8/10
nikato 2018 dec. 26. - 20:58:41 8/10
(247/267)
Ehhez is van 4 féle szinkron, akár a Robotzsaruhoz, az iszdb-n mind a 4 szinkronnál van hangminta Rutger Hauer szinkronjánál, érdemes meghallgatni mind a 4 verziót, melyik színész mondja a legszebben, bár ahogy odaképzelem Rutger arcát, mindegyik hang passzol hozzá, de a mondat ugyanaz nem értem miért nem lehetett az eredetit végig vinni? Azért a 4-ből szerintem Újréti Lászlóé a legjobb, bár Harrison Ford-hoz Csernák János (2., 4. szinkron) illik, Sean Young-hoz pedig Tóth Enikő (3. szinkron).
Midnight67 2018 szept. 25. - 00:12:23 Előzmény Antiochus Epiphanesz
(246/267)
A taxisofőrt nemrég nekiálltam újra megnézni, hátha.. De nem, kb. fél órát bírtam és feladtam. Pedig valóban kíváncsi voltam rá.
Eszembe jutott még egy-két emlékezetes film, aminél valószínűleg tényleg bennem van a hiba, hogy nem jön be. A Mátrix, A rózsa neve, (vagy a maiak közül mondjuk az Eredet.. ) Ezekről is elismerem, hogy nagy alkotások, rajta is vannak a "legjobb filmek" listámon (ami nem feltétlenül tükrözi a saját ízlésemet, van, hogy szimplán az elismerést, vagy a "felejthetetlenséget"), de nálam eleve a "sötét hangulatú, vagy disztópia jellegű művek nem működnek. Nyomasztó hatással vannak rám, ha végig is nézem, ez a hangulat marad utána.
De egyéb kategóriában pl. ott van még a Ponyvaregény, abból sem kérek többször, köszönöm.
Mindezek ellenére elég sok féltve őrzött VHS porosodik a polcokon (tehát nem vagyok már mai fruska..:), amik nagy része itt legalább 8 körüli pontozású.
Antiochus Epiphanesz 2018 szept. 24. - 20:46:01 Előzmény Midnight67
(245/267)
Az Apokalipszis most-ot láttam még régebben, többször is, akkor nagyon tetszett, nagyon beteg film. A legjobb háborús filmnek tartom A szakasz mellett. Mindenkinek más az ízlése, én nem értem, hogy ebben a két filmben mi a nagy. A taxisofőr konkrétan egy nagyon buta, kulturálatlan, elszigetelődött emberről szól, aki lelő egy stricit, mindez nagyon gagyin néz ki...
Midnight67 2018 szept. 22. - 12:14:22 Előzmény Antiochus Epiphanesz
(244/267)
Akkor most megnyugodtam, hogy másnak is vannak hasonló tapasztalatai.
Van néhány kiemelten nagy film, ami annak ellenére, hogy emlékezetes, nekem mégsem jön be, vagy kimondottan rossz hatással van rám.
ilyen a Szárnyas fejvadász, ami nagyon nem az én műfajom. Moziban alig vártam, hogy vége legyen.
A Keresztapát is láttam nagyon rég, tudom, hogy nagy alkotás, de nem nézném meg újra.
A taxisőfort még autós moziban láttam (tehát nem most volt..), de annyira nyomasztott, hogy végül elaludtam rajta.
Aztán pl. Az Apokalipszis most c. filmet még iskolás koromban nézették meg velünk kötelezően, hát azon majdnem rosszul lettem. Nem is kívántam többször megnézni. Lehet, hogy csak túl gyerek voltam még hozzá, úgyhogy utóbbit tervezem majd megtekinteni.
Biztosan vannak még ilyenek, most hirtelen ezek jutottak eszembe.
Antiochus Epiphanesz 2018 szept. 20. - 15:13:40
(243/267)
Van két kultfilm, amit nagyon későn láttam csak (és még van pár, pl. Keresztapa, Az aranypolgár), talán nem véletlenül (Szárnyas fejvadász, A taxisofőr). Mindkettő nagy csalódás volt. Egyáltalán nem tetszett ez a film, fogalmam sincsen, mi a nagy benne. Alig történik benne valami, az atmoszféra sem tetszett. Mondjuk már az elején elmondják a nyomozónak, hogy van egy ilyen robotnő vagy ki a városban a többi 3 mellett, és ezen a vonalon indul el... nagy nyomozói teljesítmény. És akkor a 4.-et miért nemhogy nem akarják elkapni, de egy gazdag pasas alkalmazza... A nyomozás is nagyon gagyi. Vagy úgy mennek fel a fejeshez, hogy felhívják kaputelefonon, hogy lépjenek egyet a sakkjátszmában, mire beengedi őket... És ha nincs kedve beengedni őket? 2/10
Midnight67 2018 szept. 14. - 12:43:13
(242/267)
Vannak filmek, amiket nagyon régen láttam, de mindig emlékezni fogok rá. Két okból: vagy annyira jó, hogy felejthetetlen, vagy olyan rossz.. Nos, azt nem állítom, hogy ez egy rossz film, mert nem az, de azok közé tartozik, amik olyan nyomasztó hatással vannak rám, hogy nem kívánom többé látni.
Ez pont ilyen, anno moziban láttam, de szenvedtem rajta. Azért, lehet, hogy belenézek, hogy miért volt rám annyira rossz hatással, tudom-e esetleg más szemmel nézni, mert saját véleményem szerint ez egy túlértékelt film, de majd meglátjuk.
10/10
JoeM 2018 júl. 15. - 10:43:19 10/10 Előzmény wunderlich
(241/267)
Az lett volna a wunderlich, ha egy mondatot is értettél volna belőle.
1/10
wunderlich 2018 júl. 15. - 01:23:19 1/10
(240/267)
Elképesztően buta agyfosás ez a film, a folytatása nemkülönben.
Blindmouse 2018 máj. 23. - 02:04:22 Előzmény olahmiki1959
(239/267)
Nekem fura volt az egész, eleve eddig csak egy 1992 környéki változatot ismertem narráció nélkül.
(ez az a verzió aminek a mafilmes szinkronja van, És HF magar hangja a Csernák, valszeg a Director's cut...) valahogy elég durván más volt ez így...
10/10
olahmiki1959 2018 máj. 22. - 13:36:49 10/10
(238/267)
Ez az új, "rendezői változat" hajítófát sem ér.
Nekem megvan a régi, eredeti szinkronnal, narrációval - ami egyébként tökéletesen érthetővé teszi a filmet - a mostaniba csak belenéztem, aztán el is kapcsoltam.
Meg kéne talán mondani Ridley Scottnak, meg a többi akadékoskodó rendezőnek, akik egy film elkészülte után, sokszor évtizedek múlva"meg akarják valósítan önmagukat" a saját maguk által újravágott változatukkal, hogy ennyi idő elteltével, különösen akkor, ha a közönség már megszerette a film régi változatát, bele kéne nyugodni, hogy ez van, és hagyni kéne a fenébe az egészet!
Ilyenkor már felesleges belebarmolni egy remekműbe, csak egy nagy katyvasz lesz az egészből!
Ahogyan most is történt.
sexykex 2018 márc. 09. - 17:00:20
(237/267)
35 évvel ezelõtt a látványvilág, a feszültség, a történet egyedisége simán eladta ezt a lassú, mûvészieskedõ, kissé beteg filmet.
Ha jól emlékszem sorban álltam a jegyekért. Hogy mire gondoltam a film után? Fogalmam sincs. Nagyon régen történt. És mire gondoltam tegnap, amikor újra megnéztem? Elsõ gondolatom az volt, hogy ezt a Rachael nevû robébit igazán legyárthatták volna. Mit össze nem süröghetnének az asszonnyal a konyhában. A második gondolatot már szó szerint kiverték a fejembõl.
1/10
expa 2018 jan. 16. - 03:59:36 1/10
(236/267)
Roppant vontatott és gagyi. Még sosem láttam, de kár volt...
tom_pika 2018 jan. 11. - 01:26:40
(235/267)
Roppant vontatott volt nekem, érdekes hangulattal, korához képest jó díszletekkel.
Ismét bebizonyosodott: 30 évvel ezelõtti filmek nem a mai pörgõs világba valók.
6/10
2/10
dalfakaszto 2017 dec. 23. - 13:11:50 2/10 Előzmény sorozatneked.hu
(234/267)
Szerintem is dög unalom.sõt!rettenetes.Én csak azért néztem meg hogy értsem majd a 2. részt.Nekem se a látvánnyal van gond hanem a sztorival.eszméletlen lassan halad.persze lehet hogy akkor mikor készült ez volt a szokás :)
5/10
sorozatneked.hu 2017 okt. 17. - 22:15:05 5/10 Előzmény sawyerx
(233/267)
5/10

Én most láttam elõször és tudom, hogy egy 25 éves filmrõl van szó, de nekem nem tetszett. Szeretem a scifit, szeretem a cyberpunkos világot is, de itt a történet amolyan semmilyen volt számomra...egy 43 perces Végtelen határok epizódba is be lehetett volna sûríteni szerintem. A nyomasztó hangulata tetszett, de maga a sztori inkább untatott...mindig vártam, hogy legyen valami fordulat benne, de csak nem jött. Lehet, hogy el kellene olvasnom könyvben, mert úgy jobban ki tud teljesedni az egész. Ettõl függetlenül a második részét is meg szeretném nézni.
Querelle82 2017 okt. 09. - 13:51:42
(232/267)
Szerintem azért az is túl hosszúra sikerült. A harmadik fejezet második felébõl nyugodtan lehetett volna "húzni".
Querelle82 2017 okt. 09. - 13:49:48
(231/267)
Még nem láttam a filmet, természetesen igazad lehet.Viszont. Ez az oldal az 1982.filmet vesézi ki, nem az idei folytatást.
4anyreg 2017 okt. 09. - 12:32:20
(230/267)
Többször nekifutottam korábban, most végignéztem az elsõ részt final cut verzióban. Nekem olyan érzésem volt közben, mintha az egyik Halálos Fegyver részt néztem volna utópisztikus csomagolásban, némi thrillerrel vegyítve. Nem az a problémám, hogy régi (látszik, hogy sok film táplálkozott belõle késõbb, tehát minta volt sokak számára), de én szeretem az olyan sci-fiket, amiknek a pszichológiája megállja a helyét évtizedekkel késõbb is - pontosabban akkor is érdekes - ugyanis abban az esetben már kevéssé fontos, hogy a technikai elképzelés mennyire állja meg a helyét késõbb. Különösen óvatosan kell bánni az ilyen urbánus történetek esetén ezzel a momentummal - ezeket ugyanis magunk mellet látjuk, nem úgy mint ahogy pl. az ûrhajózás fejlõdését. Sajnos itt ez a pszichikai vonal nem volt meg, végletekig egyszerû a történet szépen elhúzva, és bár sugall a vége valamit, azt már menet közben is sejteni lehetett, továbbá számomra nem is annyira elgondolkodtató a szituáció. Egyszóval nem fogott meg.

Egy héttel ezelõtt néztem meg egy másik nagy sci-fi klasszikust, a 2001 Ûrodüsszeia-t, és az lekötött a lassúsága ellenére (ez sokszor jó is, mert jobban át lehet venni az érzést), bár a zenei rész ott is és itt is nagyon hatásvadász lett, sõt, itt-ott kifejezetten idegesítõ - de ez már ízlés kérdése. Meglepõ módon ott még technikailag is tudtak olyat mutatni, ami ma is megállja a helyét (pl. lapos tabletek reggelizés közben az asztalon, stb. - még a kivitelezés is brilliáns volt), de ez mellékes, ugyanis volt komoly mondanivalója, csavar benne - persze ma már ez sem új terület, sokan foglalkoznak / foglalkoznak vele, és mai fejjel már ezt is részben ki lehetett számítani. Mégis, össze sem lehet hasonlítani a kettõt.

Ezért is örültem, amikor láttam a 2049 rendezõ személyét, illetve zeneszerzõjét.

Mint alapfilm, minden sci-fi rajongónak ajánlott egyszer megnézni, de én õszintén sokkal többet vártam tõle.

Nórii234 2017 okt. 09. - 08:07:43
(229/267)
Nagyon hosszú volt és nem volt mondanivalója, én értem hogy 4DX meg minden de ez kész ember kínzás. Én mint nõ mondom engem eléggé idegesít hogy nincs benne nõi szereplõ, amelyk van az is vetített vagy prosti. A film kész szörnyûség volt. Sok volt a halott a kilátás. Nyomasztó volt! Ha ilyen lesz 2049 én belepusztulok!:(
Querelle82 2017 okt. 07. - 10:00:46 Előzmény Kit Fisto
(228/267)
Azért ez így igen erõs túlzás.Érdekes lenne a történet, ha nem majdnem kettõ órában mondanák el azt, ami nagyjából beleférne egy " Végtelen határok " epizódba.Legalábbis amit a film elmond, az igen. Az eredeti történet persze más lenne, az távolról sem ilyen. Ez a film sok helyen kimondottan unalmas.Nyomasztó hangulata van, az már biztos.De így visszanézve a látványvilága sem olyan ütõs.Már csak azért sem, mert a film nagy része esõben, és zárt térben történik.Az a kevés, amit Los Angelesbõl látunk - mármint 2019-ben- tényleg jó, még most is, de ezzel aztán vége is az értékeknek.Azt meg egyáltalán nem is értem, hogy miért készült belõle ötféle változat is ? Én nem most nézem meg elõször a filmet, amikor idehaza mozikba került akkor is láttam, de akkor sem voltam elragadtatva tõle. És nem az akciók hiánya miatt. Így majdnem harminc évvel késõbb sem változott a véleményem.