blacksabbath 2008 máj. 25. - 19:56:14
(27/267)
Hihetetlen minõségû film.
Kár hogy nem kapott Oscar-t.
blacksabbath 2008 máj. 25. - 19:30:40
(26/267)
Én nemrég szereztem meg a filmet.
Hát, azt kell mondanom a legjobb tudományos-fantasztikus film amit Ridley Scott rendezett. Igaz hogy nincs benne túl sok akció jelenet, de az ahogy 1982-ben mecsinálta 2019-et, le a kalappal elõtte.
Ezüstliliom 2008 ápr. 19. - 14:22:39
(25/267)
Szerintem csak álom, hogy a rendezõi verziót leadja bármelyik TV. Boltból vagy netrõl kellene megszerezni. Engem is érdekelne pedig.
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 19. - 11:46:59 10/10
(24/267)
Úgy értem: esedékes lenne.
10/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 19. - 11:44:09 10/10
(23/267)
De régen láttam már! Olvasgatva Titeket ideges lettem mert minden bizonnyal nem a rendezõi változatot láttam, ugyanis nem emlékszem egyszarvúra.
Jó lenne ha adná valamelyik csatorna sürgõsen, már idõszerû lenne, persze nem mindegy melyik. Megeshetne hogy nem a rendezõi és nem is a produceri változatot kapnánk hanem egy RTL torzót. Õk inkább ne is vetítsenek semmit.
zszoltan 2007 dec. 17. - 16:21:31
(22/267)
:) Amit én írtam, azt én is értem. Amit Philip K. Dick
azt nem mindig. :)
shikaka 2007 dec. 16. - 23:48:22
(21/267)
Egyébként a sejtésem Deckardról igaz, mert nemrég - már nemtom hol - olvastam egy Ridley Scott interjút, és abban mondta az öreg, hogy azon csodálkozik, hogy ezen vitáznak az emberek, ugyanis szerinte ez tök egyértelmû...
shikaka 2007 dec. 16. - 23:41:14
(20/267)
SPOILER


>>>én 2-dik nézésre már azon kezdtem el gondolkodni, mi van
>>>ha Deckhard is replikáns, mert vannak ilyesmi jelek is


Én is erre jutottam.
A film elején mondják, hogy 6 replikáns jött a hajóval, egy a landoláskor meghalt.
Ugye elkapja az alábbiakat:
- Roy Batty
- Pris
- Zhora
- meg még egy f*szi

Szerintem - és az álom az egyszarvúról, és a tény, hogy Guff PONTOSAN TUDJA Deckard mit álmodik, megerõsít ebben - õ a hatodik replikáns a hajóról... Elkapták, átprogramozták, és levadászta a társait.


Egyébként szvsz a film üzenete pont az, hogy lényegtelen Deckard ember vagy replikáns, mert ott már nem lehet eldönteni, hogy ki az emberibb. A film 'legemberibb' figurája Batty, aki ugye...


Természetesen máshogy is neki lehet állni a filmnek, de én erre jutottam.
9/10
Mákostonhal 2007 dec. 16. - 18:15:54 9/10
(19/267)
Ha már így belecsöppentem a perpatvarba, én is beszállok.( Micsoda gyerekes hozzá állás nem igaz?)Az Ûrodüsszeát már nagyon régóta meg akarom nézni, de még nem volt módom rá, a Transformersbõl pedig láttam egy rövid részletet, és hánytam egyet(Csak képletesen szólva)azt a filmet valszeg csak a trükkök viszik el a hátukon, mert azok bizony nagyon jók.
3/10
zee944 2007 dec. 16. - 18:09:13 3/10
(18/267)
Egy szóval nem mondtam, hogy elnyerte a tetszésem. Olyat sem írtam, amibõl arra következtethetnél, hogy "nem értem" a SZF-t. Imádom, hogy kapásból felsõbbrendûnek hiszed magad. Egyszerûen csak egy ócska filmnek tartom, ellentétben pl. a 2001: Ûrodüsszeiával, ami az egyik kedvencem a komoly sci-fi mûfajában.
3/10
zee944 2007 dec. 16. - 17:00:44 3/10
(17/267)
Egy kis személyeskedést kár lett volna kihagyni, igaz? De igazad van, ennél a filmnél még a Transformers is jobb.
efes 2007 dec. 16. - 13:49:25
(16/267)
a szárnyas fejvadász valóban elég unalmas film, szvsz nem ettõl kultusz (vö. hány pergõ ritmusú kultmozi van? biztosan nem a ritmus, a csavarosan cikázó cselekmény tesz valamit kultusszá).

inkább a megidézett világképe miatt (philip k dick miatt is). a mai napig, ha lekényszerülök pl. a nyugati téri aluljáróba, mindig ez a film jut eszembe. az éjszakai bankgkokról szintén... na ezért kultuszfilm a blade runners, nem színészi alakítások és hasonló marhaságok, mégcsak nem is a sztorija miatt. a bemutatása kori és a mai szemmel nézve is pontos negatív jövõképe miatt az.
10/10
Zajac 2007 dec. 16. - 13:32:27 10/10
(15/267)
Izlések és pofonok..szerintem csak ennyi..
3/10
zee944 2007 dec. 16. - 10:20:49 3/10
(14/267)
Csak azért írok, hogy a sok agyondícsérés mellett legyen ellenvélemény is.

Ez az egyik legócskább kultfilm, amivel valaha dolgom volt. Száraz, unalmas, lélektelen. A sztori jó, a mondanivaló is, de ez nem segít a filmen. Azonkívül Harrison Ford valszeg élete legrosszabb alakítását nyújtja benne, persze biztos ezt is ki lehet magyarázni.

Szerintem teljesen megérdemelten bukott meg 1982-ben, nem értem, hogy miért kell a mocsárból a rossz filmeket (is) kiemelni, és aztán agyonajnározni.

Tudom, hogy kisebbségben vagyok a véleményemmel, és darabokra szedtek, úgyhogy lécelek is innen.
9/10
Mákostonhal 2007 dec. 15. - 23:05:57 9/10
(13/267)
A szárnyas fejvadász a filmtörténelem egyik lagnagyobb horderejû alkotása. Nagyon kevés sci-fi van, ami tetszett, de ez nagyon. ( F*ck StarWars! )Érdekes, hogy Ridley Scott hihhetetlenül gyors tempóban történõ iparosmunkájából megtudott születni egy ilyen jó film. Félre értés ne tessék, szeretem Ridley papit, csak túlzott rohanásának sok elviselhetõ, és csak kevés nagyon jó film az eredménye.(Hehh, mit kezdjek én a Sólyom végveszélybennel, vagy a Mennyei királysággal? Pfff.)A szárnyas fejvadászban egyszerûen minden profizmusra vall. A sztori ugyan egyszerû, az atmoszféra ami belõle születik a profi operatõri munkának, vágásnak, rendezésnek köszönhetõen, hihhetetlenül egyedi cyberpunk világot teremt. Harrison Ford stílusos alakítása pedig ezekkel párhuzamosan némi film-noirt csempész a filmbe. Rutger Hauer enyhén fogalmazva is kib*szott jól alakít, hogyha fogalmazhatok így. Az "Eltékozolt tehetségek" listámon õ a harmadik Ray Liotta és jómagam mellett. Najó, csak vicceltem, fiatal vagyok én még a tékozláshoz. :)
Micsoda magántörténelembe kezdtem én itt. :)Visszatérve a filmre, fel lehet még fedezni egy csomó utalást, keresztény motívumot, én 2-dik nézésre már azon kezdtem el gondolkodni, mi van ha Deckhard is replikáns, mert vannak ilyesmi jelek is, pl. az egyszarvú az álomban, de találja ki mindenki úgy ahogy akarja. Még egy útolsó dolog. Aki nem a rendezõi változatot látta, nem tudja, mit hagyott ki, az ugyanis sokkal jobb. A szárnyas fejvadász egy gigantikusan jó film, talán ajánlólevél is lehetne Ridley papinak a mennyországba, de várjuk csak ki a végét. 90%
zszoltan 2007 aug. 26. - 19:56:34
(12/267)
Hát a 'Blade runner' nem egy gyerekmese, az biztos. Én a SW4-et nagyon rég láttam, de kellemes emlékeim vannak róla. Talán ha újra megnézem, az én szememben is kopni fog kicsit. De szerintem szerintem nem. :)
zszoltan 2007 aug. 20. - 16:55:23
(11/267)
Pedig a StarWars-trilógiához hasonlítani valamit nálam komoly dicséretnek minõsül. ;)
De természetesen olyan értelemben nem lehet említettekhez hasonlítani, hogy jóval mélyebb, 'drámásabb' tõlük a 'Blade runner'.
trabiracer 2007 aug. 19. - 16:01:24
(10/267)
Ez a film a kultikus filmek egyik tagja a véleményem szerint. Óriási hiba összehasonlítani egy Alien v. Starwars stb filmekkel. Totálisan más kategória. A film mondanivalójára aki meg nem jön rá, az ne nézzen ilyen filmeket.
Redfield 2007 máj. 10. - 21:06:50
(9/267)
a rendezõi változat egy álom-jelenettel van kibõvítve, ami a végére ad magyarázatot.
zszoltan 2007 máj. 10. - 17:54:19 Előzmény Newcastle United
(8/267)
Hú, de rég láttam! De határozottan kellemes emlékeim vannak róla, pedig szerintem akkor még túl kicsi voltam a mondanivaló felfogásához. Majd beszerzésnél figyelek, hogy a rendezõi változat legyen. Vagy inkább a könyvet kellene...

SPOILER (AKI NEM LÁTTA NE OLVASSA TOVÁBB)

Én a végén valami kis hajtogatott figurára emlékszem a lány szobájának padlóján. Az a rendezõi változat lehetett?