Téma: Szajonara

eIemes 2016 márc. 31. - 08:06:50
(12/12)
A nyugati ember hajlamos az élet értelmét összekevreni a pehameleg kényelemmel.
Egy jól felépített történetben lehet letaglózóan sok tragédia.
Az Ószövetség egyik legtragikusabb története a Jób könyve - mégis van benne élet.
(A Bibliára itt nem vallási hanem irodalmi-kultúrtörténeti mûként hivatkozom.)
10/10
a bal mellsõ lábam 2016 márc. 31. - 01:50:51 10/10
(11/12)
SPOILER

Azáltal, hogy Kellyék már kimerítették ezt a lehetõséget, szerintem a nézõ számára érzelmileg is, és ezt ráadásul elég jól sikerült átadni, nemcsak hogy teljesen felesleges lett volna újabb tragédia, hanem túlontúl nyomasztó lett volna a végkifejlet szempontjából is. Szerintem - és én nem vagyok barátja a mézes máznak - sikerült a módosított végkifejlettel teljesen kiegyensúlyozni a történetet.
10/10
a bal mellsõ lábam 2016 márc. 31. - 01:45:40 10/10
(10/12)
A film sokkal nagyobb ismertségre lenne méltó.
Ahogy az a tény is, hogy Marlon Brando teljesítménye máig sem meghaladott. Jó Leonardo Di Caprio, de még mindig van mit tanulnia, pedig már öregebb, mint amikor Brandónak már nem nagyon volt mit.
A filmet elkezdtem nézni úgy, hogy ismeretlen volt a számomra, de Marlon Brandót felismerve érdekesnek tartottam, valamint meggyõzött a párbeszéd az elején, hogy akár érdekes is lehet. Annak ellenére, hogy egy ötvenes évekbeli amerikai filmtõl számítottam arra, hogy lesznek alig elviselhetõen érzelgõs, szájbarágós, sematikus elemek.
Na, ezek mind hiányoztak. Ez a film tiszta. És az, hogy mégis könnyen érthetõ és szívhez szóló, a nagy értéke. Mert a film azért fontos elsõsorban, hogy ezeket az értékeket és érzéseket, gondolatokat azokhoz a tömegeknek is eljuttassa, akik nem fognak végignézni egy akadémiai vitasorozatot kiváltó kísérleti csodát.
Tegnap láttam és ma írok róla, azt hiszem, ez mindig a legjobb bizonyíték, hogy nagy filmet láttam ebben a hatalmas képáradatban. 10/10 az egyszerûség kedvéért.
bluebird 2009 szept. 07. - 11:41:30
(9/12)
Csak úgy, a pontosság kedvéért ez is elfér itt:
1958-Oscar Best Art Direction-Set Decoration (Ted Haworth & Robert Priestley)
1958-Oscar Best Sound (George Groves)
1958-Oscar Best Actress in a Supporting Role (Miyoshi Umeki) – Katsumi Kelly
1958-Oscar Best Actor in a Supporting Role Red Buttons – Airman Joe Kelly
Viola Erzsébet 2009 ápr. 04. - 01:43:58 Előzmény revi
(8/12)
Egyetértek!!!
gtothistvan 2008 okt. 19. - 15:12:31
(7/12)
Nem volt olyan rossz Kálid szinkronja, talán kicsit karcos volt. Sztem Pillangókisasszony kontra pol.propaganda(Amerika távol-kelethez való közeledése)- illata volt a filmnek. A rasszimussal kicsit óvatosabban.
revi 2008 okt. 13. - 16:56:21
(6/12)
Csak azt tudnám, hogy miért nem lehet ilyen FILMEKET leadni a sok hülye akciós-sáska-méh-hangya-támadásos, ostoba amcsi-német idióta "vígjátékok" helyett???
Persze értem én hogy a magyar átlagember inkább gyõzike-celeb-baromság-mónika-balázs stb ócskaságot néz, teljesen meghülyítik õket.
Azt reméltem, hogy szegény P. Newman halála miatt legalább leadnak néhány igazi FILMEt tõle is.
Anditos 2008 okt. 13. - 11:26:55
(5/12)
Rajongok Brando-ért, ebben a filmben is felvillant az az elbûvölõ mosoly, amit különösen szeretek. :-)
Tetszett a film finom humora, különösen, hogy amikor Brando Kelly és a feleségének házában volt, mindig inogtak a plafonról lógó lampionok, jelezvén, hogy Brando beléjük verte a fejét.
***SPOILER***
Olvastam az életrajzában, hogy eredetileg Pillangókisasszonyosan szomorú lett volna a vége, a japán lány nemet mond, stb, de Brando meggyõzte a rendezõt, producert, és mindenkit akit kellett, hogy muszáj hogy pozitív üzenete legyen a filmnek. Hogy az emberek fel merjék vállalni a szerelmet, a vágyaikat, és ne akadályozza õket ebben a politika, vagy akármi más.
Szabi03 2008 okt. 12. - 16:37:52
(4/12)
A szinkronnal kapcsolatban abszolút egyet értek, elég gyenge választás volt Kálid Artúr Marlon Brandohoz, nekem kicsit komolytalannak is tûnt.
10/10
fecske 2008 okt. 12. - 00:03:40 10/10
(3/12)
Jó lenne minél több ilyen filmet adni, igényes, tökéletes alakítások és rendezés. Ha meggondoljuk, hogy 1957-ben alkották, akkor egy percig sem kétséges, hogy a film mûvészet terén mekkorát "fejlõdtünk" vissza !
gtothistvan 2008 okt. 11. - 19:02:31
(2/12)
A mai esti "film múzeum" jegyében, az M2 egész hétre! elvitte a pálmát a többiektõl, gratula...
gtothistvan 2008 okt. 11. - 19:02:07
(1/12)
A mai esti "film múzeum" jegyében, az M2 egész hétre! elvitte a pálmát a többiektõl, gratula...