marteeka 2008 ápr. 27. - 19:55:18
(20/40)
Köszi, akkor talán ezt elnapoljuk.
Egyelõre ennyi elég volt belõle :)
pozsizsuzsi 2008 ápr. 27. - 19:38:28
(19/40)
marteeka 2008 ápr. 27. - 19:32:40
(18/40)
Rajta leszek, bár mostanság nem nagyon bírja az idegzetem az ilyesmiket :)
pozsizsuzsi 2008 ápr. 27. - 19:28:27
(17/40)
Akkor egy szusz alatt szerezd meg a Carrie-t is Brian DePalmától, ezt mégegyszer megcsinálta valaki amit viszont még én nem láttam, de nagyon jókat írnak róla, fent van a topikja mindkettõnek.
marteeka 2008 ápr. 27. - 19:23:38
(16/40)
Nem, a Ragyogást nem láttam. Az elsõhöz még túl kicsi voltam (akkor születtem :) ), és nem emlékszem, hogy valamikor a tv-ben ment volna.
Az újabb King forgatókönyves változatot pedig emlékszem, hogy meg akartam nézni, de ha jól tudom Rebecca De Mornay játszik benne. Na õt egy percig nem tudom nézni, nem egy egész filmen át.

A Kubrick félét lehet megszerzem valahol, már csak Nicholson miatt is + úgy hallottam Bartók zenék vannak benne.
pozsizsuzsi 2008 ápr. 27. - 19:09:16
(15/40)
Szerintem biztos láttad a Ragyogást, az is lehet hogy több variációban is. Az elsõt 1980-ban rendezte Kubrik !, a forgatókönyvet is Õ írta valaki mással közösben, fõszereplõ: Jack Nicholson. King duzzogott, és kibizniszelt egy saját forg.könyves variációt 1997-ben, és jól kihúzta 273 percre, de semmit nem tudott érdemileg hozzátenni, csak a feszültsége meg sava-borsa tûnt el a filmnek. Ezeket tuti láttad.
marteeka 2008 ápr. 27. - 18:58:57
(14/40)
Ez lehetséges. Én másik King regényt nem láttam filmesítve, csak a Sorvadj el!-t, de azt meg nem olvastam.

Errõl viszont az a tapasztalatom - mint korábban már írtam - , hogy elég jól visszaadja a könyvet, legalább is más filmekhez/könyvekhez képest (pl. a Robin Cook filmek, vagy a Da Vinci kód nagy csalódás volt, ésatöbbi, ésatöbbi).
De ez lehet, hogy abból is adódik, hogy nagyon fiatalon olvastam és ahhoz viszonyítva késõn láttam a filmet, tehát lehet nem igazán reálisan tudtam értékelni.

Mindenesetre egy filmnek egész biztosan jó, aki szeret borzongani és fõleg, ha a könyvet sem olvasta.
pozsizsuzsi 2008 ápr. 27. - 18:50:51
(13/40)
Most megnéztem a film ajánlóját pontosabban, és akkor már értem ezt a hosszat. King mester is betette a forgatókönyv írásába a lábát. Õ nagyon szereti a könyveihez a lehetõ leghûbben visszaadni a történeteket, de a filmekhez sajnos nem ért, ezért általában nagyon hosszú, de eléggé feledhetõ "hibrid" produktumok születnek. Sajnos, eddig még ez volt a tapasztalatom. De akkor is bepróbálom persze.
marteeka 2008 ápr. 27. - 18:44:16
(12/40)
Az igen... nem is emlékeztem, hogy ilyen hosszú. Bár lehet anno a tv2 is kettõben adta, ha jól emlékszem, náluk voltak korábban King filmek.
pozsizsuzsi 2008 ápr. 27. - 18:29:48
(11/40)
Na, végignéztem a via3 mûsorát egy hétre elõre: 2 részes a film, 2x168 ! perc, ami elég hosszúnak tûnik, no majd meglátjuk....
pozsizsuzsi 2008 ápr. 27. - 18:13:54
(10/40)
Köszi, ezek szerint tuti nem láttam, ha másról nem, a CSI-os csajról biztosan be kellett volna ugrania.
marteeka 2008 ápr. 27. - 16:25:22
(9/40)
Õ játszotta Bobby-t
marteeka 2008 ápr. 27. - 16:24:40
(8/40)
Itt egy kép... bár errõl nem biztos, hogy be fog ugrani
marteeka 2008 ápr. 27. - 16:17:39
(7/40)
Legjobb tudomásom szerint ez csak egy egyrészes film (persze nem biztos, hogy én mindent tudok :D )

Emlékfrissítésnek:

Bobby egy vöröses-szõke írónõ, aki egy napon késztetést érez arra, hogy a háza közeli erdõben ásson ki valamit, ami a kutyáját irritálja és õt is, de nem tudja mi az, csak érez valamit és ás és ás és minden nap ás, miközben egyre fogy és rosszabbul néz ki. Közben minél mélyebbre ás és egyre nagyobb felület látszik ki a földbõl abból a valamibõl (ûrhajó), az egész város elkezd furcsán viselkedni, mindenkibõl mûszaki zseni válik és idõvel elkezd zölden világítani a szemük... Két vagy három rendõr marad már csak "normális" + ha jól emlékszem Bobby pasija is, akik próbálják megakadályozni a további ásást, mert hogy ugye a megmagyarázhatatlan események ezzel nyilvánvalóan összefüggenek, de õk meg rejtélyes módon eltûnnek, stb, stb...
Ja és úgy rémlik, hogy valami erõ vagy sugárzás elzárja õket a külvilágtól, nem mûködnek a telefonok és a város határain kívül sem tudnak kijutni.

A zölden világító szemekrõl be kell ugrania, ha láttad.

Na én kb. ennyire emlékszem belõle, jó 10 éve láttam.
pozsizsuzsi 2008 ápr. 27. - 14:16:47
(6/40)
Nem bírok rájönni hogy már láttam-e vagy sem. Kép sehol, cím szerint 1. rész, a leírás viszont "A különleges emberfeletti hatalom egyre inkább átveszi az uralmat. Eközben Bobbi...." egész mást sejtet. Most akkor ez egy 2-3 részes film, vagy egy sorozat? Tényleg semmi nem rémlik.
marteeka 2008 ápr. 27. - 10:42:40
(5/40)
Én kamaszkoromban olvastam, mint sok más King regényt, és emlékszem a Rémkoppantóktól teljesen be voltam kattanva az alatt a pár nap alatt, épp hogy ásni nem kezdtem el :D

A filmet jóval késõbb láttam és nem is nagyon szeretem megnézni azokat, amelyek könyvváltozatán már túljutottam, pont a csalódás miatt. Ennél a filmnél viszont egész jól eltalálták a King-tébolyt, ez kivételesen tetszett, jól visszadta a könyvbéli élményeket.
Dorian Gray 2008 ápr. 26. - 02:16:06
(4/40)
A filmet még nem láttam, de a könyv tényleg nagyon jó:) 3 vagy 4 nap alatt végigrágtam mert nem bírtam letenni:)
hajo804 2008 ápr. 25. - 23:15:58
(3/40)
A könyv zseniális, a film kicsit laposabb. Sajnos nem lehet úgy visszaadni a történetet filmen, mint ahogy a könyv elmeséli.
Ennek ellenére mndenkinek ajánlom, jó ugródeszka a regények felé...
Zajac 2007 okt. 25. - 06:47:42
(2/40)
"Rémkoppantók kopogtatnak csukot ablakon"
Bruuááá....... :-)
Gabor84 2006 okt. 08. - 18:33:02
(1/40)
Téma elindítva...