7/10
sexykex 2019 márc. 20. - 08:43:42 7/10
(78/118)
Felesleges azt hinni, hogy egy megfontolt döntéshez kevés a 30 másodperc. A gépkocsiban nem is egyszer a másodperc tört része alatt kell dönteni életről, vagy halálról. Egy vadászrepülőn ülve nyilván még ennyi idő sincs a döntéshez, reflexesen kell cselekedni a legjobbat.
Tom Hanks most is hátán viszi a filmet, ragyogóan alakítja az önbizalomtól duzzadó pilótát, aki tesz is azért, hogy szerencséje legyen.
elemes 2019 febr. 26. - 23:27:30 Előzmény sorozatneked.hu
(77/118)
neked nagyon fordulatos életed lehet, ha ezt a filmet (ami elég pontosan a valóságot mutatja meg) unalmasnak találod
9/10
olahmiki1959 2019 febr. 25. - 16:34:14 9/10
(76/118)
Gondolom, vannak, akiknek tetszett a film, és vannak, akiknek kevésbé.
Nekem tetszett...:)
Unalmasnak egyáltalán nem találtam, ugyanis minden percben történt valami, ha nem látványos katasztrófa-jelenet, akkor a főhős vívódása, kétségei, rémálmai, mindennek helye volt a filmben.
Ezt nem lehetett volna jobban megcsinálni, mert akkor már egy kizárólag a látványra épített szuperprodukció lett volna, Eastwoodnak pedig valószínűleg nem az volt a célja.
Tom Hanks pedig tökéletes volt a szerepre, még külsőleg is.
Ennyi.
4/10
sorozatneked.hu 2019 febr. 02. - 17:53:51 4/10 Előzmény Sandor Clegane
(75/118)
3/10

Tom Hanks miatt három pont (egyébként kevesebbet adtam volna). Nagyon unalmas film. :( A vészleszállásos rész a legjobb benne.
Knopperfulop 2018 aug. 17. - 23:38:40
(74/118)
Régóta kíváncsi voltam erre a filmre. Nem ezt vártam, de nem csalódtam. Tom Hanks ismételten nagyot alakított, fantasztikus mennyire át lehetett érezni a játékán keresztül, hogy min mehetett keresztül Sullenberger kapitány. Nagyszerű film!
7/10
Attila Gacsályi 2018 júl. 12. - 08:18:49 7/10
(73/118)
Megnézném az orosz filmet az 1959es leningrádi esetről.
szookedorina 2018 jún. 16. - 09:14:44 Előzmény tesz-vesz
(72/118)
Én sem kedvelem a félig igaz, félig kamu ízlés szerint kiszínezett történeteket.
Jó, hogy felhívtad erre a figyelmet, ha nem néz a sztori után az ember még könnyen bekajolhatja.
A valóság tudatában teljesen más élményt nyújt a történet ami ebben a formájában hát.., annyit ér, hogy gondolkozzon rajta az aki kitalálta.
csabaga 2017 okt. 20. - 17:32:04 Előzmény tesz-vesz
(71/118)
Eastwood öregkorára ráállt a hõseposzokra,amihez hozzátartozik,hogy nem ismerik el a hõsiességet...
tesz-vesz 2017 okt. 01. - 14:59:11 Előzmény csabaga
(70/118)
"Sullenbergert sosem vonták igazán felelõsségre a leszállása után, és bár felmerült, hogy egy szimulátoros teszt során a pilóták vissza tudták fordítani a sérült gépet a kiinduló reptérre, egyöntetû véleménynek számított a szakmában, hogy ez óriási kockázattal járt volna, és Sully a körülményekhez képest jól döntött. Nem próbálták alkoholistának sem beállítani, és saját bevallása szerint is csak a poszttraumatikus stressz okozott neki kellemetlen tüneteket (álmatlanság, fejfájás…) a landolás utáni hetekben, nem pedig az emberek reakciója, akik szinte egyöntetûen dicsérték azért, amit tett. Clint Eastwood és Tom Hanks valószínûleg túl egyszerû hõsnek gondolta Sullyt, ezért csavartak egyet a dolgon, hogy morálisan izgalmasabbá tegyék a történetét."

és akkor Clint jön azzal, hogy meg akarták hurcolni? ne nevetséges, meg se nézem a filmet.
csabaga 2017 júl. 30. - 18:30:48 Előzmény Atis88
(69/118)
Színeztek rajta,valójában nem akarták rákenni a dolgot...A másodpilótával is a valóságban akkor repült elsõ alkalommal,pár napja ismerte csak.
7/10
Gaddemon 2017 júl. 30. - 15:11:38 7/10
(68/118)
Nekem nagyon tetszett. Valóban nem egy akciófilm vagy krimi, hogy lerágod a körmöd a tíz ujjadról. De most komolyan, mit vártatok?? Mindet hoz a film, amit el lehet tõle várni, a fõszereplõ tipródásán és azon van a hangsúly, hogy mindenáron a nyakába akarják varrni a dolgot. Ha nem ilyesmire vágytok, válasszatok autósüldözést.
5/10
Atis88 2017 júl. 18. - 08:59:58 5/10
(67/118)
Kicsit vontatott és nagyon unalmas. Tom Hanks és a többi színész is hozza amit kell, de valahogy mégis kevés az egész. A sztorin lehet nem ártott volna színezni valamicskét, mert elég halovány. Hiába csak másfél óra így sem képes fenntartani a figyelmet, legalább is engem annyira nem kötött le. Valóban Hanks és Eastwood egyik leggyengébb filmje. 5/10.
1/10
Sandor Clegane 2017 júl. 17. - 16:54:59 1/10
(66/118)
Unalmasan gyenge alkotás,Tom Hanks egyik leggyengébb filmje nem beszélve Eastwoodról...10/3
10/10
LanyUs 2017 júl. 09. - 07:22:55 10/10
(65/118)
Divat már a "szakértõ" lehúzása a filmeknek. Sokan leakadnak apróságokon, amivel sokunk nem foglalkozik, mert a film lényegi elemeire koncentrál, így egy összegzésben meg sem említjük. Látjuk, de ez nem megy az élvezet rovására, egy réteg meg begörcsöl rajta... Jó feldolgozás
4/10
zizitop 2017 jún. 11. - 22:15:48 4/10
(64/118)
Valódi hõstett, kiváló színészek, jó történet, viszont a film egy érzelgõs, émelyítõ amerikai hányinger (pl. \"felhívlak, hogy közöljem, most jöttem rá, hogy te is ott voltál, és mi lett volna, ha..\"). A végén a meghallgatás a korlátoltság magasiskolája, majd a korlátolt, ostoba és ellenséges bizottság elismerõen és meghatottan néz a parancsnokra. Na ne... Megdöbbentõ, hogy Clint Eastwood egy ilyen Discovery Channel dokumentumfilm szintû, émelyítõen patetikus filmet hozott össze.
9/10
homeboy 2017 máj. 02. - 05:35:20 9/10
(63/118)
Remek film, valós eseményeken.... nem bántam meg...
Mesterien mutatja be, hogy milyen rövid másodperceken múlhat nem csak saját, de más élete is, és ez mekkora hatalmas felelõsség...és mennyire toppon kell lenni a jó döntésekhez
9-10
ukotaf 2017 ápr. 22. - 14:31:22 Előzmény elemes
(62/118)
Nem beszélve arról, hogy a fekete dobozról (mint bizonyítékról) szó sem esik...
elemes 2017 ápr. 03. - 10:16:12
(61/118)
Szerintem is kellett volna bele még valami.

- Tojásból kikelõ szürke vadlúd életének megható pillanatai: anyja eteti -- kirepülés a fészekbõl -- elsõ párzása -- majd családfõként hosszú vándorútra kel, de az idillnek két CFM56 bevezetõ lapátsorán végetér.
- Szerelmi dráma az egyik utaskisérõ és egy utasok között, amely miatt elkerüli a figyelmet, hogy az egyik utas táskájából elõmászik egy robbanóanyaggal preparált öngyilkos kígyó és a pilótafülke felé indul.
- A repülõn utazik egy aljas csaló, aki áldozatait kifosztja majd öngyilkosságba kergeti, de a vízreszállás miatt a következõ gecisége meghiúsul, a vízbõl ugyan kihúzzák, de a rendõrök megtalálják nála a csaláshoz használt hamis iratokat és évekre sittre kerül.
- A vízreszállást követõen felszálló helikopterek egyikében szétcsúszik egy csatlakozó, mert a karbantartó ideges az iskolában zaklatást elszenvedõ gyereke miatt, de az egyik rendõrbúvár a helikopter hasán gekkózva hátrakúszik és a rotorlapátok között átbújva helyére dugja, az utolsó pillanatban, mielõtt a helikopter a repülõ szárnyán vacogó emberekre zuhanna.
- A film végén látott szimuláció során a géppel (a la guardia elõtt) a tengerbe csapódik az oktatópilóta. Élete az NTSB vizsgálatot követõen drámai fordulatot vesz, amitõl elhidegült felesége ismét megszereti, gyerekei pedig büszkék lesznek rá.

Szóval ahhoz, hogy egy VALÓBAN megtörtént eset kulcsmomentumait kiemelõ film belesimuljon az értéktelen szemét posványába, elengedhetetlenek ezek a gejl fordulatok.
6/10
puding140 2017 ápr. 02. - 21:23:25 6/10
(60/118)
ez a film számomra közepes. a színészek hozzák, amit kell, de a sztori nagyon halovány. tudom, igaz történeten alapul, de akkor is. Tom társának több szerepet szántam volna, mindenesetre egyszer érdemes megnézni.
Cinem_art 2017 márc. 11. - 23:20:37
(59/118)
Már régebben regisztráltam, csak valamiért most meg kellett újítanom! Hogy miért, nem tudom.
Mit értesz azon, hogy "bátor vagyok"? Tetszett a film és leírtam a véleményemet, ennyi. Ez baj?