3/10
jani-wan 2010 jún. 18. - 16:36:19 3/10
(39/139)
Ez nem rajongói oldal, és mindenki leírhatja a véleményét, akkor is ha az negatív.
Vagy te azt hiszed hogy csak a sorozat kedvelõi írhatnak ide mert a különvélemény téged irritál?
Nos ha igen akkor ez a te bajod. Ez van, szokj hozzá vagy menj máshová.

Hol írtam le többször ugyanazt, azon kívül hogy megválaszoltam valamit?
Sehol.
SZVSZ a hülyeség helyett próbálj értelmes dolgokat írni. Ha meg nem megy, akkor ne írj.

Nem beszélve arról hogy nem tudom mit képzelsz magadról, hogy megmondod hogy ki mit ne csináljon.
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 18. - 12:38:27 10/10
(38/139)
Pls ne, hogy már ezzel legyen tele a topic, hogy írsz valamit, hogy ez meg ez nem jó a sorozatban! Akkor ne nézzed aztán kész. A többit meg hagyd meg a rajongóknak. Nekem nagyon tettszik a sorozta! Sztem jó! Mondom, ha neked nem jön be oké, írd le egyszer a véleményed, de nem kell újra meg újra elmondani, hogy sz*ar a sorozat, mert van akinek tettszik. Szóval ennyi...
3/10
jani-wan 2010 jún. 18. - 08:23:04 3/10
(37/139)
Azért mert az ember mindig jobbra számít. És fõleg azért néztem mert szeretem a sci-fi-t, mert volt idõm és mert láttam benne a lehetõséget, hogy jó legyen.


Amit meg összevissza írogatsz arról hogy én mit gondolok az egy nagy hülyeség.
Azt gondolom amit mondtam.
Ez rossz. Ennyi.

Nem hiszem hogy értelmes ember azon idegeskedik hogy milyen lett az évad vége.
Mit lehet ezen egyáltalán idegeskedni? Teljesen értelmetlen amit írsz.
Nem beszélve arról hogy az évadzárók általában a "cliffhanger"-ek. És itt megjegyezném hogy ezt sem sikerült elérni. Inkább a hátha vége fílinget.

Az meg megint érthetetlen, hogy honnan vetted hogy én CsK1-et vagy Atlantis-t várnék.

Összefoglalva, egy értelmes mondatot nem írtál le azzal kapcsolatban amit én írtam.
3/10
jani-wan 2010 jún. 18. - 08:04:56 3/10 Előzmény stanmart
(36/139)
Pedig ha össze kellene foglalni a TNG elsõ szezonját, én simán rámondom hogy rossz volt. Mert az egészet nézve összességében gyenge.
Pedig nagy TNG rajongó vok. De ami rossz az rossz. És néhány epizód nem tesz egy teljes évadot jóvá.
3d 2010 jún. 18. - 03:36:01 Előzmény jani-wan
(35/139)
Ne érts félre, természetesen szíved joga szidnod a sorozatot ha nem tetszett de ha ez valóban így van akkor áruld már el hogy miért néztél végig belõle 20 részt ? :))) Te szerintem csak ideges vagy a sorozatra mert nem lett befejezve, pedig ez elég nyilvánvaló volt hogy így lesz vége, aki kicsit is rutinos SG nézõ az már megszokhatta hogy a régi SG évadok végét se fejezték be általában.
A 20. rész is nagyon jó volt, a zenei hangulat effektek különösen tetszettek, azt kéne tudni már végre fel dolgozni hogy ez teljesen más stílus mint a régi SG-k csak rá kell hangolódni és akkor élvezhetõ de ha mindenképp CSK 1-et és Atlantist vársz akkor felejtsd el az universumot vagy kezd el újra nézni a Goa’uldok-tól :) az Ori-ig az összes részt és akkor ott élvezkedhetsz a fõ ellenségekre. :)
Az ember legnagyobb ellensége saját maga, az universum részben ennek a pszichológiájára is megy rá elég keményen.Nem állítom hogy a témából nem lehetne kihozni sokkal többet de tény amit eddig csináltak az is elég jol élvezhetõ. (szerintem)
stanmart 2010 jún. 14. - 20:52:23 Előzmény jani-wan
(34/139)
Szerintem félreértettél. Nem azt írtam, hogy rossz volt a TNG, csak arra (távol álljon tõlem :)), csak arra akartam rávilágítani, hogy annak is kellett két évad, hogy "magára találjon". Szerintem adjuk meg a Universenek is ezt az idõt.

1. Az alapsztori nem feltétlen rossz, ha belegondolsz, az Atlantis is ugyanez volt. Abban viszont igazad van, hogy ebbõl sokkal többet ki lehetne hozni.

2. Szvsz Rushnak meg van rá az esélye, hogy egy nagyon érdekes szereplõ legyen belõle. Persze ahhoz kellene egy-két BSG-szintû karakterépítõ rész és egy-két Baltar-féle mocskos húzás, amit nem biztos, hogy meg mernek lépni a készítõk...

A karizmatikus vezetõkkel kapcsolatban mondjuk igazad van (mondjuk Weirt nem nevezném annak de ez más téma, és O'Neillre is inkább azt mondanám, hogy egyedi).

3. Ezzel egyet kell értenem, bár szerintem a Greert alakító színész teljesítménye se túl meggyõzõ. A Rusht játszó színész viszont szerintem rendben van - ha nem is egy James Callis. (Bocs, hogy folyton a BSG-vel/Baltarral jövök, de szerintem nagyon egyértelmû a párhuzam.)

Szóval én se mondom azt, hogy a Universe egy kiemelkedõ sorozat, de amint elõbb is írtam: adjunk neki idõt; javuló tendenciát mutat.

Megj.: ezt a kommentet az évadzáró megnézése elõtt írtam
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 14. - 11:55:40 10/10
(33/139)
Nekem tettszett az elsõ évad utolsó két része. Arra meg lehetett számítani, hogy valami ilyesmivel fogják lezárni, mert hát mégis csak az évad vége! :)
balbertimi 2010 jún. 14. - 09:28:53
(32/139)
És kinek nem nyílt ki a bicska a zsebében, amiért így zárták le? Tudom, dramaturgia, meg legyen érdeklõdés a folytatásra, de szerintem ez akkor is mocsokság volt. Én személy szerint nem azért nézem a második évadot, hogy meghal-e X vagy Y, hanem mert jó a vonalvezetés, jók az egyes epizódok, a karaktarek, stb. Ja, meg hogy hazajutnak-e? Remélem, nem húzzák el 5-6 évadra, mert annyit nem fogok megnézni.
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 13. - 23:09:01 10/10
(31/139)
Na SGU rajongók, nem rég véget ért az elsõ évad, de nem kell soká várni, hiszen ha minden igaz októberben jön a második évad!!! Csak gyõzzük kivárni...! :)
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 13. - 15:22:54 10/10
(30/139)
Ha el olvastad volna az elõzõ kommenteket, akkor rájönnél, hogy én már egyszer leírtam ide a véleményemet a sorozattal kapcsolatba. Kétszer meg nem fogom leírni ugyan azt még a te kedvedért se... Egyébként a karakterekkel kapcsolatban igazad van. Viszont amit leírtál abból az derül ki, hogy neked nem tettszik a sorozat, de ez még nem jelenti azt, hogy rossz is. Mert van akit pont az emberi konfliktusok érdekelnek, és a kisebb akciók, a sci-fi környezet már csak ráadás... :)
3/10
jani-wan 2010 jún. 13. - 13:32:36 3/10
(29/139)
Nos én leírtam most te írd le hogy miért is jó.
3/10
jani-wan 2010 jún. 13. - 13:30:48 3/10
(28/139)
1. Konkrétan rossz a történet, önmagában is, és ahhoz képest is amit ki lehet hozni abból az alapötletbõl, hogy találnak egy ilyen hajót.
2. Konkrétan gyengék a sorozatbeli karakterek. Egyikben sincs meg az a kis plusz ami elvihet a hátán egy gyenge sorozatot egy ideig anélkül, hogy bármi is történne.
Lehet hogy jobban tükrözi a való életetet, de erre ki kiváncsi?
A parancsnok nem karizmatikus. Kirk, Picard, Sisco, Janeway, Sheridan, Adama, Weir, O'Neil azok voltak. Ennek a nevére sem emlékszem egy teljes szezon után.
A tudós nem eléggé tudós, és amit a dagadt gyerek meg a csaj, akinek az apja valami politikus volt, elõadnak az katasztrófa.
A dokinõ is csak úgy ott van. Az a legfontosabb tulajdonsága hogy terhes lett!
Nem beszélve arról, hogy ha valaki SG-t néz akkor nem emberi konfliktusokról szól sorozatot akar nézni. Ebben meg más nincs is.

3. Konkrétan a karaktereket megformáló színészek sem alkottak maradandót. Sõt, igazán csak Lou Diamond Phillips, a Rush-t alakító és a feka katona-t alakító azok akiket színésznek neveznék.
A többi harmadosztályú kutyaütõ.

Konkrétan így hirtelen ennyi.
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 13. - 12:12:00 10/10
(27/139)
Azt könnyû mondani, hogy ez rossz, ez meg jó, de semmi konkrét dolgot nem mondtál, hogy mi nem tettszik a sorozatban!
3/10
jani-wan 2010 jún. 13. - 12:05:53 3/10 Előzmény stanmart
(26/139)
A TNG elsõ évadja több mint 20 éve volt! SZVSZ talán nem kellene összehasonlítgatni.
De ha már összehasonlítás, akkor a TNG elsõ évadjában volt 3-4 jó rész. Ebben egy sem.

A BSG meg fényévekkel veri ezt a borzalmat.
3/10
jani-wan 2010 jún. 13. - 12:01:32 3/10
(25/139)
Remélem ez volt a vége.
Katasztrófálisan rossz sorozat.
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 11. - 13:14:28 10/10
(24/139)
Huh, hát egy kicsit offoltunk itt a topicban de mindegy. :)
Akkor majd a hamarosan leszedem valahonnan a részeket. Most úgy is itt a nyár szóval talán lesz rá idõm.
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 10. - 20:16:21 10/10
(23/139)
Jaj el is felejtettem, ide akartam írni, hogy nem rég megint volt O'neill, és valami oltári volt amikor, használta a köveket, és felment a Destinyre! XD
Az nagyon komoly volt!

Egyébként még a BSG-rõl annyit, hogy nem tudom, milyen költségvetésû a sorozat, de nekem a nem emberi cylonok (remélem jól írtan :) )egy kicsit gagyibbnak tûntek...
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 10. - 20:12:45 10/10
(22/139)
Megmondom, õszintén csak az elsõ néhány részét láttam, aztán feladtam, mert nem volt kedvem nézni. De, lehet, hogy majd nekifutok még egyszer... :)

Ja, egyébként ki tudja, lehet, hogy én is innen tanulok meg angolul! :D
stanmart 2010 jún. 10. - 18:16:20
(21/139)
Ez így van. :) Nekem is ugyanez róla a véleményem.

3d: Tényleg érhetõen beszélnek, mondjuk Greer kinyithatná a száját :D Rush skót akcentusa tényleg nagyon jó.
3d 2010 jún. 08. - 13:37:16
(20/139)
a 18, 19-es rész nagyon bejött nekem, de persze egy két kivétellel a többi is. Szerencsére erõsödnek az epizódok ami jó így évad vége felé. SPOILER: az a rész hatalmas volt amikor használták a köveket (test cserés kommunikáció) és véletlenül egy pár másodpercre megszakadt a kapcsolatuk pont miközben épp ment az egyik testben az etye petye :)
Én se tudnám már elképzelni szinkronosan, még az is lehet hogy mire végig nézem az összes részt perfekt angol leszek :) nagyon szépek és jól érthetõk a kiejtések fõleg Rushnak.