1/10
János Magyar Jr. 2019 dec. 19. - 17:44:16 1/10
(34/354)
Rossz volt!
10/10
Janos06 2019 dec. 19. - 17:04:32 10/10
(33/354)
Jó volt!
2/10
csincsilla72 2019 dec. 19. - 15:54:54 2/10 Előzmény Szilvia Szamosfalvi
(32/354)
A "baromi jó és szuper" helyett egyetlen dologra lett volna szükség: egy épkézláb forgatókönyvre. Ami nem remake. Komolyan nincs Hollywoodban egyetlen forgatókönyvíró sem, aki eredeti ötlettel tudott volna előállni? Akkor kár volt hozzányúlni. Pénzkidobás az egész.
2/10
csincsilla72 2019 dec. 19. - 15:51:24 2/10 Előzmény jani-wan
(31/354)
Számomra a legdöbbenetesebb élmény ebben a csodás új trilógiában az, hogy sem a SW kánon, sem a korábbi események nem számítanak. Aki élt, feltámad, a saját szabályok nem működnek.
Értelmes történet sincs, de a megvalósítás - na, az ott van. De minek, ha nem szól az egész semmiről?
1/10
amaurote@index.hu 2019 dec. 19. - 14:32:33 1/10
(30/354)
régóta mondom, a disney tudatosan és megtervezetten rántja le a sárba star warst, mert ha valami túl jó, az a disney sablonizált középszerűségére és hatásvadász nyálas üzletére káros hatással lehet. örömmel látom hogy egyre többen ráébrednek erre.
1/10
jani-wan 2019 dec. 19. - 14:31:55 1/10
(29/354)
"Nekem 10/10-es élmény volt, és úgy érzem meg is indokoltam"

Nekem úgy tűnik nem indokoltál meg semmit ami konkrétan hibaként volt felhozva, csupán azt írtad le hogy mekkora JJ fanboy vagy.

"J.J azt a vonalat viszi, amit az Ébredő Erőben elkezdett"

Azaz mit is?
Hiszen JJ nem csinált mást mint lemásolta a Star Wars IV-et szarul, ahelyett hogy folytatta volna a történetet a Jedi visszatér utáni időkkel.

"közben, pedig magyarázza a dolgokat, amiket ő valószínű másképp oldott volna meg, ha megrendezte volna a Last Jedit"

JJ azt nyilatkozta hogy RJ filmjével egyáltalán nincs semmi problémája, és nem csinált olyat ami elrontotta volna az ő elgondolását. Utána lehet nézni!
Szóval azt állítod JJ hazudik?

"A film mindentől függetlenül nagyon látványos, technikailag rendben van"

Ez a minimum.

"Ahol kell lennie a filmnek ott drámai és Epikus is, megfelelő lezárással"

Az mitől megfelelő lezárás hogy aláássa és tönkreteszi az egészet amiről a Star Wars I-VI szólt?
Az nem indoklás ha valaki nonszensz kijelentéseket tesz.

"csak szólok egy ekkora volumenű mozi nem 10/1 meg 2-es értékelésű, még akkor sem, ha rossz az egész, mert ennél a pontszámnál már csak a kivitelezés is többet ér"

Csak szólok hogy nem a brand kell hogy meghatározza egy film értékelését, hanem filmnek a története, és a kivitelezése.
Ennek egy Star Wars filmnek kellene lennie, de nem az mert nem lehet értelmesen összeilleszteni az I-VI történetével.
És ha egy Star Wars filmről kiderül hogy nem az, akkor az nem 10 pont vagy akár 5 pont, hanem NULLA.
A kivitelezés nem számít mivel értékelhetetlen annak aminek eladták.
Mondják azt hogy ez egy újragondolt Star Wars remake, és akkor van mit értékelni.
Így nincs.
1/10
jani-wan 2019 dec. 19. - 12:39:25 1/10
(28/354)
Csak hogy lássuk mekkora férgek csinálták ezt a filmet, George Lucas-t a dizni nem hívta meg az új film temetésére.

Mármint a premierre. Habár ebben az esetben ez ugyanaz.
1/10
jani-wan 2019 dec. 19. - 12:35:50 1/10
(27/354)
"Pár dolgot azonban nem értek, ha valaki tudja, segítsen értelmezni: - Először is Palpatine hogy maradhatott életben?"

Sehogy. Felrobbant a Halálcsillaggal. Lucas ezt meg is mondta a Palpatine-t alakító színésznek, mikor ő erre rákérdezett. Utána lehet nézni.
Csak dizni szarik az egész Lucas-féle 6 filmre, mert kell nekik valami amiről úgy gondolják hogy behozza a nézőt, mivel ezt jó történet elmesélésével nem képesek megtenni.
1/10
jani-wan 2019 dec. 19. - 12:31:53 1/10
(26/354)
"Az a helyzet, hogy akármit is csináltak volna, mégis lennének fanyalgók."

1. Fanyalgó mindig van. Értelmetlen dolog ezzel jönni, mert kevesen vannak és nem számítanak.
2. Rendkívül nagy számban vannak azok akik értik hogy miről szólt a Star Wars I-VI, és teljesen jogosan kritizálják és ítélik el ezt a szemetet amit dizni akar Star Wars-ként eladni.
3. Vannak azok akinek fogalmuk sincs miről szólt az I-VI és nem is érdekli őket, így nekik jó a Dizni Warsz.
4. Vannak a mentálisan kihívásokkal küszködők, akik akkor sem értik meg hogy 2+2=4 ha az ujjaikon számolják ki. Na ezek akik 10 pontot adnak dizni warsz filmekre.
10/10
zsotya010 2019 dec. 19. - 11:42:52 10/10
(25/354)
Hibái ellenére nagyon szerethető darab lett, nem rombolt le semmit, inkább próbálta visszarángatni a hagyományos meder felé a dolgokat és megmagyarázott kérdéseket, ha nem is mindent. Durván pörög a film, mivel az egész trilógiát J.J-nek kellett volna megrendeznie, így bele kellett zsúfolni ide olyan elemeket, amiknek a középső részben kellett volna megtörténnie, de ugye ez a trilógia gyenge pontja, hogy három különböző rendezővel szerettek volna előállni, azoknak meg három különböző elképzelése volt. J.J azt a vonalat viszi, amit az Ébredő Erőben elkezdett, közben, pedig magyarázza a dolgokat, amiket ő valószínű másképp oldott volna meg, ha megrendezte volna a Last Jedit.
A film mindentől függetlenül nagyon látványos, technikailag rendben van, a színészek a legjobb formájukat hozzák a záródarabra, senki nem idegesítő. C3PO az összes filmet együttvéve itt hozza a legjobbját, nagyon kellemes meglepetés volt.
Ahol kell lennie a filmnek ott drámai és Epikus is, megfelelő lezárással.
Külön köszönet az új Erő formulákért, amik már eddig is ismertek voltak, de sosem mutatták be őket élőszereplős darabban, jó volt látni.
Zene egy szinttel feljebb pörög, mint az előző két részben, nosztalgia van és kell is egy ilyen filmbe.

Nekem 10/10-es élmény volt, és úgy érzem meg is indokoltam azokkal ellentétben, akik megnézés előtt leértékelték a filmet 10/1; 10/2- vagy esetleg 10/3-ra.
A film gördülékeny pörgése segít túlszárnyalni az apróbb hibákat és a szív, amivel ez elkészült és érződik rajta.
Úgy érzem megindokoltam, miért tetszett nekem ez a film, és azt is úgy érzem, ha valakinek a Stroy túl egyszerű és nem tud túllépni a hibákon, ami persze minden filmben van, mert tökéletes nincs; ez a mozi csak maga a kivitelezés, a látvány, a zene, a nosztalgia és a színészi játék miatt önmagában megérdemli a minimum 10/5-ös értékelést. (Mondom, ez a legalja)

Úgyhogy gratulálni tudok hozzá, hogy megint sikerült valamit lepontozni fantasztikus értékekre, csak szólok egy ekkora volumenű mozi nem 10/1 meg 2-es értékelésű, még akkor sem, ha rossz az egész, mert ennél a pontszámnál már csak a kivitelezés is többet ér.

Nem fogom elolvasni a vitatkozásaitokat, mert nincs értelme. Meg főleg nem annak, hogy az ilyen vérszegény kommenteket olvassa el az ember, amik csak lehúzzák, de semmit sem magyaráznak meg, hogy miért.
Szilvia Szamosfalvi 2019 dec. 19. - 11:42:45
(24/354)
Az a helyzet, hogy akármit is csinálnak, csináltak volna, lehetne minden baromi jó, szuper, mégis lennének fanyalgók. Amúgy nem vagyunk egyformák, mindenki ízlése más! ÉN szerintem igen is nagyon jól meg lett csinálva, bár a végkifejlet nekem kissé csalódás volt!

Pár dolgot azonban nem értek, ha valaki tudja, segítsen értelmezni: - Először is Palpatine hogy maradhatott életben? Ő most akkor szellem volt lényegében, v valami gépezet életben tartotta? Másrészt, ha Rey az ő unokája, és a szülei az ő leszármazottai akkor miért ölte / akarta megölni őket? Sajnáltam hogy ez lett a vége, én bíztam benne, hogy Rey és Ren egymásra találnak, ahogy erre számítani lehet. Mármint egymásra találtak, csak ugye Ren meghalt. Ezt a lezárást nagyon sajnáltam.


4/10
offtopic
B4lukapit4ny 2019 dec. 19. - 11:38:06 4/10 Előzmény szucsgyula
(23/354)
Jah, még jó, hogy Lando visszajött. Eddig biztos csak újsághirdetésben kerestek katonákat a gonosz ellen, de most így az üzenetre egyből összejött egy olyan sereg, ami 100-szor akkora volt, mint az eddigi legnagyobb. Gondolom Ackbar admirális meg Leia személye nem volt elég arra, hogy reményt adjon és megmozduljanak, végül is ők csak egyszer győzték már le az uralkodót.


Azért kellett volna tudnia róla, mert azt is megérezte, hogy a sisakja nem tetszett neki, amikor belépett a terembe. Totál életszerűtlen és felesleges volt az egész.
7/10
szucsgyula 2019 dec. 19. - 11:19:47 7/10 Előzmény B4lukapit4ny
(22/354)
Csak címszavakban:

- sok hajó a film végén: Lando és Csubi a Falconnal szétsugárzoztak egy rádiójelet szerte a galaxisban, hogy aki kicsit is tökös és van hajója, jöjjön a peremvidékre a Sith rejtekhelyhez egy ott rejtőző flotta ellen. Az olyan alvilági figurák, mint Zorii Bliss, akik eddig nem segítettek, mert a zavarosban akartak halászni vagy féltették az életüket, ekkor már jöttek.

- "Hux, mint kém" szerintem is béna fordulat, DE! Kylo Ren miért kellett volna, hogy tudjon erről? Mem mindentlátó Szauron ő, Rey gondolataiba is csak azért látott bele, mert volt közöttük az Erőn keresztül egy különleges összeköttetés (a császár is arról hablatyol, hogy "ők a Kettő, aki Egy")
4/10
Findzs 2019 dec. 19. - 10:57:49 4/10 Előzmény Findzs
(21/354)
Kiderült és sajnos igazam lett.
Köszönjük J.J. Abrams, ezután már nem kell újabb Star Wars részeket várnunk. Végleg leromboltad amit G. Lucas felépített.
Marad nekünk a kissé bugyuta ámde szerethető The Mandalorian.
https://port.hu/adatlap/film/mozi/the-mandalorian/movie-212482
4/10
gyereamozibabe 2019 dec. 19. - 10:33:00 4/10
(20/354)
El nem tudom képzelni, hogy ki néz ilyeneket. Az első "új" résszel engem is megszívattak. Azóta mindig feljövök a Port-ra, és megállapítom, hogy erre sem fogom kidobni az időmet. Persze majd letöltöm, és végigpörgetve belenézek.
4/10
B4lukapit4ny 2019 dec. 19. - 08:22:58 4/10
(19/354)
Olyan ez, mint amikor van egy gyereked és már sokadszorra csinál valami nagyon rossz dolgot. Csalódott vagy, de nem tudsz haragudni rá.

Én az előzőek után minimális elvárásokkal ültem be. Csak annyit akartam, hogy lássam kicsit az egyik karaktert és legyen megválaszolva néhány kérdés. Ezt megkaptam, de nem csak, hogy egy rossz Star Wars filmet láttam -hanem ha a világtól elvonatkoztatunk- egy rosszul megrendezett, rosszul megírt filmet is.

És akkor innét SPOILER is lehet

pozitív dolgok:
- megválaszolt kérdések
- Palpatine részei, sith cuccok látványa
- Rey és Kylo néhány jelenete
- pár poén ami működött
- régi dallamok, helyszínek, karakterek
- az egyik eddig is totál felesleges karakter keveset szerepelt

Negatív dolgok:
- egyáltalán nem lehet azonosulni ezekkel a röhejes lázadókkal
- elvileg Leiáék a lázadás vezetői nulla cirkálóval, csak 1-2 kis vadásszal. Seregnek sem mondható. Majd hirtelen a végén megjelenik több ezer hajó. Ba*dmeg. Ezt volt pofája megírni Abramsnek? Ennyire hülyének néz minket? Hol voltak eddig a nagy harcokban és most mitől jöttek hirtelen, ha eddig Leia se tudta összegyűjteni őket?
- mindenki érzi, hogy itt nincs semmi tét, bármi történik ezek nem halhatnak meg
- borzalmas rendezés, kapkodás, ide-oda csapongás. Amit jól fel kéne vezetni, azt nem vezeti fel, ami egyértelmű, azt háromszor elmagyarázza.
- nagyon gáz csók jelenet (aminél mögöttünk hárommal a lányok elkezdtek sikongatni. Ez is nagyon jól mutatja, hogy ez a film sem nekünk készült)
- elképesztően giccses, gyomorforgató pátosz a végén. Komolyan azt vártam, hogy még előugrik Mickey egér meg Goofey is a bokorból és elkezdenek énekelni.
- rendkívül sok logikátlanság. Történet vezetésben is és emberek cselekedeteiben is.
- Ren lovagok teljes kiherélése
- a Leia- Luke visszatekintésnél nagyon rossz CGI. De most komolyan, hogy lehetett ezt így kiadni? A Rogue Oneban tök jól megcsinálták. Ebből is látszik az egész filmet körüllengő igénytelenség.
- Hux, mint kém. Aha, Kylo Ren, aki Rey gondolataiba is belelát ezt nem érzi meg. Hát nyilván.


Összegezve az elmúlt éveket: Én megkaptam a Star Wars filmemet, Rogue One címmel és emiatt bárhogy is elrontották az egész Skywalker sztorit, nem érdekel, mert az annyira kiemelkedő, hogy így is azt mondom, megérte, hogy a Disney hozzányúlt. Sajnos azonban levonták a rossz következtetéseket és nem a nézőket akarták felemelni arra a szintre, ahol ez a realista, valódi téttel, érzelmekkel bíró filmes vonal áll, hanem inkább a filmművészetet szállították le a kínai, amerikai piaci igényekre szabva, a tömegek szintjére.
3/10
Ádesz 2019 dec. 19. - 02:10:32 3/10
(18/354)
Felháborító lett ez rész! Rajongóként értetlenül állok. Egész egyszerűen védhetetlen...
2/10
macskaminu 2019 dec. 18. - 22:52:43 2/10
(17/354)
Borzalmas katyvasz. Teljesen lerombolja Star Wars mítoszt. Remélem nem készül újabb trilógia
6/10
ozati 2019 dec. 18. - 22:17:55 6/10
(16/354)
Hozza az eddigi filmek szintjét, de nem is lett jobb. A vetítés közben az jutott eszembe, hogy ez nagyon Disney film.
Nekem ez egy 10/6-os film volt.
A film végén nem volt plusz jelenet.
1/10
jani-wan 2019 nov. 29. - 16:20:32 1/10 Előzmény Findzs
(15/354)
"De ne legyen igazam és legyen végre egy jó Star Wars folytatás"

Az alapján ami eddig kiszivárgott, azaz a teljes történet, amit a trélerek megerősíteni látszanak, és az alapján a kiszivárogtatás alapján hogy a tesztvetítésről emberek csalódottságukban egyszerűen kimentek, erre igen kicsi az esély.