10/10
eIemes 2016 okt. 06. - 22:52:12 10/10 Előzmény azem
(18/118)
Tökre értem amit mondasz, a filmekben (amikor mûalkotásként tekintjük), nem ehhez vagyunk szokva. Egy film legyen sokkal frappánsabb, mint a valóság, a szereplõk legyenek markánsak, legyen rengeteg akció, a dramaturg által gondosan megtervezett idõzítéssel, legyenek jól eltalált végszavak, üljenek a poénok.

De amit ebben a filmben láthattál, az a lehetõségekhez képest hûen filmre írva: így történt. Hangfelvételek, jegyzõkönyvek õrzik a történetet. Nem lehet jobb szöveget írni Aaron Eckhartnak, mert az hamisítás lenne.

(Az Apollo 13 sem volt különösebben nagy siker, mert abban is csak a valóságot láthattuk, az ûrhajósok beszélgetéseirõl a hangfelvételeket ma is meg lehet hallgatni.) Sully történetét elég pontosan ismertem az FAA jelentésbõl, szóval a film nekem semmi újdonságot nem mutatott, de már kétszer megnéztem, mert egy dologban felülmúlhatatlan: OTT AKKOR ABBAN A 208 MÁSODPERCBEN január 16-án nem volt forgatókönyv, nem lehetett újravenni. Csinálni kellett és jól csinálták. Clint Eastwood pedig a történeti hûséghez ragaszkodva jó filmet csinált.
10/10
andris758 2016 okt. 06. - 14:28:14 10/10 Előzmény azem
(17/118)
Teljesen értelmetlen dolog a Kényszerleszálláshoz hasonlítani, az ugyanis egy kitalált történet, ez pedig a valóság.
Az elsõ tiszt személyiségét pedig nagyon eltalálták, ha megnézel egy-két videót az elõadásairól, akkor te is látni fogod.
2/10
azem 2016 szept. 30. - 03:43:59 2/10
(16/118)
*jav (hibásan írtam):

5. az utolsó poén és az erõltetett nevetgélés a végén elképesztõen kínos volt
2/10
azem 2016 szept. 30. - 03:41:52 2/10
(15/118)
Negatívumok:

1. Aaron Eckhartnak nem írtak normális szöveget, végig talpnyalóként van jelen. Ellenszenves és nagyképû alakot formál meg, holott nyilván nem annak szánták.

2. a múltba merengések semmit nem adtak hozzá a történethez, szerintem csak a rövid játékidõ megnövelését szolgálták

3. egysíkú, néha már szinte karikatúraszerû szereplõk, tulajdonképpen rajzfilmfigurák lézengenek a vásznon: nagyon csúnya, gonosz és ellenszenves kivizsgálók szemben a hõsökkel

4. ahogy Sully mindenkit hõssé nyilvánít, az nem felemelõ, hanem patetikus és hatásvadász (nem a jó fajtából)

5. az utolsó poén és az erõltetett nevetgélés a végén elképesztõen még kínosabb volt

6. nem voltam odáig Denzel Washington Kényszerleszállás c. filmjéért, de abban legalább voltak ellentmondásos szereplõk, egymással megütközõ igazságok


Pozitívumok:

1. nem akartak látványosabbra forgatni a leszállást a valóságnál (vagy amit én annak gondolnék)

2/10
Perillustris 2016 szept. 25. - 20:34:05 Előzmény andris758
(14/118)
Meg tán egy olyan is volt, hogy "egy árva honlapot tudok felmutatni", de szerintem névjegyet mondott. Gondolom azért fordították így, mert utána errõl is beszélgettek a pilótafülkében (és nem akarták összezavarni az egyszerû nézõt).
10/10
andris758 2016 szept. 23. - 02:02:15 10/10 Előzmény eIemes
(13/118)
Igen, ezeket én is észrevettem, illetve egy harmadikat is, ami nem is kifejezetten baki, hanem durva leegyszerûsítés.
Az elsõ meghallgatáson, amikor a vizsgáló azt mondja, hogy még nem volt rá precedens, hogy madárrajjal történõ ütközés miatt leállt mindkét hajtómû, Sully azt válaszolja, hogy semmire nincs precedens, addig amíg meg nem történik elsõ alkalommal. A fordításban ezt elintézték ennyivel, hogy "most megtörtént".
10/10
eIemes 2016 szept. 19. - 21:16:40 10/10
(12/118)
na majd ha megy már egy ideje, akkor spoilerezek is, egyelõre még nem :)
10/10
eIemes 2016 szept. 19. - 12:38:00 10/10
(11/118)
Kétségtelen, hogy mondjuk az indiana joneshez képest a valóság sokkal kevésbé habzik.

Nagyra értékelem, hogy Tom Hanks (miután degeszre kereste magát az elég szar Dan Brown konteófilmekkel) ilyen alkotásokba is beszáll (az Apollo 13-hoz és a Philips kapitányhoz hasonlóan ebben a történetben sem szõttek bele utólag ufókat, szerelmi szálat, konteót, stb)
7/10
blaze86 2016 szept. 18. - 11:20:54 7/10
(10/118)
Azt kaptuk, amire számítottunk, se többet, se kevesebbet. Mivel valós eseményeken alapul, nincs is túlbonyolítva, nincs világmegváltás, de korrekt a rendezés és a színészi játék is. Továbbá érdekes volt belegondolni magába az élethelyzetbe, láthatjuk, mi történik kényszerleszállás során a pilótafülkében és az utasok között is.
Szottyos õszi napokra remek választás, ha csak beülnétek egy jó filmre.
7/10
10/10
eIemes 2016 szept. 16. - 22:22:07 10/10
(9/118)
Két bakit vettem észre a felirat magyarításában. Az elsõ meghallgatáskor talán a vizsgálatot vezetõ ember az, aki felveti, hogy a szimulációk szerint "volt elég energiájuk a visszaforduláshoz a La Guardiara" -- a magyar feliratban: volt elég üzemanyaguk a visszaforduláshoz. Naná, volt vagy tíz tonna, hiszen épp csak felszálltak, de az üzemanyaggal pont nem mentek vele semmire. Majdnem üres tartállyal talán még a La Guardiára is visszaértek volna.

A másik, amikor éjfélkor a kocsmából kirohanva felhív nemtudomkit, talán Larryt, hogy az Airbusnál Toulouse-ban csak a jövõ hétre tervezik pilótás szimulációt, és el kéne intézni, hogy átütemezzék ("reschedule"), mert az NTSB meghallgatásig már csak másfél nap, de nagyon fontos lenne, hogy akkorra meglegyen az emberes szimuláció. A magyar feliratban az átütemezést sikerült elhalasztásnak fordítani.

Egyébként ettõl a két bakitól eltekintve a magyarítás nagyon pontosra sikerült, repülõs filmek hemzsegni szoktak a melléfordításoktól, szóval ezt sem a fordítók szemére hányom, hanem a filmet angol beszédértés nélkül nézõknek mondom, hogy megértsék a filmbeli helyzetet.

Pislákol bennem a remény, hogy a tízezer DVD-t még nem gyártották le.
10/10
judit45 2016 szept. 14. - 21:12:55 10/10
(8/118)
Nagyon régen nem láttam ilyen jó filmet. 10
10/10
eIemes 2016 szept. 14. - 20:04:33 10/10
(7/118)
Röviden: az iudex meglepõen lehúzós kritikáját szkeptikusan fogadtam (Clint Eastwood ócska filmet csinált volna...?) és jól tettem, a technika és a dráma optimális keveréke, nincs túlságosan elhúzva, szerintem minden komponens pont akkora súlyt kapott, mint amennyit érdemelt.

Érdemes volt saját magamon megfigyelni az idõérzékelés csalóka voltát, elhangzik a filmben egy szám, 35 másodperc, magamban mondtam: annál tuti gyorsabbak voltak, aztán újból végignézve próbáltam számolni. És nem.
10/10
Lívia Förgeteg 2016 szept. 13. - 10:57:14 10/10
(6/118)
Nekem nagyon tetszett. Már magában az, hogy igaz történet alapján készült sokat lendített a filmbe való beleélésemen.
Volt benne izgalom, nagyon jó színészi alakítások, semmi mû, semmi manír, ami nem oda való. Volt benne könnyezõs rész is :)
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
A legjobb az egészben, hogy annyira jó átélni más életörömét, hogy túlélték ezt a borzalmat. Szegények azért min mentek keresztül, tulajdonképpen újjászülettek.
10/10
Anna Csáki 2016 szept. 11. - 07:39:38 10/10
(5/118)
Méltatlannak tartottam a 6.6 pontot,ezért most elõször muszáj volt pontot adnom egy filmre. Szerintem zseniális alkotás. Nyilván több száz/ezer ilyen hétköznapi hõs él közöttünk,de igenis, ez egy jó téma, jó színészi alakításokkal, jó rendezõvel. Bravó!
10/10
andris758 2016 szept. 05. - 23:58:23 10/10 Előzmény eIemes
(4/118)
Nem olyan ostoba alcím ez! "Miracle on the Hudson", bizony ezen a néven terjedt el a köztudatban ez az esemény.
A magyar nézõknek pedig valószínûleg többet mond így, mint önmagában a "Sully".
https://en.wikipedia.org/wiki/US_Airways_Flight_1549
10/10
eIemes 2016 szept. 05. - 18:21:33 10/10
(3/118)
A trailer alapján kifejezetten éles drámává alakult a történet a keleti fa kezei alatt.
10/10
eIemes 2016 aug. 11. - 16:53:49 10/10
(2/118)
a Magyar Filmcímkitaláló Bizottság életmûvének megkoronázása.
sornersby 2016 júl. 05. - 15:31:43
(1/118)
Clint Eastwood újra egy amerikai hõsrõl forgatott filmet, ezúttal azonban mesterlövész helyett egy utasszállító kapitánya áll majd a középpontban. A Warner Bros. 2015-ben jelentette be, hogy Eastwood lesz a rendezõje és egyben a producere a Highest Duty c. könyv alapján formálódó projektnek.

Bejárta a világsajtót, hogy Chelsey "Sully" Sullenberger 2009. január 15-én 155 fõnyi utassal és személyzettel sérült gépét a Manhattan és New Jersey közötti Hudson folyó felszínére tette le úgy, hogy az egyben maradt. A kapitány jelentése szerint a gép felszállás közben madárrajjal ütközött, és ennek következtében mindkét motorja leállt, emiatt pedig már képtelenség lett volna elérni bármelyik közeli repteret, ezért volt kénytelen a folyón landolni. A film nem csupán ezt a mentõakciót, de az azt követõ nyomozást is leköveti, melynek során többször is megkérdõjelezik a kapitány döntésének helyességét.

A többek között Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney és Anna Gunn fõszereplésével készült Sully-nak az az egyik legnagyobb különlegessége, hogy szinte teljes egészében IMAX-kamerákkal forgatták, így remélhetõleg az õsszel esedékes bemutatót a magyar közönség is az ország legnagyobb vászna elõtt ülve élheti át.

Official Trailer #1 - http://www.youtube.com/watch?v=3kDjUSnYDsw

Bemutató dátuma: 2016. szeptember 9.