Téma: Stigmata

georgia57 2008 jan. 23. - 01:32:46
(63/123)
régen láttam a filmet de igy most olvasgatva azt mondom hogy jó film lehet ha ennyi embernek van véleménye--már a film elérte a célját gondolatokat ébresztett emberekben.Egyébként a papok is csak emberek a gyarló hibáikkal eggyütt tõlük senki ne várja a csodát. Olyan mintha a postáson kérnéd számon a levél tartalmát . De azért ujra megnézem a filmet ha már ennyi embert megérintett
cherry baby 2008 jan. 14. - 09:16:25
(62/123)
nekem tetszett ez a film. meg is van. évente egyszer megnézem.
Redfield 2008 jan. 14. - 08:54:37 Előzmény AnDeEe
(61/123)
Egyszer, régen láttam. Engem valamennyire lekötött, ahogy emlékszem, de talán a vége le is maradt. Majd megnézem valamikor újra.
perry 2008 jan. 14. - 08:48:58 Előzmény Newcastle United
(60/123)
No, no . .)
AnDeEe 2007 okt. 13. - 10:42:32
(59/123)
senkinek se tetszik a film?:( nekem tetszett mondjuk patriciát nem láttam még másba de nekem k*rvára tetszett
Newcastle United 2007 jún. 18. - 12:06:53
(58/123)
Szerintem nem.
ReBii 2007 jún. 16. - 20:13:31
(57/123)
Fúú de lehet!! Igen, az a Veronica Guerrin volt! ... :I hát ezt elszúrtam :D :D amúgy õt sem szeretem.. szóval semelyiket. de nem veszem át a stílusod, akkor sem demoralizálok. ;) ;P

JÓ FILM! (mondjuk)
Newcastle United 2007 jún. 16. - 17:35:52
(56/123)
Szerintem most kevered valakivel. Van tényleg olyan film, ami egy ír újságírónõ harcáról szól a helyi drogmaffia ellen. Pontosabban két ilyen film is van: Mielõtt leszakad az ég és Veronica Guerrin. Az elõbbiben Joan Allen, az utóbbiban pedig Cate Blanchett szerepel. Nem ezekkel kevered?
Amúgy én sem szeretem Patricia Arquettet, mint ahogy a családja egyik tagját sem, talán még Rosanne megy el néhány filmben.
ReBii 2007 jún. 16. - 15:46:37
(55/123)
Annyira de annyira nem szeretem Patricia Arquettet, hogy arra szó sincs.. hú nagyon nem szeretem..
van egy filmje, újságírót játszik és felderíti a drogüzleteket végül meghal a végén és igaz történeten alapul. nem tudom mi a címe, de egyrészt a film penetráns, õ nagyon rosszul játszik benne. Itt alapozta meg nálam magát.
.
Ez a film szerintem jó volt, igazi hatásvadász, ahogy annak lennie kell, de én nagyon szeretem az ilyet. Ebbe még õt is elfogadtam. cöcö :)
nem 5/5 film, de nekem tetszett.
delorin 2007 ápr. 25. - 21:20:38 Előzmény Newcastle United
(54/123)
Van igazad!Szerintem sincsen már akkora hatalma az egyháznak koránt sem.
De szerintem a Stigmata nagyon klasz film, nekem tetszett a történet is, de leginkább a karakterek megformálása volt zseniális a színészek részérõl!
kessy6 2007 ápr. 15. - 18:08:19
(53/123)
Igazad van......a kereszteny egyhazrol beszeltem elsosorban......

Bar sajnos Buddha tanitasain nem tudtam vegigragni magam....tul tomeny volt,en meg meg tul fiatal,de az biztos,hogy sokkal emberibb........nem veletlen a sok koveto.....:)
zszoltan 2007 ápr. 15. - 09:49:21
(52/123)
Gyanítom, hogy az "egyház" alatt 'katolikus egyház'-at értesz, vagy esetleg keresztényt. De szerintem ezt írd is ki, mert minden vallásnak van egyházi szervezete, csak esetleg a Vatikánnál kevésbé ismert. (Bár ha jól emlékszem, éppen a buddhistáknak van a második legismertebb egyházi vezetõje a Világon.)

Egyébként én is szívesebben olvasom Buddha tanításait, mint Jézusét. De pusztán azért, mert most arra nagyobb szükségem van. Viszont a két legjelentõsebb írást összehasonlítva megállapítottam, hogy mindkettõ elég 'keményvonalas'. Ahogy az szükséges is egy vallási írásnál. Csak a követett vonal más irányú. Persze az irány nem mellékes...
Newcastle United 2007 ápr. 14. - 19:50:57
(51/123)
Lényegében igazad van. A katolikus egyháznak nagyon sok túlkapása volt, ez vezetett a reformációhoz is. De a Stigmata csak egy egyszerû hatásvadász film. A mai egyháznak már közel sincs annyi befolyása, ezért felesleges rugdalni. Ma a pénz az úr, nem a hit.
kessy6 2007 ápr. 14. - 19:17:32
(50/123)
Pont ezert all hozzam kozelebb Buddha tanitasai.....
Sokkal emberibbek,mint az egyhaze.......
Raadasul Buddha nem mondja,hogy ne higgy Istenben.......
Pont azert,mert o nem Isten....ezert hihetsz Istenben,es kovetheted az O tanitasait.......
Ez csak visszafele nem mukodik........:)
zszoltan 2007 ápr. 14. - 19:11:18
(49/123)
Én viszont egyik kedvencembõl idéznék: "Szándékaik nem emberiek." (Alexander Leek a Megszólít az éjszaká-ból)

De állítólag Buddha is azt válaszolta tanítványainak a 'van-e Isten' kérdésre, hogy 'egyelõre azzal foglalkozzunk, hogy az Úton haladjunk; aztán ha majd odaértünk, újra feltehetjük a kérdést, és több reményünk lesz választ kapni, mint most'.
kessy6 2007 ápr. 14. - 18:45:39
(48/123)
Lehet,hogy csak azert,mert nem vagyok hivo,sokkal jobban szeretem az olyan filmeket,amik nem elerhetetlennek mutatjak be Istent es foleg az egyhazat.
Ami engem szemely szerint zavar az egyhazban,hogy nem gondolkodasra sarkallja az emberek,hanem bizonyos dolgok kerdes nelkuli elfogadasara.
Termeszetesen mindenki szuksege van dolgokra,amikben hihet...legyen az Isten,vagy mas....es vannak dolgok,amikre nincsen magayarazat,es ez igy van jol.......
Nem tudom olvastatok-e Sade Marki: Justine,avagy az ereny meghurcoltatasa cimu konyvet.........sajnos nem fogo tudni pontosan idezni........
De a lenyeg,hogy felteszi a kerdest,hogy miert nem valtoztat Isteni a sok szornyusegen a Foldon van.......Nem tud?Vagy nem akar?
Ha nem tud,akkor gyenge,ha nem akar,akkor gonosz.Igy hogy hihetne barki is,akar egy gonosz,akar egy gyenge Istenben......
Nem mondom,hogy igy van,de elgondolkoztato......
Mondjuk,aki ismeri Sade Markit,tudja,hogy milyen volt,de mindenesetre erdemes elgondolkozni ezen.........

Annak ellenre mondom ezt,hogy erre "valasz",azt hiszem pont ebben a filmben van.........nem a pap mondja,a gordeszkazo kisfiu hasonlatot????? (nagyon regen lattam)
delorin 2007 ápr. 14. - 17:46:31 Előzmény zszoltan
(47/123)
PONTOSAN!!Errõl van szó!nagyon frappáns az idézet!
delorin 2007 ápr. 14. - 17:44:19 Előzmény Newcastle United
(46/123)
Ha kicsit járatos vagy a világtörténelemben, akkor magad is látod hogy sok esetben a tudomány fejlõdését, a vallás akadályozta,eretneknek bélyegezte és üldözte azokat akik ki merték nyilvánítani a nézeteiket!Az egyház irányítása alá vonta a tudósokat, és kényszerítette hogy ami ellene való "csodának" minõsül.esetleg isteni kinyilatkoztatásnak azt hamisnak, csalásnak minõsítse, hacsak az általuk vélt v. valós evangéliumokat erõsítette, mert azokat persze elfogadta!Szerintem a Stigmata erre a tényre világít rá.
Silent Warrior 2007 ápr. 07. - 17:25:12 Előzmény Canela
(45/123)
Vannak dolgok, amiket nem értünk meg rögtön, ha elolvasunk néhány könyvet Dan Brown-tól. Az egyház tagjai is rettenetesen tudatlanok, nem tudják, mit miért kell tenniük, és egyáltalán mi miért van! De õk hisznek!!!

Kérdés, hogy kell-e egyház?!
Jézusnak volt egy parancsa: "térítsetek meg minden népet a nevemben!"
Ezt megtenni egy strukturált szervezet hiányában képtelenség.
Az utolsó vacsorán kaptuk a parancsot: "ezt cselekedjétek az én emlékezetemre!" Nos, ehhez sem elég az egyéni hit, kell egy közösség és pap!
Ráadásul Jézus mondta, hogy "erre a sziklára építem egyházamat"(Péterre)...ezt ugye nem kell kommentálni.
S végül kaptunk egy ígéretet Jézustól, hogy közöttünk marad az idõk végezetéig!!! Nem velem, nem veled, hanem velünk! Közösség! --->egyház

Sokat változott az egyház az évszázadok során, de a mindenkori történelmi viszonyokhoz alkalmazkodnia KELL!
A legnagyobb baja az, hogy az egyház vezetõi elszakadtak az egyszerû hívektõl!
Nem az egyház a bûnös, hanem a tagjai, az emberek. Egyházra igenis szükség van, persze egy reform nem ártana neki (itt gondolok a az elõbb említett szakadék feloldására!)
zszoltan 2007 márc. 30. - 15:29:49
(44/123)
Most egy idézet jutott eszembe, bár igazságtartalmát ki-ki maga vizsgálja meg. (De ha valaki beszélgetni akar róla, szívesen.) Pilla, kikeresem...

"Az Igazság egykor Istenben jelent meg, mikor még a papok egyben tudósok is voltak. Aztán elváltak útjaik: a pap Istennel maradt, a tudós az Igazsággal. S most elindult egy folyamat, amelynek során Isten feltehetõen eltûnik majd, hogy aztán felbukkanjon ismét, immár az Igazságban - s egy nap tudós és pap újra egyet fognak jelenteni!"