*Bátorszív* 2008 febr. 10. - 17:17:42 Előzmény perry
(38/58)
...Gratulálok barátom...! Mondtam Én, hogy Te vagy ennek a fórumnak a bölcse..., :))
Ergo, most megint leírhatnám azt amit már több véleményeddel kapcsolatban is megtettem, de szerintem úgy is tudod, hogy .... .... ...(?)
... A mondatom befejezését Rád bízom..., ;):)
pozsizsuzsi 2008 jan. 23. - 20:18:52
(37/58)
Einferstanden. :D
efes 2008 jan. 23. - 18:03:16
(36/58)
akkor onozok: bergman zseni.
:)
pozsizsuzsi 2008 jan. 23. - 16:45:51
(35/58)
Jujj, most látom, már mennyire off. (azt azért nem mondanám, hogy off-off.) :D
Bocsi, nem akartam hogy ennyire elkanyarodjunk, mentségemre, én már csak reflektáltam.
pozsizsuzsi 2008 jan. 23. - 13:55:30 Előzmény efes
(34/58)
Tanács körút. (Asszem.)
efes 2008 jan. 21. - 19:30:13
(33/58)
ja igen, a spartacus. de más nem, mert a 2001 után már az eyes wide shut a következõ, amit bemutattak. lolita tuti ne,, a dr strangelove és a dicsõség ösvényei esetleg filmmúzeumban (a lenin körúton:). más kubrick nem volt....

bocs az offért.
pozsizsuzsi 2008 jan. 21. - 18:23:08
(32/58)
Túl gyorsban olvastalak. Persze hogy volt. Így már jobb. A többi stimmel.
pozsizsuzsi 2008 jan. 21. - 18:21:15
(31/58)
Dehogynem volt. A párom itten lelkesen helyesel, õ is emlékszik. A spartacusról, mint õskövületrõl meg nem is szólta még (nem is akarok, nem volt a kedvencem) :)
efes 2008 jan. 21. - 17:49:20
(30/58)
én se vagyok a tiltás híve, ellenben a megbeszélésé igen. bergmant is beleértve természetesen. bizonyos kor alatt meg, úgy hiszem, egyszerûen nem köti le az ember gyerekét pl. a suttogások és sikolyok, így meg se nézi.
efes 2008 jan. 21. - 17:45:59
(29/58)
hát, szvsz kubricktól csak a 2001 ûrodisszeia volt forgalomban a rendszerváltás elõtt. úgy rémlik, õ maga tiltotta le filmjeit a volt komenista blokkban.

azt azonban én is aláírom, hogy többet jártam moziba a hetvenes években (6-16 éves koromig), mint pl focizni. pedig focizni is szerettem, csak nem vettek be, mert béna voltam:))) és szemüveges. :)))
pozsizsuzsi 2008 jan. 21. - 16:02:50
(28/58)
Háát õ sem teljesen maradt ki. A Lolita például igen.
pozsizsuzsi 2008 jan. 21. - 15:19:11
(27/58)
Ja. Én csak azt mondtam, hogy nõttünk, mint a dudva, kulcsos gyerekek, a mozi meg piszok olcsó volt, hát félig ott nõttünk fel. Ma már ez a veszély tényleg nem fenyegeti a szülõket, bár én a srácokat kicsit sajnálom. :)
perry 2008 jan. 21. - 15:15:38
(26/58)
Részemrõl ennyi :)
pozsizsuzsi 2008 jan. 21. - 14:47:24
(25/58)
1. bekezdés: Hehehe... Azt hiszem jól látod.

2. bekezdés: Amikor én még kissrác voltam... Minden második sarkon volt mozi, 2 Ft volt a jegy, vasárnap 2.50, de akkor akrobaták is voltak. Mindent mindenki megnézett, mert egy: kevés filmet korhatároltak, pl a Psycho-t, de azokra is belógtunk, kettõ: akárki akármit is állít az akkori kulturpolitikáról, nemigen maradt ki semmi, ami fontos a filmtörténelemben, a gagyi szemetet lehet hogy szûrték, de nem is hiányzott senkinek. És azért többségünk nem lett deformált lelkû, felfogott belõle amennyit tudott, a többinek próbált utánaérdeklõdni és pont. De vannak kivételek, bár biztosan nem az élet filmek által közvetített valóságával történõ szembesítése miatt. Szóval csak azt akarom mondani, nem kell annyira félteni a gyerekeket, a lelki torzulásokat nem a moziban szerzik.

3. bekezdés: Az említett rajzfilmeket legyártani sem lenne szabad, de legalább terjeszteni nem. (Itt rögtön ellentmondok a cenzúrázásról alkotott véleményemnek...) Na ezek rombolóak igazán.
perry 2008 jan. 21. - 14:35:10
(24/58)
Mondjuk én soha sem használtam volna fel mások intím szférájának "közprédára" hozása érdekébén egy hsz.-ért azt amit írtál, de ez rátok tartozik.
Nekem csak annyi jut eszembe errõl, - mint azt a hsz.-ben is írtam, minden szülõ tegye azt amit akar vagy amit a társadalmi beidegzõdése diktál.
12 éves fiam kezébõl sem téptem ki Wöeres Sándor Narcis és Psziche elbeszélõ költeményét mert ott aztán voltak sikamlós részek rendesen. Vagy nem zavartam el a képernyõ elõl mert Pasolini Dekameronját akarta nézni, viszont mindíg meegragadtam az alkalmat arra , hogy megbeszéljem a látott és olvasott irodalmi alkotásokat. Talán ezért is lett mindkét gyermekem alkotó mûvész. Magyarul soha sem akadályoztam meg abban ami a saját értékrendszeremben jónak itéltem. Az is igaz ez nálunk nem 5-6 évesen következett be mint Bátoszívnél.
Okfejtéseddel pedig nem vitatkozni szerettem volna, csak felhívni a figyelmeteket arra , hogy nem vagyunk egyformák és nem érvényes mindnyájunkra a társadalmi elvárások uniformitása.
perry 2008 jan. 21. - 08:43:16 Előzmény *Bátorszív*
(23/58)
Felvetõdik a kérdés , hogy mi az amit egy gyermek
megélhet?
Akkor pedig szembesülnünk kell azzal , hogy a gyermekek 10 órától 21 órig , mivel találkoznak
a mese csatornákon. Ahol lefejezik, agyon szúrják felrobbantják stb. az édes kis rajzfilmekben egymást a szereplõk. Ehhez képest a Grimm fivérek
"horror" meséi igazán csak pöttyös leányregényeknek minõsülnek. Ezen felül 10 éves gyermek már vígan néz karate és krimi vagy más öld meg vágd ki a szívét stb. mozikat. Akkor mennyire való jelesül az itt említett Bergman film egy gyermeknek? Igazsága az elõttem szólóknak is megtámadhatatlan. A szülõ szabályozza mit láthat a gyermek, de szerintem Bátorszív is csak tartalmasabb lett az által , hogy Bergmant nézett, és nem lett -gondolom én - szex õrült Fellintõl és dekadens
nagypolgár Antonionitõl . Úgy hiszem ha egy fiatal érdeklõdik valami iránt hagyni kell , hogy hasson rá az érdeklõdése tárgya és beillesze világképébe. nagyon profán megfogalmazásban ez egy családfilm ahol polgári értékek bûnök és erkölcsök is találhatók. Akkor pedig lehetünk képmutatóak , hogy ez egy gyermeknek nem való, de száz szónak is egy a vége, ezt õ fogja eldönteni, ha csak nem mi felnõttek eleve megtiltjuk neki.
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 18:18:38
(22/58)
Tudod, kis'pajtás!:) vannak kora érett gyermekek;!...Én az voltam...!!!
Ráadásul nem is akármilyen intellektusú familiába születtem, hála az égnek...!(!)
Na ennyit errõl...!!!
...(!!!)...
efes 2007 nov. 25. - 18:07:17 Előzmény *Bátorszív*
(21/58)
hát, barátom, ne tudom mit kezdhettél zsenge gyermeklelkeddel mondjuk karin üvegcserepes mutatványát látva...

de ezen felül is, az egymás iránti féltés, ragaszkodás, a cizellált és bonyolult lelki, érzelmi, érdekviszonyok a testvérek között, viszonyuk külön-külön a szolgálóhoz, ezeket egy gyermek nem foghatja fel, pontosan az ehhez kellõ élettapasztalat hiánya miatt, mint azt elõttem is nagyon jól meglátták. nem gyermekfilm, ellenben felnõtt film. komoly, értelmes, mély és igaz. nem igazán pártolom a gyermekek tiltását bizonyos mûalkotások élvezetétõl, ezt a filmet azonban egyszerûen nem értenék...
zszoltan 2007 aug. 08. - 11:27:58
(20/58)
Nono! A hivatkozott mondat nem állít semmit azokról, akik 'agyba-fõbe dicsérnek egy Bergman-t'. (Ennek matlog alapjaiba nem mennék bele, mert az már tényleg sznobságnak tûnhet. :) )

Az viszont az én véleményemet is tükrözi, hogy ezek nem éppen gyerekeknek való filmek. Kell egy kis élettapasztalat a megfelelõ megértésükhöz.
*Bátorszív* 2007 aug. 08. - 09:33:03
(19/58)
?! Tehát akit õszintén, a lelke mélyéig megráz, felkavar, majd legvégül a katarzis - ez esetben rendkívül fájdalmas- érzésével tölt el, egy ilyen filmtörténeti mûremek, az mindenképpen sznob lenne... ???!!!
...Az viszont valóban meglehet, hogy részemrõl hiba volt, már kisgyermekként is Bergman, Antonioni, Fellini, és Bunuel filmeket nézni...(!)...
'(Ezek) nem gyerekeknek való filmek;' No ebben látod lehet, hogy igazad van.; :)