10/10
eIemes 2016 szept. 14. - 20:04:33 10/10
(7/107)
Röviden: az iudex meglepõen lehúzós kritikáját szkeptikusan fogadtam (Clint Eastwood ócska filmet csinált volna...?) és jól tettem, a technika és a dráma optimális keveréke, nincs túlságosan elhúzva, szerintem minden komponens pont akkora súlyt kapott, mint amennyit érdemelt.

Érdemes volt saját magamon megfigyelni az idõérzékelés csalóka voltát, elhangzik a filmben egy szám, 35 másodperc, magamban mondtam: annál tuti gyorsabbak voltak, aztán újból végignézve próbáltam számolni. És nem.
10/10
Lívia Förgeteg 2016 szept. 13. - 10:57:14 10/10
(6/107)
Nekem nagyon tetszett. Már magában az, hogy igaz történet alapján készült sokat lendített a filmbe való beleélésemen.
Volt benne izgalom, nagyon jó színészi alakítások, semmi mû, semmi manír, ami nem oda való. Volt benne könnyezõs rész is :)
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
A legjobb az egészben, hogy annyira jó átélni más életörömét, hogy túlélték ezt a borzalmat. Szegények azért min mentek keresztül, tulajdonképpen újjászülettek.
10/10
Anna Csáki 2016 szept. 11. - 07:39:38 10/10
(5/107)
Méltatlannak tartottam a 6.6 pontot,ezért most elõször muszáj volt pontot adnom egy filmre. Szerintem zseniális alkotás. Nyilván több száz/ezer ilyen hétköznapi hõs él közöttünk,de igenis, ez egy jó téma, jó színészi alakításokkal, jó rendezõvel. Bravó!
10/10
andris758 2016 szept. 05. - 23:58:23 10/10 Előzmény eIemes
(4/107)
Nem olyan ostoba alcím ez! "Miracle on the Hudson", bizony ezen a néven terjedt el a köztudatban ez az esemény.
A magyar nézõknek pedig valószínûleg többet mond így, mint önmagában a "Sully".
https://en.wikipedia.org/wiki/US_Airways_Flight_1549
10/10
eIemes 2016 szept. 05. - 18:21:33 10/10
(3/107)
A trailer alapján kifejezetten éles drámává alakult a történet a keleti fa kezei alatt.
10/10
eIemes 2016 aug. 11. - 16:53:49 10/10
(2/107)
a Magyar Filmcímkitaláló Bizottság életmûvének megkoronázása.
sornersby 2016 júl. 05. - 15:31:43
(1/107)
Clint Eastwood újra egy amerikai hõsrõl forgatott filmet, ezúttal azonban mesterlövész helyett egy utasszállító kapitánya áll majd a középpontban. A Warner Bros. 2015-ben jelentette be, hogy Eastwood lesz a rendezõje és egyben a producere a Highest Duty c. könyv alapján formálódó projektnek.

Bejárta a világsajtót, hogy Chelsey "Sully" Sullenberger 2009. január 15-én 155 fõnyi utassal és személyzettel sérült gépét a Manhattan és New Jersey közötti Hudson folyó felszínére tette le úgy, hogy az egyben maradt. A kapitány jelentése szerint a gép felszállás közben madárrajjal ütközött, és ennek következtében mindkét motorja leállt, emiatt pedig már képtelenség lett volna elérni bármelyik közeli repteret, ezért volt kénytelen a folyón landolni. A film nem csupán ezt a mentõakciót, de az azt követõ nyomozást is leköveti, melynek során többször is megkérdõjelezik a kapitány döntésének helyességét.

A többek között Tom Hanks, Aaron Eckhart, Laura Linney és Anna Gunn fõszereplésével készült Sully-nak az az egyik legnagyobb különlegessége, hogy szinte teljes egészében IMAX-kamerákkal forgatták, így remélhetõleg az õsszel esedékes bemutatót a magyar közönség is az ország legnagyobb vászna elõtt ülve élheti át.

Official Trailer #1 - http://www.youtube.com/watch?v=3kDjUSnYDsw

Bemutató dátuma: 2016. szeptember 9.