3/10
Dörflinger 2023 okt. 17. - 21:37:50 3/10
(130/130)
Ezek annyira szelíd motorosok, hogy majdnem bealudtam rajtuk. Elég unalmas film (számomra legalábbis) nem túl érdekfeszítő. A zene helyenként tetszett.
3/10
10/10
offtopic
Nótárius 2023 aug. 02. - 00:45:45 10/10 Előzmény Kobaki
(129/130)
Nocsak, de fürgén körülszaladta saját magát a logikai és forráskritikai hiányosságaival, éés ... mégsem került közelebb a valósághoz! ;)

Ugyanis a Wp-ról vett idézete nincs ellentmondásban az Origo általam idézett mondatával. Olyannyira nincs, hogy a kérdéses 2021-es Origo cikk erre vonatkozó forráslinkje átvezet az ntf.hu* ugyanerről szóló 2017-es írására, ahol egy szövegen belül, egymás alatt szerepel a két idézett mondatunk, ekként:
"1977-ben mutatta be a Buda-Flax Lenfonó és Szövőipari Vállalat az őszi BNV-n a Trapper fantázianévre hallgató szövetet és a belőle készült nadrágokat.
[...]
» A Május 1. Ruhagyár marcali üzemében kezdődött meg az alapanyagból a nadrágok, szoknyák és ruhák varrása.« [1]"
Az utóbbi mondat szögletes zárójelű egyese pedig forrásmegjelölésként épp arra mutat, hogy a Népszava (!) 1978. március 1-jei cikkéből szó szerint átvett idézetről van szó!

Egyébként pedig az, hogy az Origo hány sajtópert veszített el, abból logikailag (!) amúgy sem következik az, hogy a Trapper farmer történetéről írt cikkéből általam idézett rész ne felelhetne meg a valóságnak. ;)

*https://ntf.hu/index.php/2017/08/22/trapper_farmer/
offtopic
Kobaki 2023 aug. 01. - 19:19:12 Előzmény Nótárius
(128/130)
"1977-ben mutatta be a Buda-Flax Lenfonó és Szövőipari Vállalat az őszi BNV-n a Trapper fantázianévre hallgató szövetet és a belőle készült nadrágokat."
https://hu.wikipedia.org/wiki/Trapper
Nem az első eset lenne, hogy a sajtópervesztésben rekorder Origó nem mond igazat. :-)
10/10
offtopic
Nótárius 2022 júl. 12. - 20:05:11 10/10 Előzmény Kobaki
(127/130)










Trapper farmer:
"A MÁJUS 1. RUHAGYÁR MARCALI ÜZEMÉBEN KEZDŐDÖTT MEG EZZEL A MÁRKANÉVVEL A NADRÁGOK, SZOKNYÁK ÉS RUHÁK VARRÁSA."
https://www.origo.hu/gazdasag/20210226-a-trapper-farmer-tortenete.html
;)
perry 2022 júl. 12. - 15:31:52 Előzmény Kobaki
(126/130)
Őrület, megyek hamut szórni a fejemre ez volt a legfontosabb mondanivalóm , ó és most minden oda....
Kobaki 2022 júl. 09. - 16:24:19 Előzmény perry
(125/130)
A Trapper farmer a budakalászi BUDAFLAX-ban készült.
A Május 1 Ruhagyár a marcali melléküzemében Levis farmereket gyártott bérmunkában külföldre.
Használd barátod, a Google-t!
10/10
Sindelar 2021 febr. 19. - 06:55:36 10/10 Előzmény Sz. Péter
(124/130)
Arról nem is beszélve, hogy közel sem (csak) a motorozásról szól a film, ebben csak megtestesültek a gondolataik. Persze a külsőségeken fennakadó konzumidiótáknak csak annyi esik le, hogy hosszú a hajuk, bajuszuk van és ingben (???!!!) vannak. :D Ami már csak azért is röhejes, mert mondjuk Stuart Károlynak meg XIII. Lajosnak is hosszú haja és bajusza volt, de elég nagy a szakadék köztük és a film főszereplőinek szemlélete között. De ilyenek ezek a konzumidióták, leragadnak a külsőségeken.
offtopic
Sz. Péter 2021 febr. 15. - 20:09:50
(123/130)
A motorozás - szerintem - nem külföldi, hanem igencsak nemzetközi életérzés.
Olyan mint a szex. Azt is hiába magyarázod el olyannak aki még nem csinálta. ;)
10/10
Sindelar 2021 febr. 15. - 02:52:20 10/10
(122/130)
Ma is érvényes és abszolút aktuális a film tartalma, mindegy, hogy az ember mikor született vagy mikor nézte meg a filmet. Sőt, ma még aktuálisabb, mint akkor, mert ma még fojtogatóbbak a fogyasztói társadalom elvárásai, és akik nem külsőségek vagy a sznobizmus, a fogyasztói társadalom elvárásai szerint élik az életüket, könnyedén a periférián találhatják magukat. Ma a fogyasztói társadalom valószínűleg még agresszívebb, mint akkor, így ami akkoriban az USA-ban "csak" egy életérzés volt, az ma már a nagypolitikában is egyre erőteljesebben jelen van, a kapitalizmus-kritika, a kőbe vésett, merev elvárások kritikája és alternatívája. Lebilincselő volt a hippie kommuna látványa, ahogy a kapitalizmus taposómalma által meggyötört emberek egyszerűen kivonultak a rendszerből, és létrehozták a maguk hierarchia-mentes alternatíváját. Nem hiába volt Jézus egy központi figurája a hippie-kultúrának, egyrészt ők is ugyanezt csinálták annak idején, másrészt a kereszténység helyes értelmezésével - még csak nem is átértelmézésével vagy újra-értelmezésével - hatékonyan tudták bosszantani a kereszténységet kétezer év óta teljesen eltorzító, karót nyelt szentfazekakat. Örökérvényű film az alternatíva-teremtésről, legalábbis addig, amíg létezik az, ami ellen a főszereplők lázadnak.
10/10
Nótárius 2020 márc. 02. - 00:41:03 10/10 Előzmény Billl Carson
(121/130)
A "választékos" kritikai megfogalmazáshoz való viszonya alapján nincs mit csodálkozni azon sem, hogy a kilencvenes években látott 1969-es film lényegéről; az emberöltőnyivel korábbi életérzés, korszakosan meghatározott hangulatú, drámaiságú és szabadságüzenetű élményéről ennyire lemaradt.
Billl Carson 2020 febr. 28. - 22:36:21
(120/130)
Nekem nem tetszett, egy jól marketingelt szarnak tartottam, amikor láttam valamikor a kilencvenes években.
AdiRicka 2018 dec. 05. - 22:18:09
(119/130)
A magas pontszám valószínűleg a nosztalgiának szól, ezt meg is lehet érteni, hiszen ez egy meghatározó korszak volt és még ma is imponáló. Aki ezt a korszakot átélte nem tudja lepontozni. Nagyon jól átérezhető a hosszú haj, a lezserség, a szabadság, a motorozás, tábortüzek és marihuánázás élménye. Viszont ez hosszabb távon rettentő unalmas, a film tulajdonképpen motorozásról szóló montázsokból áll meg tábortüzezésekből és ritkán történik bármi érdemleges. A csúcspont a temetőben lezajló pszihoszomatikus élmények, és hát a legvége, ami szerintem kiváló, és Jack Nicholson pedig nagyon jó, mint mindig. Szerintem a film gyenge 6os.
sexykex 2018 dec. 05. - 11:11:59
(118/130)
A beatkorszak gyermeke vagyok – mondhatnám, ha újfent nagyítani szeretnék ellentmondásos alakomon. Nosztalgiázni támadt kedvem, ezért feltettem a kedvenc „lemezem”. Ma már hihetetlen, hogy egykoron mennyire sikerült eggyé válnom Peter Fonda alakjával, amikor torzi-borzi hosszú hajjal, apró virágmintás vörös-fekete ingben beültem a Ságvári moziba, és ha lett volna gépfegyverem sokan sohasem jöttek volna ki onnan. Még a kommunában élő virággyerekek növénytermesztési kísérlete is mély áhítattal töltött el. Áh, rég volt, tán szép sem volt. Nem vagyok biztos abban, hogy ez a road movie a mai fiatalok körében sikeresen tudna gyökeret ereszteni, de ha valaki szeretne beleszippantani a 60-as évek levegőjébe, akkor ez a film nagyszerű alkalmat kínál erre.
10/10
LajtaJ 2018 nov. 21. - 10:50:04 10/10
(117/130)
Ötven év múlva is egy jó film.
Zseniális operatőri munka (Kovács László), nagyszeű zene!
10/10
Nótárius 2018 okt. 24. - 00:41:42 10/10
(116/130)
Mekkora egy szabad életérzést, megfoghatatlan vágyódást jelentett számunkra e film, anno!!! Mai fejjel már nehéz, és a később születetteknek nem is nagyon lehet érvényeset mondani arról, amit számunkra ez akkoriban megtestesített. Komoly átszellemültséggel taglaltuk a mopedjeink chopper-esre alakításának lehetőségeit. Amikor aztán 20 forintért, jattosan teletankolva, lazán felpattantunk a Riga, Verhovina, Komár sat. segédmotorjainkra; akkor már senki nem vehette el tőlünk a Harley Davidson-os szabadság-illúziót! Ebből következően csak az akkori (!) mozi-élményünket tükröző értékelés tekinthető mérvadónak.
Midnight67 2018 okt. 23. - 22:31:35
(115/130)
Egy újabb csalódás az utóbbi fél év nosztalgia indíttatású filmjei közül ("hú, ezt látni kell, újra).
Szerintem nem sok ember van, aki legalább címről, de minimum a zenéről nem ismeri.
Nos, kb. ennyiből ki is merül az élvezet (részemről), bár azt hozzá kell tennem, hogy az AMC-n visszanéző funkcióban megakadt a film és kb. egy óra kimaradt belőle. Talán nem is baj, jobb, ha az eleje marad meg az emlékezetemben a Born to be wild c. remek zenével.
Szerintem a szintén erősen megosztó Born losers (Halálfejesek) sem volt rosszabb film ennél (a mondanivalót persze mindenki kezelje a maga helyén.
Jó, ezeket látni kell, legalább egyszer az életben, de legközelebb, ha könnyed kikapcsolódásra vágyom motorokkal, akkor inkább választom a Faterok motoron c. filmet.
10/10
Oh jajj 2017 jún. 22. - 03:26:13 10/10
(114/130)
De rég láttam... most meg nem tudok aludni, bekapcsolom a tévét és már nem is akarok aludni, mert épp ez megy.
Hajnali háromkor. 18-as karikával???? Valakinek elgurult a gyógyszere. Akkor egy CSI/NCIS/Dr. Csont/Gyilkos elmék milyet érdemelne??? Idióták... :(((
klaresz1149 2017 jún. 20. - 21:33:07
(113/130)
EZ EGY ÓRIÁSI SPOILER! Te örülnél, ha valaki elmondaná egy filmrõl az elsõ mondatban, hogy mind meghalnak? Mekkora bunkóság ez?
Sz Peter 2014 aug. 05. - 18:24:42 Előzmény thefamousrasty
(112/130)
Ez egy általános motoros igazság. ;)
olahmiki1959 2014 jún. 28. - 23:51:32
(111/130)
Kultfilm.