Téma: Szanatórium

8/10
zs9302 2009 szept. 12. - 10:38:24 8/10
(11/31)
Most ülök le megnézni!
2003 forint volt Tescoban.
1/10
70vol 2009 márc. 19. - 23:25:37 1/10
(10/31)
Kaptár koppintás, gusztustalan, fölösleges volt pénzt pazarolni a forgatására. Ki talál ki olyat hogy a szereplõ a saját belét eszi meg ? Röhögnöm kell rajta. De ha az volt a cél, hogy rosszul legyen aki nézi akkor gratulálok. Sikerült :)
1/10
ez talán nem foglalt 2009 febr. 02. - 19:16:20 1/10
(9/31)
csak azért adtam erre a selejtre 1 pontot, mert nullát nem lehet
1/10
Cullangka 2008 okt. 27. - 14:55:28 1/10
(8/31)
szánalmas film 10/3
tommytm 2008 okt. 24. - 00:02:25
(7/31)
szerintem is egy rakás szar volt.. mindenhonnan összekoppintott jelenetek, vacak sztori. aki csak az undorító részek miatt néz ilyen filmet bármilyen nulla sztorija is legyen, annak ez megfelelõ film. JM "õrült" alakítása tényleg inkább egy fázós emberre emlékeztetett:D
5/10
tyler94 2008 szept. 01. - 01:55:33 5/10
(6/31)
Hát ez nagyon brutál
Õröletesen jók a ezek a szadista részek, jól megcsinálták
Viszont maga a film unalmas, inkább egy gyengébb kaptár koppintás
5/10
Beyonce 7 2008 aug. 27. - 09:40:00
(5/31)
Ez a legdurvább film,amit eddig láttam,de attól függetlenül nekem tetszett.
1/10
csinema 2008 aug. 04. - 02:25:29 1/10 Előzmény roland333
(4/31)
Igen, én is így gondolom, hogy nem feltétlenül kell lennie minden filmben nagy sztároknak, viszont annak a filmnek ahol senki ismert nemjátszák, annak a filmnek nyújtania kell szerintem valami pluszt, ha el akarják adni a filmet, és sikerre akarják vinni. Én ennek a hiánya miatt gondolom, hogy kellett egy "név", bár azért õ talán még nem számít "A" kategóriás sztárnak, szerintem arcról ismertebb, mint névrõl.
7/10
roland333 2008 aug. 03. - 22:21:29 7/10
(3/31)
Hát szerintem ennyire nem rossz, mint ahogy leírtad. Igaz van benne egy-két olyan rész ami másik filmbõl származik, de a Te kritikád illetve véleményed túlzás. Különben is, nem feltétlenül kell mindig olyan filmmel elõállniuk az alkotóknak, amiben csak ismert személyek szerepelnek! Fõ a változatosság... ugyebár.
Egyszer mindenki megnézheti, hogy eldönthesse tetszik-e neki vagy sem! Én egy 6/10-est adtam a filmre.
1/10
csinema 2008 aug. 03. - 15:17:55 1/10
(2/31)
Aki erre a filmre 10-est adott annak kíváncsi lennék a véleményére, hogy mi tetszett neki ennyire. Légyszi írj.
1/10
csinema 2008 júl. 31. - 15:15:15 1/10
(1/31)
Ennek a filmnek úgy ültem neki, hogy látok majd egy 10/4-5 pontos tucat"horror"-t. Hát nem, a film alulról súrolja az 1-est.
Elõszõr is: kinek az ötlete volt, hogy Jesse Metcalfe legyen a fõszereplõ? Hihetetlen, de végül is érthetõ hiszen kellett egy "név" is a filmbe, mert ha végig nézzük a stáblistát nem sok ismerõst találunk. Valahogy az volt az érzésem, hogy a készítõk minden áron túl akartak esni ezen a filmen, ezt mutatja az alig 75 perces hossza a filmnek. A film elején a történet elõzménye akár bele is férhetett volna úgy, hogy nem csak elmondja szóban Jesse Metcalfe, hanem rendesen be is mutatják az elõzményeket.
Jesse Metcalfe feladata az lett volna, hogy kb 10 percig eljátszon egy õrültet. Sajnos ez nem sikerült neki pedig küzdött keményen. Miközben épp "õrült" volt, akkor azt hittem, hogy fázik, mert állandóan keresztbe tette a kezét és egyáltalán nem volt õrült hatása. Nem is lepett meg, hogy ismét jutott neki egy jelenet, amikor megmutathatja kidolgozott felsõtestét, ha már más nem jutott neki.
Már az alapsztori is szar, ebbõl következik, hogy a forgatókönyv is szar. Bugyuta párbeszédek és jelenetek, fõleg akkor ha megölnek egy "zombit"- mivel egyértelmû, hogy erre akartak kilyukadni-, akkor beszólnak neki valami vicceset, ami csak vicces akar lenni, de nem sikerült. A film zenéje, már ha lehet erre a zene szót használni egy 0. Végig valami zörgés-zúgás hallatszik a filmben, ami nyílván a szanatórium hangjait akarta utánozni, hogy ijesztõ legyen. Hát max idegesítõ volt. A film olyan szinten kiszámítható, hogy az hihetetlen, végig az volt az érzésem, mintha már láttam volna. Több jelenetben is egyértelmû koppintások voltak már zombifilmekbõl. A legdurvább az volt amikor a vége felé futnak a folyosón és elindul egy zene közben, és szinte ugyanez a zene van a 28 héttel késõbb elején, amikor futnak a mezõn és üldözik a zombik, na ez a jelenet ugyan az volt.
A film tele van értelmetlen jelenetekkel. Pl elején Jesse Metcalfe "õrült" produkciójánál 10 mp alatt kijönnek a rendõrök a következõ pillanatban pedig mily meglepõ, már ugyanabban a szanatóriumban van ahol a húga. Aztán amikor az egyik beteg elkapja az egyik ápoló nyakát és felszorítja a falhoz, és már megjelentek a biztonsági õrök meg a fõnök és lazán elbeszélgetnek a csávóval miközben a munkatársuk fuldoklik, pedig simán sokkolhatták volna. Aztán késõbb a másik ápolót a fõnök simán kikötözi, a csaj meg hagyja magát, de olyan szinten, hogy szinte maga köti meg a csomót. Ezt amugy se értettem. Egyszer még vele volt, majd megint ellene, majd megint vele. Mivel a film nem ijesztõ (pedig próbálkoznak a hangokkal ijesztgetni), ezért gondolták, hogy akkor már legyen gusztustalan, és még jó is lenne ha már nem láttam volna az összes jelenetet egy másik zombifilmben. pl. saját beleit evõ ember. A film vége nyitva marad. Vajon lesz folytatás? :) nem hiszem, pedig felkészültek rá az alkotók, de minek lehetetlen, hogy sikeres film legyen ennél sokkal jobb hasonló filmek mellett.

Hát röviden ennyi. :D remélem mindenkit sikerült lebeszélnem. 10/1 és csak azért 1 mert csak 1 és negyed órát vett el az életembõl.