10/10
tesz-vesz 2016 aug. 13. - 18:27:29 10/10
(5/65)
hát ez kapásból 10-es, gyerekek. tökéletes.
imádom hogy minden korosztály és minden társadalmi réteg megtalálja benne a nézhetõ karekterét. Stephen King amúgy is foglalkozik az amerikai munkásosztállyal a könyveiben, akár a Stranger Thingsnek is írhatta volna a forgatókönyvét, mert olyan mintha Stephen King-regény alapján készült volna. Állj mellém!

és minden karakternek kibontják a maga drámáját. de a rendõrfõnök nagyon jól sikerült, igazi férfi karakter. és Natalia Dyer olyan szép, a lányt idézi nekem a Meglógtam a Ferrarival-ból. Mia Sara nézett így ki 1986-ban, szerintem róla mintázták.
a gyereknek, a tininek és a felnõttnek is nézhetõ, mert 3 generáció szerepel benne (hasonlítsuk össze a buta szuperhõsös tinifilmekkel ahol pl még a komoly tudóst is tini játsza, ahogy minden más szerepet is, hiteltelen igénytelenség),

ezt a zenét azért hiányoltam belõle, szintén 80-as évek:
https://www.youtube.com/watch?v=4GtyMeEcPPE

RONTÓC, SPOILER:

akkor lesz második évad? mi volt a serif sütije a végén?
és miért nem jöttek össze a tinik? .... miért jön össze azzal a sráccal? nem vele küzdött végig :(
10/10
zetorka 2016 aug. 10. - 11:17:47 10/10 Előzmény istok87
(4/65)
A Dolog címû horrorfilm plakátja is benne van :)
Plusz annyira élethûen hozza a nyolcvanas éveket, hogy imádni való.
10/10
main 2016 aug. 07. - 22:16:18 10/10
(3/65)
Nagyon jó sorozat! És valóban, sokat merít Stephen King-tõl. A párhuzamot a Tûzgyújtóval és az Állj mellém c. könyveivel nagyon jól fel lehet ismerni. Emellett izgalmas, pörgõs, egy fél percre sem unatkozik az ember közben, pontosan adagolták a látványvilágot, a paráztatást és az érzelmeket. Végig izgultam a nyolc részt, remélem, hamarosan forgatni fogják a 2. évadot!
10/10
Marcipáncica_ 2016 aug. 06. - 15:56:07 10/10
(2/65)
Eszméletlenül jo sorozat lett!!! A maga 8 részével nem is annyira sorozat, inkabb egy hosszabb mozifilm. A mûfaj nehezen meghatározható, de több helyen olvastam mar hogy Stephen King-es, ennek valóban van alapja. A színészi játék, döbbenet hogy még a gyerek szereplõknél is nagyon rendben van, a zsaru nalam az év felfedezettje. Nézzétek, mert bazi jó! 9-10/10 több ilyet!!!
10/10
istok87 2016 júl. 27. - 23:50:16 10/10
(1/65)
Az utóbbi évek legjobb sorozata!
A port kritikáját író Sz. Gy. utalt rá, hogy több tisztelgõ kikacsintás felfedezhetõ a sorozatban a régi klasszikusok irányába (pl. Evil Dead plakát), de nem említi, hogy van benne Elm utca is. ;-)