10/10
Haversrac 2012 ápr. 10. - 17:10:38 10/10 Előzmény gwhp
(70/90)
ebben nagyon igazad van, nem nagyon vágtam, hogy Albert és az író miért álltak úgy bambán miközben Toomey-t üldözték a langolierek...azt ott furcsálltam és ráadásul pont õt kergetik és nem mondjuk a gépet kezdik el rágcsálni? na az is fura volt, dehát valahogy meg kellett menekülniük...
10/10
Haversrac 2012 ápr. 10. - 17:02:29 10/10
(69/90)
hosszú évek óta nem láttam ezt a filmet, holott még valamikor a 90-es években láttam már akkor nagyon menõ volt és minden kisgyerek a langolierektõl félt:)

nagyon bejött a film, nyomasztó és drámai elemekkel fûszerezve hõseink a túlélés és a visszajutás reményében próbáltak mindent kitalálni, az elmebeteg Craig Toomey pedig óriási volt, eszméletlen hitelesen tolta...Dean Stockwell és David Morse is hozták magukat, aki viszont rendkívüli idegesített benne az Nick.

Toomey faterját alakító színész kissé hasonlított Ed Harrisre sztem az õ volt
7/10
888 2011 nov. 02. - 20:56:55 7/10
(68/90)
Tetszik a film hangulata.
Kicsit olyan mint az Airport és az Alkonyzóna keveréke :)
leopard26 2011 okt. 04. - 18:24:09
(67/90)
jo film,meg lehet nezni,csakat atechnikakisse elavult:)
Rhaegar 2011 okt. 04. - 17:59:08
(66/90)
A kis info alapján tetszik a történet.

Lehet, hogy majd terítékre kerül ez a Stephen King: Longobárdok
leopard26 2011 okt. 04. - 17:47:56
(65/90)
haaaaat.....mai szemmel mar nem olyan kaprazatos:)
Shaba 2011 júl. 20. - 10:26:23 Előzmény gwhp
(64/90)
Egyetértek. Anno magam is szájtátva néztem a filmet, most viszont, mikor másodszorra tekintem meg, már csak a hajam markolászom az egetverõ marhaságok láttán. Elképesztõ idõhúzás folyik, amikor pedig az idõ szorításában vergõdnek, bénábbnál bénább beállítások követik egymást, mikor kritikus jelenetek következnek, és az esetlen pipogyaság iskolapéldái gyakorlatilag valamennyien, mikor elméleti problémákon vajúdva negligálnak orruk elé szabott gyakorlati teendõket, melyeket – ha beválnak, ha sem – legalább azonnal meg lehetne lépni, nincs is mit veszteni általuk, mégis inkább bávatagon merednek a semmibe percekig... Elképesztõ, kilúgozott kliséhalmaz, nulla helyzetfelismeréssel. Hiába jók a karakterek, hiába a klassz ötlet (mármint a történeté), a társaság produkciója és az összkép olyan, mint a bangori étteremben az ital meg a kaja: színtelen, szagtalan, élvezhetetlen. De leginkább bosszantó.
5/10
gio14 2011 júl. 17. - 12:11:58 5/10 Előzmény gwhp
(63/90)
A Stephen King adoptációk mind gyengére sikerülnek, de nem a film a lényeg, hanem a regény.
Igazából úgy jó, ha olvastál valaha Kinget, s nézed a filmet, akkor nagyon jól fel lehet építeni fejben azokat az izgalmakat, amit King sugároz. Ez ebben a filmben is így volt, tökéletesen átjött sajátos, fenomén stílusa, a film kis részleteibõl.
De ha csak a filmet nézed és más hasonló kategóriájú filmekkel hasonlítod össze, akkor úgy tényleg elég béna.
Viszont még egyszer mondom, itt nem csak egyedül a film a lényeg!
gwhp 2011 jún. 20. - 01:32:01
(62/90)
Ez a film iskolapéldája annak, hogy hogy lehet egy tök izgalmas alapsztoriból egy nevetségesbe hajló nyomorúságot csinálni.
2006-ban láttam a Viasaton, akkor nagyon megfogott, az egésznek annyira nyomasztó és egyedi hangulata van. Most meg letöltöttem, de nagyon kár volt.
Valahogy régen nem vettem észre, most döbbentem rá hogy mennyire irtózatosan bénák a színészek. Annyira büdzsébarát az egész... Már rég tudják, hogy azonnal el kell menniük, de még elsörözgetnek-röhögcsélnek a repülõn, miután megjavul a sör, az angol simán otthagyja a kislányt a pengével a mellkasában és elkezdi dédelgetni a zenész srácot, mert azt hiszi megölte Toomey-t, vagy a vége felé, amikor Toomey-ért elkezdenek jönni a langolierek, mindenki egy emberként kiáll a lépcsõ tetejére és szájtátva figyelik, satöbbi satöbbi... Legalább hússzor kiabáltam fel a teljesen logikátlan cselekménysorozatok miatt, olyan volt mintha a kiskunfélegyházi középiskola végzõs növendékei játszottak volna.
Arról nem is beszélve, hogy kb. egyharmad/kétharmad arányban van elosztva a film, az elsõ fele szinte elrepült, élveztem is, majd a másodikban indul a pure bénázás. Úgy a film háromnegyedénél már nem tudtam hova fészkelõdni a kanapén, mindenhogy fájt a fenekem meg a fejem is a filmtõl. Fájdalmas volt.

Szumma: tévében érdemes megnézni, ott nem jön át, hogy milyen irgalmatlan hosszú a második rész az elsõhöz képest (pláne ha van a 2 rész közt egy hét pihenõje az embernek), ámde annál inkább átjön az iszonyúan sz*r színészi teljesítmény, a felesleges bénázások miatt feleslegesen hosszúra nyújtás.
De így is van egy semmihez sem fogható hangulata a filmnek, ami így is benyomáskeltõ, kár is belegondolni, mit hozott volna ki belõle egy épeszû rendezõ, aki nem akarta volna a filmkészítés büdzséjét a minimális alá vinni hárommal.
SzFeri82 2011 márc. 26. - 00:19:45 Előzmény Pisti3030
(61/90)
Miért jön mindenki ilyen idióta érvekkel, hogy szembeállít egy scifit az akciófilmekkel? *sóhaj*
vodniktuner 2011 márc. 07. - 07:52:36 Előzmény ezso1
(60/90)
Hogy a villamos szabna át ülvejáróvá! Milyen dolog, más korát ilyen kontextusba helyezni? Te sátán!
7/10
Anditos 2010 dec. 26. - 13:40:16 7/10
(59/90)
Kedvelem Kinget, ezt a könyvét viszont sajnos nem olvastam. Amikor elõször adta le a tévé, nagyon megfogott a hangulata, a kihalt reptér nagyon nyomasztó volt, és az õrült fickó is nagyon jól alakított.
Egyedül a langolierek kivitelezése tûnt kiábrándítóan gagyinak.
erizawa 2010 dec. 26. - 12:13:48
(58/90)
Pár éve olvastam, most láttam a filmet. A könyv anno nagyon tetszett, pozitív élmény az emlékeimben.
A film azonban valahogy nem nyûgözött le. A füves, lázadócsaj végig nagyon nagyon idegesített, de a legrosszabb mégis a legvége volt, az ugrándozás, meg "jajdeboldogvagyok" dolog. Így volt a könyvben is? Valahogy nem így emlékszem...
10/10
Pisti3030 2010 dec. 19. - 16:20:40 10/10
(57/90)
Hatalmas sztori és örült nagy hangulat jellemzi ezt a filmet. Bár fõleg régen nagy King olvasó voltam de ez kimaradt. A film megnézése után nem is hiányzik. Itt a bizonyíték, hogy nem feltétlenül kell állandóan 800 autót összetörni egy film alatt és tök sötét csatornákban bámulni 3 kigyúrt akciósztárt, hogy vajon ki kit lõ le? Vagy hány Alien és Predator esik egymásnak egy vaksötét gyárépületben ahol tulajdonképpen semmi nem látszik? Aki ilyenekért rajong ne is álljon neki a filmnek. Régen VHS-en néztem rojtosra most DVD-n. Ami iszonyatos a magyar szinkron. 2-3 szereplõt leszámítva iszonyatosan rossz a szinkronunk. A legrosszabb talán a vak kislányé és a néger fickóé. Akié sikerült a pilóta, az angol és a tanárnõ. A többi szo-szo. De ez nagyot tud rontani a filmen. Érdemes lesz talán angolul végignézni egyszer. 10/10 mert a rossz szinkronról nem a készítõk tehetnek.
twillight 2010 aug. 14. - 12:40:35
(56/90)
Mai napig a legjobb King-mûnek tartom.
7/10
ezso1 2010 aug. 14. - 11:13:41 7/10 Előzmény BabyBaba07
(55/90)
Mostmár biztos õskövület lehetsz, ha '95-ben gyerek voltál:)
10/10
BabyBaba07 2010 ápr. 08. - 15:03:18 10/10
(54/90)
Nekem nagyon tetszik ez a film, de lehet csak azért, mert kiskoromban láttam elõször, akkor féltem is :). Ami fiatal korban megtetszik, azzal késõbb is elfogultak maradunk :).
maya87 2009 nov. 19. - 19:26:45
(53/90)
Kicsit elkalandoztak a gondolatai. De nem értem, hogy ez hogyan kapcsolódik a filmhez. Az teljesen más tészta.
maya87 2009 nov. 14. - 22:30:26
(52/90)
Az izgi élet lehet... De akkor gondolom inkább föl sem megy fórumra, meg közösségbe se nagyon. Ez szerintem egyfajta autizmus, elvan a saját kis világában.
maya87 2009 nov. 14. - 22:22:36
(51/90)
Persze, hogy nem!:) Csak gondoltam, tényleg azt képzelik, hogy a múltban élnek. Mint pl. Don Quijote:P