Téma: Super Size Me

offtopic
baribarany 2011 jan. 02. - 20:43:15
(165/225)
ki hitte volna, hogy ez nem ezt a filmet többféleképpen is lehet értelmezni :) egészségedre :)
10/10
offtopic
Convoy 2011 jan. 02. - 20:25:59 10/10
(164/225)
Rám olyan hatással volt ez a film, hogy miután megnéztem éhes lettem és elmentem inkább a BurgerKing-be.
7/10
tyrichie 2010 nov. 01. - 05:58:36 7/10
(163/225)
Érdekes mert amióta láttam a fimet ha meghallom vkitõl, hogy megy a mekibe meg szoktam kérdezni, hogy mûanyagot eszel?
sofi 72 2010 okt. 16. - 13:13:24
(162/225)
A filmnek nem is ez volt csupán a mondanivalója. Elsõsorban figyelemfelkeltés, és tájékoztatás, mivel nagyon sokan nincsenek tisztában a helytelen táplálkozás ennyire káros következményeivel, ráadásul ilyen rövid idõintervallum alatt!!!

Persze, mindenki maga dönt, szelektál-e, vagy sem.
De az biztos, hogy sokan ennek hatására jobban odafigyelnek a táplálkozásukra, ha más nem, talán ritkábban térnek be egy-egy ilyen helyre szemetet préselni le a torkukon. Reméljük ez a fajta tudatosság nem csak 1-2 hétig tart, hanem talán pár embernek élete végéig befolyást jelent a mondanivaló, amit ez a film közölni szeretett volna.
7/10
tyrichie 2010 okt. 16. - 12:21:10 7/10
(161/225)
A film jó, de ezután is fogunk gyorséttermekbe járni, ezen nem tud változtatni 1 de még 100 ilyen film se.
c47 2010 szept. 04. - 22:23:36
(160/225)
Azért azoknak, akik azt állítják, hogy a magyar konyhától is ide lehet jutni, üzenném, hogy kissé el vannak tévedve. A magyar konyha valóban kissé fûszeres és zsíros, de az nem egyenlõ a McDonalds-féle gyorséttermi kajával, ami effektíve, gyakorlatilag SZ-E-M-É-T. Hulladék. Mûanyag, szintetikus mócsing. Ez a kettõ nagyon nem ugyanaz!
8/10
King Diamond 2010 jún. 19. - 21:44:22 8/10
(159/225)
Nem telt kevés idõbe, amíg megnéztem a filmet, mert már jó ideje terveztem, és meg is van már egy jó ideje. Nem volt rossz, tanulságos. Jó volt, hogy nem volt szinkronos, csak hangalámondásos, még Szabó Gyõzõ hangja sem volt rossz, bár nem nagyon hallottam még szinkronhangként.
Viszont az kicsit furcsa, hogy csak olyanok írnak/tak a filmhez, akik 'utálják' a mekis kaját, meg soha nem esznek/ennének ott. Pedig biztos nem belõlük van több.
Én is kajálok néha a mekiben, meg egyéb helyeken is, de nem viszem túlzásba, sõt. Bár ennyi erõvel--hiába vagyunk magyarok, akik imádják a szalonnát, kolbászt, zsíros kenyeret, babgulyást--ezek az ételek is legalább annyira rosszak, mint az itt már jócskán lehordott gyorséttermi szar. Így én ezeket sem eszem, csak max nagyon ritkán, bár én nem is szeretem se a szalonnát (akkor már inkább a bacont), se a kolbászt.
Azon a fickón kiakadtam, aki már több, mint 19.000 big mac-et evett meg, és nem kövér...hogy hogy csinálja...
Az amerikaiak tudatlansága is megér egy misét, de ezt már úgy is tudjuk.
8/10
doktor faragó a doktor 2010 máj. 07. - 09:32:05
(158/225)
ez mekkora egy kamu........
Timek84 2010 ápr. 30. - 09:31:00
(157/225)
Akkor szerencsés vagy!:)
offtopic
delamico 2010 ápr. 29. - 23:06:25 Előzmény Timek84
(156/225)
Az rendben van, ha mértékkel, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy a mértéknek alsó határa is van. Részemrõl a hiúság nem különösebben mérvadó, nem vagyok hajlamos hízni. Pedig mindenki azt mondja, hogy annyi kajával, amit összevissza eszek rég szét kéne durranni.
sofi 72 2010 ápr. 29. - 14:01:16
(155/225)
Végre mûködik, így a kaja mellé muszáj ezt felraknom!!!!!
Remélem megtudjátok nyitni!!??

Mert ugye a helyes táplálkozás mellett nagyon fontos a rendszeres testmozgás is.....!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=O0e1Y5FXNWs
Timek84 2010 ápr. 29. - 09:33:23
(154/225)
Jó,hát ezt a belehalást képletesen értettem és igazán úgy,ha valaki valóban csak ezeket eszi szinte egész életében,nagyobb esélye van egy szívrohamra,illetve érszûkület,stbstbstb.kialakulására.Igen,sajnos én sem vagyok egy 'nyúl-típus',aki rápát rágcsál állandóan.:)Csak próbálom kompenzálni a dolgokat.Hiúsági okokból kifolyólag pedig a kövérség,ami kialakulhat ezektõl a dolgoktól,engem MÉG JOBBAN visszatart tõle,mint az,hogy beteg lehetek.Mondjuk nem visszatart,mert én is eszem zsíros kajákat,hanem csak bizonyos mértékkel fogyasztom ezeket.
vgyuri2 2010 ápr. 29. - 08:37:17
(153/225)
Érdemes nézni a Fald fel Amerikát címû spektrumos sorozatot, pl. 86 kg-os (nem elírás) hamburger, 40 fõre = fejenként több mint 2 kiló elfogyasztása 2 óra alatt. A filmben bemutatott kajáknál gyakori az 1-2 kilós adag. Azóta is azon gondolkodom: vajon mitõl hízhatnak az amerikaiak.
delamico 2010 ápr. 28. - 21:48:03
(152/225)
Zöldséget akkor tömnének magukba az emberek, ha oltaná az éhségüket, mint a zsír vagy a szénhidrát, vagy ha finom lenne, mint a cukor. De a zöldség egyik sem, így megszívta :)
Én nem vagyok túl egészséges kaja párti, túlságosan szeretek mindent, ami zsír, szénhidrát, cukor és fehérje, így lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem az ember nem abba fog belehalni, hogy heti háromszor eszik húst nokedlivel répa helyett.
Egyébként nekem a film nagyon tetszett, igazán megdöbbentõ ahogy vizualizálták azt (a rothasztással), amit akkor érzek, mikor beleharapok egy mcdonald's hamburgerbe.
sofi 72 2010 ápr. 28. - 21:25:03
(151/225)
Igen, valóban érdekes téma, hogy ki, vagy kik a hibásak az elkövetett tetteinkért?? Ki a felelõs a népesség tömeges elhízásáért, diabetes, szív és érrendszeri betegségek elharapózásáról. Persze nem csak az egészség megõrzésével kapcsolatban lehetne errõl nagyon sokat beszélni, hanem millió és 1 dologgal kapcsolatban is, de itt most az "EVÉS" a téma.

Együk, ne együk, mikor, mennyit?? Ki dönt? Persze Mi, de sok hatás ér, mire odajutunk, hogy "lenyomjuk a kilincset" és belépünk az oroszlán barlangjába.

Az itt véleményt nyílvánítóknak abban igazuk van részben, hogy nem a Mc a hibás ha bemész, és megeszed azt a hányadékot, amit eléd tálalnak, de ugyanakkor mégis!! Persze Te döntesz, de azt már nem tudod, legalábbis marha sokan nem tudják (nem is gondolnátok mennyien!!!)hogy MIÉRT???

A válasz a sunyi, tökéletesen felépített reklámhadjárat és a kajába belecsempészett cuccok, pl. cukor a salátaöntetbe, stb..amit nem lehet észrevenni, mert "csak" annyi van benne, hogy azt érzed: ISTENI, FINCSI, KIVÉTELES, csak itt van ilyen...!! Ez a csapda. Ez az érzékeiden keresztül támad hátba, és emellett még ott vannak az ismerõsök, különbözõ társadalmi rétegek szerinti igényeknek való megfelelés, amit a sales szakemberek, k..va jól ki is használnak!! Igazuk van, ebbõl élnek!

És itt jön az, hogy akkor mégis ki a hibás??? Jó kérdés!!

Szerintem azok, akik megengedik, hogy álca mögé bújva a szemétgyárak manipuláljanak mindenkit (már aki hagyja magát!!) Sajnos a tapasztalat az, hogy a társadalom igen nagy része hagyja magát!!!
A film abból a szempontból jó, hogy azokhoz az emberekhez juttatta el az info-t, akik nem gondolkodnak!! Vagy azért, mert nincs agyuk, vagy azért, mert nem akarnak, csak élnek bele a nagyvilágba és folyamatosan önigazolást keresnek a hülyeségeikre. Szerintem ez a film pont õket célozta meg azzal, hogy sokkolóan ábrázolta egy bizonyos területen (jelen esetben táplálkozás) elkövetett baromságok következményeit..!!

A témát sokáig lehetne folytatni, de aki az emberi "butaság"-ba beleakarja ásni magát egy kicsit, javaslom Elliot Aronson: A társas lény c. könyvét!!

Jó filózást!!!
Timek84 2010 ápr. 28. - 13:05:17
(150/225)
Nyilván nem fogja senki egész nap CSAK ezt a sz.t magába tömni.Ha mégis,akkor vállalja a korábbi halált esetleg!Mellesleg megjegyzem,hogy nemcsak a Mekis kajától lehet kinyúlni hamarabb,hanem olyan kajáktól is,amiket nem ott lehet kapni.Zsíros,tele szénhidráttal kaják,sosem vezetnek jóra,ha valaki csak ezeken él.Úgy is durván el lehet hízni,ha nem minden nap,de hetente többször eszik ilyet az ember.Egyébként meg való igaz,mindenki maga dönti el,mit eszik és iszik,senkit nem kényszerítenek rá,csak esetleg kedvet adnak hozzá,az más.

(Ha a zöldség lenne káros a szervezetre és még finom is lenne,lehet,hogy azt tömnék magukba tonna számra az emberek?...:))
CrucioIsAwesome 2010 ápr. 28. - 12:51:04
(149/225)
Párszor: 2-3 alkalom
CrucioIsAwesome 2010 ápr. 28. - 12:46:15
(148/225)
Tanulság?

Amit eddig is tudtatok... Nem kell a mekiben kajálni minen nap. Évente párszor bemész, jóllaksz, és eljössz. Én eddig is igy voltam, ezután is igy leszek. Bár a sültkrumpli romlás tesztnél elcsodálkoztam én is... De igazából lehet szidni a mekit, de senki nem mondta, hogy ott tömd magad. Ha igy teszed tönkre az életed, akkor szerintem megérdemled, HA ennyire hülye az illetõ.

A film jó!

10/8
offtopic
linga 2010 jan. 15. - 18:54:16
(147/225)
:) Azaz: mchiszem azt....
offtopic
meszag 2010 jan. 15. - 17:05:27
(146/225)
Azt ekhiszem. :)