Téma: Szellemkutya

10/10
Dr.Genya 2008 aug. 18. - 01:20:07 10/10
(33/113)
Nagyon jó benne Whitaker,Jarmusch nem okoz ezuttal se csalódást.
Ajánlott az inyenceknek(és másnak is).
8/10
Mákostonhal 2008 aug. 11. - 02:13:23 8/10
(32/113)
Bírod Jarmusch-t? Nem vagy egyedül. Nekem csak az a bajom, hogy mégcsak 3 filmjét láttam, és ez nagy kár. De próbálom a többit is az íriszeim elé importálni. Tudtomon kívül, de elkezdtem beteljesíteni egyik kívánságodat. Ha érdekel, menj a Florida a paradicsom fórumába, oda írtam már jó régen egy igen hosszú és részletes elemzést az adott film minden egyes mozzanatáról.
Vinogradov 2008 aug. 10. - 23:38:27 Előzmény Indigo
(31/113)
A galamb nem plágium, ezt nem érdemes taglalnom.
Teljesen egyértelmû...

Azt meg végképp csodálom, hogy még senki nem írta, pedig olyan egyértelmû:

Szellemkutya, azaz Whitaker addig nem nagyon mûvel semmit, amíg meg nem ölik a galambjait.
Utána viszont nagyon bedurvul.

KVÁZI A GALAMBJAIÉRT ÁLL BOSSZÚT!

És ez az a fajta elképesztõ fordulat, amilyet produkálni, ilyen formában és filmes eszköztárral megtámogatva CSAK JARMUSCH TUD (Scott bácsi ehhez bizony, bármilyen jó filmjei és ötletei is vannak, kevés)!

A film egyébként zseniális, ez nem kérdés.
Jarmuschnak minden egyes filmje remekmû, egyet sem tudnék mondani, amelyik nem lenne az, és ez bizony ritka jelenség.
Ilyet csak a filmtörténet legnagyobbjai mondhatnak el magukról...

A film nem kritikát, külön tanulmányt, akár tanulmánykötetet érdemelne, ahogy a Mester többi alkotása is. Úgy, hogy én most nem fogok belemenni a részletes elemzésekbe, jelenetek, karakterek kidolgozása, a filmes eszköztár alkalmazása Jarmusch-i módszertanának bemutatásába.

Egyszerûen és gyorsan nyilvánítok véleményt:

10/10

Ez nem kérdés.
Remekmûvel van dolgunk.
8/10
efes 2008 júl. 25. - 12:10:41 8/10
(30/113)
Asszem Wu-Tang Clan néven eléggé neves rapper õ, egy másik CGA, WGD vagy hasonló nevû csávóval, játszanak a Kávé és cigarettában is. :)
leopard26 2008 júl. 25. - 04:32:47
(29/113)
Kötelezõ darab
leopard26 2008 jún. 18. - 10:53:22
(28/113)
Nem tudja valaki honnan lehet leszedni a film zenéit?
10/10
csincs 2008 jún. 17. - 23:38:11 10/10
(27/113)
Ez egy hihetetlenül jó film, amiben minden egyes pici mozzanatnak jelentõsége, jelentése van. Nézzétek meg, és majd mondjátok el a véleményeteket! :)
verdeleth 2008 máj. 28. - 14:04:27
(26/113)
Nekem elsõre is nagyon tetszett pedig Jarmusch filmjei nem ilyenek Szerencsére nemcsak a nagyon mély emberi történet került elõtérbe, sokszor a humor is, amit erõsített sok filmes motívum (Rakparton, Vihar kapujában) így nem vált didaktikussá. Szóval lenyûgözõ történet, szereplõk is nagyon ott vannak, egyedül a zene nem tetszett, de ez csak az én saját ízlésem
Indigo 2008 ápr. 20. - 03:29:59
(25/113)
A film amúgy tényleg zseniális. Többször kell megnézni ahhoz, hogy teljesen átérezd és megértsd a filmet. Két haveromnak is megmutattam, az egyik lazán lefikázta, nem látott még ekkora szemetet, a másik meg el volt ájulva, hogy mekkora film... :)
Indigo 2008 ápr. 20. - 03:27:04 Előzmény Yula
(24/113)
Miben nincs igazam? A filmek "jóságáról" nem foglaltam állást, a galamb téma pedig plágium kérdése kapcsán jött elõ. Nem értelek titeket, "write-only" üzemmódban fórumoztok?
10/10
kafater 2008 ápr. 18. - 22:16:24 10/10
(23/113)
Jó film. Egyszer láttam, de valami megfogott benne ja és a zenéje kurva jó. Ki csinálta a zenéjét?
szotske 2008 ápr. 17. - 19:52:55
(22/113)
Alapmû... Whitaker élete legjobb szerepe
leopard26 2008 jan. 13. - 15:53:20
(21/113)
Minden klappol benn!A zene meg....vaaaaaaaa
denyiro 2008 jan. 11. - 23:03:48 Előzmény shikaka
(20/113)
Megkövetlek. Szerintem is rendkívül mélyen szántó Szelemkutya és a fagyiárus kapcsolata. Nem értenek a másik nyelvén, mégis megérzik a másik gondolatait, szándékait. Ez az igazi barátság lényege.
Maga a film nekem nagyon bejött, semmi álomélet hanem a valóság ábrázolása. Remek zenei betétekkel és mindemellett szuper képi világ párosul hozzá. A maffiózók elég szép fricskát kapnak a filmben (pl. Mikor tõlük követelik a helyiségnek a bérleti díját, ahol székelnek, mert már tartoznak vele rég. Ez is azt mutatja változik a világ. Egyszer fent egyszer lent.). A kritikusok véléményére nem adok. Akármennyire szeretnének objektíven értékelni csak szubjektívek lesznek. Ahány ember annyi világ.
shikaka 2007 dec. 25. - 17:50:16
(19/113)
Egy haverom mondta, hogy Forest barátunk ebben a filmben olyan hiteles, mintha neki írták volna a szerepet.
Ami elképzelhetõ egyébként.

Nekem nagyon bejön a téma, leginkább Szellemkutya és a haiti fagyis barátsága ami megfogott. Szavak nélkül...

Nagyon jó film!
8/10
Mákostonhal 2007 dec. 25. - 15:16:16 8/10
(18/113)
Nagyon nyugis, mondhatni lírai jellegû alkotás. A film együtt lélegzik Whitakerrel. Ebbõl a szemszögbõl az egész film nyer egy igazán egyedi, eddig sosem látott hangulatot, ami sokáig fogva tartja a nézõt. Ez köszönhetõ még az RZA nevû úrembernek, aki nagyon fasza zenei szólamokat kerített a film alá, ettõl az egész pozitív értelemben még el vontabbá válik. A filmet nézve olyan érzésünk támadhat, hogy most egy jó kis nyugodt egy helyben lazulás következik, talán még el is bóbiskolunk. De nem! Az elsõ gyilkossággal újabb, még jobb irányt vesz a film, amitõl egyszerre válik pihentetõvé, szórakoztatóvá, sõt még izgalmassá is. Az egész annyira stílusos, még sem túl stilizált. Az operatõri munka gyönyörû és légies, a rendezés erõteljesen mûvészi, a mondanivaló pedig egynél sokkal többszöri megnézést kíván. Ez utóbbi hol rejtett, néhol keresztény szimbólumok által történõ utalásokban keresendõ, hol pedig a "Szamuráj könyve" által, Whitaker tolmácsolásában leljük meg. Jim Jarmusch nem igazán kajtatott Hollywoodban sztárocskák után, az alakítások mégis nagyon hitelesek. Az akció jelenetek páratlanok, a fényképezés teszi azokat stílusossá. A film egyébként azzal is lenyûgöz, hogy nagyon bennsõséges az állásfoglalása, kizárja a külvilágot, és leginkább a fõszereplõ és a többi karakter viszonyára, konfliktusára helyezi a hangsúlyt. Talán lesznek olyanok, akik kicsit katyvasznak érzik a filmet, mert elég sok minden keveredik benne, van itt fekete-szamuráj, aki hip-hop zenét hallgat, rajzfilmeken tengõdõ vén mafia tagok, na és galambok, amik az egész filmben szimbólumot képeznek. Én speciel ezt inkább a sokoldalúság számlájára írtam, nem is véletlenül, ugyanis a film meglehetõsen egyedi. A Szellemkutya az ezredforduló egy el feledett, alul értékelt gyöngyszeme. Ki hagyhatatlan. 85%
rrrrzzzz 2007 dec. 09. - 20:23:18
(17/113)
Forest Whitaker egyik kedvenc színészem, valahogy nem játssza túl a szerepeit. Rossz filmben még nem láttam, bár lehet, hogy bennem van a hiba. Ebben is hozza a tervet.
Yula 2007 nov. 16. - 09:28:12 Előzmény Indigo
(16/113)
Nincs igazad. Egy film akkor igazán jó, ha személyes élményt képes nyújtani. Szerintem ebben a filmben egész más kontextusban szerepelnek a galambok, mint a Szárnyas fejvadászban. Én nem igazán a béke szimbolumát láttam benne itt, de ez mindig személyes következtetés, értékelés kérdése, ezért nincs jelentõsége, ha különbözõképpen értékelünk egyes árnyaltabb filmes üzenetet.
Mindenesetre az egyik kedvencem. Végre nem az a szájbarágós, a rosszfiúk rosszak, a jók meg jók, hanem sokkal komplexebb, nincs túltöltve felesleges dialógusokkal, képes kommentekkel, a nézõt is alaposan megdolgoztatja. Valóban érdemes többször megnézni.
zszoltan 2007 jún. 07. - 10:10:54
(15/113)
Valószínû, hogy a kritikusok az elsõ megnézés után írtak róla kritikát. Ami persze elég helytelen, de ugye az idõhiány... És a magabiztosság...
Indigo 2007 márc. 20. - 21:53:46
(14/113)
Nem hinném, hogy ennyire nézõpont kérdése. De majd döntse el mindenki saját maga, hogy igazam van :)