Téma: Star Wars legendák - A Cestus csapda

caseyjones 2016 aug. 21. - 16:24:24
(1/1)
Barnes a regényében a Cestus bolygóra kalauzolja el az olvasót. A történet a Klónok háborúja idején játszódik. Obi-wan és Kit Fisto jedimesterek azt a feladatot kapják, hogy diplomáciai úton próbálják megakadályozni a Cestus és a Szeparatisták szövetségét. Ebbe beletartozik az úgynevezett JK-droidok ("Jedi-ölõ") gyártásának megszüntetése is. A regény tele van jó karakterekkel, mint például Nate (késõbb Jangotat), vagy Doolb Snoil, Asajj Ventressrõl nem is beszélve. Kit Fisto az egyik kedvenc jedi lovagom, de ebbe a történetbe egyszerûen nem illett bele, én úgy gondolom. Obi-wan karaktere helytállt, szerintem Mace Windu vagy Anakin Skywalker lett volna neki a leginkább hozzápasszoló társ. (Anakin egyébként szerepelt is a regény elején, de csupán egy fejezet erejéig.) A Jangotat-féle szál az elején nagyon gyenge és felesleges volt számomra, de a végére kezdtem megkedvelni. A x'ting karakterek egytõl-egyik gyengék voltak, egyszerûen nem illettek bele a Star Wars világába ezek a rovarszerû lények. Asajj Ventress viszont sokat dobott az egészen. Ahogy rejtõzködött a történet alatt, majd csak a semmibõl elõbukkant Obi-wan elõtt, hogy megküzdjön vele... Fantasztikus volt.
Összességében jó könyvnek tartom a Cestus csapdát, de olvastam már ennél sokkal jobbat is a Star Wars univerzumában. Aki teheti, egyszer olvassa el, mert megéri. 10/7