7/10
Csaba61 2013 okt. 30. - 17:07:40 7/10 Előzmény B.István
(99/139)
A baj az a sorozattal, hogy jó az alapkoncepció és jó történeteket is találtak ki, de az elsõ évad és annak különösen az elsõ fele pocsékul megvalósított, kidolgozatlan részekbõl állt; különösen, hogy nem tudtak mit kezdeni a fekete köves történetekkel, azok gyakorlatilag az elején nézhetetlenek voltak. (Valószínûleg valami flashback-szerûség helyett állt, mint jópofaság???, csak az írók se tudták, hogy szappanoperát vagy sci-fit akarnak-e?) Aztán beindult a történet, igazán jól a második évaddal, de addigra már a kutya se nézte. A második évadban még a fekete kövekkel is tudtak mit kezdeni, különösen jól sikerült a bombás-fekete köves rész. Aztán beindult több rejtélyes szál is, izgalmas és jó részek lettek a végére, de sajnos elkaszálták nézettség hiányában...
3/10
jani-wan 2013 okt. 27. - 11:52:06 3/10
(98/139)
csak 1 HDMI csati van? Jobban kellett volna figyelni.

"Rögzített mûsorban a reklámon egyszerûen átteker az ember. Jobb esetben, ha van rá lehetõség, akkor nézés elõtt átfut rajta és valamilyen módszerrel kivágja a reklámokat."

Na és?
3/10
jani-wan 2013 okt. 26. - 21:33:24 3/10
(97/139)
Azt írtad hogy, "Hogy aki dolgozik, az még véletlenül se tudja megnézni. :D"

Na ja, ha csak valami új, divatos rögzítõ felel meg mert a VHS rögzítõ rég kiment a divatból, és ha macerás analóg rögzítõkkel felvenni, (amit nem is értek, mert nem látom igazán hogy miért kellene máshogy csatlakoztatni egy Videót és egy DVD felvevõt), akkor a hiba nem az adás idõpontjában van.
És ha valaki mindenáron úgy akarja támogatni a tévéadót, hogy megnézi a reklámokat, azt megteheti akkor is ha felvételrõl nézi az adást. A reklám nem romlik meg ilyen rövid idõ alatt :D


"Azért a hirdetõk sem mind hülyék."
Szóval akkor sokan közülük azok? Ezt nem tudtam. :)
9/10
Fõnix_császárnõ 2013 okt. 26. - 17:43:59 9/10
(96/139)
Nem mindenkinek, mert van aki 16ig dolgozik :D
Meg ha hazaér már be lehet addigra a tvt kapcsolni.. :)

Na, ezen a beíráson én is szakadtam :O A port.hu adminisztrátorai megint unatkoznak..
Gondoltam, hogy nevetek de ezen csak sírni tudtam, felveszik a pénzt s nem képesek normális tartalomismertetõt írni, egyszerûen no komment.. -.-
10/10
B.István 2013 okt. 26. - 16:56:05 10/10
(95/139)
De!
Szerdától, minden hétköznap délután AXN.
Azon megy a dilemma hogy nézzük e vagy se..
Mert mint írták is, egy kalap sz@r... de mivel még Országos Tv premier, csak nézni kellene mert nem ismétlés,
belenézek mert csak nem ismétlés stb.
A Vélemények, s az alapján hogy 2évad után kaszálták nincs sok kedvem..
A Youtuben az a pár jelenet is elég volt de csak belenéz majd bátya én fél szemmel a gép elõtt fogom nézni.
Azért kapott 10pontott mer kegyes voltam, sok benne az ismert szereplõ, és a STARGATE miatt kap kegyelem tízest, alapesetben 5pontot adnék.
Amellett, akkor olvastam annak a felhasználónak a hozzászólását is, s az gyõzött meg :D Persze, azóta már +2negatív komment változtatott a véleményemen, de mostmár csak nézem..
abisztriczky 2013 okt. 26. - 14:29:54
(94/139)
Ezt nem fogják leadni nálunk szinkronosan valamelyik TV-adón?
3/10
jani-wan 2013 okt. 25. - 23:44:38 3/10 Előzmény dBLOOD
(93/139)
"Az az alapvetõ probléma, hogy az SG1, illetve az SGA közönsége totál gyökér az SGU-hoz"
"Nagyon jó lett volna az SGU, csak nem az SG1-SGA, hanem a(z új) Battlestar Galactica közönségének készült"

Az alapvetõ probléma az hogy amit írsz a úgy f@szság ahogy van. Elõször is leszögezném hogy szerintem a SGU egy rakás sz@r. Ezentúl, nekem nem tetszett kifejezetten az SG, amit nem is néztem végig csak bele-bele néztem, fõleg inkább csak a dupla részeket, de tetszett a SGA és tetszett a BSG. Ez így teljesen ellentmond az elméleteddel. Erre varrjál gombot. És akkor kik is a gyökerek akiket emlegetsz?


"... egyszerû mint a faék, illetve a sorozat elsõsorban nem a sci-fi tartalom segítségével ragasztja oda a közönséget a képernyõ elé, hanem a "mindenki számára érthetõségével"."

Akkor fõként a korlátolt értelmi képességûeknek szól? Õk a gyökerek?
3/10
jani-wan 2013 okt. 25. - 23:26:06 3/10
(92/139)
"Hogy aki dolgozik, az még véletlenül se tudja megnézni. :D"
A 70-es évek óta van videómagnó. Néhány ezerért lehet most is kapni.


""A Stargate Universe a 2006-ban véget ért Csillagkapu testvérsorozata. Az új sorozat ugyanazokkal a szereplõkkel folytatja a különleges lényeket és rejtélyeket felvonultató, bolygókon átívelõ, izgalmas történet szálait."

Ez tetszik. Egyetlen ismerõs nevet találtam: Lou Diamond Phillips, de ez is a színész neve, nem a szereplõé.
Hol vannak "ugyanazok" a szereplõk?"

Sehol. Aki ezt írta az egy b@rom.
9/10
Fõnix_császárnõ 2013 okt. 25. - 16:39:46 9/10
(91/139)
IGEEN!!! :)

ORSZÁGOS TV PREMIER!!

VÉGRE VAN MIÉRT BEKAPCSOLNI A TVT (Y)

Ráadásul, nem úgy mint xy adó hogy ilyen premiereket késõ estére tesz.. hanem betették 17.10re hétköznaponként! Olyan boldog vagyok hogy nem találok szavakat $$
akh 2013 okt. 22. - 12:34:36
(90/139)
Végre adják magyar szinkronnal!
:)
dBLOOD 2013 ápr. 27. - 15:30:15 Előzmény sithlord
(89/139)
Az az alapvetõ probléma, hogy az SG1, illetve az SGA közönsége totál gyökér az SGU-hoz, ez okozta a sorozat végét is. Az SG1 illetve az SGA kilóg a science-fiction sorozatok közül, akárcsak a Eureka, (de mondhatnám a Lostot vagy a Heroes-t is,) mégpedig abban a tekintetben, hogy a "könnyed" sci-fi sorozatok közé tartozik. Könnyed abban az értelemben, hogy egyszerû mint a faék, illetve a sorozat elsõsorban nem a sci-fi tartalom segítségével ragasztja oda a közönséget a képernyõ elé, hanem a "mindenki számára érthetõségével".
Nagyon jó lett volna az SGU, csak nem az SG1-SGA, hanem a(z új) Battlestar Galactica közönségének készült, és nem lehet egy sorozat univerzumának közönségét csak úgy lecserélni. Ezt a syfy-nak, illetve a sorozat-producereknek (általában) be kellene látnia. Ha belátták volna, talán a syfy nem kezd el wrestlinget sugározni, illetve nem cserélik le a Star Trek sorozatok jól bevált szimfonikus fõcímzenéjét valami hülye popzenész nyikorgására.
10/10
map 2012 márc. 02. - 01:55:20 10/10
(88/139)
Nagyon értelmesen lett vége... a lezárás még frappáns, mert folytatható, de mikor tényleg kezdett volna érdekes lenni, gyorsan befejezték. Azt aláírom,h az elsõ évad vége, második évad eleje nem volt igazán mozgalmas, de ugy bezárni mikor épp kezdett beindulni a cselekmény?! Botrány!
3d 2011 máj. 30. - 02:58:33
(87/139)
Majd én megrendelem a 3. évadot. :) Küldöm is az elõleget a gyártóknak :)
De egyébként okosan fejezték be a sorozatot, így gyakorlatilag bármikor folytathatják a sztorit akár 10-100 év múlva is :) magyarázat csak annyi lenne hogy eddig beszartak a sztázis fülkék :) és sodródtak egy kicsit stb.. Eli meg talál majd a hajón egy titkos létfenntartó spájzot amin elvegetált 50 évig ami után öreg apóként fogadja majd többieket :) A többieket se kell majd vissza fiatalítani a sminkekkel mert majd megmagyarázzák hogy sok idõ után a sztázis fülkében is öregszenek pár évet az emberek. Annyira izgalmasan tudnám folytatni remélem õk is így lesznek vele. Fogadjunk pár év és jön a 3. 4. évad ;)
Szerintem az utóbbi idõk legrealisztikusabb hangulatú sci fi sorozata volt. Remélem nem csak volt.
Hajrá Stargate Universe !!!
http://www.youtube.com/watch?v=wgELNVD40fA&feature=related
sithlord 2011 máj. 21. - 01:26:25
(86/139)
Nos, a SyFy nem változtatott az eredeti álláspontján, sõt, Maluzzi azt írta a blogján, hogy a teljes SG univerzumot lezárták.

Azért elég nagy szégyen, hogy 14 év után csupán ennyit érdemel szerintük egy ilyen sikeres téma, dehát a pénz nagy úr.

Kilõtték az Universum-ot, a sokak által annyira várt 2 mozifilmet se készítik el, tehát 14 év után a rajongók hiába várnak a csodára, a SyFy és az MGM egyenlõre semmilyen úton-módon nem óhajt foglalkozni ezzel a témával.

RIP Stargate!
8/10
thorgard89 2011 ápr. 26. - 20:19:36 8/10 Előzmény sithlord
(85/139)
Kösz az infót.
Akit érdekel a sorozat, az nézzen szét a neten. Magyar feliratot pedig Cicmax készít, a blogján elérhetõ.
sithlord 2011 ápr. 24. - 21:21:32
(84/139)
Haha, nevetek a markomba :D

A SciFy a sorozat leállításakor közölte, hogy abban az esetben, ha a sorozat nézettsége marad vagy nõ, akkor rendel új évadot. Ezek után azonban a stúdió, ahol a sri készült, tulajt váltott, a díszleteket lebontották, a sorit temették.

Most viszont a sori nézettségi rekordot döntött, minden eddigi résznél nagyobb közönséget sikerült vonzania, ráadásul úgy néz ki végre magukra találtak a készítõk és az eredeti Stargate érához egész közel sikerült ismét kerülniük. Ez pedig felveti annak lehetõségét, hogy esetleg a végéig megmarad ez a nézõszám ezesetben pedig a SciFy-nak fel lesz adva a lecke, hiszen az általuk adott feltétel teljesült, sõt duplán teljesült, hiszen nemcsak hogy maradt a nézõszám, hanem még jelentõsen emelkedett is...
Araxis 2011 márc. 07. - 12:07:31
(83/139)
Valaki tudja, hogy mikor megy nálunk szinkronosan is ???
8/10
ariskerase 2011 jan. 22. - 15:40:52 8/10
(82/139)
Mi az alaptörténet arról lehet valamit tudni? Valaki megírhatná, legalább privátba.
botzi 2011 jan. 09. - 20:34:36 Előzmény Ezredess
(81/139)
Szerintem jól sikerült a sorozat, más ugyan mint az eddigiek de ez is frankó...
Viszont a FOX-nak semmi köze a sorozathoz... a SYFY nevû csatornán megy, de sajnos a 2. évaddal vége is, mert nem rendeltek 3. évadot... vagy kijönnek egy negyedik sorozattal, vagy csinálnak SG-1 és SGA filmeket DVD-re... majd meglátjuk mi lesz...
Ezredess 2010 nov. 04. - 12:43:22
(80/139)
Reméltem hogy valami jó fog kisülni ebbõl de egyre látványosabb a színvonal romlása. Pedig jól indult, sokkal komolyabb volt mint az eredeti Stargate ahogy páran korábban mondták "dark"-osabb de ezzel ki is fújt. Nem csodálkoznék ha a Fox levenné a mûsorról mint a Capricát.