SandCreek 2015 máj. 18. - 20:31:07
(27/27)
Felkavaró brooklyni életkép reménnyel, kilátástalansággal, szépséggel, na meg szörnyûséggel ami a végét illeti. Egy olyan kisközösséget láthatunk, amelynek tagjai gyakran egymásnak feszülnek apróbb-cseprõk ügyek miatt, ezeken bizony jókat lehet mulatni, a kardinális probléma azonban most is a faji megkülönböztetés, elkülönülés.
Spike Lee karakterei jönnek-mennek, sokat okoskodnak de egyikük sincs igazán jó színben feltüntetve. A végkifejlet egy sokkolóan õszinte felmutatása az értelmetlen erõszaknak, ami egy alapvetõen feszültségekkel teli negyedben könnyen kirobbanhat.

A befejezés biztos, hogy sokakban okoz felháborodást, így bennem is. A megoldás, egyben feloldás is, a záró két idézet Martin Luther Kingtõl és Malcolm X-tõl:
"Az erõszak, mint a faji igazságtétel eszköze, egyaránt célszerûtlen és erkölcstelen.
A megsemmisítés a célja a meggyõzés helyett."
"...nem azt jelenti, hogy én támogatom az erõszakot, de ugyanakkor nem is ellenzem, amennyiben az önvédelem."

Samuel L. Jackson ízes szövegelése és a Polgármester (Ossie Davis) 'szeszkazán' józansága és integritása is sokat hozzáadott az élményhez. Nem könnyû darab, épp ezért nagyon megéri végignézni és eltûnõdni a látottakon.
6/10
Raul75 2015 márc. 10. - 08:36:20 6/10 Előzmény sasvari sandor
(26/27)
Anyukádat nem ismerem :), de Martin Lawrence bizony benne van.
sasvari sandor 2014 máj. 03. - 00:57:37
(25/27)
meg amikor anyám rúdtáncos volt. de szerintem egyik nincs a filmben csak Samuel L. Jackson.
rené2010 2014 máj. 02. - 23:29:38
(24/27)
Mikor még Martin Lawrence statiszta volt.
TVterror 2014 máj. 02. - 23:11:11
(23/27)
én is gondolkodok az átkapcsoláson. ráadásul összekevertem a szemtöl szembennel :)
1/10
stenmore- 2014 máj. 02. - 23:00:16 1/10
(22/27)
Elég gyengén indul,társadalomkritika ide meg oda, ha egy film unalmas, akkor szart sem ér.
Tibag05 2014 máj. 02. - 16:36:07 Előzmény tom55
(21/27)
"Egyik néger sem szimpatikus ebben a filmben. A végén jól megmutatják milyenek is valójában."

csak olyanok mint minden más - fehér,fekete,kínai,indián,spanyol,német és bármely EMBER
Mr.Stájsz 2014 márc. 10. - 21:24:42
(20/27)
Atttyyyaaaa úúúúúrsten! A legjobb társadalomkritika, amit valaha láttam. Azt a parasztot meg, aki ezt vígjátéknak kategorizálta be sûrgõsen agyon kell lõne, mert ez kõkemény dráma! Úgy kezdtem neki a filmnek, hogy könnyed nevetgéléssel eltöltök 2 órát, ehelyett egyetlen igazi poént sem hallottam benne. Viszont minden egyes beszélgetésben ott volt valami mögöttes értelem, minden beállításban, minden jelenetetben ott volt valami másodlagos mondanivaló. A karakterek, a helyszínek mind pazarok. A fokozatosan élezõdõ feszültséget pedig szinte alig lehet érezni, de mégis valahogy ott motoszkál az emberben az egész film alatt. A vége pedig..... krisztusom. Tátott szájjal néztem a végkifejletet.

Aki vígjátékra számít, az még véletlenül se töltse le, MERT EZ NEM VÍGJÁTÉÉÉÉÉK! De, aki valami olyasmit keres, ami elgondolkodtató, komoly dolgokról szól, akkor ez a film tökéletes választás!
tom55 2013 ápr. 07. - 11:21:39
(19/27)
Idegesítõ film, ellenszenves rádiós gyerek mindig a public enemy zenével.
Egyik néger sem szimpatikus ebben a filmben. A végén jól megmutatják milyenek is valójában.
ezanicknevem 2012 febr. 19. - 03:40:12
(18/27)
Valóban inkább dráma.

A tanulság meg elég szomorú. Ebben a gettóban kb. kétféle ember van. Vannak azok, akik úgy dolgoznak, hogy hosszú távra terveznek, és keményen dolgoznak érte. Ezek jórészt a fehérek meg az ázsiaiak. Vannak azok, akik vagy nem dolgoznak, vagy csak ímmel-ámmal, egyik napról a másikra élnek. Ezek többnyire a négerek meg a latinok. (Ezt nem én állítom. A fekete alkotó filmje mutatja be így a szereplõket.)

Akiket leköt a jövõjük, azok befogják a szájukat, és dolgoznak érte. Akik meg nem szaggatják az istrángot, azok a szájukat jártatják, és hõbörögnek. Aztán ha a rendõrség odacsap nekik, akkor még nekik áll feljebb. Ha pedig a rendõrség erõsebb, mint õk, akkor azokon vezetik le a frusztrációjukat, akik a legkevésbé tehetnek róla. Pl. felgyújtanak egy pizzériát, ami eddig is csak áldozat volt.

------- SPOILER -------

Gyanítom, hogy együtt kellene éreznem Rádiós Rahimmal, aki mindenkit halálra idegesít a bömböltetett zenéjével, és sértegeti az összes rendesen dolgozó, csak épp nem fekete tisztességes embert a filmben. Aztán mikor magánál erõsebbekkel akad össze, akkor balesetet szenved. Hát ez van, tesó, ez a természetes kiválasztódás, ha már együttélésre képtelen vagy, legalább legyél erõsebb mindenkinél, különben így jársz.

Gyanítom, hogy elvileg együtt kellene éreznem a fõszereplõ fekete sráccal, aki nem dolgozik meg tisztességesen a pénzéért, este felgyújtja a munkahelyét, másnap pedig még van képe követelni a hetibérét. Miért is? Mert meghalt egy tahó, aki sérteget valakit a saját boltjában, egy szerencsétlen megvezethetõ figura, akinek nem volt annyi esze, hogy ne verekedjen a rendõrökkel? Bosszúból meg gyújtsunk fel egy ártatlan pizzériát, "amiért úgyis fizet a biztosító". Valahogy nem tudtam azonosulni vele, biztos bennem van a hiba.

Kedves Spike Lee, talán én nem vettem az adást - vagy lehet, hogy rasszista vagyok?

Össze vagyok zavarva. Talán annyi a tuti tanulság, hogy nem szabad gettóban boltot nyitni.
2/10
ezso1 2012 febr. 19. - 02:22:04 2/10
(17/27)
Másfél órája nézem ezt a sz@rt, de az eddig történteket három tõmondatban el tudnám mondani.
Lehet, hogy a film nagy társadalmi kérdéseket feszeget, de ebben a filmben ez nem jön le.
Csak azért nem adok rá 1 pontot, mert lehet, hogy a vége jó lesz, de ezt nem bírom megvárni.... elegem van.
Dexman 2009 okt. 07. - 22:53:38
(16/27)
Ha valamit, akkor a négerek jellemrajzát tökéletesen bemutatja. Illetve,hogy általában a kisebbség,hogy viselkedik,mikor õ a többség. Mindez kellõ hatással is van a nézõre. Érdekes és elgondolkodtató film,de nem a történet,hanem a levonható konzekvenciák miatt.
6/10
Spooner 2009 máj. 02. - 21:18:36 6/10
(15/27)
nekem annyira nem tetszett mert nincs egy konkrét történene (akárcsak a Crooklynnak)
egyébként a helyzetrajzokat jól mutatja be, meg jók a kameramozgások is benne, de sajnos nincs egy konkrét story-ja..
10/10
muad-dib14 2008 máj. 04. - 21:10:03 10/10
(14/27)
na igen..szóval ennyit a szánalmas retek tv2rõl.
de gyébként gyanús is volt mert ilyen kaliberû filmek mint a do the right thing max a képírókba vannak.a szombat éjszaka az ilyen ócska thrillereké.
mxplanet 2008 máj. 04. - 00:37:55
(13/27)
akkor a teletext is elb*ssszta?????
szirgabor 2008 máj. 04. - 00:32:13
(12/27)
A Port elbénázta...
Valójában ez megy:
Szemet szemért (Eye for an Eye) - John Schlesinger
Sally Field - Ed Harris - Kiefer Sutherland

A magyar címe ugyanaz, de a beígért (és általam nagyon várt) Spike Lee film eredeti címe teljesen más
mxplanet 2008 máj. 04. - 00:30:58
(11/27)
a címnek pedig eezt mondták be.
teletexten is az van ami itt.
tv2 beégett a pitsába
tmatt89 2008 máj. 04. - 00:27:38
(10/27)
telleg nem az a film megy de valami retek szar
berob 2008 máj. 04. - 00:26:39
(9/27)
18as
berob 2008 máj. 04. - 00:26:12
(8/27)
akkor ez most meg mi?