kybuck 2012 ápr. 10. - 01:25:55
(89/129)
Egy másfél órás kis adrenalinfröccs volt, nem rossz, de semmi extra. Egyszernézõs film egy ráérõs délutánra vagy estére.
3/10
Ferenczhalmi Ferdinánd 2012 ápr. 04. - 09:39:16 3/10
(88/129)
Szerintem ez egy gyenge kis film, megannyi hibával.
10/10
eynrg 2012 márc. 21. - 17:23:16 10/10
(87/129)
Nagyszerû film volt. Kifejezi az emberi nagyságot, hogy a lehetetlent is megpróbálja, hogy másokat megmentsen.Az meg csak növeli az értékét, hogy valódi eseten alapul.
7/10
DirtyBlond 2012 febr. 20. - 16:57:42 7/10
(86/129)
Hát ezt a filmet egyáltalán nem kell komolyan venni!
(És itt most nem arra gondolok, hogy igaz történet volt e a sztori.) Már az elõzetes elolvasása alapján egybõl Steven Seagal jutott az eszembe (bár õ ebben nem szerepel), így már alapból jókedvûen ültem a film elé, hogy ez is biztos valami hasonló minõségû film lesz. Talán ezért is nem húztam fel magam kb a 10. perc végére, amikor is elszabadul a vonat. Na de hogyan???????? Az a dagadt p*cs úgy indul el, már nem is tudom hova, hogy nem csatlakoztatja a féket???????? MI VAN???? Utána pedig persze, hogy le kell ugrania és hát persze, hogy majd nem tud visszakapaszkodni. Na jó!!!! Hát, tényleg jó kedvembe voltam, hogy itt nem kapcsoltam ki a fenébe!! Onnantól kezdve, pedig a vonat csak száguld, csak száguld, csak száguld, ... és hétköznapi hõseink próbálják megállítani.
De összességében nem volt ez egy rossz film. Persze érzi azt az ember, hogy úgyis "happy end" lesz, de azért izgalmas volt vége. Úgyhogy nekem tetszett ez a film. 10/7
2/10
ghost_rider 2012 febr. 04. - 16:54:39 2/10
(85/129)
Megmondom õszintén hogy szerintem ez gyengére sikeredett. Nem a színészekkel volt bajom, hanem azzal, hogy ilyen gyenge próbálkozások voltak benne. Ugyan már.. egy 100 kilóméterperórás sebességgel száguldó vonaton állóhelyzetbõl egy kis piros gombot eltalálni egyszóval lehetetlen. Szerintem: 6 / 10
9/10
Dyrtyho 2011 dec. 25. - 21:08:53 9/10
(84/129)
Én most néztem meg ezt a filmet,és az egészet imádtam.Az eleje kicsit lassan indult be,de olyan pörgõsre sikeredett,hogy végig úgy száguldott a film,mint a filmben az elszabadult vonat.Denzel Washington az egyik nagy kedvenc hollywoodi színészem,és azok a filmek,amiket úgy láttam tõle,azokban is hatalmasat alakított,úgy hogy eddig sem csalódtam a színészi tehetségében,remélem nagyon sok filmben fog még szerepelni,hisz egy kiváló tehetség.Az eddigi legutolsó film amit úgy láttam Denzel Washingtontól az a Hajsza A Föld Alatt volt,és azt is imádtam.Talán azért mert az is Tony Scott rendezte,úgy hogy minden tiszteletem Tony Scott rendezõ úré.

Mellesleg meg Amerikába miért ne szabadulhatna el egy vonat ? Én személy szerint nem szívesen dolgoznék a vasútnál,de akik ott dolgoznak,azokat ezek után a film után nagyon tisztelem,hogy mindennap kockára teszik az életüket másokért,akiket lehet,hogy nem is ismernek.Úgy hogy ezt a filmet nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek
10/9
10/10
fickany 2011 dec. 09. - 18:09:02 10/10
(83/129)
Kétségkívül jó film, már többször is néztem de még mindig tetszik. Csak ajánlani tudom :)
9/10
tomgreek 2011 júl. 18. - 22:13:21 9/10
(82/129)
Klisék , vonatok ; amúgy minden a helyén , végig leköti a figyelmet , szórakoztat , mi más kellene még => 9/10
goodboy 2011 júl. 04. - 20:37:45
(81/129)
Úgy gondolom Tony Scott kihozta a legjobbat ebbõl az unalomig ismert témából, de most vagy 10 évig több ilyen elszabadulós vonatos film nem kell.
10/10
Torino74 2011 máj. 31. - 11:20:07 10/10 Előzmény franksmiths
(80/129)
Tökéletesen egyetértünk!
xzibit2010 2011 máj. 23. - 13:02:29
(79/129)
jó kis film lett ez.
Kellemes csalódás.
megy rá a 8/10.
Akciódús, pörgõs...
más nem is kell...
10/10
franksmiths 2011 máj. 22. - 23:19:15 10/10
(78/129)
Nekem nagyon bejött a film. Borzasztóan izgalmas volt végig, igaz volt benne egy két uncsi jelenet, de ezt leszámítva egyáltalán nem bántam meg, hogy megnéztem!!! Denzel Washington minél öregebb lesz, annál jobbakat alakít! Tõle még nem láttam rossz filmet, ez alól ez sem kivétel. 10/10
Kulcskészítõ 2011 máj. 07. - 18:05:06 Előzmény mdzsonsz
(77/129)
:-))) Hülye :-)))
mdzsonsz 2011 máj. 02. - 13:51:20 Előzmény Kulcskészítõ
(76/129)
Miért, Schwarzenegger nem utazott vissza az idõben? Ezt akarod bemesélni nekem? Mást próbálj ezzel szívatni, Haver! Én már olyan filmet is láttam, amiben beszélnek az állatok! Bezony!
Kulcskészítõ 2011 ápr. 30. - 15:23:22 Előzmény mdzsonsz
(75/129)
Egy vonat nem szabadulhat el, valóban. Meg Schwarzenegger külsejû terminátorok se utazgatnak vissza az idõben, például. Ezért film a film. Fikció, arra van, hogy szórakozz, ne a valóságot lásd.
7/10
ercko 2011 ápr. 26. - 17:32:11 7/10
(74/129)
Izgalmas, jó film, végig leköti az embert. Külön plusz pont nálam, hogy megtörtént eset alapján készült. Ugyanakkor nem vagyok szakértõ, de még nekem is feltûntek különbözõ valótlanságok. 7/10
7/10
indienemesh 2011 ápr. 26. - 09:36:14 7/10
(73/129)
Nem sikerült rosszul a film, csak sajnos eléggé sablonszagú volt . A történetet a filmmel párhuzamosan lehetett kitalálni, és ez nem jó. Hihetetlen amúgy hogy ezt az orbitális klisét, hogy a fontos döntéskor felhívjuk a nagyfõnököt, aki épp golfozik (!) nem lehet elhagyni . Már vagy száz filmben elsütötték . Az meg a másik, hogy a felelõs vidáman szurkol a haverokkal, de egy darab rendõr sehol :D Nem gáz, a kivitelezés jó volt, izgalmas, úgyhogy 10/7
mdzsonsz 2011 ápr. 21. - 09:23:02
(72/129)
Nem vagyok vasutas, de vannak vasútnál dolgozó ismerõseim; Egy vonat nem szabadulhat így el!!! Még nálunk, a fergeteges MO-n sem, nemhogy ámerikában, ahol minden überprofi és modern. Egymástól függõ és független biztonsági rendszerek láncolatának teljes csõdje kellene ahhoz, hogy ilyen megtörténjen, ami persze még egy ámerikái filmben sem történhet meg, nem is magyarázzák sokat az okokat.
A felelõs mozdonyvezetõ pedig jobb helyen nem egy kocsmapult mellõl követi az eseményeket, hanem egy rendõrségi elõállítóban úgy, hogy közben ütik a telefonkönyvvel.
Azért tetszett a film, egy fárasztó, nehéz nap éjszakáján néztük meg a párommal úgy, hogy közben pattogatott kukoricát rágcsáltunk. Szerintem ezért is készült. A "pattogatott kukorica-ipar" fellendítéséért. Ez a Washington néha jól belenyúl a popcornba.
Ha vonatos film, akkor nálam a Szökevényvonat. Nézzétek meg, érdemes.
7/10
yetilány 2011 ápr. 20. - 02:22:08 7/10
(71/129)
Nem, nem, az elsõ baki után (kb. a film 5. perce) elhatároztam, meg se próbálok benne logikát keresni, mert felesleges... Ez egy film, gonoltam végig magamban, ne dühöngjek olyanokon, amik az életben nem fordulnak elõ, és kiáltsak fel percenként, hogy: ilyen nincs!

Tehát az egész úgy kezdõdik, hogy kis ráérzéssel rájövünk, kik lesznek a fõhõsök, akik természetesen elsõre utálni fogják egymást, de a végére, mint minden hõstörténetben az ellenségek kebelbarátokká válnak. Rosszban ismertetik meg a barát.
Nem sokat teketóriáznak, ez a bizonyos többszáztonnás vonat, vagyis k.rva, ahogy a filmben hívják, emberi mulasztás miatt hamar el is szabadul, mintegy önálló életre kel, és kissé vicces módón, de egy láthatatlan kéz segítségével sebességbe kapcsol, és önmagának ad gázt, ami egész végig 120 km/h-s sebességgel hajta õt tûzön-vízen át. Igen ez a film nem fog másról szólni, minthogy ez a vonat hogy száguld 1.5 órán keresztül, és ezt hogy közvetíti a breaking news...
De hogy lehetne megállítani ezt a vonatot? Jó tudni, hogy ilyen esetben még az amerikai kormány is tanácstalanná válik, mi történne, ha nálunk esne meg egy hasonló baleset..? Szerencsére, mint mindig, most is lesz majd két hõs, akik önmaguk életét kockára téve, megmentik az államot. Több sikertelen és bugyuta próbálkozás után, végre a lényegre térünk, szájtátogatások, és dühös felettesek ellenállása után a két hõs elvégzi a piszkos munkát...
Természetesen végig ott a fejünkben az a bizonyos helikopteres megoldás, de ha az sikeres lett volna, akkor nem lenne a film...

--------------SPOILERES LEHET, SÕT BIZTOS-----------

A film tényleg tipikus amerikai. Összetevõk: hõsök (az egyik színes bõrû), egy állam megmentése, extra gáz módon elromlott házasság rendezõdése, egyedülálló özvegy hõsünk új szerelemre találása, apa-lánya viszony rendezõdése, egy halál, a nemszimpi fõnök bûnhõdése, hõsök méltó jutalma, a végén pedig csupa móka és kacagás...

--------------SPOILER VÉGE----------------------

Azért volt benne feszültség, és a film közepétõl egész izgi volt, de nekem túl egyszerû volt a történet, és a párbeszédek nagyon bugyuták, a körítés pedig erõltetett volt. Tanulsága nincs, egyszer megnézhetõ, gyorsan elfelejhetõ filmélmény, többre ne számítson senki...
8/10
Ochoa 2011 ápr. 10. - 23:42:07 8/10
(70/129)
Megmondom õszintén nem vártam túl sokat a filmtõl, sokáig halogattam mire megnéztem. Egy egyszerû történet, nagyon jó rendezéssel! Le a kalappal. A vágás, a fordulatok, a passzoló zene és a drámai része is átjött. 10/8.5 :)