9/10
Greatle19 2010 dec. 06. - 20:53:43 9/10
(586/646)
Amikor elolvastam a szereposztást, és hogy ki rendezte, rögtön eldöntöttem, hogy nekem ezt a filmet feltétlenül meg kell néznem.
Egyáltalán nem csalódtam. A zenével sem volt semmi gond, kellemes csalódás volt a számomra. Egyik nagy kedvencem az Epiphany, ami szerintem nagyon jól tükrözi Sweeney Todd érzelmeit, haragját, bosszúvágyát. Johnny És Helena néhol teljesen õrültnek tûntek, ami teljesen passzolt a szerepükhöz. A legeslegjobban pedig a vége tetszett, ahol eléggé felgyorsultak az események (nekem legalábbis úgy tûnt, de nem tartottam problémának). A befejezés sokként ért, tátott szájjal bámultam, amikor véget ért.
Imádtam, mint történet, mint film és persze a benne lévõ nagyszerû színészeket! :)
6/10
Rahar 2010 nov. 24. - 19:54:03 6/10
(585/646)
Egyszer jó volt megnézni, de engem nem kötött le annyira, nekem a történet is nagyon fontos és ebben a filmben az kevésbé volt jelentõs. Egyszerû alaptörténet, valamivel jobb cselekményvezetés, egyedi képi világ, egyéni képi megvalósítás, kiváló színészi játék és szinkron jellemzi. Ahhoz képest, hogy musical kategóriába sorolnám, ilyen gyilkolós filmet ebben a film típusban még nem láttam. Ez egy nagyon egyedi képi világgal jellemezhetõ alkotás. Szerintem csak az ne nézze meg akit kifejezetten zavar a vér, az erõszak és a zenei betétek, mindenki másnak ajánlani tudom, egyszer érdemes megnézni, még ha nem is kerül feltétlenül az ember kedvenc filmjei közé. Számomra ez a film 10 pontból 6 pontot ér. A film végi eseményekre számítottam, mely miatt így kevésbé volt drámai, de illõ és jó befejezése van a filmnek.
frenchbullie 2010 nov. 04. - 17:02:58
(584/646)
Üdv! J. Depp miatt kezdtem nézni, de idegesített a történet. DVD-n néztem, így a film háromnegyede táján menekülõre fogtam.
10/10
KittuS_ 2010 nov. 04. - 14:21:24 10/10
(583/646)
Remek Remek Remek. Nem szeretem a musical-eket, de ez a film valami fantasztikus, a képi világa, a zene, a történet.... És hogy Johhny Deep valami nagyszerû színész az tagadhatatlan. Egyszerûen minden szerepet el tud játszani. Donnie Brasco, és a Titkos ablak is nagy kedvencem, pedig ott már nem kell bolondozni:)
10/10
zazazie 2010 aug. 28. - 15:48:23 10/10
(582/646)
Szerintem ez egy mestermû!!! Nagyon ütõs, fõleg a vége SPOILER-valahogy éreztem,hogy a banya a felesége, aztán mégis meglepõdtem-SPOILER VÉGE.

Mondjátok, Deppnek ilyen jó hangja lenne? Valahogy nekem a Moulin Rouge ugrott be az egészrõl, bár szerintem ez frappánsabb sztori, de olyan érdekes, hogy egy ilyen fekete világ és a zenék meg, mint a remény, fájdalmasan szépek....
10/10
raven1011 2010 júl. 16. - 21:24:28 10/10
(581/646)
HIBÁTLAN!!!!! :-)
10/10
Liza123 2010 jún. 26. - 21:56:46 10/10
(580/646)
Rám is nagy hatással volt ez a film.Amikor elõször láttam, kellett egy kis idõ a film után,hogy feldolgozzam a lényeget,de nagyon tetszett.Ez a kedvenc filmem.Johnny Depp elképsztõen jól alakít benne.De a többi szereplõ alakítása is tetszik.10/10
10/10
dddobence 2010 jún. 05. - 09:58:53 10/10
(579/646)
Ez egy olyan film, amit nem lehet megunni. Tim Burtun ismét hatalmasat alkotott, és természetesen Johnny Depp megint hozta a tõle mgeszokott 100 százalékos, hibátlan teljesítményt:) Nekem azonnal az egyik kedvencem lett, a képi világát még most is csodálom.
Wolfsax 2010 máj. 28. - 01:54:48
(578/646)
Egyszerûen magávalragadó, zseniális alkotás.
A színvilág, ami az egész filmet végig kiséri, hihetetlen és annak ellenére hogy szûrke borongós, nagyon részletes.A dalok, az elõadás mód, minden tökéletes és a mondanivaló/végkifejlet és úgy ahogy van minden remek,elgondolkodtató.

El tudom lépzelni hogy van olyan ember aki írtózik egyes jelenetektõl, de azt senki ne mondja, hogy maga mint alkotás/szinészi játék/film nem állja meg a helyét.

Van olyan film amirõl le kell beszélni az embereket, EZ NEM OLYAN!

Mindenkinek ajánlom!(Gyengébb lelküek/gyomrúak csak óvatosan!

De ez egy Alapfilm, a Harcosok klubja mellett.:)
Egyedülálló és utánozhatatlan. 9/10.
imolanina 2010 máj. 22. - 20:28:34 Előzmény Lazzlow
(577/646)
Hihetetlen, mekkora ez a film, jobb fõszereplõt nem választhatott volna Tim, a rendezõ. Érdekes, hogy már hány filmében Mr. Depp a fõszereplõ,és az összes film tõle olyan fantasztikus!!!Nagyon beteg film, ez is,mint a többi, de épp ettõl olyan szép. A film végén nem tudtam eldönteni,mit érezzek. Szomorú voltam, azt hiszem.
8/10
Lazzlow 2010 máj. 10. - 20:04:29 8/10
(576/646)
Állat egy film, szokatlan stílusban és a vége mindent visz! Nagyon bejött. XD
10/10
mudibarát 2010 máj. 01. - 11:13:02 10/10
(575/646)
SPOILER IS LEHET BENNE
Alan Rickmanbõl nem is sütöttek pitét! Amúgy meg spermophilus lateralis, ha a filmtõl ennyire rosszul lettél, képzeld el, hogy lehet, hogy valóság volt! Erre varrjál gombot! Amúgy meg Tim Burton nem arról híres, hogy többrészes filmeket csinál... A 2. részek amúgy is rosszul szoktak elsülni.
Ez egy nagyon jó film, rendes mondanivalóval, humorral és persze zenével(amit én nagyon csípek). Egyedül a fiatalok nyekergése nem kötött annyira le, de azt is meg lehet nézni.
10/10
mudibarát 2010 ápr. 30. - 21:34:45 10/10
(574/646)
Tudod miért nem kímélt senkit? Mert:
"We all deserve to die".
Van benne valami...
Sakura-chan 2010 ápr. 18. - 18:41:22 Előzmény spermophilus lateralis
(573/646)
Szerintem ez a film egyáltalán nem értelmetlen. Az 1800-as években különösen Londonban rengeteg ehhez hasonló eset volt, úgy értem London volt a sorozatgyilkosok városa. A film története nem más, mint egy ember megõrülésének pszichológiai folyamata, és zseniális, ahogy végigvezeti a fonalat, ahogy a bosszúvágy teljesen elködösíti a józan eszét. A díszlet nagyon szép, és a színészek remek választások voltak, Johnny Depp remekül hozta a karakterét, arról nem is beszélve, hogy énekes szerepben egy új arcát mutatta meg. Szerintem zseniális film, humorral fûszerezett zenés dráma. Nekem nagyon tetszett, és a befejezés pont tökéletes.
9/10
fuge7 2010 ápr. 16. - 02:35:25 9/10
(572/646)
jól van, ne görcsölj már annyira. aludjál egyet, holnap ha felkelsz már nyugi is lesz, hidd el. feltéve ha nem álmodsz rosszat...
és legközelebb nézz valami könnyedebbet, ami megfelel az érzékeny kis lelkivilágodnak. :)

"the worst pies in London"... jól fel is javítják, hhheheh :DDDDDDDDDDD

SPOILER
de MIÉRT pont szegény Alan Rickman-bõl sütnek elõször pitét??? :(((( szegénykém, hogy mindig ilyen szerepeket kap... :( :P :)
spermophilus lateralis 2010 ápr. 16. - 00:52:03
(571/646)
SPOILER

meghalt mindenki... olvastam itt egy hsz. -ben...?! szuper akkor minden jó és van isten! nem lesz folytatás!!! viccet félre téve ez az egyetlen normális befejezés, amit ennél a filmnél választani lehetett. nagyon jó, hogy így lett és nem lesz harminc részes, mint a potter rettenet... bár tízszser a nõm miatt megnézem HP összes részét egybe, egymás után (pedig esk. nem tartozik ez sem a a kedvenceim közé - de hát fõ a békesség). mint ennek az utolsó és nem látott 20 percét (még jó, hogy ebben megegyezünk). még akkor is, ha a végén minden jóra fordul (mond mindenki meghal).

gratula :-D
10/10
Dros 2010 ápr. 16. - 00:09:35 10/10
(570/646)
:D
Igen én is egy órán át néztem ki a fejembõl a végén de szerintem attól még remek :D
offtopic
spermophilus lateralis 2010 ápr. 15. - 23:53:12
(569/646)
ez egy katasztrófa és bár semmilyen értelemben nem vagyok felfokozott lelki állapotban, de saját részemrõl meg kell állapítanom, hogy ennél nagyobb szemetet még nem láttam. az schindler listától borzongva rosszul vagyok, az avatar az origo, a titanic (a film) a -50, de ezt nálam sehol nem jegyzik. nem tudom, nem emlékezek olyan filmre, amit tudatosan elkezdtem nézni, majd ugyanilyen tudatosan nem néztem végül végig (ideértve a fenti filmeket is). ennek mindenesetre sikerült ezt is elérni és ha eszebe jut mindig irtózok tõle és borzongok. nem is tudom mindek nevezzem, nem is tudom minõsíteni. a legvulgárisabb kifejezéseket kellene itt halmoznom és úgy érzem nem voltam elég kifejezõ. ezt értem az egészre és az egész minden részletére, az akteur -ökre, a témára, az elõadásmódra, az alapötletre, a képi világra (még ez volt a kosztümmel a legtûrhetõbb). egy film ilyentén bóvli és öncélú sehová nem vezetõ értelmetlensége nekem megmagyarázhatatlan.

SPOILER
ott kapcsoltam ki amikor a kattant banya bezárja a kisgyereket a verembe. nekem az túllõtt mindenen olyan normán, amit még látni akartam. az is rettenetes, amikor felzabáltaják a sz*r pitéjükben egymással az embereket, de az elõzõ már tényleg sok volt. nem az a bajom, hogy nem bírom a sokkoló képsorokat, de JD énekelgetésétõl irtóztatóan iszonyodtam. undorít az egész és nem az, hogy hogyan zabálják fel egymást, hanem az hogy olyan szarul van megcsinálva, hogy nem tudom kifejezni pontosan magamat (lehet, hogy késõ van ezért is). itt görcsölök, hogy kifejezzem magamat, körülírjam amit/amire gondolok, de érzem, hogy mégsem tudom igazából megfogni a lényeget és nem igazán tudom kifejezni az irtózatom okát. mindenesetre nem a sokkolás, hanem a helyes és a helytelen ilyen szintû deformálása és a debil szintje ennek a sz*rnak. az önsajnálat és az önbíráskodás végtelenül eltorzult mértéke valami ilyesmi, az hogy nem tudom magamban a fõszereplõt semmilyen formában hõssé avatni, pedig valahol normálisan azt a gombot próbálják megnyomni nálam. nekem ez a film és annak kivitelezési formája olyan szinten nivón aluli, hogy nem találok rá szavakat.

egy szóban jellemezve: mintha tejszínhabos disznózsírról kellene álmodnom. katasztrófálisan gagyi. meghaladja a képességeimet megérteni, hogyan lehet ezt jónak találni.

pontszámot nem tudok adni, mert mínuszban kellene számolnom és az ezres körül, de az meg olyan infantilis.

csak azt tudom mindenkinek tanácsolni, hogy bojkottálja ezt a sz*rt és ne nézze meg. bár mint mondtam nem néztem végig, de nem hiszem, hogy lenne érv, amivel pl. engem meg lehetne gyõzni, hogy ezt megtegyem és ez nem csak az én véleményem, hanem azé is aki velem együtt megnézte.

értetlenül állok a hsz -ek elõtt akik arról nyilatkoznak milyen jó. ócska szemét, nem értem az alkotókat sem.
Wilde 2010 ápr. 05. - 20:06:52
(568/646)
Egyszerûen szólva egy zseniális film lett. A musical, a horror, és dráma különös ötvözete, amely így nagyon müködött. Átlagos bosszúfilmnek indul, de több lett annál. A fõszereplõ is olyanná vált, mint azok akik tönkretették. Johnny Depp bebizonyitja, hogy ördögien gonosz is tud lenni, ha akar. Külön ki kell emelni Timothy Spallt, aki itt többet mutatott be színészetbõl mint Féregfark szerepében a Harry Potterben. Alan Rickman, Helena Bonham Carter ismét nagyot alakitottak. Kellett persze ehhez Tim Burton is aki csúcsformában volt e film rendezése közben. Szóval ez egy jó film, bátran tudom ajánlani még azoknak is akik nem szeretik a musicalt. Mert ez tényleg jó film. Kihagyhatatlan, és kötelezõ!
10/10
mudibarát 2010 ápr. 05. - 17:53:29 10/10
(567/646)
Amúgy nem értem, miért szenvedtek páran azon, hogy vajon illeni fog-e a musical a horrorhoz? Szerintem dalban mindent el lehet mondani. Mindent. Nem kell konkrétan szerelmi nyáladzásnak lennie.