Sanci2 2019 ápr. 21. - 16:55:08
(8/8)
…mikor is? Ja! Tegnap; 2019. 04. 20 - án 20:15 h kezdéssel bemutatott darab helyes adatlapja
https://port.hu/adatlap/film/tv/caligula-helytartoja-caligula-helytartoja/movie-5150
linkre kattintva szemlézhető…
Gabryel 2019 ápr. 20. - 21:19:06
(7/8)
Ez a stáblista nem éppen a mai előadásé!
7/10
botta-melinda 2012 szept. 30. - 23:17:54 7/10
(6/8)
Lehet, hogy a helyszínen más, de a tévén keresztül nagyon nehezen volt érthetõ a szöveg, különösen Petronius-é.
Olvasva kicsit több élet volt a mûben. A színdarabban Petronius csak vívódik, pl. nagyon sok idõ megy el azzal, hogy az izzadságát törölgeti. A rabbi is eléggé szobor-szerepre van kárhoztatva, vigyáznia kell, nehogy megmozduljon a színpadon. Nem vagyok benne biztos, hogy ennyire nyomasztóvá kell rendezni a darabot. Olvasva valahogy jobban kijöttek a gondolatok. Az egész mû nem egy helytartó vívódásairól szól, hanem alapvetõ emberi kérdésekrõl, az önbecsülés, a hatalomhoz való viszony, az embertársakhoz való viszony elvi kérdéseirõl, amelyek nem nyomasztó kérdések!
atomotnektek 2012 szept. 30. - 21:36:58 Előzmény dantonb
(5/8)
Úgy egyébként lehet, hogy jó ez az izé, de a témát II. Világháborús környezetben, nácikkal elõadni...
Hát izé... szóval én kb. egy percet láttam belõle összesen (tíz másodperces darabokban)
greghouse 2012 márc. 18. - 18:08:48
(4/8)
Jogos a felvetés, de remélem, itt egymás közt vagyunk. Én láttam (máshol) a Caligula helytartóját, mindig az volt az érzésem, hogy regényben jobb lenne. Valahogy ugyanis mindig minden rendezõ kisérletezik vele (Pécsett, máshol is), és szerintem nem igazán jön be. Igaz, amit láttam, felvételrõl volt, ami tudjuk, egyrészt nem élõ, másrészt (és ez a fontosabb) három-öt elõadásból van összevágva, tehát véletlen sincs benne olyan, amit a rendezõ nem akar.
Nem tudom, a téma nagyon jó, az alapmunka is, de valahogy átkozottul nehéz színpadra vinni, mert kisérti az embert a közhelyes megoldás, a fasiszta jelmezbe öltöztetett zsarnok, pedig el kellene szakadni a bõrruhás náciktól, vagy a vászonruhás kommunistáktól. Talán jó lenne római köntösbe öltöztetni. Persze, jó lenne egy Latinovits Zoltán is vagy egy lottó ötös nekem.....
9/10
exonvaldez 2012 márc. 18. - 09:01:42 9/10
(3/8)
Kiváló színészi alakítások jellemzik a darabot, különös tekintettel Kõszegi Ákos teljesítményére.
far vik 2012 márc. 17. - 23:10:46 Előzmény dantonb
(2/8)
Úgy, úgy...
dantonb 2012 márc. 17. - 11:53:23
(1/8)
Naugye hogy minek a magas kultúra? Bezzeg a Való világ már a 25000.hozzászólásnál tart.Ezért olyan jól dönt idõnként a nép,mert ki van kupálva.