Téma: Super Size Me

offtopic
meszag 2010 jan. 15. - 15:28:13
(145/225)
Ugye? Olvasgatom itt a hszeket, és a következõkre jutottam:

- én eszerint nem tudok zöldborsó fõzeléket fõzni :D
- nagyon rossz helyen voltam kollégista, mert mi úgy fogytunk az ottani kajától, hogy öröm volt nézni. :D
- ez az egész féligazságokkal van telítve. :)
Precious Princess 2010 jan. 15. - 11:21:06
(144/225)
Ezt a filmet minden gyorskaját faló gyereknek, és a szüleiknek is látni kéne, aki megveszi a kb. már guruló gyerekének az ötödik Big Mac- et is, mert ugye mindenáron boldoggá kell tenni õket!:S
Na de milyen áron...
twillight 2009 szept. 12. - 15:30:00
(143/225)
És vagy hideg, szottyadt, másnapos kaját eszel, vagy belecsuláznak.
serpentfly 2009 szept. 12. - 15:19:39
(142/225)
Igaza van a filmnek. Mondjuk még bele lehetett volna kissé mászni pl. a munkáltatói viselkedésükbe is. Pofátlanul keveset fizetnek, és úgy bánnak az alkalmazottakkal, ahogy én a kutyámmal nem bánnék. Nyomorék egyenruhát kell hordaniuk, figyelve vannak kamerán keresztül, kötelezõ mindig mosolyogni, meg kedvesnek lenni, mintha minden rendben lenne, pedig soha semmi nincs rendben.
1/10
Noncika 2009 júl. 20. - 12:54:48 1/10
(141/225)
Mi tesi órán néztük meg a filmet. Mindenki má tök éhes volt a 6. órában erre hamburgereket mutogatnak nekünk:S Azért a hányós rész után kevésbé maradtunk éhesek:D Nah de a filmrõl: most télleg ettõl a filmtõl világosodtak meg amerikában, hogy húú a hamburger tényleg hízlal???? Az meg tényleg az amerikiak értelmi szintjét jelzi, hogy két csaj beperelte a McDonal'sot me tehén méretûre híztak tizenévesen az után, hogy kb. mindig hamburgert ettek. Mintha a mekisek pisztolyt fogtak volna rájuk, hogy deakkoris eggyééé. Tényleg mintha az embereknek (fõleg az amcsik) nem lenne eszük arra, hogy lehet választani, hanem csak mint a birkák csinálják azt mint a többi birka. Nem félreérteni én is szeretem a mekis kaját, de nem azon élek, mint azok a mindenki által irigyelt kretének a tengerentúlon.
Tenebra Mors 2009 máj. 02. - 20:35:05
(140/225)
Jó, de a menzától nem lesz bajod, mert nem eszed meg :D. Legalábbis én hiába voltam annak idején befizetve erõvel (nem sokáig, anyámék rájöttek, hogy csak pénzkidobás), nem voltam hajlandó megenni azt a szart, amit adtak.
Ezzel szemben pl. egy Whooper csalogató, finom, s régebben akár 2-t is le tudtam volna nyomni belõle.
Szóval a menzához SZVSZ ez annyira nem hasonlítható.
De abban igazad van, hogy ha "menzakúrára" fogná magát az ipse, akkor valószínûleg ugyanitt tartana - persze nagy mennyiségben, dupla adaggal abból is.

Amúgy a macskásat meg jó tudni, kösz. Így még degeneráltabbak akkor :D.
Tenebra Mors 2009 ápr. 21. - 18:28:24
(139/225)
Szerintem tanulságos volt.
Nem mondom, mindkét oldalról vannak torzítások. Ez a teszt is erõsen sarkalatos volt, és nem hiszem, hogy túloznék, ha azt mondanám, azért az orvosok is kaptak némi pénzt azért, hogy jól odamondják a dolgokat. Félreértés ne essék: gyûlölöm a gyorskajákat, meg ezt a naiv emberek hülyeségét meglovagoló marketinggépezetet, mely sajnos Árpád véreit is elérte (pedig van nekünk nagyon finom hortobágyi húsos palacsintánk, meg babgulyásunk, házikolbászunk - de azért az ilyen szarok nálunk is megvetették a lábukat). Csupán átlátok már az ilyen médiareprezentációkon. A mozgóképekben mindig egy bizonyos álláspont, ideológia jelenik meg, az igazságot nekünk, nézõknek kell kirakni - már, ha akarunk gondolkodni. Ha nem, hát elfogadjuk vagy ennek az igazságát, vagy a mekdonálc és a hasonló helyek igazságát.

De! Sok valós dolog van benne, s ezt sajnos én is bizonyíthatom. Hasonlóan hülye voltam, és csak egy vérvétel nyitotta fel a szemem (s hála Istennek le is adtam így 30 kilót, így végre emberi formám van, s nem az orkok táborát gyarapítom :D - na, és elsõsorban jól érzem magam). Én a Burger King "betege" voltam. 2005-ben kerültem fel Pestre, ekkor lettem egyetemista. Persze rengeteg étkezési lehetõség van a városban, de én gyerekkoromban csak héba-hóba kaphattam hamburgert, nem engedhettük meg magunknak akkor még. Sajnos egyetemista lévén már lett innen-onnan önálló pénzem, s azt ahelyett, hogy értelmes dolgokra költöttem volna, a Burger Kingbe hordtam. Hetente 3-4 alkalommal is ettem ott, mivel sok volt a lyukas óra. Általában bírtam étlen-szomjan, de egyszerûen csábítottak az ízek, s az általam oly gyûlölt konzumizmus engem is behálózott. 2008 nyaráig ment ez így, s akkorra gyakorlatilag egy deformált seggfej lettem.
Jó, nem mondom, hogy csak ezek a gyorskaják a bûnösek az elhízásomért. De nagyban hozzájárult a sok szar Whopper, meg a fagyi. Természetesen otthon is tömtem magamba az édességet, szóval a gyorsétterem csak részben "bûnös". De ez a rész azért jelentõs, mert középiskolás koromban is ugyanannyi édességet ettem.
De mindegy, egy biztos: ezek a kaják csak nagyon ritkán fogyasztandók, ebben nagyon egyet értek a filmmel.

Viszont azt elfelejtették kihangsúlyozni, pedig fontos elem: az igazi bûnös az, aki nem tud parancsolni a hülye pofájának és hetente (naponta?) többször is betér egy ilyen helyre. Jó-jó, a gyerekek egyértelmûen jobban manipulálhatók, hiszen tényleg kapnak játékot, meg egyéb szarságokat a kaja mellé, de azért ahogy láttam, elég sok "felnõtt", vagy legalábbis önálló gondolkodásra és döntésre képes ember állt (vagy inkább folyt :D) sorban...
S az is igaz, hogy azért ez mégiscsak Amerika... Magyarországon sem tartom okosnak a népet, nem azt mondom, az emberek itthon is rettenetesen manipulálhatók (lsd. országgyûlési választások - egy tál bablevesért mindent!), de az amcsik aztán tényleg segghülyék. Akkor fogtam a fejem a legjobban, mikor Benjamin Franklin képre azt mondták a gyerekek, hogy õ szabadította fel a rabszolgákat... Na, meg Jézus Krisztust nem ismerték fel... S mindezt tetézte, hogy a kalóriára sokan azt mondták: abban van a zsír... Úristen! Nem csoda, hogy ennyi az elhízott majom ott, akiknek ennyire nincs agyuk, mûveltségük, azokat jó, hogy könnyen lehet manipulálni.

Szóval vannak itt szemetek, oktondiak több oldalról is: a McDonald's és a többiek, mert az embereket csupán masszáknak tekintik, nem számít, hogy mit adnak nekik, csak a kurva profit legyen meg; a film is elég necces néhol, túlságosan is csak a McDonald'sékra helyezi a felelõsséget (tipikus ez is az amcsiknál... pl. a mikrós esetre is emlékezzünk, mikor egy idióta berakott élve egy csirkét, s még a mikro gyártója volt a hibás, hogy ennek rosszaságára nem hívta fel a figyelmet); s persze a legnagyobb bûnösök itt azok az oktondi emberek, akik bedõlnek minden marhaságnak, s ahelyett, hogy gondolkodnának valami választékosabb étrenden (ha nem is egészségesen), inkább agyatlanul bemennek egy ilyen gyorsétterembe és zabálnak... Aztán mikor kövér disznók már és a mentõ viszi el õket, akkor sírnak, meg perelnek. Buzzancsok. Gondolkodni kéne elõbb megtanulni. Mások szemében a szálkát, de a sajátjában bezzeg nem a gerendát...

Aki kövér, az többségében buta ember, nem beteg. Mindenki azzal jön, hogy "õ ilyen csontozatú" vagy "ilyen alkatú". A lóf***! Én is ezt mondtam, mert nem bírtam lemondani a zsíros kenyérrõl, meg a marscsoki-hegyekrõl! Ahelyett, hogy küzdene az ember az egészségéért, ami a legfontosabb és visszahozhatatlan, inkább ilyen marhaságokkal takarózik. Igen is ösztönözni kell a kövéreket, s most már belátom, hogy a sok cikizés igen is jót tett, mert részben azért is szántam rá magam az életmódváltásra. Nincs mese: önálló emberek vagyunk, gondolkodnunk kell, és nem szabad hagynunk, hogy a marketing és a média olyan agyatlan zombikká manipuláljon minket, mint Romero filmjeiben is láthattuk. Ne együk meg az életünket!
loopie 2009 ápr. 21. - 16:06:08
(138/225)
Csak én érzem úgy, hogy ez az ember eladta magát/az egészségét?
Oké-oké, értem én, hogy egy nemesebb célért tette, hogy felnyissa a barom emberek szemét, akik a Mekiben zabálnak rendszeresen, hogy milyen káros.. De akkor. Vagyis akkor se. Én -még egy díjnyertes dokumentumfilm dicsõségéért sem-tenném tönkre az amúgy is igen törékeny egészségemet.
Tényleg senki sincs kényszerítve, hogy junk foodot egyen. És ne hivatkozzon senki az anyagiakra. Egy menü 1200 körül van, abból simán meg lehet ebédelni egészségesebb helyen is.
Én nem érzek felelõsséget, és küldetéstudatot se, azokért, akik a Mekiben teszik tönkre magukat.
Fõleg, ha optimalizálok. Egyszerûen nem éri meg a befektetés, az eredményeket nézve. Akinek annyi magához való esze sincs, hogy -enélkül a film nélkül is- tisztában legyen a junkfood mértéktelen fogyasztásának következményeivel, azon igen nehéz segíteni..
Eszter02 2009 ápr. 21. - 00:11:36
(137/225)
Ne már..ez viccnek is rossz:S :D :S
Crazy Horse 2009 ápr. 20. - 21:30:03
(136/225)
A Meki nálam akkor elásta magát, amikor megszüntette a Dupla sajtburgert, azóta feléjük se nézek. A film már csak ráadás volt.
Eszter02 2009 ápr. 20. - 19:30:01
(135/225)
Ez a film már akkor is nagyon érdekelt,mikor megjelent.. Szóval mindenképp megnézem,nem érdekel,hogy így csak 3/3 és fél órát tudok aludni.. Inkább megiszok holnap 3 kávét,de ezt nem hagyom ki.
Vikke 2009 ápr. 20. - 18:14:17
(134/225)
Jó kis dokumentumfilm ez. Megdöbbentõ, szórakoztató és nagyon nyíltan közöl mindent a témával kapcsolatban, mindenki számára nyilvánvalóvá téve a probléma lényegét.
Zyppho 2009 ápr. 20. - 16:40:48
(133/225)
Fõmûsoridõs filmnek kéne h legyen és minden gyereket leültetnék elé... Jobb ha felfogják már végre h ez nagyon egészségtelen. Én már nem ettem Mekiben egy féléve. És tudodmit? Nem is hiányolom :)
Hilaryfan17 2009 ápr. 20. - 10:30:32
(132/225)
érdekes dolgok vannak benne a gyors éttermekrõl.
"Visszataszító, ugyanakkor érdekes dolgok is."
pozsizsuzsi 2008 okt. 19. - 15:46:02 Előzmény efes
(131/225)
Ez marha jó link... Köszi!
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 18. - 13:21:18 Előzmény meszag
(130/225)
Ágicám (Hajnalkám), te azt NEM tudhatod! :)
offtopic
meszag 2008 okt. 18. - 07:18:45
(129/225)
:QQQQQQQQQ. Édes vagy, mint mindig. :S
offtopic
norton15 2008 okt. 17. - 22:18:22
(128/225)
Mindkettõt láttam, hehh...:D Az a Forgó Morgó nagy baromság, asszem tavaly ment újra a tv-ben. A hurkás reklám meg zseniális.:D
offtopic
7szünyü 2008 okt. 17. - 22:15:03
(127/225)
"Jóska, Gyurka,
véres hurka,
milyen jó a
májas hurka!"

"Marhahúsleves!"

"Flóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóriááááááááááán!"

Forgómorgó :)
offtopic
Moldávia bánata 2008 okt. 17. - 21:08:54
(126/225)
Attól, hogy valakit idõsebbnek néznek a koránál, még nem dõl össze a világ! :)