idõjós1010 2009 aug. 25. - 12:31:53
(45/65)
9/10
kgyuri0 2009 jún. 27. - 01:12:19 9/10
(44/65)
JAVÍTÁS:

nem "életlen ellentétek" hanem "véletlen jelenségek"
9/10
kgyuri0 2009 jún. 27. - 01:10:36 9/10
(43/65)
Na, de most õszintén:

El tudod képzelni, hogy egy gyerek (2-3 évestõl fölfelé lát egy ilyen mûsort és azt gondolja, hogy "hát, ez a Csukás bácsi ezt a történetet koppintotta, ez a zene szintén nem eredeti", és elkezd ezen fanyalogni? Nagyon hülye szülõk esetén esetleg!
Na, most nálunk kétségtelen, igen sok nagyon hülye szülõ van. Hiszen emberbõl is igen sok a nagyon hülye!
A világirodalom telis de teli van azonos témák különbözõ földolgozásaival, a zene dettó! Ezek az esetek töbségében nem életlen ellentétek, hanem lényegében koppintások.
Elképesztõ, hogy valaki képes mindengond nélkül fikázni Csukást, úgyvélem, közben f*ngja nincs, hogy milyen az eredeti (az is lehet, hogy csak földobta!)
10/10
1asokközül 2009 jún. 26. - 14:44:14 10/10
(42/65)
Hát, sajnos az elsõ mondatoddal egyet kell értenem. De azért a magyar Rém rendes család szerintem nem ide tartozik. Az még akkor sem lett volna sikeres, ha nem ismerem az eredetit annyira gyenge... Süsü viszont a gyerekeknek szól(még ha én anno nem is teljesen értettem mirõl szól), az a lényeg hogy szeretjük akárkitõl is származik az ötlet.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jún. 26. - 13:34:08
(41/65)
Állítólag a rém rendest sokan próbálták meg adaptálni a saját hazájukban/ra, ezt olvastam anno legalábbis, a spanyolok pl. rémlenek, remélem, mind megbukott.
leopard26 2009 jún. 26. - 13:29:51
(40/65)
Ez rendben van,csak ez a tény is bizonyítja hogy a magyaroknak filmkészítésben és kreativitásban igen gyéren állnak!Vagy csak olyan embereket mondanak nagy filmrendezõnek meg színésznek,aki nem is ért hozzá!

Vegyük alapul mondjuk a Rém Rendes Családot!Nem hiszem hogy lett volna a világon még egy olyan idióta népcsoport,aki csinál egy rém rendes sorozatot,az eredeti koppintására!

Mi ebben nagyok vagyunk!
10/10
1asokközül 2009 jún. 26. - 09:34:01 10/10
(39/65)
Amikor gyerekkoromban néztem szinte nem is értettem mirõl beszélnek, de azért imádtam Süsüt mert aranyos!:) Biztos hogy így is úgy is sikeres lett volna, mindegy ki csinálta az eredeti zenét a gyereknek nem ez számít!
9/10
kgyuri0 2009 jún. 26. - 01:58:32 9/10 Előzmény leopard26
(38/65)
„Szerintem ha kiderül hogy koppintotta a süsüt,nem fut be ilyen szép pályát”

Nem, a lof@szt nem!

Én pl itt most tudtam meg, hogy nem eredeti Csukás, és egy lehelletnyi averzió se lett bennem.
9/10
kgyuri0 2009 jún. 26. - 01:43:33 9/10
(37/65)
Különben Csukás,Bodrogi, Sztankai, Csákányi, Bergendy remekmûvet csináltak. Még most is minden reggel megnézem, régen nem volt alkalmam!
9/10
kgyuri0 2009 jún. 26. - 01:39:58 9/10
(36/65)
Elnézésed kérem, de sztem nagyon nem lennejó, ha bármely topikon bármelyofftopicot kitörölnének.
10/10
zsviktor 2009 jún. 24. - 13:38:48 10/10
(35/65)
Így is, úgy is ez 10/10 mese! Szerencsére mebgtaláltam már rippelve, úgyhogy félre van rakva a gyerekeknek ;)
zee944 2009 febr. 28. - 10:48:43
(34/65)
Szerintem meg nagyon valószínû, hogy tudatos a dolog, mert ez még csak nem is egy popdal, amit a rádióban hall az ember, és a fejébe mászik a dallam. A hangszerelés is nagyon hasonló, Bergendy nyilván direkt ilyen zenét hallgatott, és hangszerrel vagy tollal-papírral a kezében másolta szépen, ahogy kell.
10/10
offtopic
feeco 2009 febr. 26. - 12:12:59 10/10
(33/65)
Érdekességként egy kis lista a zenei "kölcsönvétel"-ekrõl.. Nézz utána, hogy hány lenyúlt verziónál tûntették fel az eredetit!!

Labi Siffre - I Got The... (Eminem - My Name Is)
Barry White - It's Ecstasy When You Lay Down Next To Me (Robbie Williams - Rockdj)
Carol Williams - Love Is You (Spiller - Groovejet)
Jimmy Bo Horn - Let Me Be Your Lover (Stereo Mc - Connected)
Rare Pleasure - Let Me Down Easy (David Morales - Needin You)
Chaka Khan - Fate (Stardust - Music Sounds Better With You)
Double Exposure - Everyman (M&S Pres The Girl Next Door - Salsoul Nugget)
Toney Lee - Reach Up (Phats & Small - Turn Around)
Cameo - Candy (Mariah Carey - Loverboy)
Rick James - Superfreak (Mc Hammer - Can't Touch This)
Carly Simon - Why (A Tribe Called Quest - Bonita Applebum)
Taana Gardner - Heartbeat (Party Version) (Inikamoze - Here Comes The Hot Stepper)
Lyn Collins - Think (About It) (Rob Base & Dj Ez Rock - It Takes Two)
James Brown - Funky Drummer (Public Enemy - Fight The Power)
Lulu - Loveloves To Love (Fatboy Slim - Santacruz)
Buddy Rich - The Beat Goes On (All Seeing Eyez - The Beat Goes On)
Hall & Oates - I Can't Go For That (De La Soul - Say No Go)
Musique - Keep On Jumpin (Lisa Marie Experience - Keep On Jumping)
Neneh Cherry - Buddy X (Dreem Teem V Neneh Cherry - Buddy X)
Chris Rea - Josephine (Superfunk - Lucky Star)
Creative Source - Who Is He & What Is He To You (Ll Cool J - Phenomenon)
Lalo Schifrin - Jim On The Move (The Wiseguys - Ooh La La)
Max Romeo & The Upsetters - Chase The Devil (The Prodigy - Out Of Space)
Airto Moreira - Celebration Suite (Bellini - Samba De Janeiro)
Bolivar - Merengue (Basement Jaxx - Bingo Bango)
Lonnie Liston Smith - Expansions (Stetsasonic - Talkin' All That Jazz)
Googie Rene - Smokey Joe's La La (David Holmes - My Mate Paul)
John Barry - Beat Girl (Fatboy Slim - Rockafeller Skank)
Quincy Jones - Soul Bossa Nova 'original Mix (Dream Warriors - My Definition Of A Boombastic)
Bob Dorough - The Magic Number (De La Soul - 3 Is The Magic Number)
Herbie Hancock - Cantaloupe Island (Us3 - Cantaloop)
Marlena Shaw - Woman Of The Ghetto (The Blueboy - Remember Me)
Billy Cobham - Stratus (Massive Attack - Safe From Harm)
The Chi-Lites - We Are Neighbours (Groove Armada - If Everybody Looked The Same)
Bobby Caldwell - What You Won't Do For Love (2 Pac - Do For Love)
Chic - Soup For One (Modjo - Lady)
Change - The Glow Of Love (Jackson - All For You)
The Korgis - Everybody's Gotta Learn Sometime (Marc Et Claude - I Need Your Lovin')
Patti Page - Old Cape Cod (Groove Armada - At The River)
Vera Hall - Troubled So Hard (Moby - Natural Blues)
leopard26 2009 febr. 26. - 11:35:31
(32/65)
Az amcsi filmekrõl meg tudjuk hogy koppintások és õk el is ismerik.Nem hagyják évtizedekig az embereket abban a tudatban hogy mekkora ötletünk volt vagy mekkorát alkottam és mekkora zseni vagyok.Szerintem ha kiderül hogy koppintotta a süsüt,nem fut be ilyen szép pályát.
leopard26 2009 febr. 26. - 11:32:58
(31/65)
:)!Ezt te se gondolod komolyan!A Bergendi?Ha már nem ált ki a nyilvánosság elé megvédeni magát,akkor el sem merem képzelni mennyi alkotása koppintás.Amúgy minden zenész jogilag levédetheti az alkotását,de csak akkor ha nem koppintás.De a Bergendy sajátjának mondta.
10/10
offtopic
feeco 2009 febr. 26. - 11:29:57 10/10 Előzmény leopard26
(30/65)
Sokat régóta tudtunk errõl.. Na, és akkor mi van?? Az amerikaiak se tudnak mást, mint állandóan francia, japán, kínai forgatókönyveket lopkodni és lebutított remake-filmeket készíteni... Kit érdekel Willie Mitchell (ráadásul õ is csak feldolgozta az eredeti témát..)?? Persze, tépázzuk csak meg szegény Süsü renoméját is.. Bergendy pedig ha az egyik kezét feldugja a s*ggébe, akkor is van akkora zenész, mint Willie Mitchell - igen, a zenészek sokszor lopkodnak egymástól.. De nehogy már mi fújjuk fel ezt az egészet, csak azért, hogy az Aktív és a Fókusz nézettsége megugorjon!!
leopard26 2009 febr. 24. - 19:23:57
(29/65)
95-ben hallottam elõször a süsü amcsi megfelelõjét és tessék!Kiderül végre hogy koppintás ahogy mondtam!Erre a szerzõ tagad mint az állat
10/10
feeco 2009 jan. 04. - 14:01:20 10/10
(28/65)
háááát, a "dicsõ lovag" Bubó kapcsán egy kicsit pikáns.. ;) :D
barbarossa86 2008 nov. 15. - 20:44:11 Előzmény farzso
(27/65)
Nekem is egyik nagy kedvencem. :) Régen sokat néztem.
farzso 2008 aug. 18. - 12:43:32
(26/65)
Én kiskoromban nagyon szerettem a Süsüt, és ez most sem változott sokat. Igaz, inkább a remek díszletek és a bábok miatt szerettem, mint a történetéért, de azért így is vitat-hatatlanul a legjobb magyar bábfilmek között van a helye.
Amúgy, én szerettem volna, ha készülne foly-tatása, annyira érdekelt, hogy folytatódik a történet, amikor Süsünek már családja van. Nagyon örültem hát, amikor meghallottam, hogy új sorozat készül, és bár nem egészen olyan lett, mint amilyent vártam, de önmagá-ban azért nem olyan katasztrofális.
Ennek is van története, és remek dalokat írtak hozzá. Ha nem is olyan mint a klasszi-kus, azért jó megcsinálták, mert manapság egyre kevesebb olyan mesefilm készül, amibõl tanulhatnak is a gyerekek. Nézzétek csak meg a Cartoon Network meg néhány más "gyerekcsatornának" titulált adó mûsorait! Hát nem szörnyû, milyen borzalmas, értelmetlen, mesének nevezett szennyekkel traktálják a gyerekeket? (A Minimax még talán kivétel) Hát ezekhez képest a Süsüke még mindig jobb.
A bábokról meg csak annyit, hogy ezt a szé-riát képtelenség lett volna úgy megcsinálni, mint az elsõt. Itt ugyanis a szereplõk többsége sárkány, a régi Süsü figurája pedig olyan nagy volt, hogy a bábmozgatónak (Kemény Henriknek) bele kellett bújnia. Hát szerintem elég nehéz és drága mulatság lett volna ilyen hatalmas bábokkal leforgatni a filmet, ezért készítették ezeket az újakat. Hát, az szerintem elég bizarr megoldás, hogy a sárkányok ruhát viselnek, de ettõl eltekintve azért tûrhetõek.
Magára történetre pedig nem lehet panasz. Csukás hozta a tõle megszokott formáját, most is annyi humort szõtt a mesébe, amennyit csak lehetett.
Amikor évekkel ezelõtt a Duna TV adni kezdte, valóságos extázisban voltunk, és minden egyes epizódot rögzítettünk. A húgom nagyon szerette, sokat néztük. Az álarcosbálos epizód egyik jelenete különösen tetszett neki, amikor Süsüné a férjét keresi:

-Süsü! Hol vagy?
-A kamrában! Álruhába öltözöm!
-Ott? Mi leszel? Krumpliszsák?

Ez volt a húgom kedvenc poénja, rengeteget nevetett rajta.
Szóval, lehet hogy a Süsüke nem éri el elõdje színvonalát, de akkor sem megvetendõ! Örüljünk neki, hogy vannak még normális mesék, melyek nemcsak szórakoztatják, de tanítják is a gyerekeket. Ennek a feltételnek pedig a Süsüke is eleget tesz. Én azt sem bánnám, ha készülne még folytatás, mert a vége elég nyitott maradt. Kívánom hát Csukás úrnak, hogy ha lehet, tegyen valamit ez ügyben. Hajrá Csukás!