8/10
Omega12 2020 jan. 04. - 19:54:58 8/10 Előzmény jani-wan
(234/354)
Te FF abba fogsz beledögleni, hogy azt figyeled kinek tetszik a legújabb trilógia összességében vagy valamelyik része. :))
6/10
AdiRicka 2020 jan. 04. - 19:45:14 6/10
(233/354)
Súlytalan és felszínes az egész, teletömve kétszavas megmondásokkal és felesleges CGI-al. Tulajdonképpen akciójelenetekből áll a film, röpködnek az egyik bolygóról a másikra különböző indokokkal. A történetet egy félórás rövid filmmel le lehet zárni. A karaktereknek nincs mélységük, szinte nem is ismerjük őket, de az biztos, hogy röviden és velősen meg tudják mondani mindig a frankót, és hogy van fekete férfi, meg fekete nő, meg fehér férfi, fehér nő, ázsiai szereplő és leszbikus pár is egy pillanatra. Ezek a legfontosabb dolgok az aktuálisan baloldali beállítotságú Disneynek. Olyan volt az egész mint egy klasszikus Star Wars film, aminek vesszük csak a külsőségeit és megszorozzuk hússzal.

Erre sok példa van, egy közülük, a "Look, én vagyok az apád"-ból itt Kylo Ren és Ray rokoni kapcsolatai lettek, a Skywalker és a Palpatin családban.


Az eredmény egy pörgős lövöldözős, űrhajózós, kardozós űrlényes dömping, amit egyszer meg lehet nézni, de csak, azért, mert Star Wars.

A drámától teljesen mentesítették, a halálnak semmi súlya sincs. Egy kis időre azt hisszük, hogy meghal Csuvi, de a Disney színvonalából kiindulva számíthatunk rá, hogy nemsokára megjelenik és természetesen Ray halálának sincs semmi jelentősége hiszen előre borítékolható, hogy felélesztik. Csak a 70 éves Leiát és Kylo Rent, aki csak a végén tért jó útra, merik megölni.

Nem csalódtam, mert kb ezt vártam, szerintem Ez lett a legrosszabb epizód a Disney-től. 5,5 pont a tízből.
Sz. Péter 2020 jan. 04. - 19:26:46 Előzmény tesz-vesz
(232/354)
Ugye tudod mi a különbség felszíni járművek és űrhajók között?
Sz. Péter 2020 jan. 04. - 19:25:49 Előzmény tesz-vesz
(231/354)
"aki az új filmekért rajong de Lucas Star Warsát utálja?"

A képzelgéseidre szedhetnél valami gyógyszert.
Sehol nem írtam olyat amiből ilyenre lehetne következtetni. :)
1/10
jani-wan 2020 jan. 04. - 18:44:29 1/10
(230/354)
És újabb mélységekbe volt képes süllyedni a TLJ - Ryan Johnson rajongótábor néhány eleme.
Rise of Skywalker Director J. J. Abrams Gets DE@TH THRE@TS from Disney Star Wars Fans:
https://www.youtube.com/watch?v=q3q0fUMsO-A

És ruin johnson még azt üzengette twitteren hogy azok az igazi Star Wars ranongók akik az ő filmjét szeretik.
Hát nem.
1/10
jani-wan 2020 jan. 04. - 18:40:36 1/10 Előzmény tesz-vesz
(229/354)
Igen már láttam ezeket.
Az Index.hu Star Wars fórumában be is linkeltem néhány napja.
1/10
jani-wan 2020 jan. 04. - 18:33:00 1/10 Előzmény tesz-vesz
(228/354)
"kiket végeztetett ki ryan johnson? senki nem halt meg az ő szemetében sem"

Kivégezte Luke-ot, és Snoke-ot.
Persze most hogy már a hullák jönnek mennek, így teljesen súlytalan az egész maghalósdi.
1/10
jani-wan 2020 jan. 04. - 18:30:06 1/10 Előzmény tesz-vesz
(227/354)
Nagyon jól összefoglaltad!
idõjós1010 2020 jan. 04. - 18:26:11 Előzmény rekszem
(226/354)
Én még nem láttam a filmet, de mi az, hogy a "8 -ban elkezdett történetszálakat elvágták - visszacsinálták ? " Először is ez a nyolcadik rész. Másodszor pedig már az előzetesből is kiderül, hogy a hetedik rész folytatásáról beszélünk, és nem egy különálló filmről.
1/10
offtopic
tesz-vesz 2020 jan. 03. - 23:16:13 1/10 Előzmény Sz. Péter
(225/354)
ugye te egy kicsit bolond vagy?

"Ki mondta, hogy csak repulzoros hajtóművel szerelt hajók léteznek a SW-univerzumban?"

vö.:
"A "nemrepülő" járművekre azért van szükség a SW-univerzumban, mivel a repulzoros hajtóművek nem minden bolygón alkalmazhatóak az eltérő gravitációs jellemzők miatt"
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 03. - 23:12:35 1/10 Előzmény Sz. Péter
(224/354)
miért reklamálnék mikor csak te találsz ki és beszélsz hülyeségeket folyamatosan?
tudsz re erre bármilyen forrást adni?!
"Abrams épp azért tette bele azt a jelenetet, hogy kicsúfolja Johnson-t aki eldobatta Luke-kal a fénykardot. "

csak mert jar jar abrams mindennel egyetértett utólag amit ryan johson csinált, és nem változtatott semmit. főleg úgy h amikor ryan rendezett, abban az epizódban vezető producer volt ugyanott! :

"Soha nem akartam semmit se megjavítani" - mondta. " Ha enyém lett volna Az utolsó Jedik, másképp csináltam volna a dolgokat, ahogy Rian is máshogy állt volna hozzá Az ébredő Erőhöz. Viszont a tévésorozatos munkáim révén már hozzászoktam ahhoz, hogy olyan sztorikat és karaktereket alkossak, amiket utána mások visznek tovább. Ha az ember hajlandó megbízható kezekre bízni azt, amit saját maga alkotott, utána el kell fogadnia a tényt, hogy néha nem úgy fognak dönteni, mint ő. És ha később visszatér, tiszteletben kell tartania az addig meghozott választásokat."
https://hu.ign.com/star-wars-episode-viii/52633/news/soha-nem-akartam-semmit-se-megjavitani-jj-abrams-nyilatkozott-az-utolso-jedikrol
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 03. - 23:01:05 1/10 Előzmény Sz. Péter
(223/354)
nehéz beszélgetni a fajtáddal, aki az új filmekért rajong de Lucas Star Warsát utálja? milyen ny*morult sz*nalmas lény lehet már az ilyen, te jó isten. merthogy Lucas lenne az áruló?!
azért döntött úgy, hogy részben eladja a vállalatát, mert a filmforgalmazás, -forgatás érdekei változtak és azok a kísérletibb filmek, amiket csinálni akart, már nem lennének elég sikeresek pénzügyileg hogy biztosítsák a vállalat egészségét és az alkalmazottai jólétét.
Azt mondta, hogy elkezdett az eladás előtt dolgozni egy másik Star Wars-filmen egy íróval, a történeten előkészítettek mindent. De, mondta, Disney nem volt lelkes, hogy az túl bonyolult volt.... és ez meg is látszi a filmen de nagyon.
https://www.youtube.com/watch?v=6jWtbJxzGpQ
1/10
offtopic
tesz-vesz 2020 jan. 03. - 22:53:28 1/10 Előzmény rekszem
(222/354)
"A 8-ban elkezdett történetszálakat teljesen elvágták, visszacsinálták"

mikre gondolsz? mik voltak ezek?
8/10
Omega12 2020 jan. 03. - 21:26:11 8/10 Előzmény Ann Arianrhod
(221/354)
Minden szavaddal egyetértek!
8/10
Robi152 2020 jan. 03. - 21:06:14 8/10 Előzmény Kobaki
(220/354)
Függetlenül attól hogy nekem azért tetszett nagyjából a film, alapvetően egyetértek az érveléseddel! Valószínűleg azért van nézőpont különbség , mert én más szempontból néztem mint aki ennyire szakmai szemmel nézte!
1/10
Kobaki 2020 jan. 03. - 19:14:11 1/10 Előzmény Kobaki
(219/354)
Még annyit tennék hozzá az előbbi hozzászólásomhoz, hogy általában az Oscaron sem a "futottak még" kategória filmjeiben szokták nyerni a kisebb, elsősorban a megvalósításért, kivitelezésért, hangulatfestésért járó díjakat (pl. zene, vágás, jelmez, effektek), hanem azokat is a legtöbbször a "nagy" díjak nyertesei viszik el.
1/10
Kobaki 2020 jan. 03. - 18:49:06 1/10 Előzmény Robi152
(218/354)
Részemről Seagalnak egy pontot sem, mert 20+ éve - amióta tudom, hogy sz...r - meg se nézem.

Miután filmet értékelek, nem pedig zenét, festményt vagy lírai verset, nekem nagyon fontos szempont a cselekmény. Ilyet ez a film csak nyomokban tartalmaz, és annak jelentős része is utánérzés (más szóval lopás, plágium).
Aki pedig a semminek a felcicomázását végzi (pl. operatőr, látványtervező, dublőr stb.), az elégedjen meg azzal a pénzzel, amit érte kapott, tőlem nem kap azért pontot, mert jó zsoldosa volt egy rossz ügynek. Ha valódi művésze lenne a szakmájának, akkor nem vállal feladatot egy méltatlan alkotás megvalósításában.

10/10
Ann Arianrhod 2020 jan. 03. - 17:20:48 10/10 Előzmény tesz-vesz
(217/354)
Tetszettek a videók. Egyébként tényleg :D köszi! .. Az első 3 részről is néznék ilyet, vagy azt ők is elfelejtették, hogy kákát a csomón is lehet találni? ;)
Egyébként testvér csók ide vagy oda.. ami végül kisült belőle így is úgy is tetszett. Bármiért is akartak az írók abba az irányba elindulni.. De gondolom ezt a kört már lefutottad másokkal. Hagyjuk is.
Mantrám: végülis szeretem mind a 9 részt, egy bütyök ide, egy csomó oda :D
Szeretjük a Star Warst! pííísz <3
10/10
offtopic
Ann Arianrhod 2020 jan. 03. - 15:41:24 10/10
(216/354)
Olyan ez mint a libikóka.. mikor te írsz azt hiszed neked van igazad, mikor én akkor meg én hiszem hogy nekem.. erről szól a fórum: játszunk. Csak kívülről szerintem inkább néz ki úgy a hozzászólás áradat, hogy a kedves 1 pontozós rajongó ér rá több névvel regisztrálva támadni. Azért bátorkodtam már én is megszólalni. De itt csak duzzogó gyerekek játszanak és a film minden kockája vérkomoly.
Megjósolom neked: erre is lesz válasz, mert most az a kör jön hogy: nem nekem van igazam. :D
Sz. Péter 2020 jan. 03. - 10:43:41 Előzmény tesz-vesz
(215/354)
Aki elárulta a SW-t, az maga George Lucas.
De nyilván baromira szüksége volt 70 év körül arra a 4 milliárd dodóra.
Gondolom kellett hiteltörlesztésre.