Téma: Super 8

5/10
idõjós1010 2011 nov. 28. - 15:22:22 5/10
(171/271)
Ez egy nagyon gyenge film volt. Egy bugyuta ötlet szülötte, és bár mozgalmasnak mondható, de én a magam részérõl sokszor már untam is. nagyon sokáig fogalma nem lehetett az embernek arról hogy most akkor mirõl is akarna ez az egész szólni, aztán meg mire már végre részletes beszámolót kapunk róla, bealudtam rajta.
Amúgy nekem valamiért a Világok harca c film jutott eszembe róla helyenként, és hát attól a filmtõl meg a hideg ráz, annyira bóvli. Csalódás mindkettõ.
2/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 28. - 15:21:10 2/10
(170/271)
Köszönöm a válaszokat, így már értek pár dolgot. :)
8/10
Palex 2011 nov. 28. - 13:47:32 8/10 Előzmény _Freddy_
(169/271)
Freddy.
Én hétvégén néztem meg.
Ezekre a kérdésekre a válasz mind ott volt a vásznon.
***SPOILER***
- Belefért a vagondba, mert mutatták meggkora, és milyen hajlékony a lény.
- Az ütközés valóban el lett rontva, mert reálisan nem így történt volna, hanem egyszerûen lesöpri a sínrõl a kocsit, de ez film ugye, kellett a nyító látvány.
- Keresték, de nem találták, mivel a föld alatt közlekedett ugye leginkább
- Nem a katonaság tartotta a filmeket a suli mellett, hanem a professzor, aki a kocsit vezette, és ki akarta szabadítani a lényt.
- Nem kivételezett volna a srácokkal, csak megértette az õ szándékukat, mikor megfogta a gyereket, és a gépezete is pont akkor indult be, ami fontosabb volt ugye neki mindennél.
- Érteni meg telepatikus módon értette õ is õket, illetve fordítva, de ezt is elmondta a prof.
- Légierõ csak fedõnév volt.
- Azok a sárgás lõszerek nyomjelzõs lõszerek voltak, ezeket a második világháború óta használják. Minden x-ik töltény foszforeszkál, ami megkönnyíti a célzást.
- Azért lõdöztek össze-vissza, mert a lény szerkezete mágnesesen, vagy valami egyéb módon eltérítette az összeset, ahogy mondták is a rádióban, hogy töltényt, rakétát, gránátot, mindent eltérít.
- A buszra azért támadt, mert abban volt a szadista ezredes, akit valószínûleg már korábban meggyûlölt.
- Azok a repkedõ izék az emberek számára megfejthetetlen technológia volt, melybõl tudott építkezni a lény, ami nem volt más, mint az úrhajójának az alkatrészei, ez is ott volt mind a prof videójában, mint egyéb más jelenetekben.

Szóval javaslom figyelmesebben nézz egy filmet, ne csak félvállról legközelebb :)
Scoo 2011 nov. 28. - 11:17:35
(168/271)
Uramisten!!!!!!!

Hogy lehet ilyen sok sötét ember a világon?! Ti néztétek a filmet vagy CoD-ozás közben félszemmel figyeltetek oda???
Most az lényegtelen, hogy kinek tetszett és kinek nem, de olyan nyilvánvaló baromságokat nem értettek meg amit szinte kiböki a szemeteket! Nem veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak ilyen sok hülyeségre. Nézd meg a filmet még egyszer és választ kapsz, vagy ami jobb, nézz meg egy vígjátékot. Az talán nem lesz túl bonyolult.

Tisztelet a kivételnek!

Ui: Pedig szerintem ezt a filmet direkt úgy lõtték be, hogy a fiataloknak is tetszen.
Nekem egyébként tetszett.

5/4
pimpusek 2011 nov. 27. - 17:36:12
(167/271)
Egyébként itt látsz egy S8-as kazettát, ez többször is feltûnik a filmben.
pimpusek 2011 nov. 27. - 17:23:17
(166/271)
"amit nem értettem pontosan, hogy azért super8, mert valami 8 lábú lény? attól, mert valami földönkívüli, miért szuper?"
Ennél sokkal egyszerûbb a magyarázat:

http://hu.wikipedia.org/wiki/8_mm-es_film

Erre forgatták filmjüket a gyerekek...
windlover 2011 nov. 27. - 12:26:29
(165/271)
sajnos én is úgy láttam a filmet, hogy nem tudtam, pontosan mire is számítsak, a címe alapján, és a spielberg-név alapján valami ütõsre számítottam. amikor az elején kiderült, hogy gyerekekrõl szól, ott kellett ezerrel lejjebb tekernem az elvárásaimból sajnos, és elég lassan is kezdõdött a történet. összességében, ha tudom, hogy kb mirõl szól, könnyebben ráhangolódtam volna, és bár nagyon meg akartam nézni, nem nagyon sikerült beleélnem magam, hiába minden igyekezetem.
tényleg sok volt a kérdés és a megmagyarázhatatlan, és abszurd momentum, de tekintve, hogy ez tényleg ifjusági kalandfilm, scifi-gyerekfilm, elnéztem, és semmin sem lepõdtem meg. és igen, gyerekfilm, mert a sok kis csemete mind elhurcoltatja magát anyucival és apucival a moziba, lévén, mert az a trendi, és mert "amerikában" minden rózsaszín, nyilván nem fogja semmilyen szuperlény szétcincálni az emberiséget, ha közben õt meg bebörtönözve tartják...
látványos, igen, de felnõtt fejjel meglehetõsen unalmas. ugyanakkor tényleg sok olyan rész van benne, hogy kifejezetten rémisztõ, ha nem gyerekek lettek volna a cselekmény központjában, nem az õ szemszögükbõl kellett volna átélni a filmet, akkor talán jobban elhittem volna. tényleg többet ki lehetett volna hozni a filmbõl, bár valahol ez a kiskorú-centrikusság teszi "különlegessé", és nem sablonossá a filmet. ettõl még nem egy nagy történet, arra jó, hogy elvigyük a kölkünket a moziba azzal a szándékkal, hogy ez legyen az õ elsõ "igazán félelmetes filmélménye.


fokozottan SPOILER-tartalmú rész következik:
amit nem értettem pontosan, hogy azért super8, mert valami 8 lábú lény? attól, mert valami földönkívüli, miért szuper?... egyébként elég nehezen tudtam összerakni, hogy akkor most hogy is néz ki az ûrlény, már az arcberendezése is eléggé összetett volt, nem túl "életszerû", és egyértelmûen meghatározható, mint az ET. mozgása és külleme alapján az alien-filmek lényére jobban hasonlított, de kétségkívül egyedi. csúnya és félelmetes.
amit pedig a fantáziámmal felfogtam, és ahogy én megértettem, az ûrlény a végén, mikor felemelte a kissrácot, telepatikus úton megtudta tõle, hogy volt nála is egy kocka, amit nagy eséllyel a katonaság még nem talált meg, így tudta meg azt is, hogy van esélye hazamenni. ugyanis valahol a filmben elhangzott, hogy a kockák képesek egymást építeni, illetve egyámsból ûrhajót. ha egy földönkívüli technológia képes lenne ilyesmire, akkor holmi közönséges földi alkatrészek hozzáadásával miért is ne tudná kipótolni önmagát, azaz ûrhajót építeni szemetekbõl?
és igen, az egyetlen értelmes szál a filmben a kisfiú anyja iránti érzései és az ûrlény megmentése közti párhuzam, ez az igazi értelmet a filmnek, ezt egyébként szépen megcsinálták, ha azt nézzük, kiknek is készült a film.

a filmet nem szeretném pontozva értékelni, mert nem felnõtteknek készült. mindamellett a maga módján erõs és szépen kivitelezett alkotás, a beleölt pénz és energia teljesen átjött.
10/10
Ze74 2011 nov. 26. - 23:14:03 10/10
(164/271)
Nem erre számítottam teljesen,de nagyon tetszett,pedig nem az én korosztályomnak készült.
Ford Mustang 2011 nov. 26. - 18:00:50
(163/271)
Valóban a nevét adta Spielberg ehhez a filmhez, nem értem a port miért nem tüntette fel.
4/10
lax-lee 2011 nov. 26. - 13:27:57 4/10
(162/271)
Annak ellenére hogy Spielberg mester keze is benne volt, szerintem nem sikerült jól ez a film. Látványosnak látványos, néhol kissé túlzó (vonatos jelenet), a film feléig élvezhetõ is talán, aztán átmegy a "mikor lesz már végre vége" érzésbe.
Olvasva a korábbi hozzászólásokat, az utóbbi idõk egyik legmegosztóbb filmjével van dolgunk. Ugyanis az emberek egyik fele az égbe magasztalja, a másik fele (ide tartozom én is) úgy van vele, hogy "egynek" jó volt, de nem lett volna üresebb az életem a film megnézése nélkül sem. 4,5/10
5/10
rob83 2011 nov. 26. - 11:26:47 5/10
(161/271)
Nagyon gyenge 10/5!

Steven Spielberg-nevét mintha láttam volna a stáblistába ,de szerintem nem jól láttam!
2/10
_Freddy_ 2011 nov. 25. - 13:13:47 2/10
(160/271)
Tegnap megnéztem a filmet jó minõségben. Az irományom SPOILER-es, szóval az ne olvassa el aki még nem látta a filmet.

Szeretem a sci-fi filmeket, bár eddig elég keveset láttam ami jó is volt, hát ez a film sem volt jó, és hogy miért? itt a válasz:

Egész jól indult a film, végig is néztem, nem unatkoztam rajta. Tetszett, hogy fiatal srácok szemszögébõl nézhettük a filmet, õk késõbb még sokra vihatik a filmes szakmában, mert elég jól játszották a szerepüket így elég fiatalon. Volt egy-két "megilyedõs" rész a filmben, ez is pozitívum. De a negatívumokból rengeteg van.
De nem lett jó film, amikor a vonatnak ütközött az autó és "kisiklott" a vonat, akkor úgy éreztem, hogy egy cseppet eltúlozták a jelenetet. Oké, hogy felrobbant a kocsi, de miért is repkedtek össze vissza a vagonok a levegõben?? És különben is, hogy a fenébe fért bele egy darab vagonba az az óriási szörnyeteg amit szállítottak ki tudja hová és ki tudja miért? És hol volt az õrség aki ügyelt a vonat biztonságára? Tegyük fel, hogy létezik az 51-es körzet, és ha szállítanak valami nagyon veszélyes dolgot, akkor azt nem kéne szigorú õrizettel szállítani?
Ha a katonáknak nagyon fontos volt ez a feladat, hogy elkapják a szörnyeteget, akkor miért nem kutatták fel, és hol volt a megfelelõ katonai létszám? Miért tartottak titkos katonai felvételeket egy iskola közelében egy simán feltörhetõ konténerben? És ezt miért nem õrizte senki? Amikor kiûrítették a falut akkor miért nem volt ott egy katona sem, hogy biztosítsák a területet azoktól akik visszajönnének és esetleg eltulajdonítanának dolgokat? Azt sem értettem, hogy ez az egész miért a légierõ feladata volt. Semmilyen légi eszközt nem használtak, csak tankokat és fegyvereket. Azt sem értettem, hogy a szörnyeteg miért kivételezett a fiatalokkal akik menekültek elõle a barlangban, a felnõtteket megölte, õket nem, a gyerek is igen bátor volt hogy egy ilyen ocsmány szörny elé oda mert állni, és beszélgetett vele, csodálatos módon a szörny valahogy értette amit mond neki, de hogy hogyan azt nem tudom. Aztán jött a kedvenc részem, amikor "harcoltak" a szörny ellen, és tankokkal lövöldöztek össze-vissza, lehetett látni, hogy nem is a szörnyet lövik, csak össze-vissza minden fele lõttek, még majdnem a saját társukat is kilõtték, és valami fura narancssárgás-lilás fénylõ lövedékekkel lövöldöztek.
Aztán amit még nem értek, hogy a szörny miért támadt a buszra és ölt meg embereket amikor azok nem csináltak semmit se, meg lehetett állapítani, hogy azokat támadta a szörny akik bántották õket,és a busz csak ment, nem csináltak a szörnyel semmit, a többieket csak elrabolta és fogvatartotta egy járatban amit õ csinált, és csodás módon nem volt sötét hanem világos volt odalent.
Aztán a film végén csak úgy hirtelen az egyik konténerbõl össze-vissza repkedõ izék törtek ki, majd ûrhajóvá változtak, és a szörny elment kitudja hová. Szóval ez a film baromi rossz, egyszernézhetõ kategória ( már annak aki végig tudja nézni). A film nálam 10/2.
2/10
forum64 2011 nov. 24. - 10:25:08 2/10 Előzmény Coleman
(159/271)
Már láttam jobbat is a story gyenge
Coleman 2011 nov. 06. - 23:28:28
(158/271)
Az elmúlt két évtized legjobb, legautentikusabb Spielberg filmje, annak ellenére (vagy éppen azért!), hogy nem õ rendezte. Új-Hollywood legfantáziadúsabb mesterének korai munkáinak szinte tökéletes megidézése, minden aspektusában: a plánozás, a vágás üteme, a színészvezetés, a zene, az egyes jelenetek és az egész film dramaturgiája, a drámai és a humoros elemek jó ízlésû kombinálása, a hangulat, sorolhatnám. A drámai jelenetek érzelmesek, de nem giccsesek, a humor kedves és nem tolakodó, az akciójelenetek, a látvány professzionális. A történet szokásos sablonjai pedig számomra nosztalgikus idézetek. Sokak számára talán nem nyilvánvaló, de Spielberg mindig is közel állt a horrorhoz és az '50-es évek sci-fijeihez, ez is megnyilvánul, épp ezért a Super 8 semmiképp sem gyerekfilm, hiába gyerekek a szereplõk, hiába a hangvétel, ez a film azoknak a felnõtt embereknek készült, akik Spielberg filmjein nõttek fel, nekik viszont varászlatos. Két szinten nézhetõ a Super 8, mint önálló film is megállja a helyét, de mint egész estés tisztelgés egészen elragadó. Bele kell törõdni, hogy Steven Spielberg sosem lesz már a régi, de amíg ilyen tehetséges követõkre talál, mint Abrams, ezt nem is olyan nehéz elfogadni. Én imádtam.
8/10
atisr 2011 okt. 13. - 13:23:10 8/10
(157/271)
Annyira azért nem rossz mint amennyire itt a fórumon le van szavazva (jelenleg 6,7). Messze jobb a pár hónappal korábban mozikba vetített Cowboyok és ûrlények filmnél, ami szintén ilyen pontszámú értékeléssel büszkélkedhet (tudom nem azonos a stílus).
7/10
Forest78 2011 szept. 22. - 13:09:46 7/10
(156/271)
Tull sokat nem kelet agyalnia a készitöknek ,hiszen. Tiszta SUPER HAVER az egész film, kivéve ,hogy itt egy földön kivüli a fö szereplö és nem egy robot. 10/7. Érdemes egyszer meg nézni a mesét is (Van enyire szorakoztato).
Joe Hallenbeck 2011 szept. 15. - 22:53:53
(155/271)
.
Joe Hallenbeck 2011 szept. 15. - 22:53:24
(154/271)
.
Joe Hallenbeck 2011 szept. 15. - 22:52:59
(153/271)
.
duckshoot 2011 szept. 15. - 22:01:07
(152/271)
Ez egész jó film lett. Igaz divatszerûen hatásvadász. Viszont ettõl függetlenül tetszik.
E.T doppingolt:)