offtopic
agarik 2011 máj. 14. - 22:09:30
(127/267)
Ez egyszerûen nem igaz.
SENKI nem születik vallásosnak, és régészeti TÉNY hogy a vallás csak idõvel fejlõdött ki. Mára pedig a vallás mémjérõl egyértelmûen felismertük hogy alapvetõen hibás, elvetendõ - elértünk arra a pontra, ahol megintcsak nincs vallás. Amúgy nemrég felfedeztek egy eddig felderítetlen szigeten egy népcsoportot, aminek tradicionálisan semmilyen vallás nincs.

Descart elképzeléseit - mint már kétszer elmondtuk - rég megcáfolták. Hiába ismétled ugyanazt a hülyeséget folyton, attól nem lesz igaz.

isten = gravitáció??? Vagy hogy is jött össze a két kérdés?
Amúgy csak HIPOTÉZIS hogy a gravitációt részecske okozza, amúgy ez még vizsgálat tárgya. A gravitáció LÉTE azonban nem kötõpdik ahhoz a kérdéshez mi okozza a gravitációt. A feltételezés szerint a gravitáció egy részecske tulajdonsága, nem pedig maga a részecske, így a két dolog (a gravitáció jelensége és a gravitáció oka) külön-külön tárgyalható. Mint korábban mondtam: a vallásosak még a kérdésekkel sincsenek tisztában amirõl szó van, nem hogy érdemben képesek legyenek gondolatokat megfogalmazni tudományos témákban.
Az viszont bizonyított TÉNY, hogy a Bibliai isten nem létezik. A teszteket, amit maguk a hívõk bocsátottak mindenki rendelkezésére, már korábban beírtam, olvass vissza.

A buddhizmus nem foglalkozik az "isten" kérdésével. Ott hiába is keresgélne ezügyben bárki, lévén ateista vallásról van szó.
offtopic
agarik 2011 máj. 14. - 21:54:28 Előzmény wukovsky
(126/267)
Téves.

A világ úgy jutott elõbbre, hogy egyesek új dolgokat véltek felfedezni, majd mikor ezt BIZONYÍTOTTÁK, a világ többi része elfogadta, mivel nem "szerintem-szerinted" játék volt többé, hanem TÉNY. Akik elképzeléseirõl pedig bebizonyosodott hogy téves, azt meg a közösség elvetette, mivel nem volt máködõképes, nem származhatott belõle használható dolog.
Akik pedig ezen folyamat ellen dolgoztak (pl. vallásosok), azokat keményen seggbe kellett rúgni hogy idáig eljussunk.
offtopic
Thousand Lakes 2011 máj. 14. - 12:11:41 Előzmény wukovsky
(125/267)
A vallásos hit nemigen visz elõbbre semmiben, a tudatlanság terjesztését kivéve.
offtopic
wukovsky 2011 máj. 13. - 18:14:56
(124/267)
A világ állandóan úgy jutott elõbre, hogy voltak emberek, akik hittek valamiben, és a sok hitetlen ellenére makacsul kitartottak hitük mellett, így hódítottuk meg a levegõt!!! soha nem fogsz repülni, ha Isten azt akarná, hgoy repüljünk, szárnyakat adott volna.

És így értünk el mindent, mert hittünk valamiben.

Ha mindenki olyan lenne mint Te, még lehet bottal vernénk egymást a barlangokban.

A hit az ami mindig is elõbbre vitte az emberiséget!!!!! És nem az anti hit
offtopic
wukovsky 2011 máj. 13. - 18:12:02
(123/267)
Einstein: csak két dolog végtelen, az univerzum, és az emberi hülyeség, habár az utóbbiban nem vagyok biztos.

Nos, akkor menjünk vissza egészen a kályháig.

Van az univerzum, amiben élünk. Ez szép, tudjuk, hogy vannak benne galaxisok, naprendzserek, stb.

De hol van ennek vége, és ahol ennek vége van, mi van azon túl, és ahol annak vége van, azon túl mi van ? :$

Ha majd ezekre választ adtál, akkor beszéljünk tovább Istenrõl.

Add kettõ, ezek kiragadott dolgok, kérjetek és adatik, hehe, Jézus egyszer azt is mondá, hogy nem létezik az Isten, mondja ezt a buta ember, vissza csatolva, kérjetek, és adatik, de öszinte tiszta szívvel kérjetek, és olyat, amirõl teljes egészében meg vagytok gyõzödve, hogy nektek jó, és a mennyei Atyátok is úgy gondolná, hogy az a hasznotokra vállik.

Korábbi témához, praxis átvétel, egy meglett erõs harmincas éveiben járó fiatal ember nem kiöregedett, csak megunta, nem tetszett neki, és vissza ment a régi szakmájába, ezért adta el a barátomnak. És még számos olyan dolog történt pont akkor, azon a pár héten belül, hogy minden tökéletesen egybe klappoljon, nem pár hónappal elõbb, késõbb, pont ugyan abban a rövid intervallumban.

Erre nem sokat tudtál mondani, csak elõ hozakodtál azzal, hogy 7 milliárd ember vna, és sokan dolgoznak.

Nos itt hazánkban, ha 2 millió ember dolgozik, akkor már sokat mondtam. Vannak igenis olyan megmagyarázhatatlan csodák, amik mellett egy értelmes ember nem tud elmenni, mert azon a szinten van, hogy fel tudja fogni, hogy ...

Nálad csak betanult demagóg dogmákat vélek felfedni, válaszaidban nincs sok logika, csak van egy nagy ateista lexikonod, amibõl nézegeted, hogy ha ezt mondják, arra azt kell válaszolni.

Nekem kb ez jött le!!!!
offtopic
wukovsky 2011 máj. 13. - 18:02:25
(122/267)
Elõször is, még soha senki nem tudta bebizonyítani, hogy Isten nem létezik. Mi rá a bizonyíték.

és akkor segítségül hívnám a BÓlyai matematikát. Tegyül fel, hogy két párhuzamos .... mindannyian tudjuk mirõl van szó. Elkezdett viszgálni valamit, amirõl úgy gondolta, hogy nem lehetséges. Úgy tett, hogy feltételezte, hogy lehetséges, és elkezdte rá felírni az egyenleteket, tételeket, passzusokat. És várta, hogy mikor ütközik bele valamiben, mikor lesz egyenlõtlen az egyenlet. De nem lett az, csak írta, írta, számolt, csinálta, de nem dölt meg az elmélet, és létre jött a bólyai matematika.

Nos, tegyük fel hogy Isten létezik, mondj bármi olyat, mi tökéletesen bebízonyítani, hogy nem létezik!!!!!

HA mondasz, eskû az ölembe hajtom kedves arcom, és örömöt okozok magamnak!!!!
offtopic
wukovsky 2011 máj. 13. - 17:55:43
(121/267)
Eddig is sejtettem, de most már tisztán látom, hogy lucifer szállta meg, és torzította el ilyen elképesztõ mértékben homályos ki elmédet!!!!

http://hu.wikipedia.org/wiki/Zsir%C3%A1f

Amúgy elég rosszak az ismereteid. Pontosan azért hoztam fel a zsiráfot, hogy talán belátod az evolúcióban rejlõ hatalmas baromságot. A zsiráf nyaka azért olyan hosszú, hogy elérje a fák tetejét is, és onnan legelhessen, ahonnan senki más, ugyanis a kis rokonaid, a majmok azokat a terméseket (lévén, hogy nincs négy részbõl álló gyomruk, ami kérõdzésre is alkalmas) nem tudják elfogyasztani, az antilopok pedig ha két lábra állnak, akkor sem magasabbak 2 méternél.

Tehát az evolúció során szépen lassan egyre egyre hosszabb lett a nyakacskájuk szerinted, és mindig csak az az egyed maradt életben, akinek a leghosszabb volt a nyaka, mert az jutott a legtöbb táplálékhoz.

A gond csak ezzel annyi, hogy van egy átmeneti idõszak, amikor a nyak még nem elég hosszú ahhoz, hogy táplálék bõséget nyújtson, viszont a testalkat már elég deformált ahhoz, hogy akadályozza õt bizonyos dolgokban.

És ez itt a gond, az a hosszas, hosszas több 100.000 éves átmeneti idõszak, amíg a sok kis mutáció révén eljut oda, ahol van most.

Ez véletlen mûve nem lehet. Viszont nekem van erre egy elméletem, szuper mutációnak hívom, aminek a lényege, hogy egy felsõbb rendû teremtõ erõ, aki valszeg itt szórakozott a földön, gondol egyet, és azt mondja, hogy csinálok egy hosszú nyakú állatot, aki lefogja tudni enni a fák tetejét. Ha tisztában vagy a génsebészettel, már pedig egy igen fejlett inteligencia miért ne lehetne tisztában vele, akkor pikk pakk megteremtetett a dolog.

Klónozni már a buta kis ember is tud, és rengeteg dolgot feltérképezett már a genetika terén, hogy mi miért felelõs. Még egy kis lépés, és talán már módosítani is fog tudni.

Ami a lényeg, a zsiráf nem legel fûvet, mert kurvára nem alkalmas rá, ha vizet kell innia, az egy óriási procedura neki, mire szétnyitja annyira a lábait, hogy le tudjon annyira hajolni, hogy elérje a vizet.

Ezek után gondolom nem sértõdsz meg, ha azt mondom, hogy nem mindenhol kielégítõek az ismereteid.

Egy másik érdekes dolog, a dinoszauruszok kihalása. Miért csak õk, a halak, kétéltûek, és számos hüllõ faj, pl krokodil, miért vannak még mindig itt, és a madarak, akik az õ leszármazottaik miért élték túl. Valszeg valaki megunta õket, vagy valami, mert semmi mással nem tudják magyarázni a mai napig. Ha meteor csapodott volna be, az minden mást is kipusztít, tehát akkor mégis mi. Élelem hiány ? :$ Az elefént, és a bálnák sem kicsi állatok, de egy bölény vagy bivaly sem kicsike, és voltak egészan apró dínók.

Ami a dolog többi részét illeti, van az amit úgy neveznek, hogy szabad akarat, és van az, amit úgy neveznek, hogy emberi természet, ami alapjaiban rossz, és romlott, és szabad akaratodból úgy kell döntened, hogy el utasítod a rosszat, és inkább a jót választod.

Ez mindig mindenhol megvolt, az ember mindig mindenhol hódolt valami féle Istennek, isteneknek, ez egy idõs a természettel, és volt etikai kodexe, ha valami rossz történt, akkor úgy vélte, valami helytelent cselekedett, és ezért kell vezekelnie.

Tehát koránt sincs tudatlanság, max nálad. Én pontosan tudom, hogy mik a feltételei annak, hogy elnyerjem jutalmam, és én örökké fogok élni . (remélem, és nem kárhozom el)
offtopic
agarik 2011 máj. 13. - 17:18:14
(120/267)
161. hsz.

Amúgy senki nem mondta hogy az ateizmus "magasabbrendû". Azt mondtam, hogy eddig az látszik leginkább helyesnek, ellentétben pl. a bizonyítottan téves kereszténységgel, júdaizmussal, iszlámmal, hinduizmussal, stb. Meg azt, hogy semmilyen istenségre nincs egyelõre érdemi bizonyíték, így nem helyes feltételezni, hogy bármilyen istenség létezik, így az ateizmus kell a kiindulási pont legyen mindneki számára, amirõl elmozdulni csakis tudományos igényû bizonyítékok birtokában szabad.
offtopic
agarik 2011 máj. 13. - 17:14:21
(119/267)
Minden ami létezik = minden ami létezik. Térben, idõben - bárhogy.

A multiverzum elmélet csak arra jó jelen esetben, hogy a definíciókat addig csavard míg LÁTSZÓLAG bele tudod paszírozni azt amire ki akarsz lukadni, aztán addig csavarod tovább az egész okfejtést, míg LÁTSZÓLAG az eredeti kijelentésed igazzá válik. Kétszeresen hazudsz ezen okfejtés során tehát.

A filozófiában használatos "atomosz" szó NEM AZONOS jelentéstartalmú a fizikában használatos "atom" szóval. Az atom(fil) szó az anyag egy elavult koncepciójára vonatkozik, amiben olyan apró egységekre bonthatjuk az anyagot (ha jól dereng tényleges szeleteléssel, az elemekre bontás elvégre csak a középkorban jött be az alkímia eredményeként), hogy nem lesz többé tovább osztható. Az atom(fiz) pedig egy bizonyos tudományos módszerrel érzékelhetõ bizonyos tulajdonságú anyagi részecske, amirõl RÉGEBBEN azt feltételezték, hogy tovább nem bontható, ezért adták neki az atom nevet a filozófia szókészletébõl származtatva.

Namost, ha vesszük a multiverzum-hipotézist (nem elmélet, mivel nincs bizonyítva, csak feltételezés szintjén elismert), akkor úgy KÉNE fogalmaznod/-otok, hogy JELEN univerzumunk így-meg-úgy keletkezett. Namost, a Világegyetem Keletkezésének problematikája azonban NEM ÁLL MEG jelen univerzumunk szintjén (megengedve hogy léteznek más univerzumok), hanem MINDEN LÉTEZÕ (legyen az a létezés bármilyen formája bármilyen univerzumban) hogyan keletkezett. Tehát HA ki is derülne hogy a Nagy Trüsszentõ tüsszentette ki a mi univerzumunkat, és eljön majd a Nagy Fehér Zsebkendõ hogy tisztára töröljön mindent, ezen felismerés nem jelentené a dolgok keletkezésérõl szóló kérdésre a választ, pusztán kitolná azt egy távolabbi idõbe.

Tehát TE, és tesita társaid indultok ki hibás elõfeltételekbõl, mégpedig amiatt, hogy egyszerûen nemhogy nem értitek, de nem is ismeritek a szóban forgó kérdéseket!


A Bibliai istenségrõl (alias Féltékenység, alias Seregek Ura, alias Sátán, alias Yahwe, alias Elohim, stb.): LEGALÁBB három tudományos igényû próbát ír le a létezésének igazolásáról. Ezek: 1) tûzgyújtás (a kármel-hegyi kihívás), 2) bírósági per indítása (Gedeon oltárrombolása), 3) Jézus megidézése ("kérjetek és adatik néktek").
Bármelyik próbára ha vállakozol, tied a pálya. Megbeszéljük hol és mikor, és meglátjuk sikerül-e neked! A vesztes fizeti a tv-stábot.
offtopic
agarik 2011 máj. 13. - 16:56:45
(118/267)
Nem szeretem ismételni, de: "És ezt azóta már meg is cáfolták."

Amúgy pedig: az idézet logikai alapú istenérv. Az ilyenek NEM ELFOGADHATÓAK, lévén a megfelelõ logikai axiómákat felállítva BÁRMI bizonyítható vagy cáfolható.

A legnagyobb röhely amúgy az idézetedben annak tökéletesen hiányos volta, ami értelmetlenné teszi az egészet. Úgy kezdõdik ugynais: "Ez az érv támasztja alá ..." - csókolom, milyen érv?

Btw, milyen vaskocka? Amúgy de, bizonyítható, amennyiben nem az említett példabeli vaskocka a példabeli világegyetem. Amennyiben pedig mégsem bizonyítható, akkor a HANGYABOLY SZÁMÁRA a példabeli vaskocka lesz a világegyetem. Bizonyíthatatlan állítások tárgyát ugyanis definíció szerint nemlétezõnek tekintjük.
offtopic
agarik 2011 máj. 13. - 16:51:18
(117/267)
"Semmire se jó hibrid"? Drágaszágom, hol élsz te? Mitõl lenne egy félhosszú nyakú zsiráf "semmiresejó"? Lévén a zsiráf FÜVET eszik, a nyak megnyúlásával lesz sokkal inkább "semmiresejó" (bár persze a nyak hosszának növekedésének teljesen logikus természetes okai vannak).

Csókolom, a specializáció során egyre többmindent elhagy az adott faj / egyed, de mivel míg eléri az adott specializációs fokot számtalan lehetõség áll elõtte, így fel sem merül a specializációval kapcsolatban semmiféle probléma!
A jegesmedve "halálra fagyásával" kapcsolatban meg annyit: a medve õsibb formája nyilvánvalóan délebben (melegebb éghajlaton) alakult ki. A medvénk, aminek utúdai egyszer majd a mai jegesmedvék lesznek egy kicsit északabbra ment, ahol kicsit volt hidegebb, így csak egy kicsit kellett változnia mindíg. Hol itt a probléma?

Majmok léteznek, holmi "Isten" viszont nem. Ha más a véleményed, lássuk a bizonyítékokat. Eddig 0-nál tartasz.

A poros kérdésrõl: Gen.2.7: "És formálta vala az Úr Isten az ebert a földnek porából". Klasszikusokat csak pontosan!

Az általad említett véletlen eseménysorról: mégis mire alapozod az állításodat? 7 MILLIÁRD ember él JELENLEG a Földön, és úgy 10,000 éve kisebb-nagyonn társadalmakat alkot. Az embereknek folyton munka kell, mások meg kiöregednek a munkából. Minõ meglepetés: sokan ugyanazt a típusú munkát végzik. Annak az esélye, hogy valaki átvegye az üzletet egy felehetõleg amúgyis ismertségében lévõ másvalakitõl, IGEN NAGY.

Lévén még kb. 200 évvel ezelõtt is aki nem volt "hívõ" azt kivégezték, ez a megjegyzésed semmiféle súllyal nem esik latba. Annál inkább az, hogy nevezett emberek eredményeiket ANNAK ELLENÉRE érték el, hogy hívõk voltak, és soha nem annak okán!

Btw: nincs se jó, se rossz abszolút szinten.

Az "ok" persze, mindíg ott van, de miért lenne az az "ok" egy értelmes lény akarata? A BIZONYÍTÉKOK szerint mindennek okai vak természeti erõk. Az univerzum ÉRDEKTELEN feléd, és minden felé. SEMMINEK nincs értelme, sõt még azt se mondhatjuk hogy nincs értelme, hiszen akkor máris értelmet tulajdonítanánk neki!

Amúgy miféle "próbatétel"-rõl gagyogsz? Nem tudok semmiféle próbáról, tehát két lehetõség van: a) nincs semmiféle próba b) van próba, de annak feltételeirõl senki sem tud semmit, így alapvetõen teljesíthetetlen az egész, és a "próba" kiötlõje egyszerûen MEGÁTALKODOTT GONOSZ amennyiben a próbán elbukókat bármilyen módon bünteti. Ha pedig, mint hagymázas képzeletedben gondolod, ezen büntetés "örökkévaló elképzelhetetlen mértékû kínzás", és a "próba" egyik - a legfõbb - mércéje, hogy egy teljesen bizonyítatlan, totálisan ellentmondásos, megátalkodottan gonosz istenségben való hit, akkor az az istenség elképelhetetlenül gonosz, és csak az abszolút gyávák hajlandóak behódolni neki.
offtopic
wukovsky 2011 máj. 13. - 10:43:50
(116/267)
Azért nem látod, mert szemellenzõs vagy.


Persze, persze, természetes szelekció, csak amíg kiszelektálódik az, hogy mi a nyerõ, addig hány generációnak is kellene lefutni, hány száz ezer év kellhet, hogy megnöljön a zsiráf nyaka, és a köztes állapotban egy semmire sem jó hibrid csak.

a nyaka már túl hosszú ahhoz, hogy normális életet éljen, de még nem elég hosszú ahhoz, hogy elérje a fák tetejét.

De ott van példának a jegesmedve, vagy jó néhány fóka, akik annyira specializálodtak valami, hogy az már már szinte hitetetlen, de amíg ezt nem érték el addig halálra fagytak volna, és éhen haltak volna.

Ezért van az általad vélt evolúció megcáfolva, mert nem létezik!!!

De rendben, ha annyira ragaszkodsz hozzá, akkor Te lehetsz majomivadék, ellenben én tartom magam ahhoz, hogy Isten képmása vagyok.

Egyébként meg porból lettünk, klaszikusokat csak pontosan, vagy sehogy.

Nos mondok egy példát, egy barátom akart most csinálni egy új üzletet, mert jött neki egy hirtelen sugallat, és akkor dolgok olyan láncreakciói indultak be, hogy egy másik ember pedig ki akart szállni abból az üzletbõl, mert megunta, így mint egy praxist tudta átvenni az egészet, egy másik embernek kapcsolatok révén pedig olyan szívességet tudott tenni, hogy jelentõs engedményt kapott termékekre, és jó néhány dolog. Te kis hitetlen erre azt mondanád, hogy véletlen. Ellenben ennyi véletlen ilyen rövid idõn belül ilyen koncentráltan, csak úgy önmagától nem következik be. Nah ebben látom én a sors, vagy nevezhetjük felsõbb rendû teremtõ erõ, vagy Isten kezét.


És általában mondhatjuk, hogy az igazán okos emberek legnagyobb része mindig is mélyen hívõ ember volt, mert megéretteék az univerzum müködését, és átlátták, hogy ez olyan csodás, hogy önmagától nem jöhet létre.

http://www.harunyahya.com/other/hu/books/evolucio/evolucio_02.php

Én személy szerint minden jóban, és minden rosszban is látom Isten kezét, mert a rossz is okkal történik.

Pl a történet a Charlie Wilson háborújából.

Egyszer egy fiú kapott egy lovat, mindenki azt mondta, de csodás, de csodás, az öreg bölcs azt mondta, majd meglátjuk

Ledobta a ló, mindenki azt mondta, de szörnyü, de szörnyü, az öreg bölcs azt mondta, majd meglátjuk

Minden fiút behívtak katonának a háborúba, kivévve a törött lábút, mindenki azt mondta de csodás, de csodás, az öreg bölcs, csak annyit mondott, majd meglátjuk.

Minden okkal történik, csak vannak akik szemellenzõsek, és nem látják meg az ok okozat viszonyt.

És olyan primitív dolgokkal jönnek, elõ, ha Isten létezik, miért hagyja, hogy ilyen szörnyüségek történjenek. De könyörgöm, ha nincs próbatétel, hogy tudsz kiállni egy próbát.

És én azt sem vagyok hajlandó elfogadni, hogy élsz, aztán kész, ennyi.

De vannak akik tudnak úgy élni a világban, mint Te, már hallottam ilyenrõl!!!!
offtopic
agarik 2011 máj. 13. - 10:19:27 Előzmény wukovsky
(115/267)
Majomtól, egysejtûektõl - hosszú a sor.

Az evolúció biztosabb mint eddig bármikor, nem értem miért mondod hogy "megcáfolták", mert nem cáfolták meg, sõt.

Miféle "szerencsés" mutáció van a zsiráf nyakával? Természetes szelekció, drágaszágom. Arról hallottál már?

Leraktuk azt a követ, és 15 milliárd év alatt LETT belõle élõ organizmus (Igazából még annál is kevesebb idõ kellett). Most mit pattogsz? Amúgy kedvenc mesekönyved (aka. Biblia) szerint IS egy marék kavicsból lett az ember, sz'al mirõl is beszélünk?

Én nem látok semmilyen "felsõbbrendû erõt" beavatkozni sehol. Mutasd meg, és megdumáljuk.
offtopic
wukovsky 2011 máj. 13. - 09:22:11
(114/267)
Tehát akkor Te azt vallód, hogy Te a majomtól származol, vagy nem teljesen értem a dolgot.

Én jobban szeretném elhinni azt, hogy egy felsõbb rendû teremtõ erõ mása vagyok.

Az evolúciót is számtalanszor megcáfolták már, mert ugyan hány szerencsés genetikai mutációnak kell bekövetkezni, hogy a zsiráf nyaka éppen olyan hosszú legyen, és képtelen legyen a hányásra, hogy soha semmilyen körülmények között ne fulladhasson meg, és még sorolhatnám.

És amíg nem nõtt meg a nyaka, addig éhezett, vagy hogy történt ? :$

Ha leraksz egy követ, abból 100 milliárd év múlva sem lesz élõ organizmus.

És az egész olyan csodás, olyan szép, olyan logikus, hogy ezt valaminek, vagy valakinek csinálni kellett.

Nem mondom, hogy ez a bibliai Isten, de azt sem, hogy nem az, viszont azt mondom, hogy egy felsõbb rendû teremtõ erõ igenis is létezik, aki léptem nyomon beavatkozik a mi életünkbe számtalan módon
offtopic
agarik 2011 máj. 13. - 08:55:58
(113/267)
Te miért nem hiszed hogy nem léteznek az alábbi karakterek:
- Zeusz
- Ahurad Mazdah
- Quetzatcoatl
- a Húsvéti Nyúl
- Télapó
- a Láthatatlan Rózsaszín Unikornis
- a Láthatatlan Sárkány a Garázsomban
- Russel Teáskannája
- a Mumus az ágyad alatt
stb., stb., stb.

Egy nemlétezésrõl szóló kijelentés nem bizonyítható, mivel nem állítás! A nemlétezés "bizonyítéka" az adott dolog létezésérõl szóló bizonyítékok HIÁNYA.
offtopic
agarik 2011 máj. 13. - 08:52:33
(112/267)
1. Való igaz, szemantikai hibát vétett tombenko. Helyesen az érvelés így kéne hangozzon: "Tegyük fel, hogy x isten. Ha x létezése bizonyítható, akkor x létezik. Ellenkezõ esetben definíció szerint nemlétezõnek tekintjük."

3. tombenko a létezés 2. definícióját használja itt, és teljesen jogosan.
Másodsorban viszont mint tudjuk a "világegyetem" definíciója = minden ami létezik. Tehát HA "isten" létezõ valami, akkor az univerzum része. Tehát ha valami kellett hogy teremtse a világmindenséget, akkor az a valami kellett hogy teremtse "isten"-t is. Ellenben HA "isten" az univerzumban nincs benne, akkor nem létezik, de akkor minek foglalkozunk vele?

Amúgy ismételten felhívnám a figyelmet rá, hogy a Bibliai "Isten" létezése bizonyítottan cáfolt.

Továbbá elegem van az alaptalan feltételezésekbõl, mint "Isten létezik", "Isten teremtette a világegyetemet", "ehhez az egészhez nekünk bármi közünk van" stb. Annyi alaptalan feltételezést tesztek, hogy attól még Benedek Elek mesemondó haja is égnek állna!
tombenko 2011 máj. 12. - 23:12:44
(111/267)
És ezt azóta már meg is cáfolták.
offtopic
agarik 2011 máj. 12. - 21:13:58
(110/267)
A trükk ott van, hogy a teljes mondat úgy hangzik: "Nincs bizonyítékunk semmiféle istenség létezésére, ezért semmiféle istenségrõl nem állíthatjuk hogy létezik." Az ateizmus ugyanis nem állít valamit, hanem nem fogad el egy bizonyos állítást.

Ráadásul ténylegesen nincs bizonyítási kötelezettsége, mivel nem tesz pozitív állítást - ellentétben a vallásokkal.

Ja, és még egy különbség: az ateisták hajlandóak az új esetleges bizonyítékok fényében felülvizsgálni álláspontjukat - ez azonban nem mondható el a vallásosokról. Mert az például egyértelmûen bizonyítható, hogy a keresztények pszihopata Istene nem létezik, oszt mégis van egy csomó keresztény szerteszét szégyenszemre.
offtopic
tombenko 2011 máj. 12. - 20:54:39
(109/267)
Mivel az ateizmus a hit alapját tagadja, ezért a hasonlat nagyon is áll. Az egyetlen ok, amiért téged zavar, hogy ellentétes a meggyõzõdéseddel.
tombenko 2011 máj. 12. - 20:53:03
(108/267)
Akkor bizonyítom bármely isten nemlétét:
Tegyük fel, hogy x isten. Ha x létezik, akkor létezése bizonyítható. A bizonyíthatóságból következik, hogy létezik bizonyíték x létezésére. Mivel eddig senki nem tudott bizonyítékot mutatni x létezésére, tehát x létezése nem bizonyítható. Mivel minden létezõ dolognak a létezése bizonyítható, ezért ha valaminek a létezése nem bizonyítható, akkor az nem létezik. Mivel x létezése nem bizonyítható, ezért x nem létezik. QED
Cáfolj meg (ha tudsz)!
Egyébként a két állítás nem egyenrangú, mert az egyik a másiknak tagadása. Újra ott vagyunk, hogy a pozitív állítást illik bizonyítani. Ha nem így lenne, akkor mindenki állíthatna mindenféle sületlenséget, mindenféle megkötés nélkül, mi meg nem haladnánk elõre, mert a cáfolatokkal lennénk elfoglalva.