10/10
Roland Katarn 2010 jún. 02. - 18:41:52 10/10
(19/139)
És még egy plussz pont a sorozatnak, hogy az elején néhány részben újra láthattuk Jack O'neill-t!!! :)
Remélem, még több részben is felfog majd tûnni! :)
10/10
Roland Katarn 2010 jún. 02. - 18:35:48 10/10 Előzmény stanmart
(18/139)
Én is úgy vagyok vele, hogy Young és Rush az a két karakter aki tényleg bejön! XD habár azért Eli karaktere sem rossz. És szerintem errõl még elhamarkodott beszélni, hiszen még csak most ismerjük igazán meg a karaktereket. Gondolj csak a 1x15: Lost címû részre amikor Greer múltjába is bepillantást nyerünk. Szóval bízzunk benne, hogy még ennél is jobb lesz.

Nekem viszont a BSG nem annyira jött be. Nem is tudom, talán a furcsa hangulat és képi világ és még a sztori sem annyira. Valahogy az nekem nem tettszik. Nekem legalábbis a SGU jobban bejön. :)
stanmart 2010 máj. 30. - 22:45:31
(17/139)
Félreértés ne essék, én csak az SG-1 1. évadára gondoltam (ami szerintem nem volt annyira erõs). A késõbbi évadok persze, hogy jobbak voltak. :D
stanmart 2010 máj. 30. - 21:04:42 Előzmény Roland Katarn
(16/139)
Tényleg egyre jobb a sorozat. Az évad második fele tényleg jó, 1 vagy 2 résztõl eltekintve végig érdekes tud maradni, nem nézem folyton az órámat a sorozat közben.Szintén pozitivum, hogy általában sikerül úgy lezárni a részt hopgy kíváncsi legyek a következõre. (az 1x18 végén lévõ cliffhanger fõleg ütött). A zenés életképek, amiket említettél, tényleg nagyon jók. Érezni rajtukaz izoláltságot, egymásra utaltságot. A CGI is jó, amikor a [KIS SPOILER] két galaxis között állt meg a Destiny [KIS SPOILER VÉGE], az igen szép volt. A kis kékek is érdekesek lettek.

Ami már kevésbé jó, hogy Rushon és Youngon kívül egyszerûen nem érdekelnek a karakterek. Rush viszont tényleg jó, kb. Gaius Baltar skót akcentussal. A színész is igen jó. A többiekkel viszont nem tudok mit kezdeni. Chloe például kifejezetten idegesítõ tud lenni, igaz 1-2 utolsó részben már egészen normálisan tudták használni az írók.

Összességében elsõ évadhoz képest nem rossz a sorozat. Egy SG-1 elsõ évadot talán még ver is, TNG elsõ évadról ne is beszéljünk, kb. olyan Atlantis/VOY elsõ évad körül lehet. Viszont BSG ellen még mindig csúnyán elvérzik. (Ez az utolsó bekezdés teljesen egyéni vélemény, az alapján állítottam fel a sorrendet, hogy mennyire volt kedvem nézni a sorozatokat.)
10/10
Roland Katarn 2010 máj. 21. - 17:32:59 10/10
(15/139)
Szerintem eszméletlen jó!!! Eddig mindegyik részét láttam, persze csak feliratosan! De sztem nem is fogom megnézni, szinkronnal, mert már megszoktam az eredeti hangokat! :)
Egyébként, tényleg nem hasonlít az elõzõ SG sorozatokra, de ez nem feltétlenül baj! Az Sg1 nekem nagyon tettszett!!! Fõleg O'neill karaktere! De miután õt kivették a folyamatos szereplésbõl, annyira már nem volt jó! Aztán ott volt az atlantis ami nekem annyira nem jött be. Az eleje jó volt, de aztán valahogy nem tudott érdekelni! Egyszerûen ugyan azt kaptuk mint az sg1-ben csak új csomagolásban!

Viszont itt van a Universe ami teljesen új, más, és sztem jobb is! nekem teljesen bejön mint a stílusa, mint a karakterek és mind a történet!

Ráadásul vannak epizódok amikben kis zenés részek is vannak. Ami sztem az elõzõ két sorozatban nem volt, vagy csak nagyon ritkán. Szóval ez is egy plussz pont.

Egyszóval: COOL mindenkinek csak ajánlani tudom!!!

Várom a következõ részeket! SGU 4ever!!!
Eerika 2010 máj. 07. - 09:09:25 Előzmény stanmart
(14/139)
Köszi a választ. Megnyugodtam. Így legalább nem fogom zaklatni a szolgáltatót, hogy legyen olyan csatorna, ami adja a sorozatot:) (Azért lett AXN-ünk is, mert már nem bírt idegekkel, ezt is kibuliztam volna!)
stanmart 2010 máj. 05. - 19:53:49 Előzmény Eerika
(13/139)
Sajnos még egyiken sem. Még szinkron se készült/készül hozzá. Amúgy szerintem az AXN lesz az elsõ ami adni fogja csak ki tudja mikor. Szerintem bátran kezdj bele feliratosan, szerintem még jobb is, mint szinkronosan.
Eerika 2010 máj. 03. - 14:38:13
(12/139)
Melyik csatornán adják ezt a sorozatot? Már régóta szeretném megnézni, de nálunk a kábelen elég gagyi csatornák vannak. Letölteni pedig magyar szinkronnal szeretném majd, de még azt sem találtam. Minden SG sorozat megvan, sokszor láttam mindegyiket, ehhez meg nem jutok hozzá! A történetet eléggé tudom, mert olvasgattam róla.
stanmart 2010 máj. 03. - 10:11:29 Előzmény 3d
(11/139)
Az évad második fele egyre jobban tetszik. A szünet óta újra izgalmas lett a sorozat, az 1x15 pedig egyszerûen ütött a végén. Még a karaktereket is kezdem megkedvelni. Remélem tudja majd ezt a szintet tartani a sorozat.
3d 2010 ápr. 01. - 01:12:11 Előzmény stanmart
(10/139)
Azóta láttam 10 részt belõle és egyetértek veled kicsit valóban laposodik de semmikép nem unalmasodik szerintem egy újabb érdekes színfoltja ez is a Stargate sorozatoknak, meg kell szokni az új stílust, rá kell hangolódni és akkor nézhetõ, kicsit olyan mint ha egy valóság show-n keresztül néznénk egy csapat csillag kapu töröttet :)
Nekem hiteles így az egész fõleg Nicholas Rush aki talán túl okos a többiekhez képest a hajón, pechére :), itt van tõle egy bekattanós jelenet :)
http://www.youtube.com/watch?v=vI1uSs7IvIY
De aki hozzászokott a poénos beszólásokhoz az itt felejtse el, itt inkább a történet mellett még az emberi pszichológiára mennek rá hozzáteszem elég realisztikusan.
Örülök ha lesznek újabb részek, várom.
A 3. résztõl 10-ig kb 8-9/10
Mindenképp ajánlom scifi és stargate funoknak.
stanmart 2010 márc. 30. - 20:21:40 Előzmény 3d
(9/139)
Az elsõ 1-2 rész után én is így gondoltam. :) Sajnos a végére kezdett ellaposodni. Amúgy 3 nap múlva lesz új rész ha jól tudom. Már ideje volt, utálom a cliffhangereket. :D
pite40 2010 márc. 20. - 19:19:46 Előzmény 3d
(8/139)
Köszi
3d 2010 márc. 15. - 21:56:08 Előzmény pite40
(7/139)
3d 2010 márc. 15. - 21:51:54 Előzmény pite40
(6/139)
Már készítik a a 2. évadot.
Itt van egy kis infó róla:
http://www.sfportal.hu/a-kritikusoknak-tetszik-a-stargate-universe-4899.scifi
pite40 2010 márc. 15. - 08:59:06
(5/139)
Most mi van? 10 rész s vége is?Rá adásul nagyon hülyén van vége a 10. résznek.Lesz még???
3d 2010 márc. 13. - 16:47:41
(4/139)
Amit eddig láttam belõle ( elsõ rész ) :)
az nagyon oda vágós volt számomra, valóban teljesen új irány de nekem pont ez is tetszik benne.Jó ötlet volt ez a két idõ síkon zajló történet és aztán váltogatva szép lassan össze fonják a két storyt.
A színészek játéka meglepõen jó, hát ami biztos van egy hangulat a hajón :) 100%-ig lehet azonosulni a parával hogy most mi lesz. Az elveszettség érzését nagyon jól játsszák gyakorlatilag minden karakternek ökölbe van szorulva a popója :) semmi mosoly jópofa beszólás mint amiket megszokhattunk de talán pont ezért lesz teljesen hiteles.Kiváncsian várom a többi részt.
Az elsõ részt mindenképpen csak ajánlani tudom.
10/10
a többit meg majd meglátjuk :)
stanmart 2010 febr. 14. - 17:44:20
(3/139)
Hát, én jóval többet vártam tõle. Az elsõ pár rész még tetszett, nagyon jó volt a harc a túlélésért, de egy idõ után szvsz inkább fárasztó lett. A karakterek nekem elég semmilyenek, egyedül Rushban és Youngban látok némi fantáziát - bár amit Young a 10. rész végén mûvelt, abszolút nem illett a jellemébe.
Szóval szerintem kár volt elmozdulnia az SG-nek ebbe a darkos, realisztikus irányba - pont a felfedezés, a könnyedség volt a jó az elõzõ két sorozatban. Így, hogy teljesen ismeretlen területre tévedtek meg is lenne rá a lehetõség. Vagy ha ilyen sorozatot akarnak csinálni, nekem az is jó, csak csinálják jobban. De így, hogy ilyen a sorozat stílusa, a BSG kategóriájába került - és szvsz az utóbbi magasan veri szegény Universe-t.
Persze ez inkább csak elõzetes vélemény, 10 rész alapján ne akarok ítélkezni, de ez eddig sajnos elég gyenge...
10/10
damienisback 2010 febr. 05. - 20:17:28 10/10
(2/139)
az atlantis után kellemesen csalódtam ebben a sorozatban.
10/10
FaithSupnat 2010 febr. 05. - 19:40:56 10/10
(1/139)
Egyik kedvenc sorozatom lett! :) Nagyon tetszik! Igaz, hogy teljesen más mint az eddigi SG sorik, de talán pont ettõl olyan különleges. Louis Ferreira és Robert Carlyle tökéletes játéka mindent visz. A közös jeleneteik a legjobbak.