Téma: Szégyenfolt

10/10
sala1992 2009 ápr. 14. - 12:59:31 10/10
(31/91)
Youtbon néztem de hiányzik de az utólsó résznél a gépem kifújt valaki írja meg hogy meghaltak e. amúgy nekem tetszett arik hopkinssal :P
10/10
murci 2009 márc. 07. - 12:30:10 10/10 Előzmény efes
(30/91)
Roth regénye zseniális
remekmû.
nem tudom letenni, épp most olvasom.
5/10
efes 2008 okt. 21. - 15:51:45 5/10
(29/91)
Spoiler!

Nekem valahogy az jött le, hogy el kéne olvasni a könyvet... A film kissé szétesõ volt, Hopkins fásultnak tûnt, ugyanazokat a viccesen tétova, keresõ-kutató téblábolását mutatta be, amit oly sokszor már, Kidmanben volt valami élet, bár az elején meg sem ismertem: az alkoholnak és/vagy a botoxnak köszönhetõen. Sinise-nek nem volt terepe. De ezekkel együtt is egyértelmûen rendezõi kudarc e film, mind történetmesélésben, mind színészvezetésben. Ez az egész fehér néger-dolog is nagyon nyakatekerten jött le, arról nem is szólva, hogy lett Hopkins végül zsidó? Mert az elején az volt, hogy õ az elsõ zsidó rektor... Anyuci félrekavart a bokszedzõvel? Eh. Pedig az alapanyag, Philip Roth regénye valószínûleg jól volt megírva, ahogyan szokta.
sushi 2008 okt. 21. - 01:15:20 Előzmény Dr Milton
(28/91)
:)hihi!!!honnan tudtad???:P:)valóban sokkal jobb volt... még délelött néztem ki ezt a filmet, hogy ezt tuti megnézem aztán rátévedtem a dogvillre és ott ragadtam...
de oda is írtam szóval most itt nem kezdem el részletezni, bár nicole kidman nekem mindkettõbe tetszett:)...nagyjából...:P:)
Dr Milton 2008 okt. 20. - 23:07:02 Előzmény sushi
(27/91)
Csak nem a dogville-t nézted?:) Az amúgy szerintem is sokkal jobb volt.
real_madrid 2008 okt. 20. - 13:57:22
(26/91)
nem tudom, nekem nem tetszett ez a film... az elsõ fél órát láttam, de nagyon unalmasnak tûnt.
sushi 2008 okt. 20. - 12:51:47
(25/91)
sajnos lecsúsztam az elejérõl, mert egy másik nicol kidman-es filmet néztem:)...de nem volt nehéz bekapcsolódni bár nem jött át az egésznek a hangulata,lényege szerintem... nem volt nehéz rájönnöm, hogy a fiatal kori éltét mutatják párhuzamosan a mostanival...ez tetszett mondjuk...
kicsit én ezt a négeres keverés kavarást nem tartom jó dolognak,nem nagyon szeretem az ilyen filmeket, persze be kell mutatni csak finoman na és itt jön be ez a film, ez teljesen finoman, "szépen" mutatta be ezt...
az író is pozitív volt benne...bár már ellõtték ezt egy párszor a filmekben...
a végét nem teljesen értettem...mi volt az utolsó mondat amit leírt???és a beszélgetés a gyilkossal???
Dr Milton 2008 okt. 20. - 00:35:19
(24/91)
És mekkora dumát lök be: Hagynom kellett volna, hogy még belém üssön négyet a parádé kedvéért....nem fényezek egy niggert. :D

De, itt Nic Kidman viszi a prímet. Persze Sir Anthony sem rossz.
kaloz14 2008 okt. 19. - 14:38:25
(23/91)
Olyan csoda, hogy a stábban W.Miller is szerepel, aki azóta a befutott "Szökés"-ben a fõszereplõ M.Scofield. De remélem a többiek neve sem szorul magyarázatra: Kidman, Hopkins, Sinise...
Agent Spender 2008 okt. 19. - 13:42:45
(22/91)
Micsoda?:)
5/10
pozsizsuzsi 2008 okt. 19. - 13:33:17 5/10
(21/91)
Ajjajj, micsoda stáblista!
könnycseppek 2008 jún. 23. - 01:36:13
(20/91)
Most néztem meg és ...engem megfogott. Nem igazán pergõ film, pedig sok és sokféle sorsot mutat be -ahogy itt is olvastam egy korábbi hozzászólásban- egy ’diszkreditáló társadalom számkivetettjei’rõl.
Az alapgond persze épp ez utóbbi szavakban van: milyen alapon diszkriminál bárki bárkit, illetve miért olyan alapon, amelyre az ember nincs hatással, nem bánt vele senkit és azt gondolom, nem ettõl lesz bárki is 'ember'. Tudom, hogy ezek egyáltalán nem új felvetések, de mégis úgy érzem, hogy ez a film jól szedte össze ezeket a problémákat: sok volt, de mégsem sûrû; nagy problémákat feszegetett, de mégsem csak szomorúságot mutatott; évtizedeket ölelt fel, de a visszatekintésekkel jól összefogta az egészet.

*SPOILER* (lehet;-))
A film alatt végig egyik kérdés jött a másikból...
Mit érdekli a népeket, hogy kivel érzi jól magát az ember? Ráadásul még függetlenek is, akkor mit számít másoknak a kor- és társadalmi különbség, ha önmaguknak nem számít?
Mindenkinek a saját baja a legnagyobb, ezért értelmetlen azzal vagdalkozni, hogy a 'te bajod semmi az enyémhez képest' (erre persze Faunia is rájön).
Miért enyhít(ene) a bosszú az ember fájdalmán?
...és persze a rasszizmus kérdése: hogy’ juthat eszébe az embereknek, hogy bõrszín alapján ítéljen meg bárkit is?! Ez persze adott esetben oda-vissza mûködik, de a lényeg nem változik: érthetetlen hozzáállás, hogy ne lehessen elárulni a családi hátteret és rákényszerítsék az emberre a titkolózást, a hazugságot. Persze kérdés, hogy valóban EZ volt-e a kényszer, hiszen Coleman is az elsõ/egyetlen lány reakciójára alapozva (legalábbis a film szerint) hoz egy olyan döntést, melybõl adódóan a családját is megtagadja. Ez persze elég durva és/de a család sem fogadja el ezt. Vajon miért nem? Ezek után már nem is kell(ene) kiállniuk mellette? Vagy legalábbis megérteni, miért tette?
Coleman nem fajtát lát, hanem embereket ("Büszkének kell lenned a fajtádra! – Na és magamra?"). A többiek miért látnak másképp?!
A 'csavar' az egészben pedig épp az, hogy rasszizmusról van szó, egészen pontosan a fekete bõrszínûek hátrányos megkülönböztetésérõl, miközben Coleman ugyan feketebõrû családba született, de õ maga fehér. Szóval akkor mirõl is beszélünk?!?!?

Teljesen megértem Coleman kiakadását a film elején, mikor felháborodik azon, hogy nem az a kérdés, miért nem járnak órára a diákok, hanem az, hogy milyen szót használt, amikor számon kérte volna rajtuk ezt; és ilyen vonatkozásban teljesen egyetértek hugának megállapításával a film végén: "Az emberek napról napra butábbak."

Huhhh, ez jó hosszúra sikeredett:-)
...hááát úgy látszik ilyen hangulatban néztem; ezt hozta ki belõlem a film;-)
Arden 2007 okt. 20. - 19:19:16 Előzmény StJust
(19/91)
Olvastam már olyan esetrõl, hogy valamelyik "régebbi" felmenõ volt fehér. Üknagyapa, ilyesmi (ami a rabszolgatartó idõkben nem volt valami meglepõ), és egyszer csak kiütött a gén. Amerikában volt valami sztori ezzel kapcsolatban, hogy egy fekete párnak fehér, szõke gyereke lett, a pasi meg el akart válni, hogy tuti megcsalták... aztán a DNS teszt igazolta, hogy õ az apa... csak a felmenõi között volt egy fehér, akirõl mélyen hallgattak.
5/10
zszoltan 2007 okt. 20. - 18:44:30 5/10
(18/91)
Ez volt az egyik bajom a filmmel.
A másik meg az, hogy a sok variálásban valahogy elveszett a lényeg. Talán az volt a baj, hogy minden szereplõnek volt egy csomó gondja. Talán az, hogy már annyira megcsavarták a végére ezt diszkriminalizálósdit, hogy már nem tudtam igazán értelmezni, mirõl is akar szólni a film. Pedig a téma fontos és nehéz. Igazán megérdemelt volna egy ennél hatásosabb kivitelezést.
A magam részérõl elgondolkoztam a látottakon, de másodjára már nem szándékszom megnézni. (Nem érzem úgy, hogy jobban megérteném másodjára.)
Zotyipotyi 2007 aug. 03. - 16:05:29
(17/91)
Nekem nagyon tetszett a film, mind a története, mind pedig a színészek játéka, élükön Anthony Hopkins-szal, de Gary Sinise, Nicole Kidman (aki kritizálni meri, velem gyûlik meg a bja!:)) és Ed Harris is meggyõzõ volt a szerepében. A karakterek jól kidolgozottak voltak. Ezenkívül a zenéje is megfogott, nagyon eltalálták. És hát ahogy a narrátor amikor mondja, hogy "...az év, amelyben Amerikát egy sz*pás tartotta lázban." az nagyon el van találva, bár késõbb már idegesített az örökkön innen-onnan elõbújó Monica Lewinsky-s szösszenetek. Amúgy egy eléggé szomorú, nyomasztó film, de emellett vannak benne szívderítõ részek: pl amikor Coleman és Nathan táncolnak. Úgyhogy nekem minden téren belopta magát a szívembe ez a film.
Newcastle United 2007 júl. 05. - 15:13:57 Előzmény Bov
(16/91)
A gének között van albínó, attól lesz fehér a gyerek. Van fordított eset is, amikor fehér szülõk gyermeke lesz fekete.
Bov 2007 júl. 03. - 20:02:57 Előzmény Newcastle United
(15/91)
Van orvostanhallgató ismid? hmm ...
:)
jaja, amúgy én is így tom, hogy lehet albinó gyerekük.. bár akkor mintha még 'fehérebbnek', világosabbnak kellett volna lennie -> haj...
StJust 2007 jún. 19. - 00:13:55
(14/91)
Na akkor biztos ez az eset forog fenn a filmben.Vastag,vastag,de úgytûnik magyarázható.
Newcastle United 2007 jún. 18. - 22:57:16
(13/91)
Én se vagyok nagyon otthon a biológia területén, ezért fel is vázoltam a filmbeli a helyzetet az egyik orvostanhallgató haveromnak. Õ azt mondta, hogy nagyon minimális rá az esély, de lehetséges, valamelyik szülõnek albinó génje (talán ezt mondta) volt, és így elõfordulhat a fehér bõrû utód.
StJust 2007 jún. 18. - 21:53:28
(12/91)
Azt vágom,csakhogy két csokibarna embernek soha nem lesz Hopkins-szerû utóda,legalábbis biológiából így tanultuk.Viszont B verzióként ott van még a postás :-))