kaposznyak 2018 ápr. 09. - 20:42:48 Előzmény Ljerk
(513/593)
Nem volt nagy katarzis Snoke halála, de hát végül is Sidious meg álmában ölte meg Plagueist.

Az érzelmi vonal nagyon erőltetett.

Amúgy kb. annyira gyenge, mint az összes többi. Nem lóg ki a sorból.

kybuck 2018 ápr. 02. - 05:30:48 Előzmény zsotya010
(512/593)
Természetesen szó sincs arról, hogy jelenetről jelenetre megegyezne a régebbi meg a mostani film, csupán arról, hogy látványosan sok dramaturgiai megoldást láttunk már a korábbi, avagy a klasszikus epizódokban, amik itt rendre visszaköszönnek, és egy SW esetében megjegyzi az ember, hogy ennél azért több fantáziát, kreativitást várt egy ekkora franchise hivatalos folytatásától. Ennyi a dolog lényege.
Ljerk 2018 ápr. 01. - 21:45:30 Előzmény zsotya010
(511/593)
Most néztem csak meg - nem nézhetetlen a film, csak továbbra sincs olyan érzelmi kpacsolat a szereplők közt, mint az alaptrilógiában. Az, hogy ki kivel puszilkodik - egyikben sem látok nagy szerelmi kibontakozást. Snoke halála meg annyira a semmiből jött, tulajdonképp rövidre zárta a karakterbe levő lehetőségeket is, meg azt is feszegeti, hogy tulajdonképp miért is volt ő egy főgonosz? Nyilván, ha ő is kivetítéssel játszotta el a halálát mint Luke, akkor OK - de így utólag nevetséges lett az összes vele készült jelenet.
10/10
tomy88trance 2018 ápr. 01. - 19:46:26 10/10
(510/593)
Én tegnap néztem meg, nekem tetszett, mondjuk én az összes résszel így vagyok.
9/10
zsotya010 2018 márc. 28. - 10:25:37 9/10
(509/593)
De mondok még valamit, oké, hogy hasonlóságok, pl Crait kontra Hoth a csata alatt, vagy a Jedi visszatér végjátéka a Trónteremben kontra Snoke jelenetei, oké, hogy Ray ugyanúgy látta az ellenálló flotta sorsát, mint Luke a lázadókét, de Lukeot alapból át akarta állítani Sidious a sotét oldalra, hogy átvegye az apja helyét (kimondatlanul), Snoke viszont Reyt meg akarta ölni, miután kiszedte belőle az információt, hogy hol van Luke, a befejezés meg mint tudjuk még csak nem is hasonlított a Jedi visszatérre, mert egy hatalomátvételt láthattunk, a Jedi visszatérben meg Vader akkor döbbent rá, micsoda rossz döntést hozott évtizedekkel ezelőtt, mikor áttért a sötét oldalra, mert amiért áttért, hogy visszahozza a feleségét a halálból, az sosem valósult meg, és még a fiát is elveszítette volna, ha végignézi Palpatin pusztítását. Úgyhogy nem lehet azt mondani a filmre, hogy az eredetit másolja, szerintem közel sem.
9/10
zsotya010 2018 márc. 28. - 10:10:13 9/10
(508/593)
Arról nem is beszélve, hogy bár a film nyilván tartalmazott visszautalásokat bőven mindkét előző trilógiára, és tényleg voltak hasonló megoldások, az első nézésnél, amikor még nem tudod mi lesz a vége, a film képes végig fenntartani ezt a kíváncsiságot és nem kiszámítható a Rey Kylo Ren vonalon, hogy valójában, most mi is fog történni, ki fog átállni, ki segít kinek, vagy éppen, hogy Luke mit is fog tenni a film végén. Ebből amiket felsoroltam semmi nem volt kiszámítható, előre megjósolható. Ezt ne mondja senki.
9/10
zsotya010 2018 márc. 28. - 10:04:23 9/10
(507/593)
Melyik részben történt meg az, hogy egy Jedi kivetítette magát egy másik bolygóra azért, hogy megmentse a túlélőket, s végül felőrölve ezzel a trükkel a maradék erejét egyesüljön az Erővel? Melyik filmben láttál te ilyet?
Vagy éppen Kylo Ren képes volt az emberek fejéből olvasni, vagy megfagyasztani élőlényeket, még a sugárnyalábot is. Mindakét rész újdonságokat is hozott be azzal kapcsolatosan, mi mindent lehet megtenni az Erő által. Ilyen képességet a régi Knights of the Old Republicban láttam és örültem neki, hogy végre filmre vitték.
Vagy példálul Yoda jelenete is tetszett, halott volt már rég, de mégis egy az Erővel, kivetíti magát és még az időjárást is képes befolyásolni, mert az Erővel bármit megtehetsz, ha egy vagy vele, ahogy Obi-Wan is megmondta, "Ha most halálra sújtasz, nagyobb lesz az Erőm, mint te azt el tudnád képzelni". Ez a film ennek is adott némi hitelt.
Felháborítónak tartom, hogy az eredeti trilógia összes része 9 fölött, az előzményé kivétel nélkül 8 fölött, ez a két film, meg 6,5 körül mocorog, ez nem reális kontraszt, és akkor még a Rogue One is csak 7,2.
Querelle82 2018 márc. 20. - 09:53:57
(506/593)
Én meg értem.Ebben az epizódban szinte semmi új nincs.Minden részlete megtörtént már a IV-VI részekben.Persze látványos(abb) de ennél többet ki lehet(ett volna) hozni egy folytatásból.
kybuck 2018 márc. 18. - 01:34:25 Előzmény freeware
(505/593)
Hát tényleg, az új állatok az aztán valami egy SW-ban!
10/10
freeware 2018 márc. 17. - 21:06:56 10/10 Előzmény freeware
(504/593)
Én komolyan nem értem a fanyalgókat. Végre voltak benne új állatok is. Király volt!
10/10
freeware 2018 márc. 17. - 21:05:25 10/10 Előzmény ezso1
(503/593)
Ez az egyik legjobb SW rész! Az újak közül toronymagasan a legjobb.
1/10
ezso1 2018 márc. 13. - 01:37:49 1/10
(502/593)
Gyalázat ez a film. Köze nincs a klasszikus Star Wars-hoz, mint ahogy egyetlen Disney epizódnak sincs.
Maradtak volna a mesefilmeknél, ahhoz értenek.
MattColors 2018 márc. 08. - 01:21:58
(501/593)
Csakis a Rogue One miatti kellemes csalódás kapcsán, és mert ma ilyen napom volt, gondoltam online belenézek. Közepes minõségben fent is volt, uccu neki.

Hát... -----------SPOILER------------

Nálam ott jött el a mélypont, amikor Luke megfejte a rinocéroszt, a szigeten. Vártam, mikor csap át a jelenet 90's stíl vígjátékba, és szopja ki azt a tejet, a brontoszaurusz emlõibõl... Ott ki is kapcsoltam. Nem tudom értékelni a filmet és nem is akarom. Soha többet számozott EP. A Rogue One kellemes csalódás volt, a különálló sztoriknak még adok esélyt, de ennyi.
kybuck 2018 febr. 24. - 09:18:47
(500/593)
A mostani gyerekeknek már mást jelent a mozi, mint jelentett anno az akkoriaknak a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján, pláne a mi vasfüggönnyel elzárt országunkban. Erre utaltam a korábbi hozzászólásomban is, hogy "egyszer volt Budán kutyavásár" (497 sz.). Nekik már természetes, hogy jön minden készen, ráadásul elképesztõ választékban, minõségben, mármint látvány vonatkozásában, nem úgy, mint régen, amikor jó ha évente volt egy vagy max két blockbuster, számítógépes játékok meg hasonlók meg sehol, vagy csak nagyon kezdetleges szinten a maiakhoz képest. Summa summarum a mai világ már egészen más paraméterekkel és fordulatszámmal pörög, ebben a SW csak egy a sok csiricsáré játékszer közül, a minõsége pedig hát valóban megkérdõjelezhetõ.
1/10
cellasto 2018 febr. 21. - 19:00:44 1/10
(499/593)
nem fogok beszállni az ostoba játékodba...
gyártsd a nickeket bátran, más örömöd úgy sincs az életben :)
2/10
offtopic
jani-wan 2018 febr. 21. - 18:28:57 2/10 Előzmény cellasto
(498/593)
Ja. Elmebaj.
2/10
jani-wan 2018 febr. 21. - 18:25:46 2/10
(497/593)
Az értelmes ember meg megérti azt hogy le van szarva a süket fül, ha nem fogja be a száját, és folytatja a bizonyítottan baromságait, mintha mi sem történt volna.
És mégis ki akarná szerinted itt meggyõzni a másik párton állót? Akit meg lehet gyõzni észérvvel az már rég megtörtént. A többit úgysem lehet.
És mégis milyen képet ad?
És milyen képet adnak rólad a szánalmas hozzászólásaid, ami csak kötözködés és semmit nem tesznek hozzá a témához? És mégis ki akar téged látni bárhol is b*zmeg!
Sütnivaló? Az a sütnivaló jele ha hagyja az ember a hülyéket elburjánzani? És ez szerinted valamiért életkor kérdése?
Nem is akarok sokra menni. Miért lenne ez a cél? Akivel lehet beszélgetni, azzal ki lehet beszélni részleteket a jobb megértés végett, a retardáltak meg úgyis csak fújják tovább a magukét, az összes felsorakoztatott tény és megalapozott érvelés ellenére. És mégis miért kellene hagyni a retardált erõsködését kedves ismét törölt felhasználó. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
(kb ennyi ilyen lóf*sz elég lesz. Add össze és oszd szét ahogy jólesik)
1/10
cellasto 2018 febr. 21. - 16:43:22 1/10
(496/593)
látom üldözési mániád van..
és pont neked 1000 nickes szerencsétlen :D
1/10
ardian 2018 febr. 21. - 08:52:07 1/10
(495/593)
Hú. Eldurvultak az indulatok, mióta erre jártam...
De egy megfigyelésemet szeretném megosztani, ami fontos lehet, mert úgy tûnik, a rendezõ és a Disney olykor már izzadságszagúan próbál egyensúlyozni a régi hagyományok (egy kis csont a régi rajongóknak) és a polgárpukkasztó újdonságok (új rajongók bevonási kísérlete) között.
Nos, utóbbi teljes kudarc. Van kisiskolás gyerekem és a névnapi bulijának helyszínén több star wars-os plakát is ki volt téve a falra. Arra lettem figyelme, hogy a 30-40-es apukák homályos szemmel simogatták a plakátokat, odahívták a fiaikat, hogy átbeszéljék a Milleum Falcon szerkezetét, de a 10-11 éves korosztály tett az egészre. :-(
A saját tapasztalatom is az, hogy a nagyobbik gyerekemet(14 éves) még csak-csak bevontam a történetbe (a régi klaszikusokkal még... és velm együtt várta a folytatást), de kicsit már teljesen hidegen hagyja.

Ergo a film készítõi valamit nagyon elszúrtak. A mostani gyerekek nem vevõk az új vonalra, kimaradt belõle az a valami plusz, amitõl az én korosztályom még felnõttként is elzarándokol a moziba, ha SW filmet adnak, nekik egy film a sok közül. És mivel a régi rajongóknak a rendezõ saját elmondása szerint fricskát akart mutatni, félõ, hogy lassan õket is elveszítik.

Ez íyg öngól. Szerintem.
1/10
cellasto 2018 febr. 17. - 08:57:20 1/10
(494/593)
nyilván, aki napi 16 nicket gyárt ide, hogy mocskolódjon..na annak aztán "rendben" lehetnek a dolgai a fejében :)