SzVanda 2017 jún. 14. - 16:58:54
(40/40)
Jesszusom! Ki írta ezt a \"leírást\"? Teljesen értelmetlen!

Nem rossz film. De mint minden King mûvet, ezt is olvasni jobb inkább.
Torolt Felhasználo 2016 jún. 26. - 21:17:55
(39/40)
A könyv egy ilyen inváziós scifi volt. Amíg mindenki a vékonyabb Kingeket szerette, én inkább ezt a vastagot mert volt türelmem hozzá hogy elolvassak annyi oldalt. Mert mind jó volt.
Lássuk mit hoztak ki belõle (igazából egyszer már láttam, és úgy emlékszem nem sokat).

Már alig emlékszem valamire a könyvbõl, de Graham nem volt ott szimpatikus alak? Itt meg csak egy f*sz.
És mik ezek a látomások?
Az ütemezéssel is bajok vannak. A babák miért beszélnek már az elején?
Ugyanakkor a casting és a felvételek szerintem okés. Nem a költségvetéssel volt itt a probléma, hanem a rendezés/forgatókönyvírással ha engem kérdeznek.

Heh, egy óra után rájöttem hogy az alkoholista feleségét összekevertem a rendõrnõvel. Mármint itt ahogy néztem a filmet azt hittem az ugyanaz a színésznõ!

Gond, hogy nem mutatnak random embereket random találmányokkal. Ugye a "kifogytunk az elemekbõl" utalás lenne rá hogy nem csak ez a pár emberke problémás (végülis van vagy 10 rendõr a városban, tehát lakhatnak ott vagy 1000-en vagy többen). A könyv halovány emlékei miatt ez majdnem fel sem tûnt.

100 perc eltelt és ugyanúgy 2 kõlap van kiásva, és még mindig csak1 ember dolgozik rajtuk. Sovány.
Ahogy az is hogy a filmben egyértelmûen minden erõszakos lesz, míg a könyvben ezek az esetek mindig vagy az adott ember saját lelkülete, vagy önvédelem. No meg a legscifibb része az egész bizgentyûmániának mikor embereket kezdenek használni elemként. Mármint ipari méretekben. Odáig a film sehogy nem jut el.

Btw, a film Haven-ben játszódik. Castle Rock, Haven - de a kedvencem az a Maui vagy mi, ahová a Menekülõ Ember gyõztesei mentek (mármint hivatalosan), meg Az Aranyévekben a leszerelt Mûhely-dolgozók (ott az egy olyan hely mint a Van Damme-féle Nyerõ Páros). Ja, mellesleg AzArany Években már volt eza zölden izzó szem-dolog...
Mindegy, azt mondanám ez a film arra mindenképpen jó hogy felkeltse a figyelmet a könyv iránt. És egy unalmas szombaton tévében meg is lehet nézni.


Rangsor:

1. Carrie (1976)
2. A holtsáv (1983)
3. A fûnyíró ember (1992)
4. Állj mellém! (1986)
5. Graveyard Shift (1990)
6. Monsters: The moving finger (1991)
7. Menekülõ ember (1987)
8. Macskaszem (1985)
9. A Kukorica Gyermekei (1984)
10. Tales from the Darkside: Word Processor of the Gods (1984)
11. A rémkoppantók (1993)
12. Kedvencek temetõje 2 (1992)
13. Néha Visszatérnek (1991)
14. Rémmesék 2 (1987)
15. Lawnmower Man: A Suburban Nightmare (1987)
16. Az aranyévek (1991)
17. Történetek a Sötétoldalról/Macska a Pokolból (1990)
18. Tûzgyújtó (1984)
19. A gonosz háza (1979)
20. Ezüst pisztolygolyó (1985)
21. Creepshow (1982)
22. Christine (1983)
23. Alvajárók (1992)
24. Tortúra (1990)
25. Maximális túlhajtás (1986)
26. Tales from the Darkside: Sorry, Right Number (1987)
27. Kedvencek temetõje (1989)
28. Ragyogás (1980)
29. Vámpírok városa (1987)
30. Alkonyzóna: Gramma (1986)
31. Cujo (1983)
32. Izé (1990)
dralizs78 2014 aug. 22. - 06:46:05
(38/40)
"Éjfél múlt,félve hallgatom,a rémkoppantó kopogtat a csukott ablakon,kinyitnám ha merném,félek nem teszem,a rémkoppantó értem jött,hogy messze elvigyen."
k11zoltan 2014 febr. 19. - 22:08:15
(37/40)
Közepes, de tetszett a végén a magyarázat.
jacquline 2009 jún. 05. - 16:36:18
(36/40)
A versike tényleg adott valami pluszt a könyvnek, ami egyébként is a jobbak közé tartozik King mûvei között. (szerintem)
A film.....hmmm....nem rossz, nem rossz.....de nem is a legjobb. Habár nekem a könyvek általában jobban bejönnek és mint oly sok más King adaptációban, itt is elkövették azt a hibát, hogy megmásították a végét, és kihagyták a legjobb részeket. De még így is egész tûrhetõre sikeredett.
rockqueen 2009 febr. 13. - 14:44:56 Előzmény 3szter
(35/40)
Én most nézegetem a Viasat3-on. Nekem is tetszett könyvben és Gardner tényleg nagyon szimpatikus karakter nekem is.
3szter 2009 jan. 31. - 21:19:00
(34/40)
A filmet nem láttam, de könyvben olvastam és nagyon tetszett...(Nekem)nagyon szimpi Gardener...:)
zee944 2008 máj. 22. - 12:27:38 Előzmény rockqueen
(33/40)
Ez borzasztó. Utálom az ilyen kínrímeket. Akkor már inkább ne rímeljen.
marteeka 2008 máj. 22. - 11:28:21
(32/40)
Én nem vagyok annyira verses, különösebb véleményem sincs róla.

De tény, hogy a könyvnek adott egy lökést...
rockqueen 2008 máj. 22. - 10:13:05
(31/40)
Igen. Szerintem nagyon jó. Szerintetek?
Egyébként nekem még ez tetszik, mondjuk ez nem a Rémkoppantókban volt, hanem az Angel-ben:

Út a sûrû erdõn át,
El sem hiszed amit látsz.
Út a sûrû erdõn át,
Meglepetés vár majd rád! : )
marteeka 2008 máj. 21. - 21:17:41
(30/40)
"Tegnapelõtt éjjel, tegnap

rémkoppantók, rémkoppantók

az ajtómon bekopogtak.

Kimennék, de mégsem merek,

oly félelmesek

a rémkoppantó emberek."



Erre gondolsz? :)
rockqueen 2008 máj. 21. - 19:46:45 Előzmény marteeka
(29/40)
Nekem a könyv elején lévõ versike is nagyon tetszik. Bírom az ilyen versikéket.
Zajac 2008 máj. 06. - 21:05:05
(28/40)
Rémkoppantók kopogtatnak csukott ablakon ezt, hogy megjegyeztem :)
Lemaradtam az elsõ részrõl,de majd bepótolom :)
Most jön hétvégén a végítélet az elsõ rész a kedvencem :)
marteeka 2008 máj. 06. - 13:51:32
(27/40)
Igen, most meg is megnéztem, 954 oldalas a könyv :)
pozsizsuzsi 2008 máj. 06. - 13:51:27
(26/40)
:))) Köszi :)))
marteeka 2008 máj. 06. - 13:42:40 Előzmény pozsizsuzsi
(25/40)
Sajnos én már régen láttam és arra sem emlékeztem, hogy két részes, de egy elég frappáns leírást találtam róla:

******SPOILER********

"Roberta Anderson egy nap kutyájával sétál hatalmas kiterjedésû birtokán, és egyszer csak hirtelen megbotlik. Ha nem így jött volna ki a lépés, valószínûleg nem íródott volna meg a könyv. Elég annyi hozzá hogy ez a mozzanat indítja el a cselekményt, mely lassan behálózza Havent és lakóit. A földbõl kiálló kis fémdarab a felelõs a botlás elõidézéséért. Bobbi – azaz Roberta Anderson – kíváncsiságtól és valami ismeretlen erõtõl hajtva nekiáll kiásni a kis fémdarabot, amirõl kiderül, hogy nem is olyan kicsi, hanem egy hatalmas, földbe ásott ûrhajó darabja. A gigantikus ûrhajóból meghatározhatatlan eredetû sugárzás árad, mely elõször a körülötte lévõ állatokat fertõzi meg – amik aztán hamar el is hullnak – majd aztán következik Bobbi és kutyája, aztán fokozatosan a város lakói. Haven lakosainak fantasztikus ötleteik támadnak, és egymás gondolataiban kezdenek olvasni. Hamarosan a városba érkezik a könyv másik központi figurája, Jim Gardener, a troy költõ és lecsúszott tanár, aki mellesleg alkoholizmusával küszködik. Barátnõjéhez, Bobbihoz érkezik, aki leitatja a férfit, és ráveszi, hogy segítsen az ásásban. A történet több szálon fut, megismerkedhetünk Ev Hillmannel és unokájával, Hilly Brownnal, Ruth McCauslanddal, aki a város rendõrnõje és még jó néhány szereplõvel."

******SPOILER VÉGE********

Ez a karcolat.hu-n jelent meg.

Szerintem ennyi alapján érdemes megnézned a második részt, elég frappáns összefoglaló (bár, mint mondtam nem emlékszem, hogy hol vágták meg a sztorit).

Annyival egészíteném még ki, hogy:

***SPOILER ÚJRA***

Bobby ásása közben/következtében kihullanak a fogai, csillapíthatatlan vérzése támad, az öreg kutyájának szemérõl visszahúzódik a hályog és elkezd "fiatalodni".
A város lakóival történt fura dolgok: egy nõ kivégzi férjét majd magát egy különleges általa kreált szerkentyûvel, egy kisfiú amatõr bûvészkedés közben "örökre" eltünteti az öccsét, a rendõrnõ felrobbantja saját magát...

***Spoiler vége***


Ezzel lehet belenyúltam már a második részébe is...
Szerintem nézd meg.
5/10
Mekare 2008 máj. 06. - 13:12:45 5/10
(24/40)
Vannak a nagyon jó King filmadaptációk és vannak a nagyon rosszak...bár ez azért annyira nem is szörnyû...de eleve nem tökéletességre lett ítélve,hiszen olyan "film+ költségvetésbõl" dobhatták össze...a könyv fantasztikus...sok King könyvet olvastam,de én ezt szeretem a legjobban..jó vastag szóval oké,hogy 2 részes...a ragyogás a rémkoppantók fele..vagy kevesebb és 3 részes tévéfilm is volt belõle (persze a Kubrickes a jó).
Amúgy kiváncsi lennék,mi történne,ha vki végre írna belõle egy rendes forgatókönyvet..kapna a megvalósításra sok pént és vihetné a moziba..mert amúgy nagyon jó történet
Marg Helgenbergernek meg örültem,mert a könyv olvasása közben anno én is neki adtam Bobby szerepét =)
pozsizsuzsi 2008 ápr. 30. - 10:26:24
(23/40)
Ennyit a filmleírások pontosságáról. Mellesleg vasárnap nem néztem, mert volt dógom, meg nyugodt is voltam hogy kedden hajnalban amúgy is ismétlik, oda is kapcsolok vidáman, és mit látok? A babylon 5 valamelyik kimerevedett képkockáját. Reggel 5-kor még az ment. Úgyhogy ha valaki nem ír egy kisebb szpojlit nekem, nem lesz érdemes azt hiszem a 2. részébe belekapnom.
furgepunk 2008 ápr. 29. - 21:07:18 Előzmény pozsizsuzsi
(22/40)
a film túl hosszú, hogy egy részben menjen le ezért 2x88 percben adják. (nem 2x168)
Lauren 2008 ápr. 27. - 22:38:54
(21/40)
Ami a ragyogást illeti, lehet, hogy fura az ízlésem, de nekem az újabb verzió jobban tetszett. Ugyan nagyon jó színésznek tartom Jack Nicholson-t, de az újabb változat tényleg jobban visszaadta a könyvet, meg valahogy én jobban borzongtam rajta. Persze az a kétszázakárhány perc kicsit túlzás, de a Nicholson-os filmben alapvetõ részeket hiányoltam, amik a hangulathoz szerintem kellettek volna, pl a mozgó bokrok.