4/10
whitehill 2016 nov. 27. - 13:52:11 4/10
(72/112)
a szinkront nagyon elcseszték. kész, ez a film értékelhetetlen lett.
4/10
csanyi82 2016 nov. 27. - 13:28:14 4/10
(71/112)
Elég nagy csalódás ez a film. A karakterek bemutatása után valami sztorit is vártam, na az egyáltalán nem volt. Szerintem a forgatókönyvnek csak az összefoglalóját olvasta el a rendezõ.
Logikátlan az egész, valamint Harleyn kívül abszolút felesleges a többi karakter. Jokerbõl meg csináltak egy Justin Biebert....
5/10
pihes 2016 nov. 26. - 15:53:19 5/10
(70/112)
Jó lehet a film, annak, aki, \"örök\" gyerek.
5/10
erazor 2016 nov. 26. - 12:11:25 5/10
(69/112)
Szerintem is sokkal gyengébb a DC univerzum... Vagy legalábbis bénább, inkább 15 alattiaknak való, illogikus, hiteltelen karakterek és cselekmény.
1x nézhetõ, nem mondom, bár, néha beletekergettem.... És a Ledger féle, de még Nickholsonéhoz képest is rém gyenge Joker... Nálam ez max 5/10
franszoá81 2016 nov. 25. - 10:11:08
(68/112)
nem véletlen ez a sok negatív kritika... mint a legtöbb DC film, ez is nagyon-nagyon gyenge a marvelekhez képest. még popcorn mozihoz képest is nulla történet, nulla karakterek, unalmas, tucat látványvilág. kb harley quinn az egyetlen értékelhetõ dolog az egész filmben (mint nõ és mint karakter). jared leto jokere egyenesen vicc, nem túlzok ha az mondom, hogy az eddigi legrosszabb ami megcsináltak. az egész DC universumot batman meg superman viszi a hátán, nem véletlen h a többibõl egyszerûen nem tudnak semmi jót kihozni. gondolom lesz második része is, az csak jobb lehet ennél. félek, hogy a következõ 1-2 év DC filmjei is hatalmas betlik lesznek (wonder woman, aquaman, flash).
szóval egyszer nézhetõ, de valahogy nem az a film, amit évente elõvenne az ember és újra meg újra megnézne. jó indulattal 6/10
8/10
kinguci18k 2016 nov. 23. - 15:28:10 8/10
(67/112)
Jó film,érdemes megnézni.Nekem tetszett.Lekötötte a figyelmemet a legelejétõl a legvégéig.Ezért nézünk filmeket,hogy kikapcsoljon.Én várom a második részt.
8/10
6/10
nikato 2016 nov. 21. - 08:18:36 6/10
(66/112)
Fura, de nem rossz!
6/10
István Pityu Herczeg 2016 nov. 19. - 17:24:20 6/10
(65/112)
Egyáltalán nem mondanám hogy rossz film, persze nem is jó, olyan átlagos. Nem értem mire ez a nagy fikázás. Ami kifejezetten rossz volt az a Joker, szerintem Heath Ledgerhez képest elképesztõen gyenge, pedig Jared Leto jó színész, de nem volt jól kitalálva az egész karaktere.
5/10
Viktor6665 2016 nov. 18. - 14:41:38 5/10
(64/112)
Elég gyenge lett. Többet vártam tõle.
kicsinko.mi@gmail.com 2016 okt. 22. - 19:51:25
(63/112)
Joel Kinnaman sokkal tehetségesebb színész, mint ilyen agyatlan szerepeket kapjon. Tipikus holivúdi érzéketlen tahóság. Ámbár van az a pénz.
2/10
-NOMAD- 2016 szept. 24. - 16:56:02 2/10
(62/112)
Ez is lehetett volna jó, sõt ... nagyon jó is. De aztán mégse lett az.
Elsõ körben a legfontosabb: a sztárpárost (Harley+Joker) úgy ahogy van eltolták. Harley nem okos, nem vicces (jó, ha a röhögõgéphumort jó humornak vesszük, akkor elmegy)inkább r***cos. Gáz, hogy a többi Harleyhoz képest erre van igény. :( Nem szélsõségesen, viccesen elmebeteg, hanem csak szimplán megtörten/idiótán szadista. Undorító inkább mintsem a jól megszokott humoros Harleyk. Joker kinézete is inkább hányingert keltõ ... nem félelmetes, nem vicces, nem õrült. Idegesítõ szappanopera-maffiózó karakter. "Izáúrá" TVn van belõle ezer meg egy... Az eddigi Jokerek állandó mosolya lekókadna ennek a pojácának a láttán. Több szerepében komáltam Letot, de kimondottan erre alkalmatlan. Robey is csak túljátszani tudta magát, de hozni a formát azt nem. A tré szinkrontól meg végképp epét hánytam. "PÚDIN" OMG ;( ;( ;(

A csapat többi tagja jó lett szerintem. A falmászó csávó gyors lepattintása gázra sikerült ... meg a karakterek rövid története is sokat elvesz az élvezetbõl (abból a kevésbõl). A propagandaszuperkommandósjófiú (ezt szóvá is teszik a filmben, ez szimpi) nagyon gáz, maga a karakter annyira nem is mint már írtam, de ahogy ábrázolták ... Ha van is néha dráma, azt gyorsan áttekerik csak úgy mint a karaktertörténeteket, a kapcsolatukat meg úgy az egész filmet. Nincsenek válaszok, sokszor kérdésem se volt, csak nyöszörögtem, hogy "most megint mi volt ez a sz*r?!?!

Félreértés ne essék, nem egy durcás Marvel fanboy vagyok, aki jött fröcsögni ... egyaránt szeretem a két tábort a saját stílusuk miatt. Amit viszont most a DC mûvelt az kriminális. PRóbáltak Marvelkedni, ahelyett hogy hûak maradtak volna önmagukhoz és a rajongóikhoz. Igen, MArvel is étesik a ló túlsó oldalára, de ez nem ide tartozik most ...

Ami tetszett, az a látvány, és persze a DC-tõl megszokott iszonyatosan jó zeneválasztás. Watchmen óta tudjuk, hogyha néha csinálnak jó mozit, akkor az nagyon jó ilyen téren. Suicide Squadban pedig a zenék cipelték (vonták el atöbbi hiányosságról a figyelmet) nagyon sokszor a filmet. 5/10

Remélem inkább Batman vs Superman minõségû mozikat hoznak nekünk DC-ék (innen is respect Jesse Eisenbergnek Luthor megformázásáért, imádtam). A legjobb lenne ha egy Watchmen volumenûvel rukkolnának elõ, de arra kevés esélyt látok.
10/10
Öröm Földi 2016 szept. 17. - 20:15:10 10/10
(61/112)
Részemrõl meg nagyon nagy film,Amerika kapitányhoz és a többi maszlaghoz képest igazi üde színfolt Deadpool mellett:DDD nem erõltetett,azt kapom amit várok 1 képregényes filmtõl. Van a Nolan féle Batman és van Deadpool,vagy akár az öngyilkos osztag. Sötét világ és a lazaság. Remélem lesz folytatása,mert erre vevõ vagyok.

Szerintem meg Jared egész korrekt volt a szerepében,pedig itt nem rá volt kihegyezve a film. Sõt pl 1 Jack Nicholson által alakított Jokerhez képest meg pláne jó volt. Nekem eleve nem jött be sose 1ik régi Joker sem,mert mind nevetséges volt,meg úgy eleve gyerekesek voltak nálam a régi Batman filmek. Nolan szemszöge miatt kedveltem meg a Batman filmeket.
8/10
caseyjones 2016 aug. 26. - 23:57:37 8/10
(60/112)
SPOILER

Nekem tetszett, de lehetett volna jobb is. A megvalósítással nem volt baj, csupán néhány karaktertelen színész vágta tönkre. Gondolok itt Jared Letora, aki elég gyengén alakította Jokert. Nála még Jack Nicholson is jobb volt a Tim Burton-féle Batman-filmben. A másik Jai Courtney. A Starz Spartacus címû sorozatában is elég erõtlen volt, és a tavalyi Terminátor 5-ben sem volt túl meggyõzõ a színészi teljesítménye, ahogyan itt sem. Én a film kezdetétõl fogva nem tudtam õt komolyan venni, és ezt tetézték az erõltetett poénjai. Nagyjából ennyi negatívumot tudok felhozni a film kapcsán.
Jöjjenek a pozitívumok. Kezdeném a mû legkiemelkedõbb színészével, Margot Robbie-val. Nem találok rá szavakat. Elképesztõen dögös és karakteres volt, és pazarul alakított. Teljesen el voltam alélva tõle, levett a lábamról. Egy díjat mindenképpen megérdemel, még ha nem is Oscart, de valami kisebbet. Óriási volt, le a kalappal elõtte. Mellette Will Smith alakított nagyot. A Gothamben játszódó jelenetek nagyon klasszak voltak, jól ábrázolták a fiktív várost. Batman feltûnése is remek volt, pedig Ben Afflecket tartom az egyik legbénább Denevérembernek. Ezzel az új jelmezével egészen komolynak tûnt, sokkal menõbben nézett ki, mint a BvS-ben. A Varázslónõ elég hátborzongató lett, igazi horroros hangulatot teremtett. Hangulatról még annyit, hogy a filmben többször is elered az esõ, amit én nagyon szeretek a képregényfilmekben. A Daredevilben is igazán látványos volt a harc az esõben, adott neki egyfajta hangulatot. A stáblista utáni jelenet pedig kiváló ötlet volt, volt benne utalás a Justice League-re. Legalábbis, mintha én Aquamant láttam volna a papírok között, amiket Bruce Wayne lapozgatott.
Összességében élvezhetõ volt, a Batman vs Supermannél sokkal jobban tetszett.
10/7.5
5/10
Medvepulzus 2016 aug. 22. - 16:17:16 5/10
(59/112)
Én nem akarok leragadni dolgoknál, de valamit többször is fel tudok hozni példaként, hogy mi nem tetszett és hogy miért állítom azt a filmrõl amit. Oké, Wallert nem akarták kihozni, ezt elfelejtettem, de utoljára arra reagáltam hogy a "nem indulnak el a fõgonoszt legyakni." kijelentéssel miért nem értek egyet. Amire már nem reagálok azzal általában már egyetértek, nem tudok mit hozzátenni.
Amire még tudok reagálni:
- Annyit emlegetik hogy Superman és a metahumánok miatt kell összeállítani ezt a csapatot, hogy azért várnék többet is a képességek terén.
- Az hogy Killer krok meg Bumeráng a falhoz szorít/földre dönt valakit és nekiáll ütni amíg el nem kopik számomra nem egy húde koreográfia. Amikor a tömegharcokban Harley és Katana kb. annyi idõre tûnik fel a vásznon hogy egy kitérés + egy suhintás (karddal vagy baseball ütõvel), majd ugrunk másik karakterre az megint nem koreográfia. Az hogy torkolattûz majd szétrobbanó kavicsfejek az pláne nem fog lenyûgözni.
- Az pedig hogy senki nem dolgozik össze szinte senkivel, hanem választ saját ellenséget és csak azt üti, az meg éppenséggel lehet hogy reálisabb, de egy ilyen képregényes csapatmozitól nem ezt várnám. Kiábrándító.
- Az hogy mindig ugyanolyan ellenségekkel harcoltak meg bebetonozta, hogy minden harcnál kb. ugyanannyit tudjanak megmutatni a képességeikbõl. Ez is egy kihagyott ziccer.
Torolt Felhasználo 2016 aug. 22. - 14:05:30
(58/112)
Le vagy ragadva bizonyos dolgoknál, véletlenszerûen kiemelve párat:
- miért vagy leragadva annál hogy van 2db kvázi-metahumán? Miért kéne mindenkinek X-mennek lennie? Alap hogy a DC lehetõségekhez képest amúgyis kerüli a metahumánokat. Pláne hogy itt nem egyetlen célfeladatra rakták össze a csapatot. Sem mint az Avengereket világméretû überfenyegetéseket leverni.
- nem, soha nem volt valódi feladat Waller kimentése, bármit is vettél a fejedbe.

Egyéb: A bumerángot legalább kétszer elhajította. De mondom, az a karakter alapból nem ütötte meg az érzékenységi szintemet, pont nem érdekel.

Más: Én nem tudom te mit néztél, de akármikor harcoltak:
a) mindenki harcolt
b) mindenki egyéni stílusában, képességei szerint harcolt
c) az akció végig átlátható maradt, pontosan tudtuk és láttuk ki mit csinál
d) az akció akció volt, nem csak a kamerát rántgatták
e) az akciót nem fedte el dinoszauruszsegg, füst, robbanás fényvillanása vagy más
f) az akció nem változott zöld ektoplazmarohammá mint a Gyûrûk Ura 2-ben, a Transformers 15ben, a Bosszúállókban stb.
azaz messze a legtöbb mai film felett teljesített ezen a téren.

Btw, hogy Will Smitht nem útáltam már azt mutatja a filmmel rendesen odatettek. Jokert sem hiányoltam, szemben azokkal akik perlik a stúdiót amiért nem szerepelt többet.
5/10
Medvepulzus 2016 aug. 22. - 13:20:48 5/10
(57/112)
*** THE SPOILER CONTINUES ***
- Rick Flag bemutatásánál nem sikerült mindent elolvasni amit kidobtak egyszerre a képernyõre, csak a magyar feliratot láttam ami pontosan úgy hangzott hogy minden fegyverhez ért. Nem keverem össze mert Deadshotnál meg kb. az volt a szlogen hogy sosem téveszti el a célt.
- Harley ledobta a nyakörvét, utána a snitt és a kocsi tetején pózolva szipogott és közölte a többiekkel hogy hiányoztak ezért visszajött. Aztán megkérdezte merre a menet és addigra már le volt lõve a boss, szóval nyilván el tudták mondani neki. És lehet hogy azt mondja hogy õ nem akar normális lenni, de a film végén az arcodba vágják amikor Enchantress mindenkinek megmutatja azt amire leginkább vágyik. Szóval ki az aki nem tud odafigyelni erre a kõegyszerû fimlre?
- Az meg oké hogy a sima szívbökdösésbe nem pusztul bele az Enchantress mert Incubus utántölti, de hogy onnantól mindneki úgy kezeli mintha meg sem érezné a szívének rongálását, az azért túlzás.
- Az osztagból Deadshot gyalulta le a fél várost, meg az irodaházban Diablo vágott rendet, a többiek ehhez képest 1-1 minionnal el bírtak bánni, de ez nem egy metahumán szint. esztbevágja a szenvedõ apa karaktert akiBumeráng a harcok közben emlékeim szerint csak késnek használta a bumerángokat, véletlen se dobta el egyiket sem. Akciókoreográfiákból megmaradt kb. annyi hogy enchantress egyszerre harcol 4-el, meg Harley a liftben, de a többi nem nagyon ütötte meg a koreográfia szintet.
- Megmagyarázható sokféleképpen, hogy Deadshotnak miért nem volt pénze, de akkor is ker csak a lányának akar jót.
- Attól még, hogy Rick Flag meg a boss terrorcselekményrõl beszéltek miközben Incubus-ék világvégét fabrikáltak attól még volt egy küldetésük amit egyértelmûen nem akartak elmondani az osztagnak. Annak az elsõ fázisa a rendkívül fontos személy kimenekítése volt a területrõl. Na most a rendkívül fontos személy vagy az Enchantress civil énje lehetett vagy a boss, akirõl a nézõ akkor nem tudhatott és mint mondtad az ki is akadt hogy miért mentek oda hozzá. Szóval az Enchantress volt eredetileg a cél és az õ legyõzése.
Torolt Felhasználo 2016 aug. 22. - 12:42:10
(56/112)
Picit:

- Rick Flag NERM ért midnen fegyverhez. Összekeverted DeadShottal.
- az akciókoreográfiák kiválóak voltak, a CGI szintúgy, csak a történet volt nagyon egyszerûcske. A Deadpool volt kb. az elsõ ami nem szöszölt karakterbemutatással és eredettörténettel (bár itt a flashbackek kifejezetten jól idomultak a szerkezethez, kicsit kitágítottáka amúgy szûk in-time-frame-et).
- szvsz egyedül "Bumeráng Kapitány" volt elhanyagolt, Katana megcsak biodíszlet. Killer Krok ahhoz képest egész felismerhetõ lett (szemben a képregényekkel és animációkkal, ahol fájdalmasan biodíszlet).
- Harley NEM "csak hüppög kettõt", PLÁNE NEM megy megmenteni "a Bosst aki lelõtte Jokert". Azért megy vissza hogy a saját bõrét mentse egy világvégétõl. A film legalább annyit tudott hogy áthozza a képregény egyik alapvetõ vonását: bár folytonfenyegetik, meg próbálják kézben tartani õket, ez valójában illúzió. Azért mennek küldetésre mert saját maguk úgy döntenek, önös érdekbõl.
- Deadshotnak nyilván volt egy életvitele. Költséges életvitele.
- Varázslónõnél látom nem sikerült odafigyelni erre a kõegyszerû filmre...
- Harley az egyetlen karakter aki nyíltan közli hogy õ soha nem akar normális lenni. Az egyetlen karakter aki normális akar lenni, az Diablo - és õ össze is roppan a bûnbánat alatt (újabb réteg amiért õk az ÖNGYILKOS Osztag).
- nem indulnak el a fõgonoszt legyakni. Egy terrorcselekményt indulnak megállítani. A fõnököt pedig nem kellett kihozni. Ez így szó szerint el is hangzik a filmben.
- uhm, az Osztag onnantól mûködik együtt, hogy egy fél várost legyalultak, mindenki bemutatta mire képes, ÉS látták hogy itt a világvége amit õk sem fognak megúszni. Tisztán önös érdekbõl alakul egy ad-hoc véd-és-dacszövetség.

Összességében bár egyszerû kis akciófilm, hozza a kötelezõt végre. Innen kéne tovább építkezni, ha akarnak filmes univerzumot.
Részemrõl 7/10, és ezzel nem csak a DC mostanság legjobb filmje, de az ezévi agyar mozitermésben is eléggé kiemelkedõ.

No lássuk mit tud a Gyilkos Osztag!
5/10
Medvepulzus 2016 aug. 22. - 10:31:23 5/10
(55/112)
***SPOILER***
Már eltelt pár hét azóta hogy megnéztem, de végeredményben tökéletesen megértem a kritikusokat. Kifejtem hosszan, de nem is jó, az ízlésemnek se felelt meg és következetesen el is lett rontva minden amitõl jó lehetett volna.

Ahogy itt páran dícsérték, szinte mindig elhangzott hogy a film csak olyan viszonylatokban jó, hogy építkezõs film, mivel csak karakterbemutatásból áll, de az is szinte csak flashbackbõl. Vagy olyan viszonylatban hogy ez egy képregényfilm és abból is a vidám fajta, de azokból meg épp eleget láttam, hogy tudjam ennél értelmesebb forgatókönyvet, jobb poénokat, izgalmasabb akciójeleneteket és még sok egyebet ki lehet hozni a mûfajból.
Szóval a 8 pontot már itt erõs túlzásnak érzem. Erre jön rá, hogy a karakterek általában nem szuperek meg nem érdekesek. Bumeráng kapitány csak bumerángozni tud, meg verekedni, ezért max 3 bumerángot dob el a film folyamán és azoknak sincs semmi harci értéke. Killer krok jó erõs és lát a víz alatt ezért lassabban ver szét egy nem emberi létformát mint egy 50 kilós csaj egy baseball ütõvel. Katana jól tud kardozni és a kardja kb bármit átvág, csak két vágás közt pózol meg lassúzik, így az embernek van ideje elfelejteni hogy ez most tulajdonképpen egy veszélyes alak. Rick Flag meg minden fegyverhez ért profi szinten? Inkább mutatták volna be, semmint leírják. Vette volna fel a többi karakter fegyverét legalább egy idõre, hogy lássuk a benne rejlõ potenciált, de nem. Szóval maradt Diablo aki metahumán, és Deadshot aki legalább a választott fegyverével megüt egy metahumán szintet. A többi meg egyszerûen gyenge, vagy rosszul bemutatott.
Aztán a másik probléma az egésszel, hogy minden amit próbál bemutatni meg felépíteni azt végül tönkrevágja, elcseszi, lerombolja.
- Joker és Harley szerelme? A végén mikor Joker elfüstöl, az a közveszélyes sorozatgyilkosnak beállított csaj hüppög kettõt és visszamegy megmenteni a Bosst aki lelõtte az egyetlent aki miatt a józan eszét is feladta. Mekkora szerelem baszki -.-
- Deadshot vergõdik hogy a gyerekének jusson rendes iskoláztatásra miközben éveken át praktizált anélkül hogy Batman a nyomára bukkanjon, és egy laza délelõtt megkeresett pármillió dollárt.
- Az Enchantress-t a szívével lehet kordában tartani, de aztán mégsem. Aztán a végén mégis.
- Bumeráng végig szökni akar, aztán a végén mégsem
- Harley õrülete sokszorosan meg lett támogatva, aztán a végén mégiscsak normális akar lenni
- Elindulnak hogy megállítsák a fõgonoszt aztán kiderül hogy nem is az a lényeg csak a fõnököt kihozni.
- A fõnök az egész csapatot összeállítja és azt tûzi ki nekik célul hogy a tutivédett bunkeréig verekedjék el magukat hogy le tudjon lépni, de miután az pipa 2 percen belül leszedik a helikopterét (istenem, vagy egy napig ott dekkolt, látta mire képes az ellenség, akkor ez a zseni hogy nem talált ki jobb menekülési útvonalat? Miért repült alacsonyan?)
- Mindenki rohadtul rossz és veszélyes és szörnyû, de egy feles után már családnak nevezik magukat és meg akarják menteni a világot

És ezen pár apróság után még az egész nyakon van öntve azzal hogy számomra az egésznek a stílusa nem tetszett. Mintha 10 éves gyerekek menõznének. A zenék nem alkotnak egy hangulatvilágot csak random bedobáltak pár dolgot ami jól hangzik. Joker Harley nélkül olyan mint aki azon agyal nonstop hogy mit csinálhatna még amitõl õrültebbnek látszik, Harley meg ugyanez csak erõlködés nélkül, plussz amikor csak lehet bepózolnak.
Áhh hosszú a lista.
***SPOILER VÉGE***
Torolt Felhasználo 2016 aug. 21. - 23:06:31
(54/112)
Sokér' nem adnám ha ezt kifejtenéd, mer' a Zavengers 1 egy rakás kaka volt szvsz, a Zamerika Kap'tány 1 viszont helyre kis képregénymozzi.

Tárgyra térve: a film FELÉT elvitte a karakterbemutatás, és a maradék fél úgy tûnik egyetlen akciójelenet lesz a fõmonszta ellen. Hát ez elég sován'. Mán a rajzfilm is jobb volt.
Bár még így sem bukta. Elvagyunk rajta. Kérdés v'jon a DC tud-e valamit fejleszteni innet.
6/10
Semprini 2016 aug. 21. - 16:21:10 6/10 Előzmény beubhd
(53/112)
Az Amerika kapitány bármelyik részénél fényévekkel jobb, a Bosszúállók elsõ részének viszont nyomába sem ér. Ha nem lenne benne Joker, két klasszissal jobb lenne, de így... közepes.