1/10
István Pityu Herczeg 2017 dec. 21. - 13:29:34 1/10
(258/598)
Ez a film megint valami gagyi Disney paródia lett. Eléggé erõsen hajaz az Ûrgolyhókra, de az legalább vicces is volt. Ez meg szimplán szánalmas.
6/10
Muya 2017 dec. 21. - 08:16:40 6/10
(257/598)
SPOILER

Hát ez meg mi a szentszar volt, már bocsánat a kifejezésért.
Az hagyján, hogy lemásoltak jeleneteket a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér-bõl, de hogy itt mindenki mindenkinek a valakije, az már eléggé lerágott csont. Ezt most komolyan így gondolta Lucas anno?
Olcsó poénok, mint amikor Luke-ot szitává lövik, aztán kijõve a füst vagy porfelhõbõl lesöpri a vállát. Meg a mátrixos mozdulat. Jajj, de nem illett bele.
Aztán a Kylo és a Rey közti kapcsolat. Számomra nagyon idegesítõ volt. Komolyan mondom az Alkonyat címû vámpíros film jutott eszembe, ahol az egész filmben tátott szájjal sóhajtoztak így kifejezve az õrlõdésüket.
A Finn és az ázsiai csaj szál teljesen felesleges volt. Nem tett hozzá semmit. Na, de amikor a sárga kiscsaj azt mondta a négernek, akiket közben támadtak a fehérek, hogy ne a gyûlölet vezéreljen, hanem a szeretet..? Ezt meg minek???
Leia - Hát semmi más szerepe nem volt csak hogy ott álljon a navigációs pult (?) elõtt és világvége szomorú fejet vágjon. Gyászos arckifejezések semmi más.
Luke Skywalker szerepe számomra elég súlytalan volt. Többre számítottam. Persze ezt a bemutatóknak köszönhetem. Enyhén kínos jelenet mikor a szigeten megfeji azt az izét és megissza a löttyöt. Csak pilláztam, hogy erre mi szükség volt.
Tudom, hogy az univerzum tele lehet különféle élõlényekkel, de az a szõrös kis valami mi a f@sznak kellett bele. Az ewokok aranyosak voltak és volt szerepük, ezeknek semmi!
És most komolyan. Egy fürdõköpenyes szméagol az univerzum ura? Mi szükség volt cgi-re ebben az esetben? Miért nem tudta eljátszani élõ ember ezt a szerepet. Freddy Kruegert is megoldották anno…vagy az volt a cél, hogy ne is vegyük komolyan, hogy lássuk a durcás kisfiú mennyire erõs?
Nyilván nem lehet felülmúlni a IV-VI részt. Ezt felismerve a készítõk lemásolták új szereplõkkel, effektekkel a technikai fejlõdés minden elõnyét igénybe véve.
Remélem amíg élek nem akarják újra elkészíteni a IV-VI részt újra. Mondjuk meg sem nézném. Mondjuk tuti Han Solo néger lenne, Leia meg ázsiai, Luke meg valamilyen migráncs.

Amíg a az elõbb említett részeket naponta meg tudnám nézni, ezt talán soha többé nem fogom.
2/10
jani-wan 2017 dec. 20. - 20:25:10 2/10
(256/598)
Ja, rá lettem beszélve.
Többet nem leszek.


Nézegettem a neten a véleményeket is. Mark Hamill is ki van akadva.
A véleménye:
https://www.youtube.com/watch?v=r2OqVea_EXw

"Luke is the most optimistic, hopeful caracter."
Luke a legoptimistább, legreménytelibb karakter.
"Who is this guy? How did the most optimistic, hopeful caracter in the galaxy, turns into this hermit, who sais it's time for the Jedi to end?"
Ki ez az ember? Hogy történhetett hogy a legbizakodóbb, legreménytelibb karakter a galaxisban remetévé válik, és kijelenti hogy ideje hogy a Jedik eltûnjenek?
"I read that and I said: WHAT?"
Olvastam és azt gondoltam: Mi van?
"That's not what a Jedi does." A Jedi is optimistic, a Jedi has tenacity, never gives up..."
Egy Jedi nem így tesz. Egy Jedi optimista, egy Jedi kitartó, és soha nem adja fel.

"A Jedi doesn't give up ... He makes it right"
Egy Jedi sosem adja fel. ... És jóvá teszi.


Õ érti.
1/10
amaurote 2017 dec. 20. - 20:00:08 1/10
(255/598)
palpatine bármelyik jelenete többet ér mint az egész disney-sw...
1/10
cellasto 2017 dec. 20. - 19:28:40 1/10
(254/598)
mégis kínzod magad vele :D
pedig irtam a 7. után, hogy csak magadat fogod kikészíteni ezekkel a dizni-féle izékkel :)
2/10
jani-wan 2017 dec. 20. - 18:33:38 2/10
(253/598)
"a klasszikus sw szerelmesei jobb, ha a lucas-féle 6 részt nézik újra és újra, mert ennek itt számunkra vége"

Pontosan
Nemhogy a pénzt a mozijegyre, de már sávszélességet sem szán majd rá a következõre egy régi Star Wars rajongó.
2/10
jani-wan 2017 dec. 20. - 18:30:08 2/10 Előzmény Angyalka3
(252/598)
"a VI-es rész után vidáman, élménnyel és reménnyel (!) telve jöttem ki a moziból. "

Pontosan.
A IV-VI egyszerû volt mint a faék. Az alap meseelemek, valóságosnak tûnõ sci-fi környezetben, szerethetõ karakterekkel, felnõtteknek való megvalósítással, és pozitív üzenettel.
Ne ezért szerette annyi millió ember hogy ilyen legendás lett.
Az I-III tökéletesen illeszkedik az IV-VI univerzumhoz, nagyon jól összerakott a történet, de sokkal komplexebb, mint az elsõ három, az egyszerû emberek számára már az érthetõséget meghaladóan, helyenként gagyi CGI-vel, és egy rendkívül irritáló karakterrel az egyik fõszerepben.
Ezért kapott jogos kritikákat.
A 7-8 visszatért ahhoz hogy nincs gagyi CGI, nincs komplex történet, felnõtteknek való a megvalósítás, és van egy pozitív üzenete a 7-nek, mert másolat, de a 8-ban már ilyesmi sincs. Amit teljesen elrontott Disney hogy nincsenek szerethetõ karakterek az egy Han+Csubi kivételével, míg a többi karakter rossz ahogy van. És nagyon sok mindenben nem illeszkedik a Star Wars univerzumhoz. Ehhez jön hogy mindkettõ csupán másolat és nem folytatás. Igaz most nem lett lefagyasztva senki, de most senki sem akarta megöletni a karakterét, hogy kiszállhasson végre, mert már utálta.

IV-VI, 7-8 karakter összehasonlítás
Luke - naív parasztfiú aki semmit sem tud, de kalandozni akar, majd belekényszerül és lassan beletanul és hõs lesz.
Rey - egy senki aki csak elmenne, és valahogy odakeveredik ahol épp van, és valahogy hirtelen azonnal mindent tud, és az ég világon semmi sem lett belõle.

Vader - minden idõk legjobb filmes legfõgonosza, aki a végén jó útra tér
Kylo - egy hisztériás emo balfasz, aki hirtelen kevésbé hisztériázik

Han - laza csempész, önzõ elvekkel amik megváltoznak a pozitív irányba
Han - érthetetlen módon elveszíti a hajóját, és megöleti magát a semmiért

Leia - a szépséges hercegnõ akit meg kell menteni, de kiderül hogy õ ment meg másokat mivel elhozza a reményt
Leia - kiöregedett élettelen generális

Palpatine - egy hihetetlenül erõs fõellenség, aki majdnem elpusztít minden jót és reményt, de az utolsó pillanatban a jó legyõzi
Snoke - egy hihetetlenül erõs fõellenség akirõl az ég világon semmi nem derül ki, és a balfasz egy ócska trükkel legyõzi.

Obi-wan/Yoda - az öreg nagytudású varázsló, aki a fõhõst tanítja
Senki - minek az, a fõhõs tud mindent magától, és azonnal.

Artu - a robot aki mindenkit megment, és nem lehet útját állni
BB8 - a robot aki megpróbálja Artut helyettesíteni kisebb nagyobb sikerrel, ami már átmegy túlzásba

Thripio - az esetlen de jószándékú és szerethetõ robot aki idõnként még szórakoztató is, és végigkíséri a fõhõst az útján
FN - az esetlen de egyáltalán nem szórakoztató és teljesen balfasz, tök fölösleges kötelezõ kisebbségi

Wedge - egy kedvelhetõ mellékszereplõ pilóta, aki tud repülni
Pilóta - nagypofájú antipatikus mellékszereplõ pilóta, aki ráadásul úgy repül hogy teljesen hiteltelen

Lando - egy svindler aki eladja a barátját, majd mikor rájön mit tett, mindent feladva megpróbálja helyrehozni, amivel pozitív üzenetet közvetít.
Benicio del Toro (nem tudom mi volt a neve) - egy svindler aki eladja a mellékhõsöket. Ennyi.

Tarkin/Piett - hiteles katonai vezetõ karakterek
Hux - egy töketlen és teljesen hiteltelen katonai vezetõ karakter


Elnézést ha kihagytam valamit
1/10
cellasto 2017 dec. 20. - 18:27:50 1/10
(251/598)
a 7. rész után tiszta sor volt, hogy amai fiatalok által követett trendet fogja követni a dizni és fogyaszhatóvá tenni számukra
igaz, hogy ezzel szétcseszik az egészet, de nekik csak a bevétel fontos

de azért én védelmembe veszem a lucas féle elõzmény trilógiát
abban azért még nagy szerepet játszott a politika, ami ami a klasszikus sw filmeket is jellemezte

ezekben az új förmedvényekben viszont a bitang jó látványon kívül szinte semmit nem kapunk
nulla történet, nulla szinészi alakítás...az ember egyszerûen nem várja a folytatást, annyira nulla az egész

és itt most nem a rendezõket kell szídni, hanem azt, aki hagyta ilyen irányba elmenni a franchise-t
talán az epizód részek, mint a zsivány egyes és a közelgõ han solo film, ami mentheti a mundér becsületét, de szerintem a folyamat már nem visszafordítható

a klasszikus sw szerelmesei jobb, ha a lucas-féle 6 részt nézik újra és újra, mert ennek itt számunkra vége
2/10
jani-wan 2017 dec. 20. - 17:33:31 2/10
(250/598)
A bombázáshoz tenném hozzá, hogy A birodalom visszavágban is volt, csak ott ellentétben ezzel, nem lehetett látni hogy mûködik, és az volt a valószínû hogy valami szerkezet kilöki, azaz van sebessége a bombának. Itt meg azt látni hogy "kipotyog", azaz nem lehet sebessége.
10/10
Bruce2000 2017 dec. 20. - 16:22:09 10/10
(249/598)
Mikor lesz már BluRay-en????
5/10
giggs1985 2017 dec. 20. - 16:17:22 5/10
(248/598)
Sosem voltam SW fan, és eddig is azt gondoltam, hogy ezek a folytatások nem szólnak másról, mint hogy az utolsó bõrt is lehúzzák a témáról óriási lóvét bezsebelve, de ez a rész már annyira üres, tartalmatlan és semmilyen volt, amit csak nagyon ritkán lát az ember. Hihetetlen, hogy bármekkora hulladékot el lehet adni a SW címkével. Lesz ebbõl még vagy egy tucat...
1/10
amaurote 2017 dec. 20. - 14:32:27 1/10
(247/598)
szerintem az eredeti trilógiához képest is jók! más, de jók!
amit meg a disney csinált azt én már a 7-es résznél is láttam hogy ez lesz belõle... ez a 8-as meg "feltette a koronát"... :(
3/10
Bozótharcos 2017 dec. 20. - 14:27:57 3/10
(246/598)
az a baj hogy ezekhez a Disney fosokhoz képest már az is jónak tûnik
1/10
amaurote 2017 dec. 20. - 14:22:36 1/10
(245/598)
teljesen egyetértek.
kivéve az elõzmény trilógiát. én nemrég néztem újra, és szerintem nagyon is jók azok
3/10
Bozótharcos 2017 dec. 20. - 14:20:41 3/10
(244/598)
Jól tettem hogy erre se adtam ki egy petákot sem. Olyan szintû mélyrepülésben van ez a sorozat ami megbocsáthatatlan. Elõször Lucas barmolja szét a saját sorozatát az elsõ három résszel, Disneynek meg fogalma sincs mit csinál. Ez a VIII. rész felháborító. Nem elég hogy totális koppintás az egész a Csillagok háborújától a Jedi visszatérig csak más szereplõkkel, hanem tele van súlytalan karakterrel, alpári poénokkal pl. ahogy Luke csapkodja a csaj kezét, az meg úgy élvez mintha a pináját csapkodná. És akkor a szánalmas jelenetek sorát is említsük. Leila repül az ûrben????? Vagy a feka és jappó csókjelenete és ilyen szöveg hozzá hogy az a fontos hogy a szeretet vezessen minket ne a gyûlölet. Szeretlek te butus. A rosszullét és a hányinger kerülgetett. Ilyen ostoba és nyálas közhelyet durrogtasson valaki egy mexikói szappanoperában, ne itt.
Szegény Csubi mellé meg beraktak egy nevetséges pokémont, hogy a kislányok elérzékenyüljenek és cukinak tartsák. Majd abból is biztos külön rész lesz, mint a minyonokból. Annyira látszik hogy csak a pénzre megy az egész, szarnak rá hogy értéket teremtsenek. És igazuk van, mert az emberek zabálják. Mikor megkérdezték a moziból kijövõ embereket "Sorbert" Norberttel az élen hogy tetszett ez a film? Norbi hú nagyon tetszett. És 10 emberbõl 1 mondta csak azt hogy az elõzõ jobban tetszett neki. De egy se volt aki ezt ócskának, szánalmasnak nevezte volna. Egyse. Az emberek többségének az értékítélete a nullához konvergál. Így megértem Disneyéket, agyhalott zombiknak bármit be lehet adni, úgyis zabálni fogják. A kisebbség meg legbelül sír, és gyászolja a régen hõn szeretett sorozatát. 3/10
1/10
dolgosember 2017 dec. 20. - 13:52:15 1/10
(243/598)
Mintha csak magamat olvasnám, ugyanezt éreztem a 2 film után. Szerencsére a befejezõ részt már nem õ rendezi, bár így is nagy aknát hagyott maga után. Remélem az új trilógiát elveszik majd tõle a gyenge értékelések okán. Bár nem bízom a Disneyben.
5/10
Angyalka3 2017 dec. 20. - 12:20:41 5/10
(242/598)
Lehet, hogy ezért itt megköveztek, de a VI-es rész után vidáman, élménnyel és reménnyel (!) telve jöttem ki a moziból. Oké, hogy koppintás, biztonsági játék volt Abrams részérõl, de nálam mûködött. Még azt is meg tudtam bocsátani a filmnek, hogy Luke-ot 3 mp-re láttuk a végén. Mondom nem baj, a következõ részben kiderül mekkora badass jedi lett, izgalmas, hogy ki Rey és mi lesz belõle, pláne izgalmas, hogy ki ez az überdurva Snoke és mi lesz az apagyilkossal. Így vártam a VII-at, mondom tök pozitívan. Kár volt mert így még nagyobb lett a csalódás... Elindítottak jó dolgokat Ambramsék szerintem, amit ez az idióta meg széttrollkodott.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 20. - 10:05:17 3/10
(241/598)
Ez rendben van, de a nagyfilmeknek koherensnek, önmagukban megállóaknak kell lenniük. Nem lehet olyan cselekmény ismeretét adottnak feltételezni, amely nem szerepelt valamilyen módon valamelyik korábbi nagyfilmben. Mert az átlag mozilátogató nem biztos, hogy megnézte vagy elolvasta a kánon kiegészítõ elemeit. A történetnek ezek nélkül is meg kell állnia a lábán.:-)
5/10
caseyjones 2017 dec. 20. - 09:09:49 5/10
(240/598)
A Kánon nem csak a hét korábbi filmet tartalmazza. :) Hanem a 2008-as The Clone Wars animációs filmet, valamint az utána induló tévésorozatot, illetve a Rebels animációs sorozatot meg megannyi könyvet, képregényt. És azt hiszem, még egy-két videojátékot, de ebben nem vagyok teljesen biztos.
dzsonee 2017 dec. 20. - 07:52:39
(239/598)
SPOILER

Ezzel mondjuk nagyon egyetértek...a fénykardos harc tényleg a SW lételeme és az új trilógiában ennek igencsak híján vagyunk :(