Téma: Sybil

Rika 2008 szept. 19. - 20:53:49 Előzmény Csuvatka
(13/33)
haha...nem is azt gondoltam, hogy megfilmesítették...egyszerûen csak lemásolták. csak a számot cserélték ki, hogy izgalmasabb legyen.
tudom, melyik könyvre gondolsz, azt is Keyes írta.
Csuvatka 2008 szept. 14. - 21:28:32 Előzmény Hadzsni17
(12/33)
Igen az az, igen a folytatás itt a polcon, de még ezer könyv van nálam kölcsön, amit el kéne olvasnom:) Sosem jutok a végükre bár úgy olvasnék, ah a robot a Rövidzárlatban....Annyi jó könyv és nekem oly kevés idõm:(
Nem emlékeztem h 23, 20ra, mert már régen olvastam. Az ötödik sally nagyon nagyon jó, mindenképp olvasd el, ilyen könyvek legjobbika...nagyon tetszett. sybillbõl nemtom van-e könyv...
Hadzsni17 2008 szept. 11. - 15:52:32
(11/33)
Sybilbõl is volt könyv ha jól tudom! Amúgy amelyikrõl írsz az a Szép álmokat Billy! én is olvastam! amúgy 23 személyisége van ha :) és sokkal durvább a története... bár a gyerekkora hasonló volt... csak õt a mostoha apja erõszakolta meg... és egyébként már rég nem tengeti a napjait semmilyen fegyházban sem kórházban... ezek szerint nem olvastad a folytatást... ha érdekel akkor olvasd el csak ajánlani tudom... bár ... durvább mint a szép álmokat Billy... ja és amúgy a címe: Billy Milligan háborúi imádom ez a két kedvenc könyvem! ^^
Sybilt még nem olvastam de érdekelne meg az a másik is amirõl írtatok! Én is láttam a Sybil filmet... érdekes volt... bár kicsit fura volt a billy milliganes sztori után... ott jóval nehezebb dolguk van szegény billyvel :S
Amúgy szerintem a színésznõ jól játszotta bár eddig még nem láttam hasonló filmet amiben tudat hasadt emberkét játszott volna valaki... viszont 4 éve színjátszózom szóval konyítok a témához valamelyest :D Véleményem szerint jó volt... én elhittem hogy tudathasadása van :D
Elvileg a Szép álmokat Billybõl is lesz majd valamikor film. Várom! Remélem jól megcsinálják!
Csuvatka 2008 szept. 11. - 00:24:31
(10/33)
Ja és mellesleg a film, nagyon rossz...azt hittem Jessica Lange fogja játszani a hasadtszemélyiséget, amikor láttam milyen ótvar kis szinésznõcske játssza és mien rosszul el kellett kapcsolnom:(
Csuvatka 2008 szept. 11. - 00:22:54
(9/33)
Természetesen az Ötödik Sally volt elöbb és azt kell, h mondjam, h semmi köze hozzá...sally öten volt. Ez a csaj 16-an van. Annyi a köze az egészhez, h ennek/ezeknek is tudathasadása van, meg annak/azoknak is az volt. Van még egy pár a témához kapcsolódó regény...amit olvastam, van egy igaz történeten is alapuló, amiben 20fél különbözõ személyiséggé hasadt a fickó, aki most is épp amerika egyik fegyházában tengeti életeit. De nem jut eszembe a címe:( Majd rákeresek...
Rika 2008 szept. 10. - 21:50:26
(8/33)
Ez 'Az ötödik Sally' c. könyv szörnyû megcsúfolása. Nem tudom, melyik volt elõbb, de azt biztosan, hogy melyik a jobb.
Chrissie88 2008 szept. 09. - 22:06:49
(7/33)
Én végignéztem, bár néha már úgy éreztem nem bírom tovább, mégsem kapcsoltam el. Néha sikerül elmerülnöm a kissé elvont, komoly filmekben épp ezért gondolom úgy, hogy lenyûgözõ volt, nagy tehetség kellhet egy ilyen színészi alakításhoz.
A szinkronhanggal pedig semmi gond nem volt!!!
Takapi 2008 szept. 08. - 20:19:46
(6/33)
Csodálatos alakítás, de én sem tudtam végignézni.
Editthy 2008 aug. 21. - 19:54:41 Előzmény Editthy
(5/33)
Nem bírtam végignézni...
Laci911 2008 aug. 02. - 12:34:00
(4/33)
Szerintem a maga mûfajában igenis jó film! A szinkront pedig egy rossz szó ne érje, hiszen Jessica Lange magyar hangja ebben a filmben is a már jól megszokott Kútvölgyi Erzsébet volt, aki ismét kiváló munkát végzett! :-)
1/10
frontline 2008 aug. 02. - 09:48:29 1/10
(3/33)
Pfff… bûnrossz ez a film. Ha elkezdek egy filmet, akkor általában végig is nézem - bármennyire rossz -, de ezt 20 percig bírtam. Rendezés, forgatókönyv, színészek (szinkron?)… Nyugodtan mehetett volna 12-es korhatárral annyira gyerekes.
ZS kategória.
Editthy 2008 aug. 01. - 14:27:41
(2/33)
A leírás alapján érdekesnek ígérkezik... megnézem :)
katjaton 2008 febr. 23. - 21:26:39
(1/33)
Fantasztikus film és a színésznõ is fantasztikusat alakított! A végét kicsit részletezhették volna még, de nagyon tetszett.