perry 2007 aug. 27. - 22:08:34
(10/130)
1969, itt éltünk a szigorúan ellenõrizett kedves szocializmusban.Harcoltunk egy farmerért amit Malvin néni küldött csomagban, de nem volt pénzünk megvenni. Így aztán hordtuk a Trapper farmert a Május 1 Ruha Gyár jó voltából.
Akkor csak el kezdték vetíteni ezt a filmet, amiben lázadnak, nem tisztelik a törvényt, és öntörvényüek. Mi meg csak néztük a vászont és próbáltuk el képzelni mit is jelent a személy totális szabadsága.
A többi már film történet.........
Zotyipotyi 2007 aug. 26. - 22:45:32
(9/130)
Számomra a film lényege az amit George Hanson mondd el, arról hogy miért is utálják õket a vidéki bunkerek. Az nagyon ott van, nekem emiatt a rész miatt maradandó alkotás. A temetõben beszívós rész viszont nagyon nem tetszett. Az életérzést pedig számomra a pénzszerzés módja is beárnyékolja. De lehet, hogy én már egy másik korban születtem. 1 szónak is 100 a vége: Jack Nicholson fantasztikusat alakít!
Lau1 2006 szept. 24. - 21:48:04 Előzmény amatõõr
(8/130)
Ez érdekes. Nekem pont a Harcosok klubja és az Amerikai szépség mond kevesebbet. Mindkettõt átjárja valamiféle romantikus naivitás. Fontos filmnek tartom a Szelíd motorosokat, ezerszer realistább a mai rebbelisnek kikiáltott filmeknél, ráadásul egy olyan látlelet, ami évszázadok múlva is hiánypótló lesz.
fcking 2006 júl. 26. - 22:23:14
(7/130)
szóval ez a Fonda gyerek (bácsi) azért még mindig tudhat valamit. ( // jó lehetett abban a korban ilyen f****csávónak lenni :)
fcking 2006 júl. 26. - 22:21:31 Előzmény x-tro
(6/130)
végre valami értelmes hozzáõszólások.

Mórickának lehet hogy sosem lesz meg Salma Hayek,
de erre a képre ( <a target="_blank" href="http://us.imdb.com/gallery/granitz/1894/PeterFonda_Pimen_837770_400.jpg?path=pgallery&amp;path_key=Fonda,%20Peter%20(I)&amp;seq=11" title="http://us.imdb.com/gallery/granitz/1894/PeterFonda_Pimen_837770_400.jpg?path=pgallery&amp;path_key=Fonda,%20Peter%20(I)&amp;seq=11">us.imdb.com</a> ) pont most leltem rá, miután olvastam itt a fóromot.
az ilyen kis véletlenek az igazán "odaba**ósak" !
x-tro 2006 jún. 27. - 15:01:42 Előzmény amatõõr
(5/130)
Az RTLklubba nem fér be ez a film, mert nem játszik benne Chuck Norris. A Móriczkáról meg annyit, hogy Ádámnak megvolt Éva, de Mórickának sosem lesz meg Salma Hayek... de még Dukay Regina se..:D
amatõõr 2006 jún. 12. - 23:16:13 Előzmény x-tro
(4/130)
Ja, hát alapfilm, kultfilm, filmtörténelem stb...
Akkoriban biztos jó film volt, de most kb egy délutáni film az rtl-klubbon. A mai ember lázadása az amerikai szépség és a harcosok klubja. ez a film nekem, mint huszonéves magyar emberkének nem sokat mond. Annyi maradt meg bennem, ha lázadsz, akkor majd jön egy republikánus teherkocsi, aki pofán lõ, mert hosszú a hajad. A mai filmek azért valamelyest árnyaltabbak és inkább nekem szólnak.
Elismerem, hogy nagy alkotás, és ez a film rajzolta ki azt az utat, amit az elõbb említett két film is jár, de a kultuszfilmekkel én úgy vagyok, mint móriczka a pucér nõkkel. Tudja, hogy Éva volt az elsõ, látta is a templonfalon, de ettõl függetlenül egy Salma Hayek jobban odatesz.
x-tro 2006 márc. 18. - 10:58:02
(3/130)
De alapfilm!
x-tro 2006 márc. 18. - 10:57:27
(2/130)
hát lázadni harminc éves korig kötelezõ, azon túl õrültség... :D
9/10
sonka 2006 márc. 18. - 10:45:07 9/10
(1/130)
Ez tényleg egy igazi kultfilm. Néhány ezer dollárból készítették. Ha látod valahol, nézd meg! Sajnos már a DVD jog is lejárt, de azért még néhány helyen elérhetõ.

Érdekes azonban, hogy a két fõszereplõbõl késõbb mi lett:
- Hooper: Nyomd a lóvét!
- Fonda: Menekülés Los Angelesbõl

Hát tényleg ez lesz minden hajdani lázadóból? :-)

A film ettõl még jó marad forever.