2/10
jani-wan 2018 febr. 16. - 23:45:25 2/10
(493/593)
Az biztos hogy nem nekünk komoly elvárásokkal rendelkezõ értelmes embereknek készült ez a dizni trágya, hanem a retardáltaknak, akik nem képesek értelmes gondolkodásra, és ezért nem zavarja õket annak hiánya, meg szánalmas nyomorék kis köcsögöknek akik azonosulni tudnak a hülyékkel a buzikkal meg a szánalmasan gyatra hulladékemberekkel mert õk is azok.
Ja tök igazad van, ezek már neked és a hozzád hasonlóknak készültek. Élvezkedj rajta, nem irigylünk érte.
2/10
jani-wan 2018 febr. 16. - 19:44:45 2/10 Előzmény Bérelhetõreklámfelügyelet
(492/593)
Ami lejött mindenkinek hogy veled nincs rendben valami, de nagyon.
1/10
cellasto 2018 febr. 12. - 19:32:49 1/10
(491/593)
mert veletek, dizni felszopókkal minden rendeben van..igaz?
Bérelhetõreklámfelügyelet 2018 febr. 12. - 14:53:24 Előzmény kisma
(490/593)
Hagyd már!

Nem jött le még, hogy valami nincs rendben a sráccal?!!
2/10
jani-wan 2018 febr. 06. - 19:21:38 2/10
(489/593)
Nem a lófaszt nem.
Minden egyes hazugságod cáfolva lett. És még magadnak is hazudsz, hogy elhitetted magaddal hogy nem.
Én tényeknek hiszek, amiknek utánanéztem, ellentétben veled aki minden lószart elhiszel amit hinni akarsz.
Büdös féreg dolog azt állítani hogy szerintem hazudnak a könyvek, az helyett amit írtam miszerint hazugság ha az áll benne ami állítasz, és itt senki sem látott rajtad kívül.
És ha azt írják benne hogy Lucas találta ki hogy Rey ilyen karakter legyen, ami ellenkezik mindennel amit eddig egész életében csinált, akkor hazudnak. Pont. Egyszerû.
Ha meg csak az van benne hogy kitalált egy nõi fõszereplõt Kira névvel akkor te hazudsz!
Azaz vagy a könyv hazudik, vagy te. És ehhez nem is kell olvasni a könyvet, elég hozzá gondolkodni! Ami neked láthatóan nem megy.

Ugyanúgy ahogy képtelen vagy megmagyarázni azt a közismert tényt hogy Lucas miért lett kirakva a kreatív stábból, ha õ olyan nagy befolyással bír a részvényei miatt. Csak nagypofával adod elõ a faszságokat, meg hogy te mennyire tájékozott vagy, miközben lófaszt sem tudsz valójában. és magyarázatod semmi sincs az ég világon. Csak a kitalációid.

Ó tényleg? Te elárulod hogy a link amit betettem az kattintásvadász cikk? És mégis mi a lófaszért árulsz már el megint valami baromságot? Pláne hogy nyilvánvalóan az fel sem tûnt hogy ugyanazon oldal másik cikke amit te linkeltél be! Ekkora bukta. És mégis úgy gondolod hogy nem vagy hülye?

Ó csak általam ismert tény?
Megint hazudozol! Rohadtul ocsmány ez már.
Mert amit én állítok az tény! És nem azért mert én mondom hanem azért mert a számok bizonyítják aminek mindenki utána tud nézni, aki nem rest és van agya, mielõtt kinyitja az idióta pofáját, és másokat nagypofájúan lekezel az elb*szott hazugságaival.
De akkor leírom minden retardáltnak aki nem érti, hogy honnan lehet tudni hogy szar a Rebels.
Csak a legelsõ részének volt elfogadható nézettsége, és utána bedölt az egész. Az egész elsõ szezon átlagban 0.6 millió körüli nézõt hozott a Premier után ami a béka segge, majd aztán szezononként még jobban megzuhant. Míg a Lucas által fémjelzett The Clone Wars, szinte soha nem esett 1.5 millió nézõ alá az 5 szezon során, míg a 6.-ról nincs adat mert streem service. És ez miatt lett Cancel! A HULLADÉK dizni rajzfilm egyetlen egy epizódja érte el a 1.5 milliót. A legelsõ! A Rebels teljes második szezon 0,5 millió nézõt átlagolt, ami a harmada a CW-nak. A harmadik még ennyit sem a negyedik meg 0,25 millió. Ehhez képest 1,5 milliónál törölték a CW-t mert a nézettség alacsony!
Erre meg minden értelmes ember azt mondja hogy szar!
Azaz nem csak általam ismert tény, hanem mindenki által ismerhetõ akinek magasabb az értelmi szintje mint egy elcseszett folyami kavicsnak.
És még van pofád leírni hogy az én tényeim, mintha én találnám ki õket, pedig csak te vagy túl retardált ahhoz is hogy utánanézz bárminek is, ha nem a két hülye dizni könyvedben van.
Szóval te lófaszt sem tudsz, itt ugatsz, és még van pofád leírni hogy én hazudok.
Na az ilyenre mondják hogy hülye ráadásul féreg.
Ja, jobb is lesz mindenkinek ha nem válaszolsz, és tényleg felesleges, mert minden szavad hazugság, mellébeszélés, azaz egy nagy lófasz, és a végén megint törölve leszel, mint a január eleji nicked.
9/10
kisma 2018 febr. 05. - 22:32:39 9/10
(488/593)
Semmit nem tudtál megcáfolni abból, amit ide leírtam, ugyanúgy mint most, vagdalkozol, azt állítod mennyire utálod a hazugságot, amikor magad is azt teszed, vagy ami talán a jobbik eset az ismereteid hiányosak. Ha szerinted a könyvek hazudnak, akkor hidd azt, ettõl nem lesz igazad, vagy nem tûnik alátámasztottnak az érved, nyilvánvaló, hogy nem olvastad õket, szóval valószínûleg jóval kevesebb ismerettel rendelkezel az új trilógiáról és mégis mindentudónak képzeled magad. Elárulom, hogy a kattintásvadász cikkek, amik szintén ezen forrásokból táplálkoznak, nem tartalmaznak minden információt, sõt akár ferdítenek is. Csak az egyik általad ténynek titulált dolgot hadd idézzem " Rebels egy sz*r lett", szóval a te véleményed tény? Így már mindent megértek. A többi állításod ugyanilyen, vagy hasonló szinteken mozog, szerintem ezt egy random idetévedõ is láthatja. Ennyit szerettem volna a korábban írt "tényeidhez" hozzáfûzni. Mivel úgy vettem észre szereted, ha a tied az utolsó szó, megadom neked ezt az örömöt, a következõ kirohanásodra már nem válaszolok, mert valószínûleg amúgy is felesleges lenne.
2/10
offtopic
jani-wan 2018 febr. 05. - 21:50:50 2/10
(487/593)
NEM.
Te fogtad és némi tényt összekevertél hazugságokkal, meg feltételezésekkel, és azt tényként adtad elõ.
Szerintem sokkal ocsmányabb dolog mint leírni hogy "lófaszt".
És igen a közbeszédben helye van, már kurva rég óta. Ez van. Csak a képmutatók tagadják, és csak a sznobok nem használják.

Lófaszt.
Már megint hazudsz.
Nem a feltételezéseimet osztottam meg. Sok tényt és egy megalapozott feltételezést, ami nem teljesen biztos, de sokkal valószínûbb mint bármi más feltételezés.
Ellentétben azzal hogy te a hazugságaidat osztottad meg, ahol valóságos résztényeket szándékosan ferdítettél hazugsággá.
Nos én meg ezt nagyon nem szeretem.

Egyszer az a baj hogy nincs forrás, másszor meg hogy wikipédia?
És mi lett a Slashfilm.com-mal? Az nem számít? Vagy inkább egy újabb tény szándékos elferdítése/elhalgatása ami által hazugság keletkezik.
Szerintem rendkívül ocsmány.
Persze neked csak a dizni kiadvány a hiteles forrás, mert az az egyetlen ami téged igazolhat, miközben nem számít, hogy ha a dizni a probléma akkor semmiféle dizni kiadvány nem igazolhatja ezzel kapcsolatban semmit. Mintha azt mondanám hogy az ég lila, majd kiadnék egy könyvet amiben azt állítom hogy az ég lila, és innentõl igazam van. Hát ez nem így mûködik, és az ég nem lila.

Meg a nagy lófaszt. Semmiféle gyûlölet vagon nincs, és egyszerûen undorítóak ezek az ocsmány megjegyzések, amik szintén kiérdemlik a lófaszozást, sõt még az anyázást is, és örülj hogy azt nem szoktam.
És van képed neked objektivitásról beszélni, mikor mindent szándékosan elferdítettél?
Rohadtul utálom a hazudozást, és ez az ami nálam maximálisan kiérdemli a lófaszozást.
9/10
kisma 2018 febr. 05. - 13:42:26 9/10
(486/593)
Nem tudom a trágárság mióta eleme egy vitának, de ha te úgy érzed, hogy ez helyénvaló a közbeszédben akkor egészségedre.
Mivel igazából a feltételezésidet osztottad meg, valamint a Wikipédiat használtad forrásnak, ezért nincs értelme ezt a vitát tovább folytatni.
Remélem egyszer sikerül leszállnod a gyûlöletvagonról és egy kicsit objektívabban szemlélni a dolgokat.
2/10
jani-wan 2018 febr. 05. - 13:12:45 2/10
(485/593)
Lófaszt nincs.
Összevissza hazudozol.

Pablo Hidalgo:
"In January 2000 he was hired by Sansweet at Lucasfilm to build up StarWars.com, the official Star Wars website"
"He then served as Internet Content Manager for Lucas Online, the division of Lucasfilm responsible for maintaining StarWars.com"

Lófasz sincs itt hogy bármi köze lenne a sztorihoz! Lófasz sem.

Dave Filoni:
Na a Rebels egy szar lett, szóval Lucas nélkül õ sem tudott jó történetet kitalálni.

Kasdan meg külsõs, aki jó pénzért olyat ír amit mondanak neki. Majd még 2015-ben kijelentette hogy még megcsinálja a kötelezõ Solo-t és kiszállt?
Vajon mégis miért tenne ilyet ha valakinek az ötleteit meghallgatják, és használják és még jó pénzt is kap érte?
Azért mert leszarta jar jar abrams meg ketlin kenedi õt is, és azt írták meg amit õk akartak.
És ez meg is látszik.

Szajkózhatod hogy ketlin kenedit Lucas választotta, de szar választás lett, mert egy hülye tudatlan feminista ribanc, és össze vissza hazudozott õ is a vásárlás elõtt.
MINT TE MOST!

Lófaszt. Ha Lucas tehetett volna bármit is akkor nem hagyja magát kirakni! Ahogy ez történt!

Ó tényleg? Igazolnom kell hogy jar jar abrams a rendezõ? hogy ketlin kenedi a fõnök? Elment az eszed?

Nem neveztem meg forrást?
Nesze itt vannak:
STAR WARS
THE EMPIRE STRIKES BACK
RETURN OF THE JEDI
THE PHANTOM MENACE
ATTACK OF THE CLONES
REVENGE OF THE SITH

Annak hiába kívánsz sok sikert aki valami dizni könyvvel akar bármit is bizonygatni, úgy hogy az igazság részt összekötöd valami hülyeséggel, mint pl. hogy Lucas találta ki Kirát ami igaz, de nem ilyennek találta ki azaz HAZUGSÁG AMIT ÁLLÍTASZ!
9/10
kisma 2018 febr. 05. - 11:22:28 9/10
(484/593)
Nem kell ennyire kiakadni azért mert nincs igazad.

"Ja. Mert szerinted az nem ugyanaz? Ez a Lucasfilm NEM az a Lucasfilm amelyik az elsõ hatot csinálta!"
Nem, mivel az egyik forgalmaz, a másik vezeti a kreatív részleget, valamint levezényli a filmkészítés különbözõ lépéseit. Senki nem állította, hogy ugyanaz lenne, szóval ne ess túlzásba, ismételten megkérlek. Azt állítottam, hogy sok szereplõ ugyanaz maradt.

"Valóban? Kik ugyanazok és kik újak?"
Csak néhány régi név: Pablo Hidalgo (storygroup), Dave Filoni (animated soroozatok), Lawrence Kasdan (forgatókönvy), Rick Carter (art), az ILM fejlesztõi, ha keresel bõven találsz meg ilyeneket, akik nem feltétlenül vezetõ pozíciókban vannak. Új Kathleen Kennedy, akit maga Lucas választott NEM a Disney, cikket már kitettem, de aki keres többet is talál. J.J. Abrams, Rian Johnson. J.J. pedig a TFA tervezése alatt nem egyszer találkozott Lucasszal, a film elkészítésére pedig Speilberg ajánlotta. (forrás: ismét a két könyv, amit korábban említettem, ezekben több oldalon taglalják Lucas outline-ját is az ST-hez)

ketlin kenedi döntött. jar jar abrams döntött. Õk dizni.
Kathleen Kennedy Lucasfilm, valamint J.J.-t is a Lucasfilm alklamazta, nem Bob Iger, aki a Disney, hogy a te szavaiddal éljek. Amint mondtam, LUcas a Disney egyik legnagyobb részvényese, ha nem tetszene mi folyik itt tudna tenni valamit. Amúgy is Lucas nem csak a pénzért adta el, hanem azért is, ahogy az ún. fanok bántak vele a PT után.

Amúgy azt meg hadd tegyem hozzá, hogy TE egyetlen könyvet, forrást nem tudtál megjelölni állításid alátámasztására. Egy interjúbol sikerült egy mondatot idézned, ami szintén kétes jelentéstartalommal bír. A többi kérdésbe szerintem kár belemenni, mert ennyire arrogáns emberrel ritkán találkozni az interneten, állításod szerint én elfogult vagyok, megjegyzem mindketten azok vagyunk. Te utálod az új Lucasfilm/Disney éra filmjeit, én pedig ha ne is mindet, de kedvelem õket. Szóval mindketten elfogultak vagyunk, kár ilyen magas lóról beszélni. Azt hiszem ennyit mondanék, úgy látom többet nem igazén érdemes. Sok szerencsét annak, aki megpróbál itt könyvek, linkek stb alapján érvelni.
2/10
jani-wan 2018 febr. 05. - 10:57:59 2/10
(483/593)
"néhány tényállítást tennék"

"Ezeket a filmeket NEM a Disney csinálja, hanem a Lucasfilm Ltd"
Ja. Mert szerinted az nem ugyanaz? Mert nem ketlin kenedi mondja meg hogy mi lesz? Mert nem jarjar abrams mondja meg hogy mi lesz?
A TÉNYÁLLÁS hogy ez erõltetett és félrevezetõ "tényállítás". Ez a Lucasfilm NEM az a Lucasfilm amelyik az elsõ hatot csinálta!
A félrevezetõ tényállítás meg = hazugság

"aki javarészt ugyanazokból az emberekbõl áll"
Valóban?
Kik ugyanazok és kik újak?
Elég egy link is igazolásképp. Az állításod nem elég.
Továbbá, ezek az ugyanazok az emberek, mit csinálnak pontosan? Az általunk fontos és tárgyalt kreatív részben vesznek részt, vagy valami másban esetleg?
Ezt is igazolni kellene.
Addig ez a "tényállítás" nem több mint egyszerû kitaláció.
Kitaláció = hazugság.

"A Disney, mint forgalmazó jelenik meg, azaz a kreatív döntésekben nem vett részt"
Ez egyszerûen hazugság.
ketlin kenedi döntött. jar jar abrams döntött. Õk dizni.

"Õ (Lucas) találta ki Rey (Kira) karakterét"
Hazugság.
Annyi igaz hogy kitalált egy Kira nevû karaktert, akibõl aztán ez az instant Jedi önképzõkörös csaj lett, amilyet Lucas soha az életben nem talált ki!

"Õ találta ki, hogy az elsõ részben meg kell halnia Han Solónak"
Mert Harrison Ford nem vállalt több filmet!
Azaz "tényállítás"-od megpróbálja úgy beállítani hogy ez egy minden külsõ befolyást nélkülözõ pusztán kreatív döntés volt.
Tehát hazugság.

"... PT-re is, pedig azt teljes egészében maga (Lucas) csinálta mégis rengeteg helyen megszakítja a folytonosságot a saját maga által kreált világnak"
Valóban? És melyek ezek a "rengeteg" megszakítások? Sorolj fel "rengeteget". Anélkül pusztán alaptalan "tényállítás" = hazugság.
1 Amidala meghal.
2. ???

"de eredeti nyelvben semmivel nem rosszabbak, mint az OT, vagy a PT viccei"
Számodra. De abból amit leírtál egyértelmû hogy teljesen elfogult vagy, objektivitásod ez ügyben nem létezõ, így a szubjektív véleményed nem mérvadó.

"Kennedyt nem a Disney, hanem maga George Lucas jelölte ki vezetõnek"
Majd Lucas a film után azt mondta diznire és kenedire:
"white slavers"
Lehet hogy õ jelölte ki, de hibát követett el, és erre rájött õ is csak már késõn.
Szóval ezzel védekezni nyilvánvaló mellébeszélés, hogy elfedd a valóságot. = hazugság

"Azt meg már mondtam, hogy az ST alapvetésit Lucastól vették át"
Meg a nagy lófaszt vettek át.
http://www.slashfilm.com/jj-abrams-interview-star-wars-the-force-awakens/
"Peter: Okay. How different is what you guys ended up making from what George had originally planned?
J.J. Abrams: I can’t quantify that, but I can say that the spirit of it, the feeling of it, the continuum and telling a brand new story set in a world that just like VI from V and V from IV would feel like a continuum."

"I can’t quantify that" - azaz nem említ semmit
"the spirit of it, the feeling of it" - azaz a Star Wars érzést, a szellemiséget

Ebbõl egyértelmûen az jön le hogy lófaszt sem vettek át.

Amit te írtál abból egy szó annyi nem igaz.
9/10
kisma 2018 febr. 04. - 22:55:47 9/10
(482/593)
Ebben a videóban semmi olyasmirõl nincsen szó, amit állítasz, egyszerûen félrevezetõ címet adtak neki a kattintások miatt. Itt annyiról van szó, hogy arról beszélnek, hogy mik is a Star Wars alapjai, demokráciák, diktatúrák stb.

Azt meg már mondtam, hogy az ST alapvetésit Lucastól vették át. Ajánlom ezt a cikket és akkor meglátod. (http://www.slashfilm.com/george-lucas-sequel-trilogy/) Valamint a két könyvet is, amit említettem.

Nem, mert ha tudod, hogy miképpen mûködik a Disney, akkor nagyon is jól látszik, hogy a kreatív részlegbe nem szólnak bele, a filmnek azon dolgaival foglalkoznak, amit korábban is említettem, ezek mind megerõsítésre kerültek a Disney, a Lucasfilm, rendezõk, alkotók elmondásai alapján. Amúgy, amit sokan elfelejtenek, hogy a vásárlás óta George Lucas a Disney egyik legnagyobb részvényese, ami azt jelenti, ha annyira nem tetszik neki az irány az igazgatótanács útján, ahova tagokat jelölhet, bõven hallathatná a hangját.

Teljesen nem egyezett meg, mert a jelenetek teljesen más érzelmi töltetet és teljesen más történetet hordoznak. A Hoth kameraállás meg nem igaz, nézd csak meg a filmet, néhány képkocka hasonló, ami szándékos, de a csata végkimenetele és üzenet megint csak teljesen más, mint a korábbinak.

PC fos, komolyan. Lucas-félében nem voltak négerek? Dehogynem, szóval ez nem most kezdõdött, meg nem is igazán baj, hogy melyik szereplõ milyen származású, nem értem ezen miért szükséges lovagolni a mai világban. A porg meg ugyanaz, mint az ewok, sõt kevesebb jelentõségük van a történetre. Lucas maga is megmondta nem a film hozza a pénzt, hanem a merchandise, ennyi.

A Marvel humor nem ilyen, akármennyire is bizonygatod, és ha valaki látta azokat a filmeket, az nagyon jól tudja. Alapvetõen meg ez a mai társadalom humora, ugyanúgy mint az OT a saját korának, a PT is a maga korának humorával operált. Azok jobban hatottak magyarul, mert jobb volt a szinkron, most néhány poén sután került fordításra, ami nem lehet az alkotó hibája. A humor meg mindig személyes, valakinek ez jön be, másnak amaz. Szóval arról igazán felesleges volna vitát kezdeményezni.

Megértem, ha nem tetszik a film, ezzel nincs is semmi baj, azzal viszont, hogy valótlan tényeket állítasz azzal már van, több linket, forrást is posztoltam, hogy megcáfoljam az érveidet, te egy olyan videót tettél ide, ami NEM is arról szól, amit mondasz. Ezek után nem tudom, hogy lehetne komolyan vitázni.
1/10
István Pityu Herczeg 2018 febr. 04. - 21:35:04 1/10
(481/593)
kisma
https://www.youtube.com/watch?v=t5TGJquhP1s
Ebben a videóban elmondja George Lucas hogyan kukázták le az ötleteit a Disney-nél, Kathleen Kennedy tulajdonképpen elárulta õt.

Egyébként felesleges a szavakon rugózni, hogy jaj de hát mégse a Disney-é, mert a Disney-n belül külön mûködnek. Attól még a Disney fog dönteni végsõsoron, mert csak nekik van joguk hozzá. Az igaz hogy õk ezt a filmet is az eredeti Star Warsból fellelhetõ klisékbõl ollózták össze. Amiket Snoke mond az teljesen ugyanaz amiket az uralkodó mondott, amikor felmennek a lifftel az a rész is teljesen lelett copyzva, vagy a végén a csata a lépegetõkkel, még a kameraállások is megegyeztek a Hoth csatával.
A Disney-nél ennyihez értenek. Mások ötleteit megvenni, ellopni, felhasználni. Meg akkor is a Disney beleszól h minden rasszból kell benne lennie 1-nek legalább meg h ilyen pc fos legyen az egész. Lekorlátozzák a készítõket. Kell bele ázsiai csaj is hogy eladható legyen a kínai piacon, meg porgok hogy lehessen gyerekjátékokat árulni. Nemrég néztem meg a Thor Ragnarok címû filmet, abban teljesen ugyanazok a féle poénok voltak mint bármelyik Disney-Marvel filmben, és végig ezeket látom az Utolsó Jedikben is. Ez a tipikus primitív beüti a fejét a feka az üvegbe meg hasonlók. Ordít róla a Disney stílus ezt nem lehet letagadni. Csak a Marvel filmeknek ez még jól is áll, de a Star Wars-nak egyáltalán nem. Az SW-nek egy sajátos humorérzéke volt, amiket csak rendes 6 részben lehet fellelni. Az hogy csak kipróbálod fordítani a tényeket végtelen cinizmusra vall. Ha a Disney-nek semmi köze ehhez a filmhez csak forgalmazó, akkor miért Disney stílusban készült az egész?
9/10
kisma 2018 febr. 04. - 13:01:42 9/10
(480/593)
Ez így igaz, de a Disney megvette tõle az ötleteket is, amit nem teljesen, de az alapvetésit felhasználta. (lsd. The Art of Star Wars: The Force Awakens, The Art of Star Wars: The Last Jedi könyvek) amiket korábban említettem, azokat mind az õ ötletei alapján alakították, ezen kívül még számos ötlete fellelhetõ ebben a két részben.

Igen, de a Disney csak forgalmazó, valamint a mercahndise-jogok és jogdíjak szempontjából érintett, ahogy korábban is mondtam, a Lucasfilm Ltd. kreatív részlege, min önálló entitás létezik a Disney-családon belül.

Kennedyt nem a Disney, hanem maga George Lucas jelölte ki vezetõnek még 2012. júniusában (az eladás decemberben történt), hiszen jól ismerte már az Indiana Jones filmek és Spielberg jóvoltából.(http://articles.latimes.com/2012/jun/02/business/la-fi-ct-lucas-kennedy-20120602)
1/10
István Pityu Herczeg 2018 febr. 04. - 11:23:21 1/10
(479/593)
kisma
Az igaz hogy a Lucasfilm csinálja, de a Lucasfilm már a Disney tulajdona, nem George Lucasé. Ezért is lett ilyen trágya. George Lucas pedig teljesen más történetet talált ki, arra pedig nem voltak kiváncsiak a Disney-nél. A Disney 2012-ben vásárolta fel a Lucasfilmet, és a saját emberüket Kathlyn Kennedyt tették meg elnöknek, aki a korábbi SW filmekben még produceri szerepet se vállalt.
9/10
kisma 2018 febr. 04. - 10:04:57 9/10
(478/593)
Nem akarok senkivel vitába keveredni, de azért néhány tényállítást tennék ezzel a hozzászólással kapcsolatban, mert az elõzõ cikkhez hasonlóan ez is tartalmaz igaztalan állításokat.

"Viszont a Star Warshoz egyszerûen nem ért, és ez nagyon meglátszik a filmben. Ahogyan a Disney-nél se értik"

Ezeket a filmeket NEM a Disney csinálja, hanem a Lucasfilm Ltd, aki javarészt ugyanazokból az emberekbõl áll, mint Lucas alatt, például a storygroup egyes tagjai már Lucasszal is együtt dolgoztak. A Disney, mint forgalmazó jelenik meg, azaz a kreatív döntésekben nem vett részt az eddigi filmek egyikében sem. Rian meg összességében szerintem sokunknál többet tud a SW-ról, hiszen a filmben megjelent összes "új" ötlet már fellelhetõ valahol, akár a legendák, akár a sorozatok, szóval törekedett arra, hogy ne találjon ki semmi olyat, ami a Lucas-féle univerzumban nem volt jelen.

"A Star Warsnak mindenképpen szüksége van George Lucasra, mint a történet írójára."

A történet alapjait most is Lucas fektette le. Õ találta ki Rey (Kira) karakterét, azt hogy számûzetésben legyen Luke Ben Solo (jedigyilkos) miatt, eredetileg nem is lettek volna tanítványai. Õ találta ki, hogy az elsõ részben meg kell halnia Han Solónak és még lehetne sorolni, azaz a történet alapjait õ fektette le, ezt vette meg tõle a Disney a céggel együtt, s erre építette fel J.J. Abrams és Rian Johnson az új trilógiát.

"de valahol ott kell lennie és felügyelnie kell a filmet, mert nélküle nem SW az SW."

Ezt mondták annak idején nagyon sokan a PT-re is, pedig azt teljes egészében maga csinálta mégis rengeteg helyen megszakítja a folytonosságot a saját maga által kreált világnak (OT).

"Csak egy röhejes stílusban elkészített tucat marvel féle poénkodással teli trágya."

Nem tudom milyenek ezek a viccek magyarul, de eredeti nyelvben semmivel nem rosszabbak, mint az OT, vagy a PT viccei, egyszerûen csak a mai humort jeleníti meg, mint az elõzõ részek is koruk humorával próbálkoztak. A Marvel-filmek meg egyáltalán nem ilyenek, nem tudom láttad-e esetleg õket, de egyik sem igazán hasonlít szinte semmiben egyik SW filmre sem, az MCU filmek teljesen más alapokon és teljesen máshogy néznek ki, másképp íródnak és a vicceki sem ilyenek.
1/10
István Pityu Herczeg 2018 febr. 03. - 23:12:50 1/10
(477/593)
Amúgy én nem tartom rossz rendezõnek Rian Johnsont, pl. a Looper egész élvezhetõ film. Viszont a Star Warshoz egyszerûen nem ért, és ez nagyon meglátszik a filmben. Ahogyan a Disney-nél se értik. A Star Warsnak mindenképpen szüksége van George Lucasra, mint a történet írójára. Még ha a rendezést nem is célszerû neki adni, de valahol ott kell lennie és felügyelnie kell a filmet, mert nélküle nem SW az SW. Csak egy röhejes stílusban elkészített tucat marvel féle poénkodással teli trágya.
Zsul 2018 febr. 02. - 22:22:55
(476/593)
Hoppá, hoppá! Akármennyire is nem szeretem, hogy meggyalázták a Star Wars-t, azért jó lenne, ha pontosan azt írnák, amit nyilatkoztak is. Nem gnodoltam volna, hogy pontatlan a cikk.
9/10
kisma 2018 febr. 01. - 11:52:10 9/10
(475/593)
Még szerencse, hogy NEM ezt mondta a rendezõ.
Aki szeretne tisztában lenni, hogy pontosan mit mond, illetve aki érdeklõdik a film készítése, témáinak, történeteinek, karaktereinek kidolgozása iránt annak szíves figyelmébe ajánlom a The /Filmcast 451. epizódját, ahol 108 percen keresztül beszélnek a rendezõvel a filmrõl és a következõ trilógiájáról is kérdezgetnek. Valamint ebben el is hangzik a rosszul fordított mondat, ami nem ezt jelenti és nem is ezt akarja mondani.
Zsul 2018 febr. 01. - 06:52:26
(474/593)
Egyébként a port.hu-s cikk címe, ahonnan idéztem:
"A Disney mégis átveszi az új kánonba a népszerû régi Star Wars-szereplõket?"