék forgatókönyvet amit Dizni előadott a TFA és TLJ esetén. A TROS meg egyenes következménye ennek az előrevetített katasztrófának.

"És akkor majd mindenkinek tetszeni fog a Star Wars 9"

Hát nem. Azoknak tetszik a Dizni Wars akiket nem zavar az a rengetek hiányosság, ostobaság, hiba, és inkompetencia ami a dizni wars filmjeit jellemzi.
De mindig lesznek olyanok akiknek feltűnik és zavar ha ócska terméket kapnak amire csupán rá van pecsételve a jó minőséget jelentő logó.
1/10
jani-wan 2019 dec. 21. - 15:20:56 1/10 Előzmény Szilvia Szamosfalvi
(84/354)
"nem kell más munkáját szemétnek titulálni akármit is gondolsz!"
:DDDDDDDD
Hanem akkor minek kell?
Te milyen munkának titulálod a vízszerelő munkát ha mindenhol folyik a víz a lakásodban kivéve a csapokból?

"tartsd tiszteletben hogy másnak meg tetszik! Ennyi.. "
És neked nem kell tiszteletben tartanod hogy másoknak nem tetszik?
Ennyi.

"Csinálj te jobbat ha tudsz! "
Ez a legszánalmasabb érv ami létezik.
De a helyzet az hogy tudok jobbat csinálni.
Annyi kell csak hogy adsz hozzá 500 millió dollárt, és 3 évre rá meglesz egy sokkal jobb trilógia első része.
Szóval csak rajtad múlik.
10/10
Okulare 2019 dec. 21. - 15:09:36 10/10
(83/354)
Be kell látni, hogy ez egy mese és ha ezt szem előtt tartva ülünk be a filmre, akkor tetszeni fog. Nekem tetszett, mert csak a jót láttam benne, csak azt, amiért beültem, a "nagybetűs Csillagok Háborúja" érzést. Ha elkezdeném a hibákat nézni, biztos egy csomót találnék, de nem akarok. Örülök hogy egy ilyen klassz mesével fejezték be és annak is örülök, hogy befejezték. (Remélem nem folytatják!) Ez így jó. Viszont láthattunk egy csomó "régit" és végre megszerethettük az "újakat" Valahogy a 7. és 8. részben nem volt kerek a történetük. Most mintha több "teret" kaptak volna. Számomra ez volt a legjobb rész a Disney féle trilógiából. A teljes 9 részt tekintve meg az emocionális faktor miatt nem lehet ez a legjobb. Viszont számomra még mindig a Zsivány Egyes az első.
1/10
Robzombi 2019 dec. 21. - 13:47:12 1/10
(82/354)
Minden spoiler nélkül ez egy kliséhegyeböl, és másolt jelenetekből álló fos ! Köszönöm hogy láthattam őket. Innentől számomra a 7,8,9 mintha meg sem történt volna.

Végül is ugyanaz ismétlődött meg sokkal bénább szereplőkkel. A régiek meg becsicskultak az újabbakhoz.


2/10
csincsilla72 2019 dec. 21. - 13:40:26 2/10 Előzmény domo.robi
(81/354)
Hát ha még a történetmesélés módja lenne a probléma... De nem az. Csak egy példa: Anakin bukása. Lucast lehet savazni azért, amiért nem tud normális párbeszédeket írni, amiért nem tud rendezni, de egy dolgot el kell ismerni: mesélni tud. a SW I-VI hitelessége azon múlott, meg lehet-e magyarázni Anakin Darth Vaderré válását. És igen, meg lehetett. Mert láttad a rabszolgagyereket, akit elszakítanak az anyjától, aki felnőve is aggódik érte, mert nem lehet vele kapcsolatban, és mert az anya is rabszolga, nem ura sem a testének, sem az életének. Láttad a Jedi tanács bizalmatlanságát, Padme iránt érzett szerelmét, egy tapasztalatlan Jedi-mester melléfogásait, és az egy évtizeden át fülébe duruzsoló, aggódó apaként mellette álló Palpatine-t. Láttad a profetikus álmokat, az anya halálát és azt, hogy az igazság pillanatában, Palpatine valódi színrelépésekor egy pillanat alatt kellett döntenie. És még akkor is tudta, hogy a sötét oldal mellé állt, hogy a Jedi-ifjak lemészárlása rossz, nagyon rossz, de ez már csak egy eszköz. Az az eszköz, amit a cél szentesít. Mert akkor és ott már semmi sem számított, csak Padme életének megmentése.
Anakin bukása nagyon jól elő lett készítve, meg lett indokolva. Felmenteni persze nem lehet, de meg lehet érteni.
És akkor most tedd mellé Ben Solo bukását. És amikor abbahagytad a röhögést, kérdezd meg, hogy mi az isten történt ezzel a kölyökkel. Szerető szülők szeretett fia, akire kicsi korától odafigyeltek, aki megkapta azt a figyelmet, törődést, irányítást, amire szüksége volt. Aki mindezek ellenére legyilkolja a többieket, az egy elmebeteg pszichopata, akit el kell zárni, nehogy magában és másokban kárt tegyen. Mert ha mégis érte őt olyan horderejű behatás, ami miatt ennyire kifordult magából, akkor azt mutassák már meg a nézőknek is. Adjanak olyan magyarázatot, hogy ezt a változást elhiggye.
Az egész felállás, koncepció egy baromság. És innen indul a hetedik film, mindez a nosztalgia jegyében.
Nem tudom, érted-e mire gondolok. Lehet, hogy a fiatalok másként fogyasztanak kulturális tartalmakat, mint az idősebb generáció, de ha azt mondod, hogy nekik ez is jó, akkor ezzel kimondtad felettük az ítéletet: agyatlan barmok, akik elé bármi odatehető. A moslékot is lenyelik, mert olyan ostobák, hogy azt sem tudják: ez moslék. Mert nem keresnek értelmet, nem érdekli őket a tettek mozgatórugója, elhisznek minden hülyeséget, mert már nem rendelkeznek azzal a képességgel, hogy kritikus szemmel nézzék maguk körül a világot.
6/10
ResidentEvil 2019 dec. 21. - 12:03:53 6/10
(80/354)
#SPOILER #Egy fokkal jobb mint a mocskosul szar TLJ.de az ep1-6hoz nem ér fel.A disneynek nem kéne erőltetni a SW filmek készítését mert látszik hogy totál hülyék hozzá. A 9 résszel ismét kaptunk OT copy számtalan ismeros(másolt)jelenettel.Rey palpatine unokája fordulat totál szánalmas,a lezerkardozos reszek erőtlenek,Leka halála jelentéktelen, a végső fight feledhető. Egy két jó rész volt azért (ripacsHux kinyírása,)6 /10.A trilógia zárónak epic monumentálisnak kellett volna lennie rohadtul nem lett az.Ezt a disney trilógiát nem tartom igazi SW filmeknek.
5/10
rudenz 2019 dec. 21. - 11:24:57 5/10
(79/354)
Minden új nemzedék azt hiszi, hogy különb az előzőnél, és minden idősebb azt, hogy majd ő megmutatja hogy kell élni. Nem fejtem ki mélyebben, szerintem mindenki érti, mire gondolok. A kereslet-kínálati piac moguljai erre rárepülnek a filmiparban is, főleg olyan országokban, ahol a fogyasztás az isten. A feladat egyszerű viszonylag, megnézik, kik fizetnek (kik ülnek be a filmre), és az ő moduljaikat tolják elsősorban. Persze tudják, hogy a polcon több árunak kell lennie, de a fő modulok megtermelik a többi veszteségét. A feladat ennél a filmnél viszont példátlan volt, több generációt - sőt, több tábort - kellett kiszolgálni egyszerre, csakhogy azon az ellentét rendszeren, amivel kezdtem. Megmutatkozik most is, hogy ha ennek is adok, annak is adok, gondolok erre is, és arra is, akkor igazán senki nem kap, és nem gondolok semmire. Ezek után megmarad a puszta formai eszköztár, vagy a fejlesztési idő hiányában a bevált klisék alkalmazása, stb... Ne essen félreértés, a fogyasztói oldalról teljesen érvényes dolog szeretni mondjuk csak a látványt is, vagy beengedni a pillanatnyi hangulatot is, vagy bármit, ami örömet okoz a pénzünkért, azaz itt sem csak a nagybetűs SAGA-t érvényes szeretni!

De nem buták a mogulok sem, sőt! csakhogy az ő céljaik a bevétel, nem a rajongás. Ezzel sem mondok újat, de mintha ezt mindig elfelejtenénk. Amíg mi nézők zombihadként megyünk ezekre a filmekre, addig ez lesz ezen stúdióktól a kínálat, sőt, még ilyenebbek lesznek! Ez az utólagos lelkizés már nem igazán számít, mert a kasszánál eldőlt minden, a vihar meg majd elül, hiszen "Mindig nem eshet..." A számok viszont sokáig beszélnek: a sokat szidott "Az utolsó jedi" 200 milliós gyártási költség mellett 1,3 milliárdott hozott eddig (az IMDB szerint)... Akkor az egy hihetetlen sikerfilm! Miért ne gondolják annak? JarJar Abrams (bocsánat, egy rajongói oldalról idéztem :) még nagyobbat hozott, 245 millió mellett 2,2 milliárdot. Brutális, számunkra felfoghatatlan pénzösszegek! Tessék úgy érteni, hogy a bődületes gyártási 200-250 millióban benne van minden színész, minden szakmber a kábelrugosótól a grafikuson át a rendezőig, minden technika, minden helyszín, miden a gyártásban részt vevő díja, és az 1,1-1,9 milliárd felfoghatatlan dollár hasznon már csak páran osztoznak. Ennek egy részét esetleg megkapják ilyen-olyan jogtulajdonosok, de a többi szimplán vállalkozói nyereség. Miért ne csinálják akkor? Mert sírnak olyanok, akik úgyis megint bemennek majd? :))) És még az is érthető , hogy miután JJ a soknál is még többet hozott a konyhára, akkor ő csináljon ismét... Van aki másként döntene a helyükben? (értsd: olyan, akinek az eredeti célja a pénzcsinálás...)
4/10
AlexWolf 2019 dec. 21. - 11:05:04 4/10
(78/354)
Én nem tudom hogy J.J.-re miért bíznak még film rendezést. Michael Bay-i "magaslatokra" tör. Viszont legalább már nem csak szimpla ctrl+c és ctrl+v. Most már másol játékokból és más filmekből is bőséggel.
8/10
domo.robi 2019 dec. 21. - 09:50:44 8/10 Előzmény Zsul
(77/354)
"A minőségérzékelés kortalan, nem függ a történelmi koroktól. "

Ezzel nem értek egyet. Nagyapámmal is vitatkoztam, amikor ő Szécsi Pált és a magyar nótát favorizálta, én viszont a Queent. Az öreg egyenesen kijelentette, hogy a Queen nem zene. Úgy tűnik, hogy ő nem tudott kiszakadni fiatalkori ízlésvilága rabságából, én viszont értettem, hogy miért szerette Szécsi Pált, bár a hátam közepére nem kívántam azt a zenét.

A mai fiatalok nem úgy fogyasztják a kultúrát, ahogyan mit tettük 30 éve. Akkor egy délután betettük a VHS kazettát, megnéztük a 2 órás filmet, és beszéltünk róla utána. Most mémek, YT videók, live gameplayek, FB posztok, insta, és minden ilyesmik garantálják, hogy egy fiatal 2 óra alatt 20-500 tartalomhoz is hozzáférjen egyszerre. Mivel a lehetőség megvan, legtöbbször élnek is vele. A normális fiatal le tud nyugodni, el tud olvasni egy könyvet, mégha az éppen a Harry Potter is, és nem a Kincskereső Kisködmön.

Konklúzió: a mostani fiatalok számára a panelekből összehegesztett történetmesélés nem szokatlan, ők ezt tudják értelmezni. Emellett könyveket is tudnak olvasni, és meg tudják érteni a 20. századi filmeket. Ha akarják.

Ezzel szemben az idősebb generáció olyan mint a nagyapám: szerintünk ez nem is film, ahogyan JJ hozzányúlt a témához. És nem is értjük, hogy mi tetszik a sok "birkának" ebben, hiszen mi, és csakis MI tudjuk, hogy mi a film valójában. És azt is, hogy mi nem az.
Zsul 2019 dec. 21. - 01:37:23 Előzmény domo.robi
(76/354)
A minőségérzékelés kortalan, nem függ a történelmi koroktól. Főleg ebben az esetben, ahol nem picit rossz műről van szó, hanem direkt nem csináltak történetet, hanem buta panelelemekből ipari módon összehegesztettek valamit. Aztán megcsavarták azt is párszor.... :) Egyébként a kritikusok között is van, aki normális, és a vacakra azt írja, hogy vacak, és vannak nagyon idióták, akik valamilyen okból istenítik a mocskot. :) Tehát mindkét esetre van példa, nem kéne tehát őket izélgetni. Jah és a minőségérzékelést jó esetben kb. 16-25 között a legtöbben megszerzik valamilyen szinten. Ebben az esetben nem is kell kifinomult fokozat, mert itt otrombán "belecsináltak" az SW univerzumba, ráadásul háromszor. :)
molnibalage83 2019 dec. 21. - 00:07:33 Előzmény domo.robi
(75/354)
Inkább csak mérhetetlen zagyvaságnak.