Téma: Super Size Me

mro26 2012 júl. 20. - 14:58:42
(205/225)
Pont ugyanolyan nevetséges mint az hogy sokan nem képesek elképzelni hogy lehet napi legalább 5x étkezni, mikor átlagosan 3x étkeznek az emberek naponta. Ami sokkal egészségtelenebb mintha napi 5x de kisebb adagokat fogyasztanának...csak azok képtelenek felfogni akik nem is akarják.
mro26 2012 júl. 20. - 14:57:16
(204/225)
Egyáltalán nem képtelenség csak akarat kérdése.
Mindenki maga dönti el mennyire akar egészségesen élni és táplálkozni...csak sajna sokan sz*rnak az egészre.
Akkora marhaságot ritkán hallani hogy 5 liter folyadékot képtelenség meginni...nevetséges.
_goldie_ 2012 júl. 20. - 14:06:39 Előzmény mro26
(203/225)
a vízfogyasztás kapcsán átlagemberekrõl beszélgettünk
nem sivatagban eltévedt testépítõ bicajversenyzõkrõl :D

pl. itt van a szomszéd Jolán
egész nap melózik, majd várja a második mûszak odahaza
tucat rajkó után rohangál közben
na õ sem fogyasztja el az általad kirótt napi adagot

az 5-6 lityi víz normál aktivitás mellett képtelenség
mutass egy ilyen átlagembert légyszi
de ne tükör felé indulj, ha kérhetlek :D
offtopic
_goldie_ 2012 júl. 20. - 00:41:04
(202/225)
meglódult a hamburger topik
új címet adnék
iszik vagy vedel? :D
offtopic
kõmacska 2012 júl. 19. - 23:16:59 Előzmény mro26
(201/225)
Oké, rendben. De van egy rokonom, akinek csak az tûnt fel, hogy állandóan szomjas, rengeteget iszik (és sokat fogy). Aztán kiderült, hogy cukorbeteg. Én semmit nem értek ahhoz, hogy mennyit kell inni normálisan, biztosan túl keveset iszom, nyilván sokkal többet kellene. Csak annyit tudok, hogy amikor a rokonom cukorbeteg lett, annak az volt az egyik tünete, hogy állandóan szomjasnak érezte magát. Tehát, ha nem vagyok cukorbeteg, nem vagyok szomjas. Ha nem vagyok szomjas, akkor meg nem iszok. Vagyis ahhoz, hogy egy egészséges ember elegendõ mennyiséget igyon, akkor is innia kell(ene), amikor nem érzi, hogy szükséges. Meg aztán ott van a kálium-nátrium egyensúly stb... talán hiba volt, de én még sose vettem komolyan a felhívást a sok ivásra.
mro26 2012 júl. 19. - 19:09:12
(200/225)
Egyszerre tényleg nem lehet, de nem is errõl volt szó, egy nap elosztva ha azt nézzük hogy 24 óra egy nap, alszunk 8-9 órát, akkor ott van még 16-15 óra, óránként 1 liter vízre véve is pont kijön a 15 liter (ami azért extrém eset, de hogy lehetetlen az abszurd).
Én pl. egyszerre minimum fél-1 liter vizet megiszok és ez csak egy alkalom, pár hete mikor nagy melegek voltak megittam 10 vagy lehet volt 11 liter folyadékot is 1 nap alatt. Ez nem általános, én átlagban azért 7-8 liter folyadékot MINIMUM megiszok egy nap. Ennyi KELL is fõleg a sportolóknak.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 19. - 18:54:20
(199/225)
Mondjuk egyszerre, egy ültõ helyre nem lehet. Volt egy eset (talán a spektrumon beszéltek róla), amikor egy fõiskolai gólyának azt a feladatot adták, hogy igyon meg 20 liter vizet. Szerencsétlen srác belehalt.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 19. - 18:49:32
(198/225)
Tehát az a tudomány, hogy valaki eltéved a sivatagban? :)))
Én legalább kipróbáltam, de nem mondom rá, hogy tudomány, hanem hogy tapasztalat.
Majd ha te is kipróbálod, akkor neked is lesz róla tapasztalatod, addig meg csak tudományod van róla. :)))
mro26 2012 júl. 19. - 18:39:12
(197/225)
Akkor érdemes lenne rákeresni Bohos Kornél nevû testépítõ versenyzõre 15 liter/nap volt az adagja ;)
El lehet hinni nekem, én 5 éve vagyok érdekelt táplálkozásban elõször saját magam miatt kezdtem neki a kutatásoknak, aztán késõbb a szakmám is ez lett.
15 évesen 105 kilós nem épp sportos gyerkõc voltam aki napi 8 sajtburgert megevett, aztán rájöttem hogy ez nem módi ezért 5 év alatt értem el egy szálkás,izmos testalkatot, 5-6% testzsírral és 51% izomtömeggel 93kg-os testsúlyhoz.
A kutatások, a szakmám és fõleg saját magam tapasztaltak alapján beszélek itt, nem a levegõbõl vett vagy internetes forrásokból.
agarik 2012 júl. 19. - 18:24:52
(196/225)
Fitnessesek napi 3-4 liter isznak, csakúgy a küzdõsportolók edzõtábor alatt.

10-15 liter vizet egyszerûen fizikailag nem lehet bevinni egy nap alatt egy 80-90 kilós emberi szervezetbe.
mro26 2012 júl. 19. - 16:14:01
(195/225)
Sportolók napi 4-5 liter víz mellett nem bírnának úgy teljesíteni. Ha az ember nem megfelelõ mennyiségû vizet visz be a teljesítménye is érezhetõen visszaesik (természetesen itt most sportolókról van szó). Ez bizonyított tény és részemrõl tapasztalat is. Egy 2 órás edzésen legalább 1,5-2 liter vizet kell kortyolgatva fogyasztani, a szervezet érezhetõen kívánja is ezt. Edzések elõtt is fél órával MINIMUM fél liter víz fogyasztása ajánlott, edzések végén is legalább 0,5-1 liter között, de ezek csak az edzés közeli idõpontok, mégis ha számoljuk máris elfogyott 3-4 liter víz. A nap folyamán azonban nem csak ilyenkor viszünk be folyadékot. A sportoló szervezetnek érezhetõen szükség van, a napi 4-5 liter KEVÉS!!! 6-8 a minimum. Élsportolók 90-100kg testsúly között 10- de akár 15 litert is elfogyasztanak (fõleg a fitness-testépítésben versenyzõk, de rajtuk kívül sok más sportoló is, akár küzdõsport, akár labdarúgás, kosár stb.)
mro26 2012 júl. 19. - 16:08:57
(194/225)
Küldjem el a tankönyveimet?
agarik 2012 júl. 19. - 15:22:21 Előzmény kõmacska
(193/225)
Az a szép a tudományban hogy ha valaki már megcsinálta, akkor nekem nem kell, használhatom az õ hitelesített adatait.
Profi "átmegyek a sivatagon", vagy véletelen eltévedt a sivatagban stb. esetekbõl tudom elsõsorban hogy egy hétig víz nélkül ki lehet bírni.


Amúgy tudtommal sportolók napi 4-5 liter vizet isznak (ez megfelel egy nehéz fizikai munkát végzõ személy napi bevitelének). Napi 15 liter vizet egy 200 kilós illetõtõl se tudok elképzelni.
offtopic
agarik 2012 júl. 19. - 15:19:07 Előzmény mro26
(192/225)
Láthatnánk errõl vmi forrást? Testsúllyal, igénybevétel mértékével és jellegével?
mro26 2012 júl. 18. - 23:50:37
(191/225)
Annyiban van eltérés hogy épp milyen idõszak van, télen pl. értelemszerûen kevesebb vízre van szüksége a szervezetnek, de akkor is érdemes a napi 5 liter bevinni, na és persze nem egyszerre hanem elég bõven óránként akár 2 pohárnyi vizet, mert ha az ember megszomjazik akkor inni is úgy érdemes hogy nem annyit iszik amennyi pont oltja a szomját, hanem többet egy picivel.
mro26 2012 júl. 18. - 23:48:30 Előzmény _goldie_
(190/225)
Normál aktivitás mellett is 5-6 liter napi adag az amire a szervezetnek szüksége van, sportolóknál ez a minimum, egy átlagembernél meg ennyi kéne...ennyire egyszerû.
_goldie_ 2012 júl. 18. - 22:20:44
(189/225)
de itt nem a sportolókról volt szó

"napi 7 liter és feloldódnak a szöveteid"
az ember nem képes meginni napi 7 liter vizet
normál aktivitás mellett nem kíván ennyit a szervezete
még azt a 2,5-3 lityit is nagyon erõltetni kell

és hogy "ivás nélkül egy egész hétig ki lehet bírni folyamatos tevékenység mellett"
ez nonszensz
az emberi szervezet 70%-ka víz
besûrûsödik a vér, nem szállít tápanyagot
az agyi tevékenységhez is víz kell
azért el kellene gondolkodni
offtopic
kõmacska 2012 júl. 18. - 00:05:48 Előzmény agarik
(188/225)
Ki is próbáltad már az egy hetet, étlen-szomjan, folyamatos tevékenység mellett? Csak arról írj, amiben teljesen biztos vagy.
Én kipróbáltam öt napig. Nyári vizsgaidõszakban, elég nagy baromság volt, mert persze mehettem UV-zni... szóval a "folyamatos tevékenység"-ben nem hiszek, de valóban ki lehet bírni.
Az életszerûbb szöveg, hogy "ha 3 napig nem iszol, akkor nemcsak lelkileg, hanem fizikailag is térdre kényszerülsz."
mro26 2012 júl. 17. - 23:16:47
(187/225)
MARHASÁG amit itt a vízrõl írnak egyesek!!!! Akik fokozottabb aktivitást végeznek rendszeresen, illetve sportolnak azoknak igenis kell és szükségük van a vízre! Napi 7 liter? 6-8 liter a napi optimális vízbevitel sportolóknak, ennél csak több lehet. Volt olyan versenyzõ aki mindennap megivott 15 liter vizet!!! Minél több vizet iszik az ember annál többet is hajt ki a szervezet...tudom mert nekem a végzettségem erõsen kapcsolódik ehhez is!
agarik 2012 júl. 17. - 20:58:18
(186/225)
Volt egyszer nekem felírva egy gyógyszer, aminek az útmutatója szerint annyit kellett volna meginni minden nap míg szedem. Én háromtól már rosszul voltam, így mondtam a dokinak dugja fel a gyógyszerét.

(Sajna a papír már nincs meg, és azóta ez eltûnt belõle.)