1/10
Hatnull 2010 2015 jan. 30. - 22:21:03 1/10 Előzmény az ember aki ott se volt
(46/86)
500 fõ?
1/10
az ember aki ott se volt 2015 jan. 07. - 21:55:18 1/10
(45/86)
Közpénzbõl készített mûsoroknál jó lenne egy limitet meghatározni, hogy legalább minima mennyi valóságtartalom elvárt.
szamarhegy 2015 jan. 07. - 21:47:22
(44/86)
Kedves 1980 után születettek! Sajnos/szerencsére már felnõttként éltem meg a rendszerváltást és csak azt tudom javasolni, hogy egy percet se nézzetek Rákay Philip 'történelmi' mûsoraiból, egyetlen célja van, hogy a fiatalok fejébe egy hamis történelmet ültessen el, a kevésbé ellenálló, önálló felnõttek fejében pedig újraírja azt.
Az alap probléma, hogy a rendszerváltás és az elõtte lévõ évtized rendszerváltó értelmisége egyrészrõl a késõbbi SZDSZ körül kötött ki és (közülük elég sokan) 0-24 órás megfigyeltként élték életüket, idõnként kirúgva, eltiltva, másrészrõl az MDF(majd MIÉP) körüli értelmiséget jelentette, akik nem voltak ennyire intenzívek a Kádár rendszer belsõ ellenzékeként, inkább kényelmes, háttér pozíciókban bekkelték ki a Kádár rendszert.
Ez volt a két fõ erõ, Orbán Viktor és Fidesz egy része (tisztelet a kivételeknek, pl. Rockenbauer Zoltán) azidõ alatt amikor Demszky-ék (a fõpolgálmester Demszky az már egy tök más történet) pl. szamizdat kiadányokat adtak ki börtönt kockáztatva, addig Orbánék még a kommnunista ifjúsági szervezetet, a KISZ-t építgették, Gyurcsánnyal együtt... Az 1989-es események idején az SZDSZ ifjúsági szervezetének tûntek sokkal inkább, mint önálló erõnek, hogy észre lehessen venni õket, nem gyõztek feltûnõsködni (Prága,Batthyány örökmécses,csuhások térdre-imára, Nagy Imre temetés), hogy ezt a leosztást megváltoztassák. Miután a nyugatias, liberális politikai régió (SZDSZ) ugrott, Antal József halála után Orbán újra értékrendet váltott és a csuhások térdre imára Orbánja hirtelen templomba járó, konzervatív politikus szerepét játszotta. A többit már ismeritek....
ui: Rákay Philip meg egy rózsadombi úrigyerek, aki sehol se volt a 90-es évek közepéig, szépen megvárta, hogy a rendszerváltás bonyodalmai után eljöjjön a seggnyaló, helyezkedõk ideje, ezt látjuk, látjátok közel 20 éve.
offtopic
tortura 2015 jan. 07. - 16:51:29
(43/86)
Ki leszel tiltva Te (is), meglátod. Itt maximum annyi észrevételt szabad tenni, hogy húúúúúúúúúúúú, de jó kis mûsor (film) volt, azannyaszemit!!!!!
És vitát sem kell (szabad) generálni. Igaz, én még gyerekkoromban azt tanultam a tanító nénitõl, hogy vitában érik az igazság, de az már rég volt. Meg biztos komcsi volt õ is...
Szóval nincs vita, pofi be, minden nadon szép és jó itt. Csak mi - ebugatta népség - nem vesszük észre, hogy eleink mennyit, de mennyit fáradoznak azon, hogy nekünk jobb legyen.
blacknet 2014 nov. 27. - 16:42:42
(42/86)
Ugyanakkor az is igaz, hogy nem egy pártkatona Rákay Philiptõl kellene történelmet tanulnunk.
1/10
lorenia 2014 okt. 28. - 22:03:52 1/10
(41/86)
Ma a fél ország a netadó-tüntetést nézte. Ezek meg a liberális globalista és a médiában ma is túlélõ ÁVÓS (!?) elvtársakon rugóztak. Kálmán barátunk meg csak hüledezett ezeken a gonosz komcsikon. A meghívottak csak az egyik oldalt képviselik és nem ritkán szélsõséges véleményt fogalmaznak meg. Csak azt nem tudom, honnan szedték a tapsoló fiatalokat??? A mûsor szerencséje az, hogy a kutya sem nézi. Max. akkor lehet némi nézettség, amikor választások/foci/eurovízió elõtt orrba-szájba tolják.
BigBrother 2014 okt. 11. - 14:38:13
(40/86)
Hm...
...holnap önkormányzati választások, és az éppen aktuális epizód épp az MSZMP szétesésérõl, és MSZP -vé való átalakulásáról szól. Milyen érdekes egybeesés! :)
1/10
Edmond Dantes 2014 aug. 14. - 15:52:14 1/10
(39/86)
Sas kabarét nem nézem. Ennek ellenére már beírtam oda párszor. Ha érdekel, fusd át, de nem lényeges. Ami viszont az:
Ide azért írok/válaszolok most, mert van egy hatttalmas különbség a két produkció között, minõségüktõl v bármilyen egyéb vonatkozásuktól függetlenül:

Sas-kabaré:
kertévében futó mûsor, magánpénzbõl...persze vannak kertévének LÁTSZÓ izében is magánpénznek LÁTSZÓ, valójában közpénzbõl futó mûsorok, de ugye, abban egyetérthetünk h itt és most a Sas-kabaré és ATV n e m ez a kategória?

Szabadság tér '89:
köztévében futó mûsor, közpénzbõl. Ez tény, nem csalás és nem ámítás. Legalábbis az h köztévében fut és közpénzbõl. Az egyebeket hagyjuk.
tramonto 2014 aug. 13. - 21:38:10
(38/86)
A közlésed elsõ része igaz, hiszen bármilyen, ezzel a mûsorral kapcsolatos észrevétel olvasatában benne van a "szabályzat ellenes" politikai megnyílvánulás, és valamelyest a hovatartozásra való utalás.
Második része, igaz (bár kinek a pap és kinek a papné), csak egy kicsit "keményen" fogalmaztál.
Kedves DUNAVÖRD és Mindenki, nem akartam Önnek ennyiszer leírni ugyanazt, de a számítógépem elõször blokkolta az üzeneteket - gondolom téves beállítás miatt - amint kijavítottam ez következett be. Jaj Istenem he"j"es írás meg még ez is?!
offtopic
tramonto 2014 aug. 13. - 18:55:34 Előzmény tramonto
(37/86)
Köszönöm az ajánlását, de én sajnos nem szeretem a Sas kabarét. Ha a kabaré mûfajt ajánlja ez annál sokkal jobb.
Szegény fél X pedig biztosan lavórban, mellette nagy fakanál, úgy tálalja ezt a mûsort a gyerekeinek, - kedves Ön.
Kedves Ön, most HE"J"ESEN írtam? (vagy!, : . - + % & már nem is tudom). Kedves nyelvprofesszor gusztustalan a személyeskedése, mert itt többnyire a mûsorról, annak készítõirõl és szereplõirõl próbálunk véleményt írni, tiszteletben tartva azt, hogy kinek miért tetszik és miért nem. Magáról a mûsorról ÖN-tõl semmit nem kaptunk. Vagy nincs is? Félti a Nagytestvért? Javítsa ki már e he"j"esírásomat.
denibaby 2014 aug. 01. - 20:57:06 Előzmény DUNAWÖLD
(36/86)
Nem olvastam vissza. Az igazán gyerek jót nevetne azon, hogyan ette meg Piroska a farkast. A nagyobbat meg vallással traktálják. Meg tudom mondani a fiamnak, hogy mindent hallgasson meg, de az életvitelünkbõl és a körülötte elhangzottakból megtanulja hogyan fogad be akármit. Nem tiltjuk, nem oktatjuk, az õ fogékonyságán múlik mit, hogyan szûr át. Maga a mûsor életszerûtlen még HD-ban is. Borbás Marcsi is HD-ban megy?...az jó.
10/10
DUNAWÖLD 2014 aug. 01. - 04:42:39 10/10 Előzmény fél X
(35/86)
És hogyan tálalja Ön ezt a gyerekeinek?
10/10
DUNAWÖLD 2014 aug. 01. - 04:36:06 10/10 Előzmény tramonto
(34/86)
"Nem lehetne vicceket beépíteni a mûsorba?"
... Nézzen inkább Sas-kabarét.És építse be a hozzászólásába a helyesírást...
tramonto 2014 júl. 02. - 21:55:48
(33/86)
Illene felkészülni? Már ez a mûsor is hiteltelen, mint a köztv bármelyik hírmûsora. Nem akartam hinni a fülemnek (szememnek), amikor egy hölgy azt mondta, hogy a 60-as évek közepén, mikor az elsõ, viszonylag magas áremelés volt, Kádár János azt mondta, hogy a hús ára lehet 50 Ft, 60 Ft csak 56 ne legyen. ÉS EZT MINT TÉNYT mondta el történészek(?) politikai elemzõk(?)jelenlétében, ország, világ elõtt. Annak idején ( az uj gazd. mechanizmus bevezetésekor) ez volt az emberek között egyik legnépszerûbb politikai vicc. Egy olyan vicc ami bárkirõl és bármikor születik és születhet bizonyos történés kapcsán. Volt Breznyev, Koszigin, Hruscsav Gorbacsov vicc. A 9 óra elõtti szeszfogyasztás tilalmakor keletkezet az a kérdés, mi a Gorbacsov fröcs? Egy hosszúlépés a kocsma elõtt. Ezt nem lehetne valahogy beépíteni a mûsorba? Vagy pl. Hruscsov az USA-ba látogatott. Vendéglátójától kapott egy ultramodern borotva készüléket, amivel 60 másodperc azaz egy perc alatt megborotválkozott. Ott kipróbálta többször és valóban egy perc. Otthon meglepetésére többszöri próbálkozás után is több mint két perc. Panaszkodik a feleségének, hogy ezzel a készülékkel valami nem stimmel,mire a feleség, a készülékkel nincs semmi baj, vedd figyelembe, hogy itthon sokkal nagyképûbb vagy. Meg hasonló viccek jártak. Egy ilyen mûsornak kutatni sem kellene különösebben, ezekbõl megélhetne.
Ivan Gorcsev 2014 júl. 02. - 19:11:39
(32/86)
Nézem és hallgatom. Érdekes! Egy ilyen mûsor vezetésénél illõ lenne felkészülni. Volt-e Magyarországon atomfegyver? Bizony, hogy volt. A felkészülést segítendõ a mûsorvezetõ figyelmébe ajánlanám a "Fedõszáma: MN 1480" címû dokumentumfilmet. Elég szûken, de igazságról szól. Ha jól emlékszem a DUNA TV-n lehetett látni. Magyarországon az egyetlen olyan technika volt, amit magyar személyzet kezelt. Tanulságos dokumentum az akkori idõkrõl.
webulon 2014 jún. 25. - 15:41:58 Előzmény dralizs78
(31/86)
Talán azért kel ennyit kihozni belõle ,- mert ezen esetben ugyanaz történik mint amit Lengyel barátaink mondtak
Csak itt egy szereplõ új a másiknak meg más a szerepe.

A június 20.-án megjelent ÉS- ben van egy remek cikk

"nap is felkel Orbán szavára ? "

Semmi köze Viktornak ahhoz,hogy az oroszok kimentek ,- bele gondolni is vicces ...majd pont attól mentek ki mert egy 20-éves suhanc erre kérte õket ,- na ja...errõl nekem mindig az jut eszembe ,hogy
az utcakõ sem hu..ozz.a le a kutyát
tortura 2014 jún. 25. - 14:56:04 Előzmény dralizs78
(30/86)
Pontosan így van. De - úgy tûnik - ez sokaknál nem probléma. Látod, hova tették az X-et most is.
dralizs78 2014 jún. 22. - 17:33:36
(29/86)
Nem értem mit kell ennyit kihozni Orbán Viktor beszédébõl amit 25 éve mondott!Nem is õ írta, csak elmondta.Azóta ez az ember teljes kifordult magából,egy diktátor lett belõle.Lepaktált azokkal akiket akkor elítélt.
5/10
kaboca11 2014 jún. 14. - 15:13:49 5/10 Előzmény atriumis
(28/86)
Kb. 3 hónapig néztem, de már belefáradtam. (Meg ez egy rövid mûsor, rossz idõpontban.)
Józsila 2014 máj. 12. - 15:26:25
(27/86)
Csodálkozom hogy ez a mûsor korhatár nélkül megtekinthetõ nem úgy mint pl. A következõ,vagy nevetséges módon egy családi filmvígjáték ami 12-es korhatárba van besorolva.Rákay Philipel biztos kivételeznek.