offtopic
Vinogradov 2010 ápr. 01. - 10:31:52 Előzmény Dros
(566/646)
Jó, jó értem én... :)
10/10
Dros 2010 márc. 31. - 16:43:10 10/10
(565/646)
"Ezt nem rád értem te legal megfogalmaztad szép mívesen :P"
:P
Vinogradov 2010 márc. 31. - 16:32:17 Előzmény Dros
(564/646)
Azt mondják, hogy a sejtállománya teljes kicserõlédésével egyetemben hét évenként az ember ízlése, véleménye, sõt, gyakran még lelki alkata is megváltozik.

Nos, ha ez valóban igaz, akkor az én életemben 2008. eleje óta pont végbement egy ilyen történet, ami teljességgel felülírta az addigi frissítéseket.

Nem mondom azt, hogy most már rajongok az emlegetett utolsó 20 percért, sõt, azt sem, hogy nagyon-nagyon pozitív irányba változott volna a véleményem a dologban, de azt igen, hogy habitusomat tekintve kicsit higgadtabb lettem.

Szóval egy kicsit túloztam, mikor ilyen elemi erõvel zúdítottam rá a fórum olvasóközönségére olyan megállapításokat, mint pl. hogy trash-horrorba illõ pillanatokba fulladt a film (azóta még láttam egyszer-kétszer, és kicsit változott a véleményem), s minden bizonnyal nem kellett volna ennyire lehúznom a dolgot, de tény, hogy az utolsó 20 perc markáns váltása nem tett jót a film addigi hangulatának.

Maga a tény, hogy történt egy "kis" ritmusváltás, persze önmagában nem probléma, mióta léteznek elidegenítõ effektusok a filmtörténetben, ezt önmagában nem lehet csak úgy felróni egyetlen filmnek sem - de itt ez valahogy még sem mûködik igazán.

A darabot nem nagyon ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni, de a film esetében tartom azt, hogy sajna ez így nem száz százalékos. Jó film, nagyon jó film, és sztem nem is annyira elkeserítõ az utolsó húsz perc, mint amit korábban állítottam róla, de végül is csak annyit tudok mondani, mint Rajkin, a szovjet humorista: "válámi ván... dé ném áz igázi".

Ami az akkori véleménynyilvánításomat illeti, sztem egyáltalán nem sikeredett pocskondiázóra, bár az tény, hogy kicsit felfokozott érzelmi állapotban írtam.

De hát van ez így, ha az ember ideges, egzaltált vagy éppen egy pörgõs korszakát éli. :)
10/10
Dros 2010 márc. 29. - 17:27:27 10/10 Előzmény Vinogradov
(563/646)
Az utolsó 20 perc az egész történet értelme.
Nem összecsapott.
Sondheimnak sikerült egy drámai véres mégis szívfakasztó módon megírni, Timnek pedig vászonra vinni.
Hirtelen de ezért is olyan tragikus és sokkoló.
De ha láttad a filmet/darabot nem értem miért nem tudod átérezni, megérteni azt a 20 percet.
Gondoltam elkezdem olvasni mi minden van a topicba írva de nem is tudom miért vártam nagyon másra mint a sok értetlenkedõ oktalan pocskondiázó kommentre. Ezt nem rád értem te legal megfogalmaztad szép mívesen :P
10/10
Dros 2010 márc. 26. - 21:46:59 10/10 Előzmény Thorstein222
(562/646)
Igen fõleg mikor a God that's good megy kirázott a hideg nem egyszer :D
10/10
Dros 2010 márc. 26. - 21:46:27 10/10 Előzmény kachorra
(561/646)
Nem volt az.
Csak ilyen legenda.
10/10
Dros 2010 márc. 26. - 21:40:34 10/10
(560/646)
Egyik kedvencem hehe
9/10
6Réka1 2010 márc. 22. - 20:11:21 9/10
(559/646)
Megnéztem, és tetszett. Tényleg egy kicsit bruális volt, de ahogy a nõvérem elmondta durvábbnak gondoltam. Tetszett a történet, de szerintem nem volt annyira kerek. Igaz, Sweeney elérte célját, hogy megölje a bírót, de azért kellett volna valaminek történnie a lánya körül is. A lánya meg se tusta, hogy õ az apja. Meg az nekem nem is volt világos, hogy Todd egyáltalán tudta-e, hogy a lánya volt a ládában.. Igaz, visszagondolva, talán tudta... Jó volt befejezésnek, hogy kiderült, hogy az a nõ volt a felesége. És, hogy a gyerek megölte.
Tényleg jók voltak aszínészek.. Fõlek Johnny Depp. És jó volt, hogy az egész ilyen komor volt. Tetszettek ezek a régi londoni házak.. És azért azok a színes képek is beleillettek a filmbe, amikor Mrs. Lovett-tel sétáltak különbözõ helyszínen....
10/10
mudibarát 2010 márc. 15. - 21:11:23 10/10
(558/646)
Nekem is nagyon tetszett a film! Jó volt a képi világa, nagyon megdöbbentett ez a fajta szürkeség (Burtontól csak a Charlie és a csokigyárat láttam, és az enyhén színes:D). A zenék is rendben voltak, végig szórakoztatott. Csak amikor kiderült, hogy a nõ hazudott Toddnak... Hát én is tûzbe tudtam volna dobni... Tetszett, hogy még utoljára keringõzött vele.
DE! Ne dóbalózzatok könnyelmûen olyan kifejezésekkel, hogy a világ legjobb musicalje! Akkor hol van a Jesus Christ Superstar, vagy az István a király meg a Kõmûves Kelemen? Nekem azok is épp ennyire bejönnek.
Depp szerintem tökéleteset alakított, egyébként általában minden szerepében jó. Mármint amiben én láttam. De azzal sem vádolhattok, hogy Depp miatt tetszett annyira a film, mert akkora fan vagyok. Az én kedvenc színészem Kenneth Branagh:D. De akármit mondtok, nagyon jól alakította Sweeny Toddot. És meglepõdtem, hogy ilyen jó hangja van.

Bocs, hogy sokat írtam!
10/10
manocset 2010 márc. 10. - 19:22:55 10/10
(557/646)
Szerintem pont attól nagyon nagy, hogy nem túl bonyolult a sztori, nem túl monumentálisak a zenék, minden ott van ahol kell. Talán kicsit a vége van elkapkodva, de az is csak egy hangyányit.
Amúgy szerintem jó a szereplõválogatás, jó a színészi játék, jók a zenék, jók a kosztümök, jó a képi világ, és jó a rendezés.
Én nem ismertem, és úgy néztem meg, de egyáltalán nem csalódtam benne.
9/10
ercypici 2010 márc. 09. - 18:31:36 9/10 Előzmény kachorra
(556/646)
én most láttam a napokban, tudtam h. mirõl szól de azért megdöbbentett, tim burton stílusát is ismerem, de azért kicsit "lazábbra" számítottam vagy h. mondjam:D
és hát eddig is nagyon szeretem burtont de a sweeney todd nagyon jó:)
és johnnye depp itt is nagyot alakít, fõleg mikor We all deserve to die címmû számot énekli és megy az utcán és kérdezi h. ki ül be a székbe.... (..You sir, you sir, how about a shave?-- vmi ilyesmi:P)ah.... nagyon profi:) jól megy neki a kicsit kattant karakter:)

amúgy meg kachorra-val egyet értek, teljes mértékben így gondolom én is:)

és minél többet nézem annál jobban tetszik:)
10/10
kachorra 2010 márc. 05. - 13:01:57 10/10
(555/646)
igen. valóban egy csodálatos mese :) attól letekintve, hogy Sweeney Todd valós személy volt.
Thorstein222 2010 márc. 04. - 22:08:40 Előzmény kachorra
(554/646)
Sztem is szép, meg a történet is jó. Úgy kell fölfogni, mint egy mesét. A szerelmeseket elszakítják egymástól blabla, csak ennek nincs happy endje. A húsos pite meg olyan gyomorforgató "motívum" benne, h ahh, állat! :D
10/10
kachorra 2010 febr. 28. - 04:51:42 10/10
(553/646)
Pedig ez bizony varázslatos. Nagyon szép, tanulságos története van. Gondolj csak bele. 15 év keserves, alaptalan szenvedés után a meggyötört családapa reményekkel teli hazatér, de kiderült az asszony meghalt, a lányka pedig az undorító, szívbõl gyûlölt bíró kezei között. Ráadásul el is akarja venni. Jó, hát akkor kaszaboljunk, mert miért ne. Legalább boldoggá tette. Aztán kiderül, a nagy öldöklésben megölte szeretett feleségét, és majdnem a lányát is. Borzaszó. Az viszont ennél is fájdalmasabb, hogy habár beszélt Johannával, úgy halt meg, hogy nem tudta, ki õ. No meg ott van Mrs. Lovett, a szerelmes, szintén reményekkel teli pékné Hazudik fût-fát, csak hogy fent maradjon a remény a boldogságért, a szerelemért. Aztán õ is lebukik, és pont az imádott férfi öli meg. Mindketten megérdemelték volna, amire vágytak. De mégis így volt tökéletes! Bevallom, könnyeztem, sõt bõgtem is a végén. Igazi dráma! Csodás színészgárda, remek rendezõ, tökéletes zenék, minõségi képvilág és társai. Depptõl még nem láttam rosszat, és a Burton házaspártól sem igen. Ezt még megspékeli Rickman és Spall játéka is, és Sacha Baron Cohen sem utolsó a színészek listáján. Engem elvarázsolt, szó szerint. Napokig, sõt talán hetekig a hatása alatt voltam. Kedves utolsó, akinek sajnos a nevét elfelejtettem, kérlek fogd fel, hogy egy értékelés szubjektív. Mindenki máshogy gondol mindent!
triumvir 2010 febr. 15. - 21:48:17 Előzmény Berlinerin23
(552/646)
Mi ebben a varázslatos? Elismerem, hogy helyenként vannak benne érdekes megoldások, de alapvetõen közepes zene közepes elõadásmóddal, igen gyenge forgatókönyv, következetlenségekkel fûszerezve.
Egyszóval: nem jó film. Legfeljebb közepes szint. Az, hogy sok elismerést kapott, nem érv, hiszen közismert, hogy a nagyon sok populáris alkotás igen gagyi. Javaslom, hogy a varázslatos jelzõt olyan alkotásokra tartogassuk, amelyek ennél jóval különbek, különben súlytalanná teszik a hozzászólást.
Anditos 2010 febr. 09. - 11:12:38
(551/646)
A film hangulata nagyon ütõs, Depp és Helena Bonham-Carter is hozták a szokott jó formájukat, csak a zenét tudtam volna feledni, ennyi dallamtalan, idegborzoló dalbetétet még nem hallottam.
K82 2010 febr. 08. - 17:02:35
(550/646)
Jó zene, jó szereplõk, kiváló kis film:))
wwxxww 2010 febr. 08. - 16:34:03
(549/646)
nagyont tetszett a film! és a zene is nagyon jó volt:)
10/10
Berlinerin23 2010 febr. 06. - 23:52:04 10/10
(548/646)
ez a film egyszerûen varázslatos! elõször csak a végét láttam, és és egy-két számot amit a végén énekeltek, de már az is megfogott. rögtön rákerestem a neten, és reménykedtem benne, hogy adni fogják még az HBO-n, vagy valahol. azóta akárhányszor adják én végig nézem, felkelek akár hajnali 3:45kor is (múltkor akkor adták) és végignézem. ahogy ma is :)

egyszerûen nem lehet megunni!
mindig újabb és újabb kérdésekre kapok választ, új dolgokat fedezek fel benne, az a kevés poén is tetszik (nem kell bele több), folyton izgulok, és már tudom a dalokat a szereplõkkel énekelni.

ez a világ legjobb filmjei közé tartozik, mindegy, ki mit mond. a kettõvel elõttem szólónak pedig üzenem, hogy talán nem Õ dönti majd el, mi jó és mi nem. nem véletlenül kapott a film a rendezésért, a díszletért, a kosztümért, a színészetért (stb.) ennyi díjat. :) tényleg jó


(L) Sweeney Todd (L) :)))
10/10
Evy_92 2010 febr. 06. - 23:47:23 10/10
(547/646)
Én most láttam elõször, és engem lenyûgözött. Elég...durva volt, de nekem azok a filmek tetszenek, amig hatást gyakorolnak rám. Iszonyat jó film volt.