Téma: Szégyenfolt

greghouse 2011 jan. 16. - 15:31:46
(51/91)
zotyo: "...ebben a filmben túl sok a ha..."

minden filmben. Minden mûvészetben "túl" sok a "ha".

Nézzél Rambo filmeket. Az biztos más, és neked tetszik.
greghouse 2011 jan. 16. - 15:24:55
(50/91)
...ja, még valamit.
Minden alkotások egyik alaptémája, mikor a hõs nem vállalja fel saját magát.

Most felejtkezz el a "hõs" köznapi értelmezésérõl.
Imrédy Béla, a náci-párti kormány miniszterelnöke öngyilkos lett, mikor kiderült, hogy az egyik felmenõje zsidó volt.

Ebben a filmben Hopkins karaktere képtelen elviselni sem a nyolcadrészt négerségét, sem mást, inkább vállalja a rasszistát, (holott a film elején kiderül, nem is zsidó, de inkább azt vállalja), késõbb azt sem, képtelen azonosulni önmagával. Egyetlen részével sem, ez a tragédiája.

Utolsó mentsvárként megpróbál megmenteni egy fiatal nõt, aki lehet, hogy tényleg romlott, lehet, hogy nem, de ez már mindegy. Tudja, hogy magát már nem képes megmenteni, megpróbál mást. Amikor látja, hogy az sem sikerül, halálba vezeti az autót.

Nem így volt?
gh
greghouse 2011 jan. 16. - 15:17:47
(49/91)
Jó, igazad is van is, meg nem is, hadd ne kezdjünk itt filmesztétikai vitába, mert megint kiutálnak.

Tényleg egy szó "shadow" miatt kiáltják ki rasszistának, de rajta ott ragad a bélyeg, mivel egész életében képtelen felvállalni, hogy negyed (nyolcad, stb.) részt meg néger. És a filmben tényleg rasszista a karaktere.

ez okozza halálát.
Külön történet lenne (ezt nõnek kellene megírnia), hogy Nicole Kidman karaktere milyen tragikus. Egész életében saját magát vádolja a két gyereke haláláért, hiába próbálja mindenki meggyõzni, nem tehet róla.

Minden elõitéletemet most félreteszem, és azt mondom, Nicole Kidman talán legjobb alakítása amit valaha csinált. Nem is rossz ez a színésznõ.

Ed Harris a meghasonlott vietnami hõs....

de hadd ne ragozzam,
nem elég az, hogy egy éjjel adott, nulla nézettségû film ekkora érzelmeket tud felkavarni azokból, akik látták?

Benton mester ért hozzá.

Igaz, Anthony Hopkins nem rázogatja a fenekét mint Eddie Murphie.

Hát istenem...
Io 2011 jan. 16. - 13:38:46
(48/91)
Én már rég láttam, de arra biztosan emlékszem, hogy tetszett. Már csak Hopkins miatt is, mert Õt imádom.

Spoiler:

Nekem úgy rémlik, az elején egy szó félre értelmezése miatt nyilvánítják rasszistának. Õ ezt simán cáfolni tudta volna, ha bevallja származását. De ezt nem tette meg a múltja miatt. Inkább tûri a következményeket.
Az igazán emberi történethez igazán jó színészteket válogattak össze. Így lett ez egy igazán jó film, amit érdemes legalább egyszer megnézni.
greghouse 2011 jan. 16. - 12:58:32
(47/91)
Szerintem fogalmad sincs, mirõl szól.
Két (vagy inkább három) ember, akik nem tudnak szembe nézni a múltjukkal.
Hopkinst senki nem fogadja el mint négert, mert nem az látszik. Senki nem fogadja el, mint fehért, mert a családja nem fogadja el.
Ráadásul rasszistának bélyegzik, mert kiszállt két néger hallgatója ellen.
Plusz,
valójában nem is zsidó.
Errõl szól a film sem ne zsidó, sem néger, sem fehér, és õ maga sem tud dönteni. Ezért menekül a halálba.
A másik a csaj, Nicole Kidman (számomra meglepõen jó) alakítása, aki gyerekgyilkosként éli életét, noha mindenki tudja, nem felelõs.

Ed Harris, aki a Vietnambol hazajött idegbeteg, tökéletes. Szegény Harristõl mindenki vagy gengsztert vagy rendõrfelügyelõt vár el. Itt az ami: egy összeroncsonlt ember. Nagyszerû.

És minden ellenérzésem között is mondom, még Nicole Kidman is jó. Jó ez a szinésznõ, kár, hogy beskatulyázták az ostoba szõkék közé.

És ne felejtsétek el, hogy Benton rendezte a Kramer kontra Kramert, a Still of the Night-ot, vagy a Billy Bathgate-t. Nem kimondott Eddie Murphie rendezõ.

Gratulálok annak, aki végignézte, és kösz.
gh
zottyo534 2011 jan. 16. - 11:22:23 Előzmény Ford Mustang
(46/91)
Ha vásznat is átégetõ színészi játékot akarok látni, akkor a bárányokat nézem, akik hallgatnak, az anorex lotyó szinkronja pedig kifejezetten idegesítõ volt, de lehet, hogy csak a hangmérnök volt gyökér a melóhoz. Viszont, ha nem lett volna a portos spoiler, akkor lehet seggre ülök a történettõl...

Ebben a filmben túl sok a ha.
5/10
pozsizsuzsi 2011 jan. 16. - 09:19:34 5/10
(45/91)
Úgy két és fél éve látatlanban megjegyeztem, hogy "ajjaj, micsoda stáblista!"
Hát most a bestsellerekkel szembeni fenntartásomat félretéve megnéztem a filmet, és annyit mondhatok, hogy ez a régi hozzászólásom helytállónak bizonyult.
wata 2011 jan. 16. - 03:46:51 Előzmény vitkovits
(44/91)
Na akkor nézzük csak! Afro-amerikai. Felmenõit tekintve Afrikából származó, Amerikában élõ és ott is született etnikum. Eleit a lóvét zabálunk lóvéval szent ügy érdekében, miután az õslakos indiánokat sikeresen kiirtották a fehér telepesek, szülõföldjükrõl mocskos hajófenékben, láncra verve négereket hurcoltak be Amerikába, mert olcsóbb volt a betevõ falatért dolgoztatva, bolhás priccseken tartva õket dolgoztatni, mint a saját fehér fajtájukat tisztességes pénzért.
Tehát a néger Afrikában él, az afro-amerikai meg Amerikában, egyiknek sem fehér a bõre.
Roma is van, mivel õk saját magukat így hívják, õk márcsak tudják. Én cigánynak mondom õket, mert én nem vagyok az. Minthogy gój sem vagyok, pedig a zsidók így mondják a nem zsidókat.
10/10
Ford Mustang 2011 jan. 16. - 00:33:56 10/10
(43/91)
Szerintem nagyszerû film, a színészek remek játékát kell élvezni, a történet már csak hab a tortán.
detox 2011 jan. 15. - 23:53:06 Előzmény vitkovits
(42/91)
ja. cigány van :)
zottyo534 2011 jan. 15. - 23:02:43
(41/91)
Túl jó színészeket sikerült a túl gyenge dramaturgiához összeszedni. A jelenetek erõteljesek, csak nem értem mit akarnak nekem mondani...
greghouse 2011 jan. 15. - 19:27:41
(40/91)
Mindazonáltal nagyon jó film. És együtt látni Sir Anthony Hopkinst, Ed Harrist, Gary Siniset és Nicole Kidmant nagy élmény.
vitkovits 2011 jan. 15. - 13:06:13 Előzmény Segítõ Béka
(39/91)
Olyan népcsoport nincs, hogy afro-amerikai, az fából vaskarika.
néger van, indián van, mulatt, mesztic... stb.
Roma sincs.
offtopic
Segítõ Béka 2010 szept. 02. - 07:37:24 Előzmény Dr Milton
(38/91)
jaja

a nigger
Segítõ Béka 2010 szept. 02. - 07:35:47
(37/91)
szerintem jó film. jó színészekkel, és olyan hangulata van hogy szívesen nézné tovább az ember.
offtopic
Segítõ Béka 2010 szept. 02. - 07:35:06 Előzmény efes
(36/91)
lehet megkéne nézni mégeszer a filmet, h alapdolgokat nem tudsz, érdemes figyelmesen nézni a filmet és nem lesznek buta kérdések
Segítõ Béka 2010 szept. 02. - 07:32:56
(35/91)
Afro-amerikai származását eltitkolva új személyiséget épített föl magána"

ez spoiler

muszáj elrontani az élményt?
9/10
peat 2009 aug. 02. - 18:24:10 9/10
(34/91)
Úgy gondolom ez a történet jobb rendezést érdemelt volna, a színészek nem hibáztak. Nicole Kidman remek volt, Sir Hopkins kifogástalan.
Talán ha nem az "Utolsó tangó Párizsban" a rendezõ kedvenc filmje, akkor több marad a lényegbõl! 2 vetkõzõs jelenet minek, így nem csak lassú lett a film, de rossz irányba vitt. Egyértelmûen rendezõi hiba. A fényképezés sem rossz. Tényleg kár.
Egy a sokból.. 2009 jún. 27. - 18:46:08 Előzmény tündemamusz
(33/91)
A film kissé vontatott, de tagadhatatlanul nagy eszméket /próbál/ megfogalmazni illetve visszatükrözni.
tündemamusz 2009 jún. 08. - 11:08:02
(32/91)
A film tényleg szétesõ volt, de a karakterek és a gondolatok miatt érdemes lenne a könyvet elolvasni...