Zsul 2018 febr. 01. - 06:50:30
(473/593)
Szeretnék én is habot tenni - persze a port.hu-nak hála - a tortára! Ide idézném a rendezõ egy nyilatkozatát. Élvezzétek! :D
"Rian Johnson sorra adja az olyan interjúkat a mozimagazinoknak, ahol szembesítik õt a dühös rajongók kérdéseivel és anyázásaival – a rendezõ pedig mintha egyenesen élvezné, hogy egyenként válaszolhat ezekre. Nemrég ismét szembesítették azzal, hogy miért az derül ki Rey szüleirõl Az utolsó Jedikben, hogy sivatagi senki voltak, guberáló roncsvadászok, akik pár üveg piáért eladták õt? Rian Johnson azt mondta erre, direkt tette bele ezt a mondatot a filmbe, hogy kiszúrjon az elképesztõbbnél elképesztõbb teóriákat gyártó rajongókkal. Johnson ugyanis elolvasta Az ébredõ Erõ után az összes Star Wars-témájú Reddit-fórumot, és elkezdte kijegyzetelni, az olyan õrültségeket, miszerint Rey egy klón, sõt, egy robot. Ezekre a marhaságokra válaszolt a filmjében a kifordított „Én vagyok az apád.”-jelenettel, amit saját bevallása szerint nem bánt meg, és most is ugyanígy forgatná le, csak hogy provokálhassa a Star Wars-fanokat."
1/10
István Pityu Herczeg 2018 jan. 25. - 12:49:08 1/10
(472/593)
Kaliff: Anakin nem csak padawan volt, hanem a 3. részben már Jedi lovag is. A Jedi mester a legmagasabb szint, csak azt nem kapta meg, de a Jedi lovagot igen.
7/10
Kaliff 2018 jan. 24. - 21:17:26 7/10 Előzmény GrRob
(471/593)
Anakin nem sötét lovag. Anakin sötét Sith nagyúr lett amikor átállt Palpatine mellé.
Sosem volt Jedi lovag. Csak Jedi padawan. Nem kapta meg a Jedi mester címet a Jedi tanácstól. Ez volt az utolsó csepp ami Palpatine és a sötét oldal felé lökte.
7/10
Kaliff 2018 jan. 24. - 21:11:19 7/10 Előzmény csincsilla72
(470/593)
BASZKI, TÉNYLEG!
Akkor ezért untam annyira! (csak ironizálok)

A Zsivány Egyes nekem jobban tetszett. A robot mindent vitt. :-)
kybuck 2018 jan. 24. - 07:29:36
(469/593)
Tényleg már csak az hiányzott volna...
3/10
csincsilla72 2018 jan. 22. - 12:06:39 3/10
(468/593)
A rajongóknak lehetett volna jó filmet csinálni, ha nem követik el azt, amit a kedves topiktárs remekül összefoglalt:

" a klasszikus trilógia újrahasznosított dramaturgiai paneljeit használja fel, de nem igazán tud mit kezdeni velük, megint egy sötét nagyúr, megint egy tanítvány, megint egy szegénylegény/leány, megint egy visszavonult jedimester, megint minden az utolsó pillanatokban sikerül, csak most jobban túlnyújtva, megint egy csata, megint, megint..."

:-((((
kybuck 2018 jan. 21. - 21:41:04
(467/593)
Ma végre megnéztem, az érzéseim vegyesek. Kezdjük azzal, hogy jobb mint a béna elõzõ 7. rész, persze azt emiatt nem nehéz überelni, de itt végre beindult a cselekmény, és a feka srác sem annyira idegsítõ, mint az elõzõ részben volt, talán mert kevesebbet is szerepel. Az új helyszínek, lények is jók, mindig örülök, ha próbálnak kreativitást, fantáziát belevinni egy sci-fibe, mert ha valahol azokra pont ott van szükség, pláne ha Star Wars a címe.

Ugyanakkor itt is jócskán jelen volt az izzadságszag: valahogy azt éreztem battyog a cselekmény, mintha percrõl percre rögtönözve találták volna ki a forgatókönyvet, hogy akkor itt mi legyen, azt milyen fordulat kövesse, után mi legyen, és arra milyen fordulat jöjjön stb. Mintha nem lett volna elõre végiggondolva, hogy akkor most mit is akarnak kezdeni a történettel. Így pedig - sajnos szokás szerint - megjelenik az elõbb emlegetett kreativitás hiánya: a cselekmény itt is (ahogy a 7. részben is) a klasszikus trilógia újrahasznosított dramaturgiai paneljeit használja fel, de nem igazán tud mit kezdeni velük, megint egy sötét nagyúr, megint egy tanítvány, megint egy szegénylegény/leány, megint egy visszavonult jedimester, megint minden az utolsó pillanatokban sikerül, csak most jobban túlnyújtva, megint egy csata, megint, megint... A nézõtársam amúgy pont az ûrcsatás jeleneteken unatkozott igazán. A múltról, vagyis az eltelt évtizedekrõl pedig megint alig esett szó. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy ezek a mostani fiatal színészek egy csöppet sem karakteresek, vagy szimpatikusak, legalábbis számomra. Nem izgulok értük, nem tudok velük azonosulni. Ahogy Kylo Ren mondta \"Engedd el a múltat\", és néhol már tényleg kívántam is, hogy az egész bagázs tûnjön a fenébe. Rey talán még a legszimpatikusabb, de õ is messze van attól, hogy Luke Skywalkerhez, Han Solohoz, vagy Leia Organahoz hasonló ikonná váljon.

Ezzel pedig el is érkeztünk egy régi magyar mondáshoz: egyszer volt Budán kutyavásár. A SW esetében ez 1977 és 83 között volt, meg az után következõ években. Nyilván nem üzletileg, hisz utána is termelte a pénzhegyeket, de pont emiatt üresedett ki, ezt a maga Lucas által készített elõzménytrilógia is bizonyította számomra. Az új részek pedig a haknizó ikonokkal együtt is ezt a vonalat viszik tovább: lényegében most már itt is a brand, meg a látvány adja el a terméket és nem a tartalom, ahogy sok más mostani film esetében is. Ez pedig általában olyan filmeket eredményez, amiket egyszerûen nem akarsz újranézni, ez a fõ különbség a régi filmek és mostaniak közt. Azért is kár ez, mert a Zsivány Egyes megmutatta, hogy azért lehet ezt jól, vagy legalábbis jobban is csinálni.
Zsul 2018 jan. 21. - 04:57:31 Előzmény csincsilla72
(466/593)
Ezt jól összefoglaltad! A slusszpoén, hogy mindezért rengeteg pénzt tettek el! A hab a tortán pedig, amikor mindeközben olvashatod/hallgathatod azt, hogy "A rajongóknak nem lehet jó filmet csinálni." Vagy: "Értsék meg a rajongók, hogy az idõ halad elõre, más volt a 80-as években és más most."
Az eszem megáll!
2/10
jani-wan 2018 jan. 18. - 17:05:00 2/10
(465/593)
"jani-wan hozzászólóval többnyire egyetértek, de pl Jar-jar védelmére annyit hadd hozzak fel, hogy azért egy funkcióval rendelkezõ szereplõ volt"
Igen, sajnos én is észrevettem. Idõnként viszi elõre a cselekményt, sõt kulcspozíciót tölt be.
Nehéz kigyomlálni a filmbõl jó néhány jelenetét. :(
2/10
jani-wan 2018 jan. 18. - 16:58:56 2/10
(464/593)
Semmi gond senki sem kötelez rá. Szólás szabadság van, és az is választható hogy nem szólsz.

Én azt nézem a színészi játékban amit errõl nekem szakemberek mondtak réges-régen, de ebbe ne menjünk bele. Nem tudom te mit nézel.
De aki azt gondolja Driver a legjobb színész aki valaha Star Wars-ban szerepelt, annak pláne kár magyarázni.
Én például simán Sir Alec Guinness-t mondanám. És õ utána még jónéhány következne mire Driverhez jutnék a felsorolásban.

"Serkis .... bla-bla-bla, bla-bla..."
Ja meg az ég is hupilila. De a valóság meg az, hogy Snoke a közelébe nem ér Palpatine-nak.

Ki van írva, hogy rendezte JJ. Õ a felelõs. Ennyi. Nézte volna meg a filmet mielõtt kiadja a kezébõl.

"TPM"
Már megint. Itt SENKI egy pillanatig nem vitatta hogy a CGI sok helyen gagyi.
Az egész PT megítélése ezért rossz! Meg Jar-Jar miatt.
De miért van szó itt errõl?
Már megint!

Épp elég elolvasni az IMDB-t, megnézni a Youtube videókat, és elolvasni a sok HSZ-t. Tök egyértelmû hogy a túlnyomó többség utálja.
Ajánlom azok olvasását. Õk biztosan látták a filmet.

A bevétel egyedül a Star Wars nevet és a marketinget igazolja. A film minõségét nem.

Anakinhoz szerintem is kellett volna még egy fél film míg oda eljut, és bár én a Jedi-képzõs gyerekeket a klónokra bíztam volna, de kellett hogy elõrébb menjen a történet, azaz Obi-wan lássa mivé lett Anakin. Tehát ez nyilván kényszermegoldás volt. Senki nem mondta hogy az a forgatókönyv tökéletes volt. Viszont a 8 meg szar ahogy van (összes hiba olvasható itt is és más oldalakon is). Szóval elég nagy a különbség.
De ez megint a PT.
Már megint!
Miért?
Miért nincs itt inkább a magyarázat helyette hogy miért nincs normális története sem Rey-nek sem senkinek a 7-8-ban?
Nem megy talán?
Miért kellett új történet helyett lemásolni az OT-t gyenge kivitelben?
Azt nem tudod értelmesen magyarázni ez helyett? Pedig arra mindenki sokkal inkább lenne kíváncsi. Fõleg ha valaki hozzáértõ producer.
Helyette van hogy Prequel Trilogy így, Hayden C. úgy, ... bla-bla, bla-bla ... SW 8 bevétel.
Persze azért ez is sok mindent elmond.

"Ennek a filmnek lelke volt, tele volt érzelmekkel (Luke, Leia)"
???
Az biztos hogy Luke megújult személyisége generált érzelmet a rajongókban. Legelõször ürességet. Majd dühöt, és csalódottságot. El lehet olvasni.
Leia meg semmit az ég világon.
Na ha ez a jó forgatókönyv írás szerinted, akkor nem értünk egyet ebben sem. Egy Star Wars-tól az ember, a nézõ pozitív érzéseket várna el, amit ettõl a filmtõl nem kapott. Semmi pozitív nem volt ebben, azon kívül hogy Kylo nem ölte meg az anyját.

A következõ filmre jó néhányunk már nem ad ki egy fillért sem.
9/10
kisma 2018 jan. 18. - 14:56:19 9/10
(463/593)
Õszintén csak azt nem értem miért szükséges az, hogy egymást meggyõzzétek az igazatokról? Valakinek tetszik, másoknak nem. Ez így van rendjén. Nem kell egyik filmet, vagy a másik álláspontját sem sározni. Ízlés, életkor stb. dolga, hogy ki mit szeret. Peace :)
1/10
Abitour Polgártárs 2018 jan. 18. - 14:34:07 1/10
(462/593)
"Tényleg? Mégis mibõl állapítható meg hogy a színészek is rosszak meg a rendezés is egyszerre?"
Kérdem én jó volt Hayden játéka? Jól játszott Natalie Portman? Nem, ennek az oka egyik esetben a színész, a másik esetben a forgatókönyv és a rendezõi utasítások hiánya. Azaz megvan mindakettõ. Nem volt mind rossz McGregor és Diarmid kifejezetten jól hozza a figurát."

Kérlek, tedd hozzá, hogy SZERINTED nem volt jó Hayden játéka. Persze vannak még mások is akik szerint nem, de sokak szerint kiemelkedõen jól teljesített mindkét filmjében. A Klónoban remekül hozta a vagány, kissé szertelen, makacs srácot, a buckalakók lemészárlása utáni dialógus kifejezetten hidegrázós volt, a tehetetlenség amikor Padme-ért vissza kellett volna mennie, de Obi meggátolta, szintén egy jól elõadott dialógus volt, illetve a szerelmi szál is hozta a Han-Leia szintet, fiatalabb verzióban.
A Sithekrõl meg ne is beszéljünk, végig profi volt, és egy Hayden féle "gyûlölleket", ne hasonlítsunk már össze egy különbözõ szögbõl fényképezett, teljes filmet végigziláló négerrel, vagy a cipófejû lánnyal akinek 1db arckifejezése van: mintha a hasmenését szorítaná, próbálná visszatartani.

Egy szó mint száz, le kéne szállni az elõzmény trilógiáról, mert az Star Wars volt, személyesen a szerzõ, a megálmodója tollából, ezek meg perpillanat ócska imitációk amik nyomokban tartalmaznak néha 1-1 jó ötletet, de már a kiindulás a hetes is méltatlan volt a Star Wars névhez.

Lehet, hogy kemény kritikák voltak az elõzmény trilógiákkal kapcsolatban, lehet, hogy a számok az mondják, hogy az a 3 film szar volt, de ott volt mit kritizálni! Itt most nincs, ezek az eddigi rendezõk+ a Disney teljesen dilettáns társaság, egyértelmû, hogy megközelítõleg sem! - tudnak ebben a világban létrehozni semmi értékelhetõt, ráadásul az alapvetõ problémákat észre sem veszik, pl hogy a SW világában a lények NEM mellékszereplõk! Lucas világában minden kidolgozott, él, mozog, funkcionál és nem egy emberközpontú "földszagú" akár itt is játszódhatna érzetet kapsz. Itt a Disney Wars-ban, már szinte várom, hogy mikor tûnik fel valahol egy Mcdonald's felírat, annyira üvölt, hogy attól érzi realisztikusnak a Disney a filmjeit, ha üvölt róla, hogy itt, ezen a telibe... Földön is játszódhatna, továbbmegyek, még lehet meg is érjük, hogy eljutunk ide, vagy egyszercsak beúszik a képbe egy enterprise. Ez az 1-6 egyik részére sem jellemzõ egy pillanatra sem. Jó rendben, itt is vannak lények...igen. Többnyire teknõsbéka fejûek meg hörcsögök, szuper!
A jelenlegi Hollywood-i mókusok ugyanazt a filmezés technikát használják, ugyanaz a látásmódjuk, ugyanonnan nézik a filmet, ugyanazokkal a filterekkel, színezéssel, amitõl szintén a jó öreg Föld mindennapos vizuális világát kapod. Meg az összes zöldember, bádogember, pumaember, rakétaseggû nyúlember és hasonlóinak a kinézetét.
Lucas nem így látta a filmjeit, nem így színezte, máshogy nézte, más szögekbõl, a története is konkrét volt és érdekes, a szereplõi is felépítettek voltak. A világa tágas, sokszínû, izgalmas, tele lényekkel, növényekkel, robotokkal, fantasztikus jármûvekkel, ezért voltál egy messzi-messzi galaxisban. Már a szöveg beültetett a székbe és bõ két óra utazás jött.
D.Wars - ezt kigyomlálta. Gyerekek : tiltott parkolásért felnyom valaki a helyi yardnak és visznek a sittre??? - Star Wars????
Ugyanott: durran egy pezsgõ, játékautomaták, fegyverek helytelenségérõl értekezõ szereplõk.... - Star Wars???? Ilyen ócska, kínos jelenetek mint ez a "kaszinóbolygó" a világ még nem látott, mint egy rossz lepukkant James Bond film a Timothy Daltonos korszakból :D :D :D
Oké Lucas eladta. Szívás, de most komolyan le akarjátok húzatni a budin a valódi Star Wars filmeket, emiatt az eddigi 3 saskabarénak is gyenge "film" miatt?
Egyáltalán, ebben a topikban tényleg az a lényeg, hogy "mert az elõzménytrilógia mekkora fos volt!" ???
Rendben, nektek nem tetszett, de könyörgöm akkor térjünk rá erre a remekmûre amit imádtok mert ez már nem jar-jar meg nem kardozós, lényes, sithes, aztán lehet érvelni, hogy mekkorafasza ez a kájlóren, meg milyen humoros fiú ez a négus, meg ilyenek, hajrá!

jani-wan hozzászólóval többnyire egyetértek, de pl Jar-jar védelmére annyit hadd hozzak fel, hogy azért egy funkcióval rendelkezõ szereplõ volt, kidolgozott faj, fantasztikus vízalatti világgal, jármûvekkel, egyéb lényekkel szimbiózisban, lehet, hogy degenerált volt, de egyesítettek egy bolygót, végig események sora köthetõ hozzá, valamint a gyerekszereplõ (Anakin) korához is illeszkedõ infantilis viselkedésével a gyerekeknek egy kellemes pont volt. És A TPM NEM Jar-jar show volt, hanem egy nagyon komplex érdekes felvezetõ film a kitágult galaxisban. Brutál zenékkel. Egy kisfiúval a központban!
Nem úgy mint a TFA, aminek a fénypontja a bõ órás Benny-Hill -re hajazó, csöves Han Solo Show!

Attól, hogy kiírom, hogy Star Wars, meg mindenbõl tudok nagyobbat belerakni, attól még nem lesz Star Wars.

Aztán érveljetek, álljatok ki a történetetek mellett, a lány meg a pilóta meg a többi mellett, de ... tényleg : ÉSZREVETTÉTEK/SZÁMOLTÁTOK, HOGY HÁNY POFON CSATTAN EL A FILMBEN? --- - Star Wars???? Úgy pofozkodnak a TLJ-ben mint egy jóféle Bud Spencer filmben, komolyan NEM ÉG A POFÁJÁRÓL A BÕR SENKINEK, HOGY EZT STAR WARS-NAK NEVEZI???
hol az elegancia, a stílus, a tisztelet, az erkölcs, az értékrend, a tanítás, a bölcsesség? Ja, hogy az Star Wars .... már értem!
(Még Luke is kapott egy büdösnagy kokit a betépett õrjöngõ Yodától (miközben a hologram úgy beszélt az idõs jedi mesterrel mint egy hülyegyerekkel) de majd tessék számolni a füleseket az ezredik újranézéskor, rászorítani a kezet a hideg kokakólás kartonpohárra, és elégedetten csettinteni! - mert lesz még ám ilyen mozi bõven!

pozitívumok: - Mark Hamil mint színész, megtette amit tudott.
- Leia végre nem úgy nézett ki mint egy igénytelen topis, csöves férjét hazaváró csövesné. Mindig is így kellett volna kinéznie, elegánsan, úgy ahogy egy idõs nõ is kinézhet, ha ad magára.
- volt pl. jó ötlet, ami HA EZ EGY STAR WARS FILM, akkor vágás nélkül is benne maradhatott volna, például:
- Kájlóren hezitál, hogy megnyomja-e a gombot, amivel anyut is likvidálná, majd úgy dönt nem teszi meg. Nem úgy a kollégák akik azonnal kilövik Leiá-t! - zseniális volt, (10-15 másodperc) - itt, így el is kellett volna búcsúzni mindenki hercegnõjétõl ...
aztán mi is volt még? ...
itt már nagyon meg kéne feszülnöm, hogy bármi is eszembe jusson ... ... talán mikor a lány meg Luke összekapnak és a lány kardot ránt, de ... ez a lány ... inkább hagyjuk is.
9/10
GrRob 2018 jan. 18. - 13:48:14 9/10
(461/593)
Még egyszer utoljára adok választ néhány felvetésre, utána nem szeretném ezt a meddõ vitát folytatni.
Szerintem arról, hogy ki jó színész és ki nem kár vitatkoznunk, mert nem ugyanazt nézzük egy színészi játékban. Aki nem látja, hogy Driver az egyik legjobb színész aki valaha szerepelt ezekben a filmekben annak ezt kár magyaráznom.

Serkis ebben a részben a hangjával karaktert teremt ennek a CG, mocap figurának. Az Uralkodó is a VI-ban kb ennyire volt súlyos karakter, mint most õ és teljesen mûködött is, csak úgy, mint itt. A PT nem tehetõ ide, hiszen akkor sokkal fontosabb szereplõ már Palpatine, mint itt Snoke.

Nem, hanem mert JJ nem ennek a filmnek a rendezõje. Amúgy is a Chewbacca jelenet írói mellélövés azt a filmet hárman írták, szóval nem csak õ a hibás érte.

Nem gondolom, hogy a TPM a legrosszabb amúgy sem, de szerintem aki mai szemmel nem látja, hogy a rengeteg (gagyi) CGI ártott azoknak a filmeknek az nem õszinte magával.

Kína nem piaca a SW-nak. Szóval alapból sem vártak tõle sokat, valóban nem teljesített jól, ez tagadhatatlan, de nem is vártak tõle milliárdos számokat. Ajánlom azokat az oldalakat, amiket mondtam, valamint a redditet, ott meglátod, hogy bõven kevesebb, mint 20-25% negatív. Csak azok hangosabbak lsd. Rotten. Írtam, hogy azok az oldalak, ahol elvárás, hogy lást is a filmet és EGYSZER értékelj, a film A értékelést kapott a nézõk 79%-a szerette, vagy tetszett neki. Nem kitalálom, utána lehet olvasni.
A bevétel nem azt igazolja, hogy jó a film amúgy sem, hanem azt, hogy hiába a negatív rajongói kritika a film ugyanúgy hoz, mint elõdjei (TESB, AOTC).

Anakinról sem állok le vitatkozni, mert egyszerûen nem hiteles, hogy egyik perceben még nem tehetd fegyvertelen (Palpatine vs Mace) utána meg jó, akkor megölöm az összes gyereket kb egy óra múlva, egyszerûen NEM, az ember nem így mûködik. Ha tetszik neked, ha nem.

csincsilla72-nek

Ha darabos a párbeszéd akkor nem lehet valaki jó forgatókönyvíró. Maximum jó történetíró, ami IGAZ és tagadhatatlan is.
Ennek a filmnek lelke volt, tele volt érzelmekkel (Luke, Leia), ha egy film képes érzelmet kiváltani az jó forgatókönyvírás. Nem csak Rian egy storyboard dolgozik a sztorin minden (kis költségvetés) film esetében is, ha nem tetszik rendben van, de korábban is mondtam minden jelenet valamilyen karakterfejlõdési céllal került be és ez látható is.

Tartva magam a fentihez köszönöm, hogy olvastátok a véleményem és reagáltatok valahogyan. Remélem a következõ film nálatok is nagyobb nyitottságra, megértésre talál majd.
2/10
jani-wan 2018 jan. 18. - 11:05:36 2/10
(460/593)
Hát rajtad kívül csak azok szerint játszik jól Isaacs, akik szerint jó a film. Tök mindegy milyen díjat nyert más alakítással, itt rossz. És csak kevesen látjátok jónak.
Az hogy Daisy Ridley mit csinál más filmben tök mindegy. Ebben semmit sem csinált. Mint Kira Knightley a Phantom Menace-ben. Attól még jó színésznõ. Úgyhogy hagyjuk már itt a más filmeket meg díjakat.
O Isaacs ebben gyenge. És sem neki sem Adam Drivernek egy darab olyan jelenetet nem kellett játszania amit HC-nek kellett és amiért kritizálják. A dühöngõ akciósban meg HC simán jobb volt. Szóval teljesen rossz az erõltetett összehasonlítás.
Boyega az egyetlen aki az új gárdából aki tényleg jó színészi teljesítményt nyújt. Csak a karaktere szar.

Szó sincs róla. Snoke súlya egyáltalán nem érezhetõ. Inkább mintha egyszerû díszlet lenne csupán. Palpatine-nak volt súlya. Snoke egy 20 forintos, kínai piacos hamisítvány.
Azért nem izgat itt JJ mert neki el kell nézni a hibát, de Lucasnak meg nem? Hát ez nem így mûködik.

Nem tudom te melyik trilógiát nézted. Anakin átalakulása nagyon sokáig tart, és minden nézõnek ezt bõven van ideje érzékelni. Csak van aki nem képes rá.
Na én meg ismerek olyanokat akik 19-23 évesen ezt mûvelik. Sportban több csapattársam is volt ilyen.
Mindig hibás ha nincs elég tapasztalatod, mégis magadból indulsz ki. Errõl ennyit.

Nem azt jelenti. Ez simán hazugság. Minden szónak meg van az értelme.
Teljesen mellébeszélsz, mert kiderült, hogy csak néhány közhely véleményt bekopiztál ide hogy sárral dobáld a TPM-t, azért hogy a 7-8-at védd, és kiderült róla hogy hülyeség.

Hazugság. Nem annyi. A hozzászólók több mint 90 %-a negatív. Ebbõl következõen a sok 9-10 pontozó hol van? Értelmes hozzászólás 1 darab nincs tõlük. Vajon miért? Mert vagy túl hülyék ahhoz hogy értelmesen írjanak, vagy nem írnak mert csak addig vannak belépve míg elintézik a pontozást.
Egyszerûen nem léteznek, csupán több reges Disney alkalmazott gombnyomogatók vannak, és néhány tök hülye aki azt sem tudja mit lát, csak színes legyen, meg néhány olyan nézõ akik még nem láttak Star Wars-ot, ami által az õ véleményük nem mérvadó.

Azt állítottad hogy olvastad a topikot, ahol ki lett tárgyalva hogy miért ekkora a bevétel, ennek ellenére jössz elõ ezzel a hülyeséggel hogy mennyi bevételt hozott. Egyébként kínában, ahol késõbbi a premier, csúnyán meg is bukott.
Mert õk már tudták hogy ne vegyenek jegyet a szarra! Mi meg megvettük mielõtt tudtuk volna hogy egy hulladék.
És nem tetszett a film, úgyhogy az ÉN pénzemet ne számold már bele abba a bevételbe amivel azt akarod igazolni hogy jó a film. Se a többi nézõét, akik képesek értelmesen megfogalmazni gondolataikat és nemtetszésüket.

Nem is tudsz. Semmi karakterfejlõdés nem volt. És senki sem volt képes értelmesen erre rámutatni, úgyhogy ez sem igaz. Attól hogy azt mondja valaki hogy az ég hupilila, még nem lesz az, és csak a színvakok értenek vele egyet.
Mi többiek meg tudjuk hogy hülyeség.

Megint a szánalmas PT-zés. Ez valami kényszer hogy azt kell állandóan elõrángatni? Komolytalan.
3/10
csincsilla72 2018 jan. 18. - 10:50:32 3/10
(459/593)
"Egy másik hozzászóló pedig azt mondta nem értem meg, hogy a jól megírt történet hiányzik. Értem én mit mondasz, csak azt nem tudom ennél a filmnél hogyan lehet ezt mondani, hiszen sokkal jobban megírták, mint bármelyik elõzményt. Ha nem tetszik a történet, vagy ami benne történik az nem egyenlõ a gyenge történetírással."

Jó, akkor mégegyszer, hogy teljesen világos legyen:
NEM AZ A BAJOM, hogy a történet arra kunkorodik, amerre. Igen, elõfordulhatott, hogy a fiatal köztársaság nem tudott erõre kapni. Történhetett Han és Leia között valami, ami miatt eltávolodtak egymástól. Lehet problémás gyerekük. Luke is kerülhetett olyan helyzetbe, hogy csalódott/nem tartja magát alkalmasnak arra, hogy Jedi-növendékeket oktasson.
De akkor ezt írják meg normálisan. Úgy, hogy ne egy szánalmas remake legyen az egész. Úgy, hogy a mitológia, a saga saját szabályai nem sérülnek, és az új részek nem mondanak tökéletesen ellent a korábbiaknak. Legyen a történet koherens, felesleges karakterektõl és félórás, sehova sem vezetõ mellékszálaktól letisztítva, olyanoktól, amiktõl csak szétesik az egész. Legyen íve az egésznek.
Miféle producer vagy te, ha még ezzel sem vagy tisztában? Mi kerül ki alólad, basszus?
Én egyetértek veled abban, hogy Lucas nem jó rendezõ. Nem tud jól instruálni, a preqelben darabosak a párbeszédek, sokszor esetlen az egész. Ennek nyilván oka az is, hogy díszletek nélkül dolgoztak, ami biztosan nem könnyû a színésznek. De brilliáns, eredeti forgatókönyv-író, és Anakin pálfordulása nagyon jól sikerült. Hiteles, a fiú játékával együtt. Volt ott is bõven hiba, de ott mégsem egy fájdalmas hiányérzettel jöttem ki a moziból. Mert Lucas odafigyelt arra, hogy a hat rész illeszkedjen és ne legyen ismétlõdés. Ez itt kurvára elmaradt és erre nincs bocsánat. Nekem nem Rey-jel, Poe Dameronnal vagy Kylo Ren létezésével van bajom. Hanem azzal, hogy semmi más szerepük nincs, minthogy átvezessenek az új SW univerzumba, ahol a régi szereplõk már nem lesznek, új szabályok vannak és amit lehet nyújtani, mint a rétestésztát. Adott esetben tökéletesen ellentmondva a korábbiaknak, ki kit izgat, a befogadó ifjabb generáció a minimális, sosem fejlesztett, guglira optimalizált memóriájával úgysem fog rá emlékezni.
9/10
GrRob 2018 jan. 18. - 09:15:09 9/10
(458/593)
Valóban általánosítottam, de ez bocsátassék meg, ha 3/2 fõszereplõ rosszul játszik.

"Egyébként HC simán hozta amit a Poe Dameront vagy Rey-t alakító színész."
Ezt szerintem senki sem látja így rajtad kívül. Oscar Isaac díjnyertes színész, Daisy meg nem egy Adam Driver, de már most sokkal erõsebb, átélhetõbb a játéka mint Christensené valaha volt. Nemhiába egyikük azóta is mellékszereplõ folyamatosan és kevés filmben, míg Daisy kapja a nagyobb szerepeket sorra (az új Orient Expresszben is jó volt például)

Lucas rendezését maga Ford is többször kritizálta, szóval szerintem ebbe kár belemenni. Meg összességében a Birodalmat tartják a legjobbnak, abban vett részt a legkevesebbet, ez sokat elmond. Snoke egy "mocap" figura, ennek ellenére Serkis és Rj is kihozta belõle, amit lehet, minden jelenetében érezhetõ a súlya a karakternek a VIII. részben. JJ Abrams itt most nem igazán izgat, azt a hibát valóban elkövette õ is belátta.

"Nincs karakterfejlõdése Anakinnak? A mindenkin segítõ kisfiúból a mindenkit elpusztító sötét lovag lesz! De ez valamiért nem számít karakterfejlõdésnek? "
Nem, mivel egyik pillanatról a másikra történik és a nézõnek nincs ideje ezt látni és érzékelni. Az erkölcsei egyik pillantról a másikra teljesen mások lesznek. Gyerekes, hogy valaki ennyit rinyál 19-23 évesen, mert akinek gyereke van az jól tudja, hogy ez a 14-18 éves korszaka a gyereknek, amikor még tényleg gyerek.

Igen a túlzásba vitt azt jelenti, hogy SOK, ahhoz képest, hogy milyen gyenge a minõsége. Szerintem ez teljesen érthetõ.

"Pláne hogy az X=többség. "
Az x kisebbség ez teljesen jól látható, hogy 20-25% körüli azok száma akik nem kedvelték a filmet. A film kb 30%-al hoz majd kevesebbet mint a TFA, azaz ugyaninnyal, mint a TESB és AOTC az elõdjénél, nincs ebben semmi meglepõ. Ha az ember az iMdB-t, vagy a Google, CinemaScore stb-t megnézi látja, hogy a film nem áll rosszul, a Rotten pedig egyértelmûen manipulált, lsd új felhasználók száma, nullás értékelések száma, valamint az új felhasználók gyakori ugyanolyan helyesírási hibái.

Ezen nem állok le vitatkozni, te nem látod a karakterfejlõdéseket, mert nem akarod, hiába próbálták itt már többen is valamelyest rámutatni.

Persze, elfogadom a véleményed, ha szerinted a PT jó film, akkor legyen az, élvezd õket. Nekem az ST és az OT tetszik, nem vagyunk egyformák. Csak ne álljunk már bele más véleményébe, mihelyt az nem egyezik a mienkkel.
2/10
jani-wan 2018 jan. 18. - 00:03:52 2/10
(457/593)
Na ugye. Pontosan kellene fogalmazni, mert amit te írtál az hogy minden színész rossz volt és a rendezõ is.
A véleményem meg hogy a rendezõ, Lucas hibája a helyenként gyenge színészi játék.
Egyébként HC simán hozta amit a Poe Dameront vagy Rey-t alakító színész. Az hogy HC és Portman ezt játszotta az szerintem Lucas hibája és nem a színészeké. Egyébként HC nagyon is jól adja elõ Anakint a III-ban. Nyilván Lucas az érzelmi részben roppant esetlen.
Itt a 8.-ban Snoke teljesen súlytalan, Palpatine sokkal jobb volt pedig Lucas dirigálta õt is. Azaz akkor mondhatni hogy Lucas jobb mint RJ? Ennyibõl biztos nem.
Na de biztos JJ Abrams akkor jobb mint Lucas az érzelmi részben. Nyilván azért gylogolt el Csubi mellett Leia, mint aki sosem látta hogy megölelje a "senki lánya" Rey-t, akit viszont tényleg sosem látott. Na ez aztán a rendezõi zsenialitás. Lucas ilyen ordító hibát nem csinált, szóval csupán ezt nézve ehhez képest õ a világlegjobbrendezõje.
Rj pocsék filmet csinált. Az õ hibája. Szerintem nem. Szerintem õ csak bólogatott ketlin kenedinek.
Szóval minden nézõpont kérdése. Maradnék annál hogy egyik rendezõ sem a legjobb.
De Lucas legalább jó forgatókönyvet írt. Ellentétben ezzel a két copy-paste gagyival.

Nincs karakterfejlõdése Anakinnak? A mindenkin segítõ kisfiúból a mindenkit elpusztító sötét lovag lesz! De ez valamiért nem számít karakterfejlõdésnek?
És semmi gyerekes nincs benne a II-III-ban. Az a tipikus lázongó 20 éves aki azt képzeli hogy mások tartják õt vissza, és van saját véleménye és visszapofázik mint az ilyen korú gyereke a szüleiknek, az mégis mitõl gyerekes?

Ne szám a fontos hanem a minõség? Hát akkor ez volt a max minõség amit ki lehetett hozni, hogy ócska rajzfilm karakterek szerepelnek. Én is rühellem. Ez van. A többi CGI meg rendben van.
Viszont azért megkérdezném, ha minõség a gond akkor miért azt írtad hogy:
"túlzásba vitt CGI"
Mert ez nem a minõséget kérdõjelezi meg, hanem a mennyiséget.

Ó az X százalék nem számít? Mondja ezt egy "producer"?
Pláne hogy az X=többség.
Na majd kiderül mit mûvelt ez a film a következõvel.

Nem igazán.
FN tök fölösleges az egész filmben. Ebben szinte a teljes Internet egyetért. Alig van olyan aki szerint ennek volt bármi értelme.
Kulcsmomentum? Mégis mi? A gyerek a seprõvel akinél ott van az EGY GYÛRÛ a Gyûrük Urából? Ez aztán a kulcsmomentum! Mert miután a Lázadók elpusztították a Death Star 2-t, és meghalt a két fõkolompos, hagyták hogy valami sehonnan jött Supervillain összedobjon a semmibõl egy mindent legyõzõ hadsereget, miközben Luke Skywalker elvonul a világ végére tejet fejni? De ez mind nem számít mert a kulcsmomentum egy gyerek egy söprûvel?
Ez még viccnek is rossz.
Amit meg a pilóta mûvelt az inkább karakter visszafejlõdés. Nevetséges amit a filmben mûvel. Teljesen egyértelmû hogy az ég világon semmi értelmeset nem tudtak kezdeni a karakterrel. Jobb volt az eredeti ötlet, hogy meghal a 7. elején.
Az egyetlen szereplõ aki Johnsonnál bármiféle karakterfejlõdésen a 7.-hez képest ment keresztül az Kylo. És ennyi. De õ annyira katasztrofális karakter volt, hogy onnan csak fejlõdni lehetett. Viszont helyette jól tönkre lett téve Luke karaktere. Nehogy már felboruljon az egyensúly.

Pedig pont azért ír valaki ilyet hogy azt higgyék róla mások hogy õ hozzáértõ.
domo.robi 2018 jan. 17. - 22:58:27
(456/593)
Szóljon aki úgy érzi, hogy az alábbi számok alapján valamelyik Star Wars epizóddal kapcsolatban nem stimmel a kritikusok és a közönség összhangja...

ROTTEN TOMATOES
I. Phantom Menace. Kritikusok: 55%, Közönség: 59% - különbség +4%
II. Attack of the Clones. Kritikusok: 66%, Közönség: 57% - különbség -9%
III. Revenge of the Sith. Kritikusok: 79%, Közönség: 65% - különbség -14%
IV. A New Hope. Kritikusok: 93%, Közönség: 96% - különbség +3%
V. The Empire Strikes Back. Kritikusok: 94%, Közönség: 97% - különbség +3%
VI. The Return of the Jedi. Kritikusok: 80%, Közönség: 94% - különbség +14%
VII. The Force Awakens. Kritikusok: 93%, Közönség: 88% - különbség -5%
VIII. The Last Jedi. Kritikusok: 91%, Közönség: 49% - különbség -42%

+1 Rogue One. Kritikusok: 85%, Közönség: 87% - különbség +2%

Nem akarok spoilerezni, de látja valaki a kiugró adatot? (Súgok: nem véletlen, hogy ebben a topicban van a komment.)
356 kritikus nem tévedhet? És 176.539 nézõ?

Miért akarja a 91%-os csapat kétségbeesetten elhitetni a 49%-os csapattal, hogy nincs igaza?
Miért akarja a 49%-os csapat kétségbeesetten elhitetni a 91%-os csapattal, hogy nincs igaza?

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni!
9/10
GrRob 2018 jan. 17. - 20:08:18 9/10
(455/593)
"Tényleg? Mégis mibõl állapítható meg hogy a színészek is rosszak meg a rendezés is egyszerre?"
Kérdem én jó volt Hayden játéka? Jól játszott Natalie Portman? Nem, ennek az oka egyik esetben a színész, a másik esetben a forgatókönyv és a rendezõi utasítások hiánya. Azaz megvan mindakettõ. Nem volt mind rossz McGregor és Diarmid kifejezetten jól hozza a figurát.

"És mi a baj konkrétan a karakterábrázolásokkal? Miközben meg felmagasztalod a 8 tökéletesen idióta karaktereit. "
Anakin viselkedése gyerekes, a karaktere három rész alatt nem megy át karakterfejlõdésen, ami azért elég gyenge karakterábrázolás. Padmé karaktere pedig csak visszafelé fejlõdött három rész alatt. A többi szereplõnek nem igazán van/kell, hogy legyen nagy karakteríve a történetben.

"TFA had 2100 VFX shots, while Phantom Menace had 1900"
Nem a szám a fontos, hanem a minõség, ez az ami miatt rossz a PT, mivel akkoriban nem volt meg az a technika, mint ma ezért nem kellett volna ennyire erõltetni.

"Az biztos. Ki is borult tõle az Internet. Még akiknek a 7 tetszett, azok közül is rengetegen legszívesebben a vérét innák.
Szóval ez is csak egy pozitívumnak szánt érv, ami valójában negatív. Azaz a szándékos megtévesztés esete."
Az, hogy fanok X% kiakadt egy dolog, de az õ karakterei egy rész alatt rengeteg karakterfejlõdésen mentek keresztül, valaki említette is korábban, hogy ez inkább karakterközpontû film, ezért is egyedi a SW filmek között.

Az, hogy Finn és Poe története nem tetszik nem jelenti azt, hogy a karakterfejlõdés szempontjából nem volt szükség rá. Poe megtanulta, hogy milyen valójában irányítani, míg Finn végre nem egy önzõ, hanem egy LÁZADÓ lett. A kaszinós szál, meg a történet egyik kulcsmomentumához biztosítja az összeköttetést.

Nem is kértem, hogy hidd el, és azt sem, hogy az alapján azt higyjék, hogy az én véleményem feljebb való volna. Csak a találgatásodra adtam választ, de valóban azt mondok, amit akarok ne hidd el.
2/10
jani-wan 2018 jan. 17. - 19:50:45 2/10
(454/593)
Elõször is semmi személyeskedés nem volt részemrõl.
Másodszor nem mondtam olyan hogy hibás filmértelmezés. Film egyes elemeinek értelmezésérõl van szó. Nem megy az egyszerû szövegértés. Pedig egyszerûbb mint egy film értelmezése.

"Aztán jöttek az Elõzmények, amiket akkor még szerettünk, de felnõttfejjel visszanézve rájuk egyszerûen nem voltak jók, sem a színészek, sem a karakterábrázolások, sem a rendezés, sem pedig a túlzásba vitt CGI"
Tényleg? Mégis mibõl állapítható meg hogy a színészek is rosszak meg a rendezés is egyszerre?
Jobbnál jobb, mai napig elismert színészek. De szerinted mind rossz volt. Indoklás viszont SEMMI. És mi a baj konkrétan a karakterábrázolásokkal? Miközben meg felmagasztalod a 8 tökéletesen idióta karaktereit.
És hogy lehet hogy szerinted PT-ben túlzásba lett vitték a CGI-t, míg a 7-ben nem, mikor a 7-ben több volt a CGI!
https://www.outerplaces.com/science-fiction/item/10918-star-wars-the-force-awakens-had-more-cgi-than-the-phantom-menace
"TFA had 2100 VFX shots, while Phantom Menace had 1900"
Persze ha az ember csak sározni akar valamit akkor megdobálja sárral anélkül hogy bárminek is utána nézne. Gratulálok.
B U K T A.
Különben mégis miért beszél valaki folyamatosan az elõzmény trilógiáról, itt a folytatásnak álcázott reboot/remake trilógia oldalán?
Mert ez akkor teszi valaki mikor nem arról akar beszélni ami problémás, és ezzel próbálja takargatni.

"Johnson úgy bánik a karakterekkel, ahogy senki más eddig a SW univerzumban"
Az biztos. Ki is borult tõle az Internet. Még akiknek a 7 tetszett, azok közül is rengetegen legszívesebben a vérét innák.
Szóval ez is csak egy pozitívumnak szánt érv, ami valójában negatív. Azaz a szándékos megtévesztés esete.

"Nem panaszkodhatunk Poe és Finn miatt sem, mindketten megkapták a leckéjüket a filmben az õ karaktereik is nagy kihívásokkal szembesülnek"
Valóban? A nagy kihívás, hogy Poe 'csodapilóta' önszántából odamegy tök egyedül egy csillagrombolóhoz és szivatja a birodalmi górét? Majd önszántából olyat csinál amiért normális helyen minimum 20 év villamosszéket kap? Ez a nagy kihívás?
FN-3PO nagy kihívása hogy a történet szempontjából tök fölöslegesen csinál valami teljesen értelmetlen dolgot?
Még hogy nem mellébeszélés.
Nem csupán számomra mellébeszélés, hanem minden értelmes ember számára az, ha valaki azt írja vagy mondja amiket írtál.
És nem csupán mellébeszélés, hanem ha elemeire bontja valaki, akkor egyszerûen összehordtál mindent aminek a fele sem igaz.

Végezetül pedig mindenki azt mond saját magáról amit akar, de megerõsítés nélkül ez a messzirõl jött ember esete. Nem ér semmit, és senki sem hiszi el.
Írhatod hogy akármi vagy, attól valójában még lehetsz valami segédugriburi is.
És senkit nem érdekel. A mondanivalód a tartalmától lesz hiteles.