Redfield 2008 máj. 24. - 17:19:21
(70/130)
Nem vagy nagyon a beat-hangulathoz szokva akkor...
Vikke 2008 márc. 28. - 20:31:05
(69/130)
A cím a legtalábóbb, amikor mindenki fél a nagy motoros pasiktól akik különben a légynek se ártanak csak élni akarják korlátok nélkül az életüket. Pont olyan hosszú amit az ember még el tud viselni egy ilyen témájú filmnél, a vége pedig nagyon ütõs. Jack bácsi NAGY !
10/10
alex4427 2007 dec. 26. - 16:53:07 10/10
(68/130)
A SZABADSÁGot sokféleképpen lehet korlátozni. Pl. így (idézet a FILMbõl!):

Billy: De hát, mi a fene bajuk van a szabadsággal? Mindenki errõl dumál.
George Hanson: Óh, igen, ez igaz. Mindenki. De dumálni róla és szabadnak lenni, két különbözõ dolog. És nagyon nehéz szabadnak lenni, amikor csak egy árú vagy a piacon. Természetesen, soha ne mondd nekik, hogy nem szabadok, mert rögtön szorgalmas gyilkolásba kezdenek, hogy bizonyítsák neked, mennyire azok. Igen, megállás nélkül szövegelnek az egyén szabadságáról. De ha látnak egy igazi szabad embert, azonnal betojnak.
Billy: És félelmükben nem szaladnak el.
George Hanson: Nem. Inkább veszélyessé válnak.

(Munkaerõként árú, fogyasztóként rabszolga, de legalábbis: konzumidióta!)
8/10
Mákostonhal 2007 dec. 17. - 23:13:44 8/10
(67/130)
Mondanivalójában gyönyörû szép, ellent mondásos, és polgár pukkasztó film. Kezdetben erõsen dokumentarista megoldásokkal, hiperreális szereplõkkel dolgozik, ez szép lassan átalakul egy hangulatos, erõs szabadság-érzetet hirdetõ road-movie-vá. A szabadság érzet azonban hamis. A fõszereplõk ugyanúgy múlandóak, mint az egykor sima préri, amikre országutak, vasutak épültek, "köszönhetõen" az aljas, gyáva, és maradi kispolgároknak. A dokumentarizmustól már mentes a színészi játék, ami ugyan hiteles, az viszont biztos hogy nem az utóbbi. Peter Fonda és Dennis Hopper jók, és azt talán mondanom sem kell, hogy Jack Nicholson pedig kolosszális. SPOILER! A 3 karakter szabadságukból adódó kirekesztettsége és az emberek szemében jelentõségtelen, sõt szükségesnek tekintett elhalálozásuk a film igazi drámája. Megjegyezném, a film vége olyan fájdalmasan õszinte, hogy teljesen elérzékenyültem. Engem a film arra ösztönzött, hogy erõsen magamba, és a világba tekintsek. Mert ahogy Nicholson karaktere szerint, szerintem is nehéz szabadnak lenni, ha az embert a piacon adják-veszik, én nem is tudnék. 84%
lillyburger 2007 dec. 04. - 10:31:23
(66/130)
ever green
Dorkateo 2007 dec. 03. - 21:31:23
(65/130)
Tilos?
Oké és ki ellenõrzi?
Kelet-Európában biztosan szigorúan ellenõriznék.
Náluk csak tilos és kész.
Azért ez mégiscsak másként hangzik.
Persze nem szeretnék ott élni, de okos ember mindenhonnan kimazsolázza, amit érdemes követni és kidobja, amire nincs szüksége. Amerikában is van követendõ, meg viccesen nagy marhaság is.
efes 2007 nov. 27. - 18:39:23
(64/130)
nekem asszem a konvoj. a gumikacsa meg mocsok lyle a rendõr..:)))
efes 2007 nov. 27. - 18:38:09
(63/130)
hehe, utah állam az mormonország, ami nem éppen a szabadság kánaánja.... több szabályt kel betartaniuk, mint egy rendes haszíd zsidó családnak, pedig ha valahol, ott aztán mindent 5000 éves szabályok alapján kell csinálni...:)) a mormonok talán ezen is túltesznek.
zszoltan 2007 nov. 26. - 15:30:17
(62/130)
Én láttam Dinocska hsz-át egészben. A végén 'idézett' egy moderált hsz-ból, aminek nyoma sem maradt. Gondolom, ezért vágták le az övének is a végét. Amúgy nem beszél õ butaságokat szerintem, bár a hangsúlyozás tényleg erõteljes.

A te hosszabb hsz-od is sok igazságot tartalmaz. Csak annyival egészíteném ki, hogy minden ember szabad akaratában és korlátozott lehetõségeiben. (Sõt, a 'Mátrix' elég jól rámutat, hogy még akaratunkban is korlátozva vagyunk bizonyos szabályok által.) Persze mindig akadnak olyanok, akinek élete fáradtságos munkával telik el, hogy az össze korlátot ledöntsék maguk körül. De többnyire úgy járnak, mint a tanuló vezetõ a kreszkönyvvel: "Jézusom! Mennyi szabály! Egy élet kevés mindegyiknek a megszegéséhez!"
Dorkateo 2007 nov. 26. - 14:39:32
(61/130)
A személyes szabadság szerintem az, ha szabadon eldöntöm, mit és hogyan teszek. Õk így döntöttek, drog, pénz, utazás.
Szabadságomban áll eldönteni, hogy én is így teszek-e vagy egészen másként.
Szabad vélemény nyilvánítás, hogy mindenki elmondhatja, amit gondol.
A szabadságot korlátozza a többiekkel szembeni hatás, vagyis ha másnak ártok vele.
Minden kor és minden társadalom, máshol húzza meg a határokat. És bonyolítja a helyzetet, hogy vannak írott és íratlan szabályok is.
EZEK UTÁN KI AKARJA MEGMONDANI A TUTIT?

Lehetetlen.

Van ahol korlátozzák az alkoholfogyasztást is, másutt még a drogok is megengedettek bizonyos mértékig.

Nekem sok a 10 szál cigi, másnak csak a 2 doboz sok.
Nekem a 35 év alatti a fiatal, másnak csak a 20 alatti.
Nekem sok a 20 km a munkahelyemig, másnak a 100 lenne sok.
Viszonylagos.
Ez a film megmutatott valamit, de nem mondja, hogy jó vagy rossz.
Ki tudja megmondani, mi a jó és mi a rossz. Mutassatok már be neki, szívesen megismerném!
Minden alkotás közvetít valamit, hogy több támpontunk legyen a döntéseinkehez. Bemutat olyasmit, amit magunk nem éltünk/élünk át, de megnézve(olvasva) tágítja a gondolkodásunkat. Árnyaltabbak lehetünk és okosabban választhatunk.
Ti mindig jó döntéseket hoztok? Én sokszor választok rossz és rosszab között, mert akkor éppen csak az van. Akkor én most rossz vagyok, mert rosszat -igaz a kisebbet- választottam. Szerintem nincs fekete és fehér, mindig árnyalnunk kell. És persze megpróbálok egy magam felfogása szerinti erkölcs szerint élni, de van akinek ez túl szigorú és van eki szerint ez nagyon kevés.

Én örülök, hogy láthattam izirajdert, legalább még kevésbé tetszik a drogozás és a 'szabadosság'. De ugye én nem Amerikába születtem és nem az a korosztály vagyok és nem ugyanaz az apánk-anyánk. Könnyen beszélek innen.
Dorkateo 2007 nov. 26. - 13:40:21 Előzmény Djoko
(60/130)
Abszolut egyetértek veled. Csak keresik a szabadságot, de rossz helyen.

És vicces 'dinocska' szabadság ideálja, amit annyira üvöltve mond el, hogy moderálni kell.
efes 2007 nov. 26. - 11:14:07
(59/130)
minden road movie film, de nem minden film road movie. a szelíd motorosok kb az elsõ road movie.

road movie: olyan film, amelyben fontos dramaturgiai szervezõelem maga az út, az utazás.
Dinocska 2007 nov. 24. - 18:48:44
(58/130)
Én begyöpösödöttnek azt nevezem, aki még nem elég érett arra, hogy elfogadja ha valakinek más a véleménye. Én is abszolút egyetértek azzal, hogy ez nem szabadság. A szabadság az, amikor van arra bennem erõ, hogy választhatok jó és rossz között, nem pedig az, amikor narkóval, aberrált szexxel, deviáns életmóddal vagyok megbilincselve és elvonóra kell mennem amikor ki akarok belõle törni. Ez csak az önpusztítók sekélyes agyában szabadság, miközben nem akarják megérteni, hogy a sírgödörnek vannak leláncolva. Nekem és sok más embernek ez nem szabadság!!!!!!!!!!! Én szabadon választhatok, hogy így élek, ahogy most (konszolidált családanya és feleségként pl.) vagy elmegyek szabadszexelni idegenekkel és lõni magam hülyére. Vagyis a szabad én vagyok!!! Az aki már függõ, az nem szabad, mert már nem döntésképes.. **moderálva**
Djoko 2007 nov. 22. - 23:44:54
(57/130)
Bomih (illetve az a hosszú cikk a neve alatt) tulajdonképpen rátapintott a lényegre: ezek az emberek valóban nem szabadok. Nagyon keresik a szabadságot, de nem találják. Akinek ott a tankjában a narkó, és azon parázik, hogy le ne bukjon, az vajon szabad? Ez a film inkább a szabadságvágyról szól, de nem a szabadságról, amirõl pedig azt hiszik, hogy megvan, de láthatóan õk is csak keresik, az élet értelmével együtt. Csak rossz helyen. Ezért is nem lehet más vége a filmnek. Szóval hogy nem szabadok, csak azt hiszik, ez benne van a filmben. És ezt nem a film hibájának, hanem éppen mondanivalójának kéne felfogni. (Vagy csak egyik lehetõségének.)

off: Mint ahogy a Hairben is azért ott van a Jeanny, aki maga sem tudja, hogy kitõl terhes. Azért ezt se nevezném a hippiélet hú de pozitív bemutatásának.
perry 2007 nov. 17. - 16:13:52
(56/130)
Ha te mondod :)
perry 2007 nov. 16. - 15:47:01
(55/130)
Igaz, nekünk csak babetta robogó jutott, és trapper farmer a Május 1 ruhagyártól.
Drog helyett is csak jó féle vegyes pálinka.
"higway" helyett is csak "útban Földvár felé....".
Szóval akár így, akár úgy szerettünk volna egy kis USA életérzést.
Azt meg ,hogy csak a legvidámabb barakk lettünk, csak geopolitikai helymeghatározás kérdése. :)
Szóval , nem tudom mit akart -illetve tudom- Hopper, szerintem nem mást mint bemutatni valamit amit jelen volt az adott korban.
Igaz " ma már 2,5 milláért itt is "harlizhatsz".
perry 2007 nov. 14. - 11:43:10
(54/130)
Jajj, csak ugratlak, kicsit több a film mint azt te zanzában leírtad.
perry 2007 nov. 13. - 23:35:02
(53/130)
Tudod te. :)
perry 2007 nov. 13. - 10:16:11
(52/130)
Te kis mûmájer szelidmotoros :):)
bomih 2007 okt. 02. - 14:12:38 Előzmény efes
(51/130)
Akkor lennék pre-koncepciós, ha a filmek ismerete nélkül szóltam volna. Mondd azt hogy post-koncepciós vagyok, azt vállalom. :)
A tartalmi lényeget tekintve viszont úgy látom : a végére a te véleményed is erõsen konvergál a kritikus megzsólalásokhoz. Pl. az enyémhez.