_goldie_ 2016 márc. 30. - 18:18:00
(58/58)
ulozto pont net
:D
_goldie_ 2016 márc. 30. - 18:16:08
(57/58)
ez sajnos már nincs a ulozto.net-en ahogy a canadahun sincs pedig megnéztem volna....
filoszemitabélus 2016 márc. 28. - 19:57:48
(56/58)
Bácsi, maga nem Szakácsi?
EMSz 2016 márc. 28. - 18:52:38
(55/58)
Egy történet Szakácsi Sándor zsenialitásáról, amit Csík Csaba Krisztián tapasztalt rendezõként a Babylon 5 címû sorozat szinkronizálásakor:
https://youtu.be/u4YoiYNbRUk?t=10m43s
1/10
andi 56 2014 máj. 25. - 12:57:18 1/10
(54/58)
Színészként sem tartom nagyra. Valahogy emberileg sem volt szimpatikus
10/10
nikato 2013 jan. 03. - 14:39:06 10/10
(53/58)
Az örök Kevin Costner, az örök Christopher Lambert, és persze Dr. House is csak vele volt tökéletes.
Sose lesz már egy ilyen hang!
kata3 2012 máj. 21. - 17:18:17
(52/58)
"...Tíz éves koromban egy iskolai színházi elõadásban éreztem, hogy én ezt akarom csinálni. A fõiskolára is fölvettek mindjárt. Sohasem akartam mást csinálni és máshogy. Nem volt egyszerû. Rengeteg zûröm volt, magánéleti is, meg abból is, hogy éreztem, nem a tehetségemnek megfelelõen használnak. Vágtak, nyestek, ütöttek, faragtak. Nagyon sok rosszat megetettek velem. Nem tudtam elviselni. Ittam, és ennek megvannak a következményei. Körülöttem mindenkit elveszítettem, apát, anyát, nagymamát, a kapcsolatokat. Mivel érzékeny ember vagyok, nem tudok átlépni csak úgy ezeken a veszteségeken. Mind nagyon megviselt. Hogy színészként ilyen vagyok, ilyen lettem, mindezt meg kellett élnem. Minden magánéletben történt fájdalom, csapás, dráma beépül az emberbe, legalábbis belém, és igazából használom is. Az apám halála, ahogy a kezével babrálta a takarót, azt eljátszottam a La Manchában, mikor Don Quijote haldoklik. Lehet, hogy nem vette észre senki, de én tudtam, hogy akkor mit játszom, mit kaparászok azon a lepedõn. Minden fájdalomnak, ami az ember életében megtörténik, be kell épülnie. A színész ettõl mélyül, ettõl gazdagodik, ettõl növekszik benne az a plusz, amitõl más, mint a többiek, amiért eléjük merhet állni. Errõl szól a színház..."
http://szinhaz.hu/multidezo/46215-szeretnem-ha-kisherceg-modjan-kozlekednenk-szakacsi-sandort-idezzuk
kata3 2012 máj. 21. - 17:02:43
(51/58)
"...Mindenért keményen megdolgoztam. Sohasem voltam fontos. Akkor vettek elõ, amikor rájöttek, hogy mással nem tudják megcsinálni a szerepet, csak a Szakácsival. Ez engem sokáig bosszantott. Most már nem. Nagyon sokszor bizonyítottam, és nem éreztem, hogy kívülrõl megkapom az elismerést. Nincs Érdemes és nincs Kiváló mûvész kitüntetésem. Egy Jászai Mari-díjam van, amit harminchárom éves koromban kaptam. Nem vagyok egy kegyelt ember, és ez nagyon befolyásolt helyzetet jelent. Hála istennek vagyok annyira jó, hogy dolgozhatok. Ha kicsit is gyengébb lennék, már nem is léteznék ezen a pályán. Én azt hittem, elég, hogy amit csinálok azt jól csinálom..."
"...a színészet nem a szakmám, hanem a hivatásom. Errõl szól a reggelem, a nappalom, az éjszakám. Nincs másom. Nem politizálok. Nem veszek részt közéleti dolgokban. Már a fõiskolai jelentkezési papíromra azt írták jellemzésként: "szemlélete egyedi, az iskolai tanulmányi eredményei nem tükrözik értelmi képességeit". Utáltam tanulni, nyûgnek tartottam. Igen, szabad vagyok és ellenkezõs..."
http://szinhaz.hu/multidezo/46215-szeretnem-ha-kisherceg-modjan-kozlekednenk-szakacsi-sandort-idezzuk
kata3 2012 máj. 21. - 16:57:02
(50/58)
kata3 2012 máj. 21. - 16:55:25
(49/58)
"...Nekem mindig újra kellett kezdeni. Ezért engem sokszor fölfedeztek – Jé, a Szakácsi milyen jó! –, hogy aztán elfelejtsenek és elmondhassák, hogy rutinból játszom, holott nem. Én mindig olyan mélyre leengedtem minden szerepet, amilyen mélyre le lehet engedni, és dolgozom és dolgoztam azon, hogy valóban az legyek, ami a figura. Nem vagyok felszínes. Pedig ezt is rám sütötték. Én életemet beleadva csinálok mindent. Megdolgozom a szerepért. Úgy látszik, a világnak ez nem kell. Itt helyezkedni kell, meg karriert építeni, mert az számít. Én nem helyezkedtem soha. Nekem ez a munka az életem. Így minden szereppel mindig elölrõl kezdem. Az önbizalmat naponta kell táplálnom magamban...."
http://szinhaz.hu/multidezo/46215-szeretnem-ha-kisherceg-modjan-kozlekednenk-szakacsi-sandort-idezzuk
Csekély értelmû medvebocs 2011 jún. 19. - 17:53:54
(48/58)
Szakácsi Sándor

1952-2007
Yuliusz 2010 okt. 21. - 17:43:35
(47/58)
Már bocsi, de ez a szöveg nagyon gyerekes.
Itt egy adott karakter kétféle hangjának összehasonlításáról volt szó, és a színészek ennek való megfelelésérõl.
És képzeld, amióta színház van a világon léteznek szerepkörök. Tragika, naíva, komika, buffó, hõsszerelmes, intrikus, naturbusch és így tovább. Még az operában is megkülönböztetik a lírai szopránt a drámai szoprántól.
És képzeld, akármilyen kiváló színész is valaki nem való neki bármilyen szerep. Darvas Iván megbukott mint Antonius és Törõcsik Mari bûnrossz Júlia volt. És igen, Kulka színészi alkata alkalmasabb a III. Richárdra.
Ez egy nyilvános fórum, ahol véleményeket írnak és cserélnek. Ne szabd meg, hogy ki hova írjon, és ne oktass ki senkit, mert fogalmad nincs róla, hogy ki kicsoda. Lehet, hogy a témában nekem a kisujjamban van, ami neked a fejedben. Sõt, ha nem haragszol, ez valószínû.
Kulturáltan is lehet "rajongani" bárkiért.
Yuliusz 2010 okt. 21. - 12:11:35
(46/58)
Szakácsi egy abszolut "hõs" hang, legtöbb szinkronja ilyen. Richard Gere, Kevin Costner, Michael Douglas, Bruce Willis, de nemigen lett volna olyan III. Richard, mint Kulka, és House egy összetett, egzaltált és sokszor undok figura.
Sok szép hang és jó szinkronszínész van és volt. Ebben is vannak karakterek. Pl. Végvári Tamás soha nem lehetett volna jó House, pedig õ is egy "hang" volt.
Persze, ha létezik olyan egyáltalán, hogy HANG, akár Julia Roberts-et is szinkronizálhatná. :-)
Persze, ki-ki saját füle szerint.
Yuliusz 2010 okt. 20. - 17:07:24
(45/58)
Különvélemény! :-)
Szerettem Szakácsi Sándor minden szinkronját, de Kulka jobban illik House-hoz. Még az emberi karakterük is hasonlóbb. Kulka színesebb, fanyarabb és intellektuálisabb alkatú színész és hang, mint Szakácsi volt.
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 okt. 20. - 15:47:09 10/10
(44/58)
Bevallom, addig még néztem, amíg Selmeczi Roli hangolt benne, de hogy õ is elment, már az elõzetesrõl is elkapcsolok
10/10
Gabriella54 2010 szept. 30. - 23:54:22 10/10
(43/58)
Kedvelem Kulka Jánost is, de ahogy Szakácsi szinkonizálta Hugh Laurie-t, az csúcs volt!
Remélem, tényleg kiadják a Cellát dvd-n, már vagy két éve ígérgetik...
Csekély értelmû medvebocs 2010 szept. 30. - 19:22:55 Előzmény Gabriella54
(42/58)
Kösz.Számomra ahogy Haus szinkronizálta felejthetetlen volt :(
10/10
Gabriella54 2010 szept. 26. - 06:16:24 10/10 Előzmény Csekély értelmû medvebocs
(41/58)
Sajnos rákbeteg volt de szinte élete utolsó percéig színpadon volt. A Cella c. elõadásban már súlyos betegen lépett fel Francois Villon szerepében, megrendítõ elõadás született.
Csekély értelmû medvebocs 2010 szept. 25. - 17:55:55
(40/58)
Hogy halt meg?
balbertimi 2010 szept. 23. - 12:14:34
(39/58)
Nagyon szerettem a hangját, és épp most hallgattam az új Sztárcsinálók felvételt, ami persze nélküle nem ugyanolyan. Azonban azt olvastam, hogy állítólag az eredeti Rockszínházas elõadás fõpróbájáról is készült felvétel, és hamarosan kiadják. Tud errõl valaki valamit? (A darab egyébként szerintem szenzációs, és az eredeti még erõs hiányosságai mellett is meghatározó gyerekkori zeneélményem volt...)