AKG87 2015 jún. 25. - 14:28:07
(109/129)
Összességében egy tökös akciófilmet kaptunk. Hamar belelendül és nincs egy perc unalmas rész se. Jók a zenék, a vágások, az ember szinte érzi a sok ezer tonna alatt remegõ talajt. :) A legnagyobb figura egyértelmûen a hegesztõ csávó, bár érdekes volt, hogy végig száguldozta a filmet látszólag minden ok nélkül és csak a végén volt haszna a jelenlétének. Másrészt meg kicsit érthetetlen volt, mert elég sok lehetõség adódott a megállítására, csak abból ugye nem kerekedett volna ilyen akció. Pl. amikor megpróbálják a mozdonnyal lefékezni, akkor simán rákapcsolódhattak volna, egy ember átmászik a száguldó mozdony vezetõfülkéjébe és megállítja.
talpfaszamlalo 2015 jan. 20. - 13:27:51
(108/129)
Történt hasonló eset igen, Amerikában 2001-be ,de nem volt tele robbanóanyaggal a tehervonat, nem helikopterrõl ugrottak rá, és nem akarták kisiklasztani, de igen ,így állították meg egy másik mozdonnyal, majd mikor már elég lassan ment felugrott rá egy vasutas és lefékezte egyesével a kocsikat. De valóban ment vezetõ nélkül vagy 100 km-t.
Csak abból nem lehet ilyen hosszú és izgalmas filmet csinálni.

Kicsiben megcsinálták amúgy nálunk is volt hasonló eset. 2004-ben a Gödöllõi HÉV-en Mogyoródnál indult meg egy teherkocsi, amin síneket vittek a pályafelújításhoz, nem volt befékezve, elkezdett gurulni a lejtõn, és mivel lejt a páyla sokáig 160 körüli tempóra is felgyorsult, így szintén nem tudták féksarukkal megállítani, a rendõrség lezárta az összes vasúti átjárót így nem történt baleset, másodperceken múlt ,de sikerült az Örs Vezér téren is egyenesbe terelni, így ott se siklott ki. Késõ este történt az eset mikor nincs nagy forgalom, de ha ott kitérõbe megy az Örsön (még mindig 100 km/h körüli tempóval ment), ott simán áttöri az ütközõbakot és lemegy az aluljáróba vagy ki a nagy Lajos király vagy a Kerepesi útra. Végül a Kerepesin siklott ki és rongyolt be egy autószalonba.

A 80-as években is volt egy hasonló eset, katonavonat futamodott meg és frontálisan ütközött egy másik vonattal, de mindkét eset mozdony nélkül történt, így elképelhetõ ha nem támasztják alá a kocsikat és nem húzzák be a fékeket. De így mozdony nem szabadulhat el, arra való az éberségi berendezés, hogy ezt megakadályozza, lejtõs pályán fék nélkül viszont elgurulhat, ez igaz, volt is rá példa sok esetben, és ha nagyon felgyorsultényleg nem nagyon lehet mivel megfogni.
Blindmouse 2014 nov. 18. - 00:27:09 Előzmény olahmiki1959
(107/129)
Röviden összefoglalva az a lényeg, hogy csak a mozdony fékjét húzta be az ember, és a fék automatikusan kiiktatja a halott ember kapcsolóját, ami az éberségi jelzõ, viszont a gázkar ugye teljes gázon állt, így a vonóerõ több volt, mint a fékezõerõ, úgyhogy szépen eltávozott a pályaudvarról.
olahmiki1959 2014 nov. 14. - 23:57:37
(106/129)
Na, itt a megfejtés, - lehetett volna, ha mondjuk, (tudom, ne kérjek lehetetlent), egy fordítást is mellékeltél volna a fenti szöveghez.:D
Blindmouse 2014 nov. 14. - 16:23:42 Előzmény abacab
(105/129)
Na itt a megfejtés:

Before leaving the cab, the engineer applied the locomotive's independent air brake. During mainline operation, he would also have applied the automatic air brake, setting the brakes in each of the train's cars. But, as is normal for intra-yard movements, the air brakes of the train were not connected to the locomotive, and thus were not functional. Furthermore, applying the locomotive's brakes disabled the train's dead man's switch, which would otherwise have applied the train brakes and cut the engine power. The engineer also tried to apply the locomotive's dynamic brake, but failed to do so. He then set the throttle for the traction motors at 100%. If the dynamic brakes had been selected as intended, this throttle setting would have caused the train to slow down. However, since dynamic braking was not engaged, the setting caused the train to accelerate. Therefore, the only functioning brake was the air brake on the locomotive, and this was not enough to counteract its engine power.
bokor5 2014 nov. 10. - 17:23:05
(104/129)
A siklasztási kísérlet helyett egy darabot kellet volna kivenni a sínbõl, vágni, vagy robbantani...
Tuti, hogy nem megborult volna!
És a helikopteres akciónak is adtam volna még esélyt!
abacab 2014 nov. 10. - 12:54:17
(103/129)
Az még kevés, attól még megáll a vonat, mert fel is kell engedni egy idõ után. Ilyen "olcsó" trükkel nem lehet becsapni.
Blindmouse 2014 nov. 09. - 20:30:52
(102/129)
Szerinted itthon nem teszik rá a táskájukat a vezetõk hogy ne kelljen nyomkodni?
abacab 2014 nov. 08. - 23:36:16
(101/129)
Elhiszem, ha mondod, de az alapproblémán nem változtat.
7/10
Értetlenke 2014 nov. 08. - 22:46:17 7/10
(100/129)
Bocsi de te valamit nagyon rosszul tudsz! Ugyanis a légvezeték nem elszakadva nem volt hanem nem kötötték össze...
abacab 2014 nov. 08. - 22:04:42
(99/129)
Ha ez tényleg megtörtént eset, akkor Amerikában egyszerûen életveszélyes vonatozni. Csak kettõ:
1. Nincs a vonatokban éberségi berendezés, mint idehaza? Például éberségi pedál sûrûbb idõközönkénti megnyomása. Ha ez elmarad, a vonatbefolyásoló rendszer megállítja a szerelvényt.
2. Ha nálunk elszakad egy átmenõ fékvezeték, akkor pont fordítva mûködik az egész, azaz lefékezi a szerelvényt, mert elszökik a légnyomás. Csak full nyomás alatt lévõ rendszernél oldódnak a kocsi fékek.
popeszku 2014 nov. 08. - 21:29:45 Előzmény mdzsonsz
(98/129)
Egyetértek.Szökevényvonat nagyon nagy film.
7/10
Értetlenke 2014 nov. 08. - 14:08:10 7/10
(97/129)
és azt se felejtsd el, hogy a történet, hogy ez tényleg megtörtént! Oké, hogy a film kicsit fel van turbózva de akkor is! Ráadásul valami hasonló kis hazánkban is történt pár éve...
olahmiki1959 2014 nov. 08. - 08:07:24
(96/129)
Tony Scott filmjeit azért nem szeretem, mert az akciójelenetek mindig kapkodó kameramozgással vannak felvéve, a rendezõ talán azt hitte - nyugodjon békében - hogy akkor pörgõs egy film, ha nagyon gyors vágásokkal, ide-oda rángatott kamerával veszik fel az izgalmas jeleneteket, holott pont az ellenkezõ hatást érte el velük, izgalom helyett az idegesség lett úrrá a nézõkön.
De azért megnézem ezt a filmet, miután még nem láttam - nyomós érv...:)))
5/10
map 2014 febr. 16. - 01:19:37 5/10
(95/129)
Tömény emberi hülyeség hõskölteménybe foglalva :D
Sierra2008 2013 szept. 15. - 22:19:20
(94/129)
Rosszul álltok a filmhez. Ez egy valós alapokra fektetett történet, tényleg megtörtént ez, hogy egy gyépés egyedül hagyott egy fenollal teli tehervonatot, és 100 kilométeren keresztül ember nélkül robogott a vas. Ehhez kell viszonyítani a filmet, nem TéScott találta ki a sztorit. Igaz pár dolgot átgondoltak benne, de nagy részében ragaszkodott az eredeti sztorin. Nekem a legnagyobb bajom ezzel (is), mint a legtöbb TéScott filmmel, hogy nagyon irreális, és tele van bakival. Hiába izgalmas, pörgõs a film, annyi kis apró irritáló és lehetetlen dolgokkal van tûzdelve, hogy elveszi a hangulatát.

Csak egy példa, amikor 110-zel megy elvileg a vonat (mondják is), erre mutatják kívülrõl a vonatot, megy körülbelül 40-nel, de lehet még sokat mondtam. Ettõl függetlenül ez egy izgalmas mozi, nem váltja meg a világot, nincsenek benne erõs karakterek, de egy akciófilmtõl ne is nagyon várjunk ilyet. Kellemes kikapcsolódás, izgalmas, pörgõs, egyszer simán nézhetõ. Ma kivételesen jó szívû voltam, adtam egy 8-ast.
mied 2013 jan. 10. - 23:56:27
(93/129)
Csalódtam Denzel Washingtonba,amiért a nevét adta ehhez a filmhez.Igényesebb színésznek gondoltam.Amikor az átlag amerikai megmenti a világot,és közben a bajtársai ugrabugrálnak örömükben,a hölgyek szemébõl könnycseppek gördülnek alá, arra gondolok,a tengeren túlon a béka hátsójától mélyebben van a közizlés,mert ezt a fimet az elsõ vetítés után a zúzdába kellett volna vinni ,nem a világ mozijaiba.
8/10
King Diamond 2012 dec. 14. - 18:10:38 8/10
(92/129)
Én teljes mértékben azt kaptam a filmtõl, amit vártam: egy jó, izgalmakkal teli akciófilmet. Végig izgalmas, cseppet sem unalmas, szinte elrepült ez a másfél óra. Ami azt illeti, sok ilyen vonatos filmet nem láttam még (többek között a Száguldó erõdöt sem), így nekem cseppet sem volt 'lerágott csont' a történet, fõleg, hogy elolvastam az eredeti eseményeket a wikipedia-n. A filmben nyilván kicsit feltupírozták a sztorit, jó színészeket válogattak össze, Denzel Washington ismét remekel, de a fiatalabb srác is jó volt, illetve a többi karakterszínész is. A szinkronhangok is jók voltak, Denzelhez illik Kálid Artúr, Rosario Dawsonhoz pedig Pikali Gerda hangja. Örültem a végén, hogy meg tudták állítani a vonatot, habár azért a valóságban nem ment ilyen gyorsan (átlagban 80 km/h-val ment, a filmben meg felvitték 115 km/h-ig is a sebességét).
8/10
8/10
doktormacko 2012 nov. 03. - 18:06:53 8/10
(91/129)
8 / 10 Igazi öszi szombat délutánra való film. Perzse hogy vannak benne túlzások , de ettõl film a film szerintem.
goodboy 2012 aug. 20. - 18:11:07
(90/129)
Most olvasom, hogy öngyilkos lett vasárnap Tony Scott. Hihetetlen, nyugodjék békében. Ez volt az utolsó filmje, az õ emlékére mivel megvan a film DVD-n ma újra megnézem. Bár nekem a kedvenceim tõle Az utolsó cserkész és a Beverly hills-i zsaru 2 és a Revans.