1/10
akarkivalaki 2020 jan. 21. - 16:44:46 1/10
(274/354)
Annyira dög unalmas és érdektelen, képtelenség végignézni. Nem a sw trilógiát hanem még a szomszédok teleregény jellegű alkotásokat is sikerült alulmúlni izgalomban. Hihetetlen hogy az előző silány filmek után még tömegek ülnek be rá moziba.
molnibalage83 2020 jan. 20. - 17:26:55 Előzmény csincsilla72
(273/354)
Mi lenne, ha a változatosság kedvéért elszakadnának attól a rövid időszaktól, ami körül táncolnak n-e-gy-v-e-n éve?
9/10
AngelTimi88 2020 jan. 20. - 15:02:19 9/10
(272/354)
Kellemesen csalódtam. Sokkal jobban tetszett mint bármelyik a I II III ból. Ami tetszett, hogy láttam a legrégebbi részekhez hasonló dolgokat pl az élőlények mozgása stb... A dráma, a romantika és az akció része is. Ami nem , az pedig a színészek. Olyan jelentéktelen számomra a főszereplő csaj és gagyi a ,,Darth Vader utánzat" is. Örülök, hogy folyton vannak újabb SW filmek és sorozatok.
1/10
jani-wan 2020 jan. 18. - 11:26:23 1/10
(271/354)
Azért érdekelne erről egy diznifanboy teória, ami értelmesen magyarázza ezt az útmutató tőr totális nonszenszet.

Azaz hogy hogyan történt már az, hogy valami ismeretlen aki beszéli a Sith nyelvet, megtalálja a teljesen atomjaira robbant HCS újra összeállt majd hirtelen lezuhant darabjait.
Továbbá ez az ismeretlen valaki, megtalálja az ismeretlen okból készül iránymutató holocront a titkos Sith bolygóra, amit csak a Sith-ek ismernek. Ami már önmagában értelmetlennek tűnik, hiszen ha ők ismerik a helyét de nem akarják hogy mások megtalálják, hiszen titkos, mégis miért csinálnak hozzá egy útmutatót?
De továbblépve, miután az ismeretlen valaki megtalálja ezt a holocront mi csinál?
Fogja és otthagyja!
Naná hogy otthagyja. Mégis mennyit érhet ez bárkinek is, nem igaz?
Majd valamilyen érthetetlen indíttatástól vezérelve készít egy tőrt, amire mindenki számára ismeretlen nyelven ráírja hogyan lehet megtalálni az útmutatást.
Mégis mi jár ilyenkor a fejében hogy ilyet csinál?
Majd a tőrt úgy cikk-cakkozza hogy egy bizonyos pontról nézve pont illik a darabhoz, és megmutatja hol a titkos rejtekhely, ami abban a toronyban van, ami belül minden helyzetben függőlegesen áll, tehát ilyen Star Wars-os Tardis, és belül más mint kívül.
Lényeg a lényeg, csinál egy útmutatót az útmutatóhoz.
Brilliáns. Hogy ez nem jutott eddig senkinek az eszébe.
Sőt talán még jobb lett volna ha van egy útmutató az útmutató útmutatójához.
Na de visszatérve emberünkre, miután otthagyja a holocront ahol találta, és megcsinálta az útmutatóhoz az útmutatót, elmegy és elrejti egy föld alatti helyen hogy ne lehessen megtalálni, csak úgy ha valaki véletlenül hülye és elsüllyed a homokban egy messzi-messzi bolygón.

Hát én ezt nem értem.
Szóval ennek hogyan van bármi értelme?
2/10
vkindustrial 2020 jan. 16. - 18:19:24 2/10 Előzmény kybuck
(270/354)
Talán ha a Rogue One forgatókönyvíróira bízzák a trilógiát, akkor lett volna valami belőle. Annak legalább van eleje, közepe és vége, eljutunk valahonnan valahová. Mellékszál ellenére is a legjobb újkori SW filmnek tartom és nem csak Vader felbukkanása miatt.
Talán a trilógia elején is le kellett volna szögezni, honnan hová akarnak eljutni, mi a cél és a Skywalker korát nem 5 forgatókönyvírónak kellett volna összelapátolnia.
Az egész trilógia olyan, mint az a baráti körben zajló játék, amikor elkezdünk egy sztorit, és egy elért szituációnál továbbpasszoljuk, hogy más mesélje tovább.
kybuck 2020 jan. 16. - 07:40:52 Előzmény vkindustrial
(269/354)
Teljesen helytálló meglátás: vannak benne tetszetős dolgok, de az egész utódtrilógia, ami végül kijött belőle - az elmúlt 15 éves hollywoodi hagyomány szerint - semmit nem mozgatott meg különösebben az emberben, látta, kipipálta, kész! Sajnálatos, hogy egy olyan brand, mint a SW is ennek a fantáziátlan pénzharácsolásnak lett az áldozata.
10/10
fuh34 2020 jan. 14. - 07:16:26 10/10
(268/354)
Nekem tetszett
Sz. Péter 2020 jan. 13. - 13:00:39 Előzmény csincsilla72
(267/354)
Vannak akik ebben megint csak nem értenének veled egyet, mert szerintük a SW saga 3 részből áll. :)
8/10
Omega12 2020 jan. 12. - 23:19:14 8/10 Előzmény csincsilla72
(266/354)
Köszönöm a válaszod! Ez így korrekt.
2/10
csincsilla72 2020 jan. 12. - 22:18:29 2/10 Előzmény Robi152
(265/354)
Az a baj, hogy a látvány lókakit sem ér jó történet nélkül. Csak azért, mert "pörgős", mert "látványos", még nem lesz jó. Manapság pont a jó forgatókönyvvel tudna kiemelkedni, mert ha van pénz és vannak technikai feltételek, akkor a látványban már nincs hiba.
2/10
csincsilla72 2020 jan. 12. - 22:15:42 2/10 Előzmény Omega12
(264/354)
Bár a kérdés nem nekem szólt, szívesen elárulom, miért nézte meg valaki a második, sőt, a harmadik fimet, annak dacára, hogy elégedetlen: mert rajongója ennek a világnak, talán már gyerekkorától, és reménykedett, hogy a trilógiának talán mégis lesz egy értelmes és megnyugtató lezárása. Hogy végül tudnak mit kezdeni a bedobott új szereplőkkel, kapunk valami háttértörténetet vagy legalább magyarázatot arra, hogy kik ők és honnan jöttek és miért kerültek abba a helyzetbe, amiben a történet idején vannak. Mert ettől a korábbi részek is elfogadhatóbbak lesznek, nem hagy az egész annyira rossz szájízt, amennyire.
Nos, ez nem jött össze, nekem legalábbis. De ez legyen az én gondom. Nekem a SW saga 6 részből áll, az új részeket nem fogom újra megnézni.
Csak egyetlen dolgot sajnálok: az eredeti szereplők kiöregedtek, Fisher meghalt. Elveszett az esély is, hogy egy igazán ütős kis folytatást csináljanak. Marad ez, annak, aki szereti.
8/10
Omega12 2020 jan. 12. - 21:51:10 8/10 Előzmény jani-wan
(263/354)

,,Ha beszélgetni akarsz valamiről akkor neked kell elfogadnod azok véleményét akik komolyan veszik, ami által sokkal többet tudnak, és jól összerakott érveléssel állnak elő, azokkal szemben akik nem veszik komolyan, vagy csupán mindenféle közhelyeket gyártanak normális érvelés helyett, mint a "a dizni fikázása divat", vagy ahelyett hogy értelmesen tényszerűen cáfolnák a felhozott problémákat, korábbi filmek hibáit rángatják elő, "hogy ez is elfogadható mert a Jar-Jar Binks".

Mi az, hogy normális érvelés? Én azt mondom tetszik számomra a film, és ez egy jól sikerült alkotás, amiben vannak ilyen és olyan hibák. De nekem így is kerek a történet, csakúgy, mint az előzőek is azok voltak, az abban tapasztalt hibákkal együtt. Ez a véleményem és így érvelek. Miért kellene mást mondanom, ha ezt gondolom? Miért kellene bármit is megmagyaráznom, ha én úgy érzem nincs rá szükségem? Mert te ezt elvárod? Őszintén ki nem sz..ja le mit szeretnél?
Hogy miért mondom, hogy ez csak a Disney divatos fikázása, amit csináltok és nem több? Azért, mert aki valamit ennyire utál azzal nem is foglalkozik. Ha nem ízlik a kelkáposztafőzelék, nem fogom megszerezni a receptjét. Főleg nem vitázom és nem hülyézem le azokat, akik szeretik. Elfogadom mindenkinek más az ízlése. A te álláspontodat is elfogadnám, ha nem jelennél meg mindig, mikor valaki azt merészeli leírni, hogy számára tetszett a film. A kollégáddal sem az a problémám, hogy neki nem tetszik a film, hanem, hogy olyan dolgokat próbál ráhúzni, ami kivétel nélkül jellemző szinte az összes filmre, rajzfilmre. Ott miért nem protestál ez ellen?

2/10
vkindustrial 2020 jan. 12. - 18:35:51 2/10 Előzmény Sz. Péter
(262/354)
Ezt még én sem láttam korábban. Nagyon látványos. Majd megmutatom nekik, köszi!
2/10
vkindustrial 2020 jan. 12. - 15:28:48 2/10 Előzmény Sz. Péter
(260/354)
Az eredeti trilógia tetszik nekik, főleg Darth Vader miatt. Már volt farsangkor mind a kettő Vadernek beöltözve. Az előzmény trilógiából pedig a Sithek bosszúja a kedvencük. Mondanom se kell, hogy itt is Vader a sztár. Az Anakin/Obi-Wan párbajt és Vader készítését időnként még most is kérik Youtube-on. Az újak közül még a VII. jön be nekik, illetve az még nekem is (a napleszívásos idiótaságot kivéve).
Abból a kezdésből még akár jó is lehetett volna az egész.
1/10
tesz-vesz 2020 jan. 12. - 12:23:31 1/10 Előzmény jani-wan
(259/354)
nekem pl nem sok bajom van jar-jarral, egy ilyen idegesítő, butácska, kicsit aranyos, kajla élőlény. létezhet ilyen. viszont a guruló gömb alakú droiddal sokkal több bajom van, mert azt a technológia hozta létre, célzottan, elvileg mérnökök voltak az alkotók. akkor mondják már meg, hogy egy gömb alakú felszín hogy kaptat fel egy száraz homokdombra? hogyan kapaszkodik bele a sík felszín a homokszemcsékbe? sehogy, mert nem tud megkapaszkodni.
Sz. Péter 2020 jan. 12. - 10:44:07 Előzmény vkindustrial
(258/354)
A két fiad egyébként mennyire szereti a IV. V. VI. epizódokat?
8/10
Robi152 2020 jan. 12. - 10:24:31 8/10 Előzmény jani-wan
(257/354)
Én nem vagyok diznifan. Jobban tetszettek a régi részek, az újak közül ez az egy tetszett. Azért mert nem írtam részletes kielemzést az nem azt jelenti hogy egyáltalán nem értek hozzá! Sokan mások is adtak a filmre magasabb pontot részletes értékelés nélkül! Erre a fórumra nem az van írva hogy csak szakértőknek, ezért nekem ne is jöjjön senki sem azzal hogy hogyan merek leírni vmit! Egyébként ha elolvastad vna a régebbi hozzászólásaimat akkor látnád hogy elfofadtam olyan véleményét is aki 1 pontot adott! Volt itt olyan is aki egyszerűen elküldte a francia az 1 pontot adókat, érdekes hogy arra nem reagáltatok! A túl komolyan vesziteket meg nem arra írtam hogy részletes elemzéseket írtok, hanem arra hogy képesek egyesek veszekedni ezen! Mindenkinek megvan a saját véleménye és kész!
1/10
jani-wan 2020 jan. 12. - 09:39:53 1/10 Előzmény Robi152
(256/354)
"Szerintem ti túlságosan komolyan veszitek ezt az egészet..."

1. Ha te nem veszed komolyan amiről beszélsz akkor azt véleményed is tükrözi. És ezáltal a véleményedet sem lehet komolyan venni.
2. Mi az hogy túlságosan? Olyan nincs. Vagy komolyan veszi valaki amiről beszél, vagy nem.
Aki nem veszi komolyan az bebeszéli magának hogy más "túlságosan" komolyan veszi, ami pedig csupán annyi hogy más foglalkozik az adott dologgal, ő meg nem. És van akinek van képe azt felhánytorgatni, hogy vannak kik komolyan veszik amiről beszélgetnek. Hát szerintem ez egy vicc.

"egy kicsit sem tudjátok elfogadni mások véleményét! "

Először is, néhány kivétellel (pl. Omega FF) a többség elfogadja hogy másoknak lehet bármilyen véleménye.
De ha az a vélemény bizonyíthatóan és bizonyítottan nonszensz akkor arra lesz válasz, és ha valaki ezt nem bírja elfogadni az az ő hibája.
Sajnos a Diznifanboyok nem képesek elfogadni a kritikákat, és ezért ostoba kitalációkkal próbálják az vélt igazukat védeni, mint pl. hogy "divat a dizniwars fikázása".
Vagy egyszerűen leírnak egy olyan ostobaságot, hogy " a 9 jól kidolgozott", és kész. Ezt el kellene valamiért fogadni, és tilos rá válaszolni, mert azzal sérül a T. hozzászóló lelkivilága, vagy mi?
Pláne mikor le lett írva hogy egy kaotikus baromság az egész, ahol a rendező a seggéből húzza elő a mistery box-okat, mert szar a történet, és enélkül senki nem jutna sehová, ráadásul a film lényege a Dark Empire másolata.
De nem, a Diznifanboyok az ilyen tényeket, amiknek egyébként nagyon egyszerű utánanézni, nem veszik figyelembe, aztán meg sírnak illetve egyesek személyeskednek is, mert a véleményük nincs elfogadva. Hát ez egy vicc.

Ha beszélgetni akarsz valamiről akkor neked kell elfogadnod azok véleményét akik komolyan veszik, ami által sokkal többet tudnak, és jól összerakott érveléssel állnak elő, azokkal szemben akik nem veszik komolyan, vagy csupán mindenféle közhelyeket gyártanak normális érvelés helyett, mint a "a dizni fikázása divat", vagy ahelyett hogy értelmesen tényszerűen cáfolnák a felhozott problémákat, korábbi filmek hibáit rángatják elő, "hogy ez is elfogadható mert a Jar-Jar Binks".
10/10
brigante7 2020 jan. 12. - 07:08:25 10/10
(255/354)
A filmek kritikáit el szoktam többnyire olvasni,de a Port.hu oldalát hagyom utoljára.Miért? Mert egy nagyon gyenge oldal,és már nem is adok a véleményére. Általában az igényes jó filmeket mindig lehúzzák,mikor más komolyabb oldal teljesen az ellentétes véleménnyel van meg (IMDP, Rooten T. ,Vox) Nem érdekes ez?Itt van a Star Wars,szerintem nagyon jó film volt,és sokkal jobban tetszett mint az előző része,mert végig jól kidolgozott, pörgős,izgalmas kaland volt.