Csuvatka 2009 jan. 04. - 13:24:02 Előzmény Igor76
(71/171)
*Spoiler*

"igazán meglepõ amerikai filmtõl ennyi realizmus" Tõled idéztem kedves Igor, ez az egyetlen dolog, amiben egyet tudok érteni. A többi marhaság, amit leírtál sztem nem helytálló, h a csaj egy semmitmondó "p*csa",ez nem igaz sztem csak épp nem tud kibontakozni, mert állandóan fõz, mosogat és a pasija sz*ros alsóját szedegeti a földrõl, mert a manusz nem képes legalább a szennyesbe beledobni. Pont a pasi barátja fogalmazza meg az egész kapcsolatot helyesen a film, majdnem legvégén. Azt mondja, h a pasi egy akaratos marha és a barátnõje mindent megpróbált, h kinyíljon neki a pasi érzelmileg.


Igazán nem értem ugyanolyan dolgozó nõként(akár egy férfi 8vagy 12órában), miért hárul minden házi feladat a nõkre?

A pasi hazajön a fárasztó melóból ledobja a cipõjét a kanapéra hever és benyomja a meccset vagy játszik a ps2-vel kedvére. Miközben a nõnek még számtalan házi feladata van. Úraim mégis, hogy van ez????

Emiatt tartom amúgy ezt a kapcsolatot totális kapufának. Egy normális kapcsolat úgy mûködik, h mindkét fél vállal feladatokat, házimunkákat, h pl. több idõt tudjanakk együtt tölteni, ha már egyszer szeretik egymást, ha meg mondjuk nem, akkor mi a francnak vannak együtt??

*Spoiler vége*

A filmel kapcsolatban meg annyit, h nagyon tetszett. 9/10
Redfield 2008 okt. 11. - 17:37:55
(70/171)
Na ez egy olyan romantikus vígjáték, amin már szinte a hajamat téptem fájdalmamban. Unalmas volt, és iszonyatosan gyenge.
Az egyetlen dolog, amiért megkapja nálam a 4/10-et, az Justin Long elb*szott, idióta karaktere, mert azon legalább röhögni is lehetett.
Igor76 2008 aug. 27. - 23:43:29
(69/171)
*SPOILER*

Hogy én is hozzáokoskodjak: nem egy kiemelkedõ film, de azért nem rossz, és ahogy írta korábban valaki, igazán meglepõ amerikai filmtõl ennyi realizmus. Ezért jár egy nagy bravó a rendezõnek meg a forgatókönyvírónak. A vége is remek, és aki élt át már ilyen szakítást, az szerintem tudja, hogy az a kacsintás már semmit nem jelent. Vannak kapcsolatok, amikrõl akkor is érzed, hogy véget ért, ha emberileg még szereted a másikat. De tudod, hogy a folytatás már lehetetlen, és egyetlen porcikád sem kívánja elõlrõl kezdeni. Akkor sem, ha amúgy még kedveled, és nem haragszol a másikra.

Amúgy szerintem a film kicsit egyoldalúra sikeredett, vagyis a srác igazi jófej, vicces nagy mackó, kreatív, jó a humora és a testvérei is jófejek. A csaj viszont pont az a típus, amibõl tizenkettõ egy tucat. A jó testén kívül semmit nem tud felmutatni, unalmas, savanyú, követelõdzõ, hisztis picsa nulla egyéniséggel, aki csak azon siránkozik, hogy nem becsülik õt eléggé. Naná, de miért is kéne õt szeretni? Mert jól mosogat, vagy szépen törli a port? Ráadásul még a családtagjai is mind kretének. De persze ha ez volt a cél, akkor Aniston néni remekül és hibátlanul hozza a szerepet. Pont az a típus, amihez már nekem is volt szerencsém, és amilyentõl a hideg is kilel. És aki miatt az ember a film alatt végig azon imádkozik: könyörgöm, csak ne legyen valami szirupos, összeölelkezõs happy end, mert azt nem bírnám elviselni. Szerencsére ezt a film alkotói is észrevették és megkímélték a nézõket. És persze szimpatikus fõhõsünket :)
10/10
tobywong 2008 aug. 25. - 16:49:00 10/10
(68/171)
Nagyon jó film, elnyerte a tetszésemet. Igen, szerintem is ,,össze fognak jönni,,. Nagyon ötletes befejezés.
10/10
3000 2008 aug. 18. - 01:47:15 10/10
(67/171)
Nálam ez a kategória csúcsa!
6/10
csinema 2008 aug. 04. - 12:36:19 6/10
(66/171)
Nekem ez a film 10/6-os. Mintha már az összes szituációt láttam volna másik filmekben. Hiányoltam belõle a humort, most valahogy egy poént se tudok visszaidézni pedig tegnap néztem. Viszont tényleg reálisak voltak a helyzetek, veszekedések, mert én is átéltem már ezeket. :)Pozitívum Jennifer Aniston meztelenkedése (még ha keveset is mutatnak), és a befejezés, amit nem lövök le, de a filmnek megfelelõ és nem megszokott.
Daderth 2008 júl. 04. - 13:17:45
(65/171)
Nagyon jó film, normális, reális szituációkkal, tökéletes befejezéssel. Jenniferrõl persze még mindig Rachel Greene jut eszembe. :P

(Amúgy miért kellett ilyen címet adni neki? Olyan "Ha-ha, most egy vicces szakítós filmet fogsz látni" szaga van. Mért nem lehetett volna egyszerûen "A szakítás"? Sokkal jobbak az angol címek.)
6/10
Zempy 2008 jún. 20. - 21:31:58 6/10
(64/171)
Egyre inkább jellemzõ az efféle filmekre, hogy az elõzetes megtekintése vagy a rövid ismertetõ elolvasása kb. minden fontosat elmondott. Ez itt sincs másként. Sok újat nem szabad várni tõle, nem is tudom mire ment el a filmidõ. Amúgy az alapötlet jó, és becsülöm a realizmusát: végre valami, aminek van köze a valósághoz is! Már csak a befejezést tekintve is. Sõt, itt tényleg van tanulság is elrejtve, minden párnak példát jelenthet ez az erõsen életszagú szituáció. Ez jó pont.
A két fõszereplõ hozta az elvártat, idõnként jócskán túljátszva a szerepet. Jen gyönyörû, úgy tûnik, nem akar továbbra sem kilépni a komika skatulyából.
Mindent összevetve azonban lettek volna még kiaknázható lehetõségek, amit elbírt volna a sztori. A magam részérõl igazán ütõs poént nem tudnék mondani, pedig ez elengedhetetlen. És idõnként igencsak unatkoztam a felesleges szószaporítások és zötyögõs tempó miatt. Egyszernézõs darab.
trillárom 2008 máj. 05. - 23:43:04
(63/171)
Köszi azoknak,akik leírták mi lesz a vége!Nem értem miért nem lehet kiírni,h.SPOILER v.figyelmeztetni azt,aki még nem látta..Na mindegy,ettõl még megnézem.
9/10
skillet 2008 ápr. 11. - 13:13:30 9/10
(62/171)
Nekem nagyon tetszett. nem most láttam elõször. az én véleményem az, hogy a nézõre bízzák, szerinte összejönnek-e újra a volt szerelmesek, vagy sem. az én véleményem az, hogy igen. találkozgatnak. a régi vonzalom újra elõjön és rájönnek arra, amit már rég tudnak. szeretik egymást és együtt akarnak lenni. csak alkalmazkodniuk kell egymáshoz. errõl szól egy kapcsolat. tudni kell elfogadni a másikat. mindenestül. és õk ezt megtanulták. keresgélhetnének az örökkévalóságig megfelelõ társat maguk mellé. lehet, hogy meg is lesz. nem kell majd szólni neki, hogy vigye ki a szemetet, hogy mosogasson el. zrikálás sem lesz, lehet majd biliárdasztal, vagy ami csak kell. és a szerelem? ugyan már. mindannyian tudjuk, hogy az a legfontosabb. ha az megvan, akkor csak a felismerés kell. kompromisszumok. megértés. elfogadás. és akkor van minden más is. de nem attól lesz két ember szerelmes egymásba, mert mindenben egyetértenek. szerintem õk erre rájöttek. nem vágynak õk másik kapcsolatra. egymást akarják, ez a napnál is világosabb. de kellett nekik ez a próba, hogy rájöjjenek. mindkettejüknek jót tett. persze lehet, hogy csak én látom így. de én így látom. egyébként a film tetszett. nagyon jó volt. jó színészi alakításokkal. idõnként megnézendõ. :)
Haniel 2007 aug. 09. - 17:02:03 Előzmény csaysee
(61/171)
hát gyerekek, én döbbentem és szomorúan néztem végig a filmet, bizony magunkra ismertem benne :( egyik poénon se tudtam nevetni emiatt.... egyébként mbujaki-val és joey20-al értek egyet, nagy vonalakban, de azért reménykedem hogy az élet máshogy fogja hozni az én esetemben...
csaysee 2007 júl. 29. - 10:31:19
(60/171)
nem rossz film de egy kicsit mar tulzasba vittek meg en nem is tudtam annnyira elvezni mert mozis felvetelrol lattam
DRusza 2007 jún. 23. - 02:09:20
(59/171)
Ezt a filmet minden párnak kötelezõvé tenném úgy 3 évente minimum, hogy elgondolkodjanak mit is adtak ennyi idõ alatt a másiknak....és ha ezután se jut eszükbe semmi új, akkor keressenek másikat.... Amerikai filmtõl ilyen relaizmust, pláne vígjátékban nem vártam volna, úgyhogy pozitívan csalódtam... Aki átesett néhány év igazi együttélésen és egy kultúrált szakításon, annak biztosan sokat fog mondani a film és éppen ezért többször is nézhetõ, függõen az aktuális kapcsolat állapotától :-)
Bov 2007 máj. 13. - 22:05:25
(58/171)
Hát, én azt vártam, h Jennifer A. összejön Ivan Sergei-jel/-vel .. :P
Voltak benne nagyon uncsi és erõltetett részek, elég volt egyszer megnézni.. amit leadtak elõzetest, nos, abba volt kb az összes poén és izgi rész, semmi több nem volt a film...
mihalyanett 2007 jan. 17. - 12:31:38
(57/171)
Köszönöm!
5/10
Newcastle United 2007 jan. 17. - 11:05:19 5/10
(56/171)
Asszem Ivan Sergei a neve.
mihalyanett 2007 jan. 17. - 08:11:02
(55/171)
Sziasztok!

Én nem rég láttam a filmet, és nagyon tetszik, bár szeretem ami happy end-del végzõdik, de ez így volt jó szerintem.
Lenne egy kérdésem: az a srác, aki képet vásárolt Jennifernél, és akire azt hitte a volt pasija, hogy õ az új pasija, õt hogy hívják az életben??
Ha valaki tud segítsen!
Elõre is köszönöm!
joey20 2007 jan. 01. - 15:33:33
(54/171)
***SPOILER***
nah ha egy kicsit megkésve is de megnéztem a filmet,és végigolvastam a topicot!Nekem tetszett a film de õszintén szólva jobban örültem volna ha a végén összejönnek.Elolvastam mbujaki érvelését és azt kell mondjam van igazság abban amit mond de mégsem értek egyet vele.Én pl pont azért ülök le egy filmet megnézni h kiszakadjak a valóságból és mindent rózsaszínben lássak abban a 1.5-2 órában.Ettõl még tudom h a valóság más mint a film de mint már mondtam én pont ezért nézek filmeket.Valóban nagyot nõtt a szememben a film azzal h nem a szokásos befejezést kapta de csak ha "szakmai" szemmel nézem!Mert sztem nem lett happy end legalábbis nem a klasszikus értelemben...Lehet h a valóságban tényleg jobban járna a 2 ember ha külön utakon folytatnák(bár sztem a valóságban sem lenne lehetetlen ilyen helyzetbõl visszahozni egy kapcsolatot) de egy romantikus-vígjátékban mindig az számít happy endnek ha a végén összejönnek a fõszereplõk!És ez itt ugye nem történt meg...De ettõl még nagyon jó kis film bár van jobb is de amiben Jennifer Aniston játszik az csak jó lehet!Sztem amúgy a filmbõl az a tanulság h egy ilyen lányt NAGYON meg kell becsülni aki ennyi mindent megtesz a barátjáért!
ZsuZs 2006 dec. 31. - 17:44:50
(53/171)
Ja én mindenkijét tiszteletben tartom!
ZsuZs 2006 dec. 24. - 17:03:05
(52/171)
Rövid válasz: mindenkinek más a véleménye én tiszteletben tartom a tiédet!